Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts

Εγω εχω να πω ξανα οτι ΠρεπεΙ να εχουμε υποψη οτι καποιες αποτυχιες εμφυτευσης δεν ειναι τραγικό γεγονος γιατί τα ποσοστα επιτυχιας καθε εξωσωματικής ειναι  σχετικα χαμηλα ετσι και αλλιως ,ποσο μαλλον στην ηλικια μας. Προχωραμε με συγκρατημενη αισιοδοξια!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, pocm είπε:

Παλεύουμε Μήπως τσάμπα??? Γιατί αν με 6 ωαρια δεν βγαίνει τίποτα...ξέρω κι εγώ...

Κι εγώ καλό σκορ το θεώρησα για τροποποιημένο φυσικό κύκλο και έλεγα μήπως μου κατσει... μια ωοληψία 6 ωαρια ετών 43 !!!Αλλά πήρα κουλούρα χοριακη

Κοιτα και εγω ξερω  τωρα που το σκεφτομαι αλλα οι περισσοτερες ειναι περιπτωσεις που ειχαν βιοχημικη,παλλινδρομη σε πιο μικρη ηλικια και μεσα απο τις προσπαθειες εφτασαν 42-44 και τελικα πετυχαν τελειομηνη εγκυμοσυνη.Οι αλλες πρωτη φορα συλληψη στις 10  γυναικες νομιζω  οι 3..Αραια και που...Μακαρι να κανω λαθος.Παντως το σκορ σου μοναδικο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm είπε:

Παλεύουμε Μήπως τσάμπα??? Γιατί αν με 6 ωαρια δεν βγαίνει τίποτα...ξέρω κι εγώ...

Κι εγώ καλό σκορ το θεώρησα για τροποποιημένο φυσικό κύκλο και έλεγα μήπως μου κατσει... μια ωοληψία 6 ωαρια ετών 43 !!!Αλλά πήρα κουλούρα χοριακη

Το οτι με διεγερση εβγαλες 6 για μενα ειναι θεικο.εγω με διεγερση εβγαλα 3 ακαταλληλα και παω με φυσικους και τωρα ξεκινησα απο χτες διεγερση για να παρω 2.δε θα απογοητευτω και ενα που θα βγαλω μπορει να ειναι τελειο και να ειναι αυτο το τυχερο..ποιος το ξερει να το πει ειμαι 42 και θα προσπαθησω σιγουρα μεχρι τα 45 μετα θα δω..μη χανεις τη πιστη σου εκανες τελεια εμβρυα και θα ξανακανεις!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars είπε:

Στις δικες μας ηλικιες οκ ειναι κομματακι πιο δυσκολο αλλα οχι φυσικα ακατόρθωτο! Και εδω εχω να δωσω τροφη για προβληματισμο. Πως τα προηγουμενα χρονια που ημουν νεοτερη και τα ωαρια μου πιο "υγιη" και ειχα 3 μη τελειομηνες εγκυμοσυνες, η μια απο φυσιολογικη συλληψη-αποβολη- οι αλλες 2 - βιοχημικη και παλλινδρομη - απο εξωσωματικη. 

Αυτο ακριβως εννοω.Ο οργανισμος σου,η μητρα ειχε παρει μπρος.Η αδερφη μου στα 42 φυσικη συλληψη αλλα ειχε νωριτερα βιοχημικη,διακοπη λογω down.Δηλαδη ολο κατι γινοτανε..

Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm said:

Τελικά εξακολουθώ να έχω την απορία αν κάποια 42-44 έχει μείνει έγκυος.  Εγώ πάντως με 3  βλαστοκυστες 0 χοριακή.  Μετά από ωοληψία 6 ωαριων

Πέρυσι στα 42 είχα σύλληψη από εξωσωματική αλλά βιοχημική...

τωρα που τον άλλο μήνα γίνομαι 44 ψάχνω ακόμα αυτό το ένα υγιή εμβρυακή που ισως έχει απομείνει ελπίζοντας ότι η μήτρα μου θα μου ξανακάνει τη χαρη!

κουραγιο κορίτσια μου...

  • Μου αρέσει 4

LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, AndMosch είπε:

Πέρυσι στα 42 είχα σύλληψη από εξωσωματική αλλά βιοχημική...

τωρα που τον άλλο μήνα γίνομαι 44 ψάχνω ακόμα αυτό το ένα υγιή εμβρυακή που ισως έχει απομείνει ελπίζοντας ότι η μήτρα μου θα μου ξανακάνει τη χαρη!

κουραγιο κορίτσια μου...

Ηταν η πρωτη φορα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εγω παλευω απο τα 34 στα 42 πηρα θετικο μονο προβλημα το σπερμα τα συμπερασματα δικα σας 

Δεν μασαμε προχωραμε μετραμε δυναμεις και παμε!!!!

Την αγαπη μου

  • Μου αρέσει 3
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Αυτο ακριβως εννοω.Ο οργανισμος σου,η μητρα ειχε παρει μπρος.Η αδερφη μου στα 42 φυσικη συλληψη αλλα ειχε νωριτερα βιοχημικη,διακοπη λογω down.Δηλαδη ολο κατι γινοτανε..

Καλημερα. 

Αυτο μου ειπε και η μαια μου, οτι η μητρα εχει μνημη αλλα πιστευω ειναι και πολυπαραγοντικο το θέμα και timing!

Just now, annamariag77 είπε:

Καλημερα εγω παλευω απο τα 34 στα 42 πηρα θετικο μονο προβλημα το σπερμα τα συμπερασματα δικα σας 

Δεν μασαμε προχωραμε μετραμε δυναμεις και παμε!!!!

Την αγαπη μου

Ετσι μπραβο κορίτσι μου καλό, καλημερα :wub:

8 ώρες πρίν, AndMosch είπε:

Πέρυσι στα 42 είχα σύλληψη από εξωσωματική αλλά βιοχημική...

τωρα που τον άλλο μήνα γίνομαι 44 ψάχνω ακόμα αυτό το ένα υγιή εμβρυακή που ισως έχει απομείνει ελπίζοντας ότι η μήτρα μου θα μου ξανακάνει τη χαρη!

κουραγιο κορίτσια μου...

Ενα και τυχερο, καλη επιτυχια, καλημέρα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars είπε:

Καλημερα. 

Αυτο μου ειπε και η μαια μου, οτι η μητρα εχει μνημη αλλα πιστευω ειναι και πολυπαραγοντικο το θέμα και timing!

Ετσι μπραβο κορίτσι μου καλό, καλημερα :wub:

Ενα και τυχερο, καλη επιτυχια, καλημέρα! 

Ειναι πολύ παραγοντικό για αυτό και είχες τελειομηνη εγκυμοσύνη μετά από θεραπεία. Αλλά βοηθάει ότι υπήρχε παρελθόν. Είχες ήδη κάνει ένα βήμα.. Κορίτσια όπως εγώ αναρωτιουνται αν τελικά η μήτρα τους, ο οργανισμός του μπορεί να μείνει έγκυος ή υπάρχει κάτι άγνωστο που ποτέ δε θα τους αφήσει.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Luckystars said:

Καλημερα. 

Αυτο μου ειπε και η μαια μου, οτι η μητρα εχει μνημη αλλα πιστευω ειναι και πολυπαραγοντικο το θέμα και timing!

Ετσι μπραβο κορίτσι μου καλό, καλημερα :wub:

Ενα και τυχερο, καλη επιτυχια, καλημέρα! 

Εμενα η μήτρα μου δε φυτεύει τπτ. Μαλλον  εχει γεννηθεί χωρίς αυτη τη πληροφορία της εμφύτευσης 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars είπε:

Καλημερα. 

Αυτο μου ειπε και η μαια μου, οτι η μητρα εχει μνημη αλλα πιστευω ειναι και πολυπαραγοντικο το θέμα και timing!

Ετσι μπραβο κορίτσι μου καλό, καλημερα :wub:

Ενα και τυχερο, καλη επιτυχια, καλημέρα! 

Δεν το ελαβα το προσωπικο μην δεν ξερω γιατι

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Luckystars said:

Καλημερα. 

Αυτο μου ειπε και η μαια μου, οτι η μητρα εχει μνημη αλλα πιστευω ειναι και πολυπαραγοντικο το θέμα και timing!

Ετσι μπραβο κορίτσι μου καλό, καλημερα :wub:

Ενα και τυχερο, καλη επιτυχια, καλημέρα! 

Σε ευχαριστώ παρα πολύ κορίτσι μου!


LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Ειναι πολύ παραγοντικό για αυτό και είχες τελειομηνη εγκυμοσύνη μετά από θεραπεία. Αλλά βοηθάει ότι υπήρχε παρελθόν. Είχες ήδη κάνει ένα βήμα.. Κορίτσια όπως εγώ αναρωτιουνται αν τελικά η μήτρα τους, ο οργανισμός του μπορεί να μείνει έγκυος ή υπάρχει κάτι άγνωστο που ποτέ δε θα τους αφήσει.. 

Δεν ειχα κανει κάποια θεραπεία πριν την τελειομηνη εγκυμοσύνη.

Και εγω καποτε, μεχρι να μεινω εγκυος, ανηκα ως περιστατικο στην ανεξήγητη υπογονιμοτητα. 

5 ώρες πρίν, Moana είπε:

Εμενα η μήτρα μου δε φυτεύει τπτ. Μαλλον  εχει γεννηθεί χωρίς αυτη τη πληροφορία της εμφύτευσης 

Ουτε καν ομως αυτο που σκεφτεσαι! 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, pocm είπε:

Τελικά εξακολουθώ να έχω την απορία αν κάποια 42-44 έχει μείνει έγκυος.  Εγώ πάντως με 3  βλαστοκυστες 0 χοριακή.  Μετά από ωοληψία 6 ωαριων

3 φορες μς φυσική συλληψη σε αυτη την ηλικία αλλά παλινδρόμες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...