Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, anoulious said:

Στους Παξους με ουζακια, παγωτάκια, βόλτα με μηχανάκι και μια χαρά σύλληψη  η ανηψουλα.. Που λέγαμε χθες για διατροφή κλπ.. 

ειδες ρε παιδι μου; γι αυτο οτι κ να λένε οι γιατροί, Θεοί δεν ειναι. Έρχεται απο κει που δε το περιμένεις 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Moana είπε:

καλα, τελικά όταν μπαίνεις στο χορό καταλαβαίνεις τι σανό μας ταΐζουν. Καταρχάς ολος ο κοσμος  νομίζει  οτι κανεις μια εξωσωματικη κ μένεις εγκυος, οσο χρόνων κ να εισαι! εχω ακούσει τα άπειρα εγω απο το σόι μου.. επίσης, πλασάρουν όλες τις 45αρες που κανουν παιδιά με εξωσωματικη κ ξεχνάνε να αναφέρουν τη δωρεά ωαριων. Εγω δεν ήξερα καν οτι συμβαίνει τετοιο πράγμα μέχρι που ξεκίνησα τις εξωσωματικές. επίσης αυτοί οι ρημαδογυνσικολογοι δε μας είπαν ποτε στις τακτικές επισκέψεις αν ειμαστε γόνιμες η οχι, 3 ορμόνες ειναι, δε μπορούσαν να της ζητήσουν νωρίτερα, κ ας μην θέλαμε να κανουμε παιδιά, να ξέρουμε όμως τι μας περιμένει;

Ακριβώς έτσι. Σου λένε 46 έκανε παιδί. Νομίζουν πας μια κ τσουπ γεννάει. Φυσικά τη δωρεά ακριβώς όπως ειπες  δεν την ξέρουν. Λογικό. Κι εγώ τώρα την έμαθα. Δηλ αυτά τα παιδιά των εξωσωματική που ήδη ξέραμε πολλά είναι με δωρεά  (προφανως) . εμένα πάντως μου μίλησε για ελάχιστες πιθανότητες από την αρχή τύπου 1-3% πριν δει τις εξετάσεις  με κριτήριο μόνο την ηλικία. Αφού είδε το ιστορικό που έδωσε 15% που βέβαια κι εκεί πήγα καλύτερα. Δηλαδή πίστευε 1 βλαστοκυστη στην ηλικία μου (Στην καλύτερη) και  Βάλαμε 3.Δεν ξέρω αν πρέπει να ελπίζω. Δυσκολεύομαι να ειμαι θετική. Ξέχασα να αναφέρω ότι στα 6 ωαρια που έκανα σε αυτό τον κύκλο  ,που θεωρώ πολλά για 43,συντέλεσε κ η ομοιοπαθητική. Από όταν έκανα βελονισμό οι κύκλοι μου ήταν τέλειοι. Έκανα σχεδόν κάθε μήνα έλεγχο ορμονών fsh κτλ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm είπε:

Ακριβώς έτσι. Σου λένε 46 έκανε παιδί. Νομίζουν πας μια κ τσουπ γεννάει. Φυσικά τη δωρεά ακριβώς όπως ειπες  δεν την ξέρουν. Λογικό. Κι εγώ τώρα την έμαθα. Δηλ αυτά τα παιδιά των εξωσωματική που ήδη ξέραμε πολλά είναι με δωρεά  (προφανως) . εμένα πάντως μου μίλησε για ελάχιστες πιθανότητες από την αρχή τύπου 1-3% πριν δει τις εξετάσεις  με κριτήριο μόνο την ηλικία. Αφού είδε το ιστορικό που έδωσε 15% που βέβαια κι εκεί πήγα καλύτερα. Δηλαδή πίστευε 1 βλαστοκυστη στην ηλικία μου (Στην καλύτερη) και  Βάλαμε 3.Δεν ξέρω αν πρέπει να ελπίζω. Δυσκολεύομαι να ειμαι θετική. Ξέχασα να αναφέρω ότι στα 6 ωαρια που έκανα σε αυτό τον κύκλο  ,που θεωρώ πολλά για 43,συντέλεσε κ η ομοιοπαθητική. Από όταν έκανα βελονισμό οι κύκλοι μου ήταν τέλειοι. Έκανα σχεδόν κάθε μήνα έλεγχο ορμονών fsh κτλ. 

Εμενα ομοιοπαθητική ο δικος μου μου ειχε απαγορεύσει γιατι δίνουν και αυτοί σκευάσματα και δεν ήξερε καθόλου ο γιατρος μου τι αλληλεπίδραση θα μπορούσαν να έχουν με τα δικά του.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Moana είπε:

με εξωσωματικη εννοείς η και φυσικά; γιατί για φυσικές συλλήψεις εχω 2 στον κυκλο μου που γέννησαν στα 44. Είχαν κ οι δυο βέβαια παιδάκια που είχαν αποκτήσει μικρότερες, η μια στα 36 η αλλη στα 39 αλλα μια χαρα υγιή παιδιά έκαναν. Δηλ τόσες άλλες πως τα καταφέρνουν; μόνο εμεις της εξωσωματικης πια ειμαστε τοσο ατυχές; 

έχω κι εγώ μια κοπέλα φίλη μας γεννάει τώρα φυσική σύλληψη 45 χωρίς να έχει κάνει άλλο παιδί. Έκανε μόνο ομοιοπαθητική. Με εξωσωματική λέω. 

Just now, Καντι είπε:

Εμενα ομοιοπαθητική ο δικος μου μου ειχε απαγορεύσει γιατι δίνουν και αυτοί σκευάσματα και δεν ήξερε καθόλου ο γιατρος μου τι αλληλεπίδραση θα μπορούσαν να έχουν με τα δικά του.

Ναι αυτό παίζει ρόλο έως ένα βαθμό. Δηλ αν δεν ασχολείται ο γυναικολόγος με την ομοιοπαθητική. Όμως η ομοιοπαθητική γίνεται πριν την διαδικασία.  Αλλά κι εμένα φαντάσου το utrogestan σε συνδυασμό με ομοιοπαθητική με πείραξε λίγο. Ειχα ζαλάδα σα να είμαι μεθυσμένη. Πήρα στο κέντρο κ μου είπαν ακριβώς τι να κάνω. Ο τσιριγ ήταν θετικός στην ομοιοπαθητική. Αλλά συμφωνώ με αυτό που λες είναι απολύτως λογικό.  

Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm είπε:

έχω κι εγώ μια κοπέλα φίλη μας γεννάει τώρα φυσική σύλληψη 45 χωρίς να έχει κάνει άλλο παιδί. Έκανε μόνο ομοιοπαθητική. Με εξωσωματική λέω. 

Ναι αυτό παίζει ρόλο έως ένα βαθμό. Δηλ αν δεν ασχολείται ο γυναικολόγος με την ομοιοπαθητική. Όμως η ομοιοπαθητική γίνεται πριν την διαδικασία.  Αλλά κι εμένα φαντάσου το utrogestan σε συνδυασμό με ομοιοπαθητική με πείραξε λίγο. Ειχα ζαλάδα σα να είμαι μεθυσμένη. Πήρα στο κέντρο κ μου είπαν ακριβώς τι να κάνω. Ο τσιριγ ήταν θετικός στην ομοιοπαθητική. Αλλά συμφωνώ με αυτό που λες είναι απολύτως λογικό.  

Σορρυ αλλα εχω 10 εβδομάδες που ειμαι ζαλισμένη - μεθυσμένη απο τα utrogestan  και ομοιοπαθητική δεν κανω! Τι σου ειπαν να κανεις; Υπάρχει λύση;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, pocm είπε:

Εγώ έχω την απορία, αν ξέρουμε κοπέλα 42-44 να έχει μείνει με δικά της ωάρια ή τσάμπα παιδευομαστε 

Κοριτσια εγω πιστευω υρπαχει ελπιδα οσο εχουμε κυκλο βλεπουμε ωαρια στις ωοθηκες η φυση ειναι πιο εξυπνη απο ολους

Επισης επειδη βλεπω εισαι τσιριγωτη εχει βοηθησει πολλεςκοπελες ανω των 40 να γινουν μανουλες

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Καντι είπε:

Σορρυ αλλα εχω 10 εβδομάδες που ειμαι ζαλισμένη - μεθυσμένη απο τα utrogestan  και ομοιοπαθητική δεν κανω! Τι σου ειπαν να κανεις; Υπάρχει λύση;

Το πίνεις από το στόμα??? Μου είπαν κολπικα να τοποθετείται το χάπι ή να πάρω τη μορφή κρέμας. Μπαίνει με απλικατερ. Στην πρώτη μου εξωσωμ το έβαζα σε  κρέμα. Βέβαια θα πρέπει να ρωτήσεις γιατί εσύ Είσαι ήδη έγκυος. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm είπε:

Ακριβώς έτσι. Σου λένε 46 έκανε παιδί. Νομίζουν πας μια κ τσουπ γεννάει. Φυσικά τη δωρεά ακριβώς όπως ειπες  δεν την ξέρουν. Λογικό. Κι εγώ τώρα την έμαθα. Δηλ αυτά τα παιδιά των εξωσωματική που ήδη ξέραμε πολλά είναι με δωρεά  (προφανως) . εμένα πάντως μου μίλησε για ελάχιστες πιθανότητες από την αρχή τύπου 1-3% πριν δει τις εξετάσεις  με κριτήριο μόνο την ηλικία. Αφού είδε το ιστορικό που έδωσε 15% που βέβαια κι εκεί πήγα καλύτερα. Δηλαδή πίστευε 1 βλαστοκυστη στην ηλικία μου (Στην καλύτερη) και  Βάλαμε 3.Δεν ξέρω αν πρέπει να ελπίζω. Δυσκολεύομαι να ειμαι θετική. Ξέχασα να αναφέρω ότι στα 6 ωαρια που έκανα σε αυτό τον κύκλο  ,που θεωρώ πολλά για 43,συντέλεσε κ η ομοιοπαθητική. Από όταν έκανα βελονισμό οι κύκλοι μου ήταν τέλειοι. Έκανα σχεδόν κάθε μήνα έλεγχο ορμονών fsh κτλ. 

Στειλε με σε παρακαλω πληροφοριες για βελονισμο εγω θελω να κανω λογω στρες

7 ώρες πρίν, Nephelie είπε:

Ξερω 2 μια 42 που εμεινε φυσιολογικα με 38 χρονο και αλλη μια 44 το ιδιο (ταλαιπωρηθηκε ομως) αλλα ολα πηγανε καλα! Ολα θα πανε καλα!μην πτοησε!!

Με φυσικους να υποθεσω?

Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm είπε:

Το πίνεις από το στόμα??? Μου είπαν κολπικα να τοποθετείται το χάπι ή να πάρω τη μορφή κρέμας. Μπαίνει με απλικατερ. Στην πρώτη μου εξωσωμ το έβαζα σε  κρέμα. Βέβαια θα πρέπει να ρωτήσεις γιατί εσύ Είσαι ήδη έγκυος. 

Παιρνω τρία κολπικά και τρία απο το στόμα.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, annamariag77 είπε:

Στειλε με σε παρακαλω πληροφοριες για βελονισμο εγω θελω να κανω λογω στρες

Με φυσικους να υποθεσω?

Φυσιολογικες συλληψεις αυτες οι 2 καμια επαφη με εξωσωματικη..με εξωσω μου ειπε μια κοπελα που δε τη ξερω απλα μιλησαμε στο τηλ απο φορουμ μαμυ πως γνωριζει 3 κοπελες που μεινανε με δικα τους απο 42-45 ετων σιγουρο!! Ολα γινονται!!ας σκεφτομαστε θετικα κ να ειμαστε πιο πολυ στη φυση

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Εμενα ομοιοπαθητική ο δικος μου μου ειχε απαγορεύσει γιατι δίνουν και αυτοί σκευάσματα και δεν ήξερε καθόλου ο γιατρος μου τι αλληλεπίδραση θα μπορούσαν να έχουν με τα δικά του.

Ο σφακ στο ειπε αυτο ; Ή καποιος άλλος ..νταξει εννοειται οι ορμονες δε συνδυαζονται με ομοιοπαθητικα.αλλα πριν μπορεις να κανεις.επισης μετε τη γεννα ειναι οτι καλυτερο και για το νεογεννητο.πολλα δεν κανουν κολικους μετα δεν αρρωσταινουν παιδικό κλπ.ψαξε το δε χανεις κατι 

Just now, pocm είπε:

έχω κι εγώ μια κοπέλα φίλη μας γεννάει τώρα φυσική σύλληψη 45 χωρίς να έχει κάνει άλλο παιδί. Έκανε μόνο ομοιοπαθητική. Με εξωσωματική λέω. 

Ναι αυτό παίζει ρόλο έως ένα βαθμό. Δηλ αν δεν ασχολείται ο γυναικολόγος με την ομοιοπαθητική. Όμως η ομοιοπαθητική γίνεται πριν την διαδικασία.  Αλλά κι εμένα φαντάσου το utrogestan σε συνδυασμό με ομοιοπαθητική με πείραξε λίγο. Ειχα ζαλάδα σα να είμαι μεθυσμένη. Πήρα στο κέντρο κ μου είπαν ακριβώς τι να κάνω. Ο τσιριγ ήταν θετικός στην ομοιοπαθητική. Αλλά συμφωνώ με αυτό που λες είναι απολύτως λογικό.  

Ετσι ειναι τα utro και ομοιοπαθητικη να μην εκανες το ιδιο θα παθαινες.Εχω σερνομαι αλλες κοπελες οχι ειναι αναλογα τον οργανισμο.νερο να πινουμε παρεπανω..πολυ οπενμαιντ ο τσι μπραβο δε το περιμενα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...