Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Απλως να ξερεις Μελινα πως η ποιοτητα των ωαριων πεφτει κατακορυφα στην ηλικια που εισαι. Καθε οργανισμος φυσικα ειναι διαφορετικος. Π.χ. η αδελφη της Δημητρας τα καταφερε με φυσιολογικο τροπο, όπως μας ειπε, αλλα αυτο σπανιζει. Εγω παλι δεν τα καταφερα όπως και πολλες κοπέλες που μιλαμε στη σελιδα των δανεικων. Με κατεταξαν στην ανεξηγητη υπογονημοτητα και οτι μαλλον εφταιγε η ηλικια μου. Οταν κατα την τελευταια προσπαθεια που εκανα με δικα μου καναμε προεμφυτευτικο ελεγχο ειδαμε πως ολα τα εμβρυα ειχαν ανωμαλιες. Εκει βεβαιωθηκαμε πως όντως εφταιγε η ηλικια. Όλες οι παλινδρομες κυησεις μου προφανως γι' αυτο ηταν παλιδρομες. Αν γυριζα τον χρονο πισω θα εκανα σαφως αλλες επιλογες. Δεν λεω να μην προσπαθησετε φυσιολογικα, αφου το θες πολυ, αλλα σε λογικους χρονους.

Συγγνωμη αν στα γραφω καπως ξερα, αλλα δυστυχως αυτη ειναι η αληθεια.

Εκανες βιοψια στο εμβρυο που εχασες;


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 15 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Απλως να ξερεις Μελινα πως η ποιοτητα των ωαριων πεφτει κατακορυφα στην ηλικια που εισαι. Καθε οργανισμος φυσικα ειναι διαφορετικος. Π.χ. η αδελφη της Δημητρας τα καταφερε με φυσιολογικο τροπο, όπως μας ειπε. Εγω παλι οχι. Με κατεταξαν στην ανεξηγητη υπογονημοτητα και οτι μαλλον εφταιγε η ηλικια μου. Οταν κατα την τελευταια προσπαθεια που εκανα με δικα μου καναμε προεμφυτευτικο ελεγχο ειδαμε πως ολα τα εμβρυα ειχαν ανωμαλιες. Εκει βεβαιωθηκαμε πως όντως εφταιγε η ηλικια. Όλες οι παλινδρομες κυησεις μου προφανως γι' αυτο ηταν παλιδρομες. Αν γυριζα τον χρονο πισω θα εκανα σαφως αλλες επιλογες. Δεν λεω να μην προσπαθησετε φυσιολογικα, αφου το θες πολυ, αλλα σε λογικους χρονους.

Συγγνωμη αν στα γραφω καπως ξερα, αλλα δυστυχως αυτη ειναι η αληθεια.

Εκανες βιοψια στο εμβρυο που εχασες;

Μια χαρα μου τα γραφεις βρε κοριτσι μου! Ναι καναμε βιοψια στο υλικο που προεκυψε απο την αποξεση γτ ειχα αποβαλλει προηγουμενως οχι στο εμβρυο ομως


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μελίνα θα συμφωνήσω με Γεωργία κ μένα μου λένε μένεις φυσιολογικά εαν δεν είχε θέμα το αγόρι μου αλλά ο χρόνος περναει σαν το νερο μην σε πιανει πανικος να πας αυριο για εξωσωματική πχ αλλα δεν εχουμε τα ίδια περιθώρια με τα 30 ...τα 35 ή κ ακόμα τα 38 ..μετα την παλίνδρομή εμένα ανέβηκε η FSH 10 ενώ είχα τον Ιούλιο 8,7 σε 4 μήνες πάρε να χεις είμαι κομπλε ορμονολογικά αλλά ψαχνομαι μήπως φταιω κ γω πριν προχωρησω σε άλλη λύση (δανεικό σπέρμα)...το τυχερό εμβρυο στην ηλικία μας είναι δύσκολο...κ περνας αυτο που βιώνω εγω! Εαν μπορούσαμε στα 34 που το καταλάβαμε θα είχαμε ίσως το μωράκι μας τώρα γεννετήστρια μου το είπε τότε αλλά ...ειναι μεγάλη ιστορία! Λοιπόν εχεις ψαχτεί κάνε κινήσεις δώσε χρόνο στον εαυτό σου να το χωνέψει κ που ξέρεις μπορεις να σταθείς τυχερή κ να πετύχεις όσο ετοιμάζεσαι να μείνεις έγκυος..μόνο μή το αφήσεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Στην 1η προσπαθεια εμεινα εγγυος κ το εχασα την 6η βδομαδα. Τωρα βαλαμε 2 κ δεν προχωρησαν. Υπαρχει νοημα να βαλω τα 2 υπολοιπα? Ολοι λενε ειμαι μικρη,κ? Δεν ξερω τι θα κανω.


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω Μελινα ηξερα απο την αρχη οτι το σπερματακι ειχε λιγο θεματακι. Ετσι 2 χρονια ειπαμε να δοκιμαδουμε μονοι μας. Κανενας γιατρος δε μας ειπε καντε εξωσωματικη. Νταξει εγω ειμαι πιο μικρη αλλα δεν θελαμε να περιμενουμε αλλο. Τουλαχιστον το ευχαριστηθηκαμε,εγω με το αγχος παντα βεβαια. Εξαρταται κ απο το προβλημα που υπαρχει την ηλικια αλκα κ την υπομονη του ζευγαριου. Εμενα δε μου αρεσουν οι γιατροι που λενε καντε ντε κ καλα εξωσωματικη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , samiam είπε:

Στην 1η προσπαθεια εμεινα εγγυος κ το εχασα την 6η βδομαδα. Τωρα βαλαμε 2 κ δεν προχωρησαν. Υπαρχει νοημα να βαλω τα 2 υπολοιπα? Ολοι λενε ειμαι μικρη,κ? Δεν ξερω τι θα κανω.

Που λες μικρή μου Sam:) κάτσε κ ξεκουράσου κανα 3μηνο κανε τις εξετάσεις σου υπέρηχους ορμονολογικες...ασε τον οργανισμο κ το μυαλό να φύγει κάνα 3μηνο κ σήκωσε μανίκια κ πες θα γίνω μαμά...εαν είχα κατάψυξη ειλικρινά τον Ιούλιο άντε Αύγουστο θα τα είχα βάλει..εαν δεν μπορεις ψυχολογικά που είναι βασικό χαλαρώνεις κ μετά τα Χριστούγεννα βουρ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, samiam said:

Στην 1η προσπαθεια εμεινα εγγυος κ το εχασα την 6η βδομαδα. Τωρα βαλαμε 2 κ δεν προχωρησαν. Υπαρχει νοημα να βαλω τα 2 υπολοιπα? Ολοι λενε ειμαι μικρη,κ? Δεν ξερω τι θα κανω.

Μηπως να κανατε προεμφυτευτικο? Δεν ξερω ακριβως ποτε το κανουν εδω μεσα το διαβασα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Μελίνα θα συμφωνήσω με Γεωργία κ μένα μου λένε μένεις φυσιολογικά εαν δεν είχε θέμα το αγόρι μου αλλά ο χρόνος περναει σαν το νερο μην σε πιανει πανικος να πας αυριο για εξωσωματική πχ αλλα δεν εχουμε τα ίδια περιθώρια με τα 30 ...τα 35 ή κ ακόμα τα 38 ..μετα την παλίνδρομή εμένα ανέβηκε η FSH 10 ενώ είχα τον Ιούλιο 8,7 σε 4 μήνες πάρε να χεις είμαι κομπλε ορμονολογικά αλλά ψαχνομαι μήπως φταιω κ γω πριν προχωρησω σε άλλη λύση (δανεικό σπέρμα)...το τυχερό εμβρυο στην ηλικία μας είναι δύσκολο...κ περνας αυτο που βιώνω εγω! Εαν μπορούσαμε στα 34 που το καταλάβαμε θα είχαμε ίσως το μωράκι μας τώρα γεννετήστρια μου το είπε τότε αλλά ...ειναι μεγάλη ιστορία! Λοιπόν εχεις ψαχτεί κάνε κινήσεις δώσε χρόνο στον εαυτό σου να το χωνέψει κ που ξέρεις μπορεις να σταθείς τυχερή κ να πετύχεις όσο ετοιμάζεσαι να μείνεις έγκυος..μόνο μή το αφήσεις

Οχι καλα μ κοριτσια δεν θα το αφησω! Ευχομαι μεσα απο την καρδια μ με οποιον τροπο και να προσπαθειτε να μεινετε δυνατες και πολυ συντομα να εχετε τελιομηνες υπεροχες εγκυμοσυνες!

  • Μου αρέσει 2

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Που λες μικρή μου Sam:) κάτσε κ ξεκουράσου κανα 3μηνο κανε τις εξετάσεις σου υπέρηχους ορμονολογικες...ασε τον οργανισμο κ το μυαλό να φύγει κάνα 3μηνο κ σήκωσε μανίκια κ πες θα γίνω μαμά...εαν είχα κατάψυξη ειλικρινά τον Ιούλιο άντε Αύγουστο θα τα είχα βάλει..εαν δεν μπορεις ψυχολογικά που είναι βασικό χαλαρώνεις κ μετά τα Χριστούγεννα βουρ...

Δημητρουλα δε θελω να ηρεμησω.Χανω χρονια...θελω να προχωρησω κ να πετυχει!

  • Μου αρέσει 1

poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ηλιαχτίδα μου εμένα μου πήρε 5 χρόνια για να προχωρήσω σε εξωσωματική...προσπαθήσαμε χωρίς να ξέρουμε 2 χρόνια  ο ντοκ κ λόγω αντιθετου προγραμματος μου είπε σε 6 μήνες βλεπουμε ε πηραμε μηδεν..στα 36 βιοψια όρχεων τζίφος....στα 38 capital control ...ε στα 39 δικό μας σπερμα με τα γνωστα...στα 40 ψαχνομαι σαν τρελλή!! Και πριν αρραβωνιαστώ 31 εκανα εξετασεις εδω η χαζομαμά ευτυχώς δεν εζησα γιατρους που εσπρωχναν σε μεθοδο γονιμοποίησης ...αλλά έχασα χρόνο όταν βρήκα το πρόβλημα αυτο είναι το μονο που πλεον με στεναχωρει

πρίν από 4 λεπτά , samiam είπε:

Δημητρουλα δε θελω να ηρεμησω.Χανω χρονια...θελω να προχωρησω κ να πετυχει!

Οπότε βάλτα κάτω με τον γιατρό συμφωνώ καλύτερα μικρή λύσεις βρίσκοντε πιο γρήγορα...δες για προεμφυτευτικό μάζεψε κ αλλα έμβρυα κ θα ερθει το μικρό να ανασάνεις! Απλά επειδή είναι αρκετές οι ορμόνες ξεκουράσου λίγο απο αυτό!! Όλα στο τέλος καλά θα πάνε για όλες μας θα δεις είσαι δυνατή στο ραντεβου με τον γιατρό πες τα 

πρίν από 9 λεπτά , MelinaFo είπε:

Οχι καλα μ κοριτσια δεν θα το αφησω! Ευχομαι μεσα απο την καρδια μ με οποιον τροπο και να προσπαθειτε να μεινετε δυνατες και πολυ συντομα να εχετε τελιομηνες υπεροχες εγκυμοσυνες!

Και εσύ να τα καταφέρεις χωρίς αυτά που κάνουμε εμείς όμορφα κ ωραία κ με τουρλωτή κοιλίτσα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 27 λεπτά , samiam είπε:

Στην 1η προσπαθεια εμεινα εγγυος κ το εχασα την 6η βδομαδα. Τωρα βαλαμε 2 κ δεν προχωρησαν. Υπαρχει νοημα να βαλω τα 2 υπολοιπα? Ολοι λενε ειμαι μικρη,κ? Δεν ξερω τι θα κανω.

Φυσικά και θα βάλεις και τα άλλα δύο! Ποτέ δεν ξέρεις ποιο ειναι το πιο ποιοτικο εμβρυακι. Στη μητρα εχεις κανει ολες τις εξετασεις; Τι ηλικια εχεις; Λες πως εισαι μικρη, αλλα ποσο;


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Georgia1972 είπε:

Φυσικά και θα βάλεις και τα άλλα δύο! Ποτέ δεν ξέρεις ποιο ειναι το πιο ποιοτικο εμβρυακι. Στη μητρα εχεις κανει ολες τις εξετασεις; Τι ηλικια εχεις; Λες πως εισαι μικρη, αλλα ποσο;

Εχω κανει υστεροσκοπηση προ 6μηνου,ολα οκ. 32 ειμαι,σε λιγο θα τα κλεισω. Πακετο καρυοτυπου θρομβοφιλιας ορμονολογικων κ ανοσολογικων,ολα οκ 


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια μου γιατί να είναι τόσο δύσκολο για μερικές κοπελουλες?? Είναι στενάχωρο... Και όταν σκέφτομαι άλλες που τους συμβαίνει αμέσως και δεν το θέλουν κιόλας πολλές φορές τότε τρελαίνομαι... Αν και δεν μπορούμε να προσπαθήσουμε ακόμα το σκέφτομαι έντονα κάποιες φορές για το αν θα μας έρθουν όλα ευνοϊκά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , samiam είπε:

Εχω κανει υστεροσκοπηση προ 6μηνου,ολα οκ. 32 ειμαι,σε λιγο θα τα κλεισω. Πακετο καρυοτυπου θρομβοφιλιας ορμονολογικων κ ανοσολογικων,ολα οκ 

Ε, τοτε έχεις πολλες πιθανότητες! Τωρα που το απεδωσε ο γιατρος σου;

Και για ΝΚ ειδατε στην υστεροσκοπηση, ετσι;


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia1972 είπε:

Ε, τοτε έχεις πολλες πιθανότητες! Τωρα που το απεδωσε ο γιατρος σου;

Υπαρχει γιατρος που θα πει εφταιξε αυτο? Οχι. Θα τον δω απο κοντα οταν αδιαθετησω κ μου πε θα προχωρησουμε στα αλλα 2. Ειναι θετικο οτι πετυχα εγκυμοσυνη με την πρωτη,δεν ειπε κατι αλλο


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...