Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Απλά το καλοκαίρι πιστεύω δεν είναι τόσο καλή περίοδος με ζεστη κλπ άντε να δούμε

      Ναι μεν αλλά από την άλλη το αφήνεις από Σεπτέμβριο - Οκτωβρίο; Αυτά σκέφτομαι, και θα το δούμε αν όλα πάνε καλά. Σου εύχομαι να είναι καλύτερα τότε και ας είναι κ κατακαλόκαιρο!

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Καλημέρα σας κορίτσια! Χρόνια πολλά κι όλας (σε όσες γιόρταζαν κι όχι μόνο)!! Χάθηκα για αρκετό καιρό... Απλά ήθελα λίγο να ηρεμήσει το κεφάλι μου... Διάβασα σήμερα τα νέα σας. Λυπάμαι πολύ για καποια δυσάρεσταα που διάβασα.

Εγώ συνεχίζω τα ίδια, τηλεόρεση-καναπέ-κινητό κλπ... Δεν κάνω τίποτα... Ούτε διακοπές, ούτε μπάνια, ούτε βόλτες (κανά δυο φορές μόνο βγήκα), ούτε τίποτα... Είχε άδεια και η μαμά μου, οπότε την είχα όλη μέρα πάνω από το κεφάλι μου, καλά να 'ναι η γυναίκα. Έφυγε για καμιά βδομάδα, και είχε φύγει και ο αδερφός μου για διακοπές και ο πατέρας μου με τη φιλενάδα του για διακοπές, ντάξει λέω καλό καλοκαίρι να έχετε όλοι σας, εγώ συνέχισα κανονικά τους ρυθμούς της υπέροχης μονοτονίας μου :-P βγαίνω για περπάτημα πού και πού, αλλά η ζέστη είναι ανυπόφορη, όλες τις ώρες της ημέρας, οπότε τις περισσότερες φορές προτιμούσα να μένω σπίτι αγκαλιά με τον ανεμιστήρα. Ο Σταύρος βγήκε την Τεταρτη με άδεια, ήρθε με είδε, αλλά δε μειναμε μαζί. Είχε πάρα πολλούς μήνες να βγει με τους φίλους του όπως παλιά, οπότε δεν ήθελα να του το αρνηθώ, κι έτσι Τετάρτη Πέμπτη βγήκε μαζί τους. Χθες είμασταν μαζί, κάναμε έναν υποτυπώδη πολιτικό γάμο, εγώ, αυτός και οι μάρτυρες, (ίσα ίσα τα χαρτιά θέλαμε να υπογράψουμε, θεωρούσα περιττό να έχουμε κι άλλο κόσμκ για 5 λεπτά υπόθεση) και μετά θα μέναμε σπίτι του. Είμασταν μαζί και δεν είμασταν. Εννοώ ότι βαριόταν να κάνουμε κάτι, το οτιδήποτε, είτε να παίζαμε κάποιο επιτραπέζιο ή να βγαίναμε (μου πρότεινε να βγούμε αλλά το είπε μόνο και μόνο για εμένα). Εγώ δεν ήθελα να βγούμε ντε και καλά ήθελα απλά να κάνουμε κάτι μαζί κι όχι να είμαι πάλι με ένα κινητό στο χέρι να βλέπω τηλεόραση. Αλλά έτσι καταλήξαμε :-P ντάξει ήθελε να μου κάνει το χατήρι και να με ευχαρηστήσει, αλλά αφού τον έβλεπα ότι αυτό που πραγματικά ήθελε ήταν να κάτσει στον καναπέ με το κινητό, δε μπορούσα να του το χαλασω...! Τέλος πάντων, κοιμηθήκαμε και λογικά το μεσημέρι-απόγευμα θα με πάει σπίτι, γιατί σήμερα έχει γενέθλια ο κολλητός του και θα πάνε για ποτό. Μου είπε να πάω μαζί τους, αλλά 1ον δε χώνομαι σε αγοροπαρέες παρόλο που με κάλεσε το παιδί και 2ον πλέον είμαι στις 32-33 εβδομάδες, μου είναι δύσκολο να πάω μέχρι το μπάνιο, πώς θα πάω για.ποτό; :-P:-P:-P

Μου πρότεινε να πηγαίναμε σήμερα για μπάνιο που δεν έχω πάει ούτε μια φορά, αλλά επειδή είναι Σαββατο και πάνε πολλοί για μπάνιο, φοβήθηκα μην πάμε κάπου και λόγω κόσμου είναι πάλι βρώμικη η θάλασσα. Οπότε πάλι δε θα.μπορούσα να μπω.. Κι έτσι είπα αν είναι να πάμε κάποια καθημερινή...

Έτσι που λέτε πέρασαν και περνούν οι μέρες για εμένα :-P:-P:-P δεν πειράζει όμως...

Καλά να περάσετε όσες θα φύγετε!!! Φιλάκια πολλά σε όλες!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Είστε καλά? Σας διαβάζω αλλα έχουμε έρθει στο χωριό για τριήμερο κ δεν μπορώ να σχολιάσω αναλυτικά.... Κορίτσια μου όσο έχουμε το καλοκαιράκι δε μας βλέπω να μαζευόμαστε να κάνουμε ολοκληρωμένη κουβέντα γιατί λείπουμε όλες ανά τακτά χρονικά διαστήματα.... Δεν πειράζει όμως γιατί γεμίζουμε μπαταρίες για το χειμώνα που έρχεται....

Νατασακι μου αχ το ζουζουνακι σου του χρόνου θα κάνει σούπερ διακοπές!!!!

Γεωργία μου, Πινγκου, Δημητρουλες,Σαμιαμ τι κάνετε???

Χρύσα μου είσαι καλά??? Καιρό είχαμε να σε δούμε.... Να ζήσετε και με το καλό το μωράκι σου.... Δε σε βλέπω πολύ ενθουσιασμένη με το γάμο αν κ θα έπρεπε να πετάς... Εσύ πως νιώθεις??? Όλο για τους άλλους μιλάς... Τώρα έπρεπε να περνάς την ωραιότερη φάση της ζωής σου και δε διακρίνω κάτι τέτοιο από τα γραφόμενα σου....

Link to comment
Share on other sites

Αλοοοο κοριτσάρες....

Χρύσα Μ να ζήσετε κ με το καλό το μπεμπάκι!! Για δώσε λίγο κουράγιο στον εαυτό σου κ θα τα βρείτε με τον σύζηγο πιο ξενέρωτος γάμος απο τον πολιτικό δεν υπάρχει για εμένα που τον εκανα για ένα σπίτι αλλά για εσάς είνα για το σποράκι σας που μεγαλώνει οπότε να το χαρείτε για ταρακούνα λίγο τον σύζηγο :-D

Κατα τ αλλα οι μέρες κυλάνε κόρες αδιαθέτησα σήμερα νωρίτερα από το κανονικό...τον προηγούμενο μήνα με καθυστέρηση αυτόν πήρε φόρα η ακατανόμαστη ε με είδε ο ήλιος αφήστε τα πέταξα δροτσίλα ήμουν μια εβδομάδα με ντουζ κ ταλκ για να σβήσουν ουφ..για να δούμε ο αιματολόγος ανοιγει Δευτέρα να με δει;; Να κάνω μία αρχη έστω τραλαλα σας φιλώ γλυκά όλες 

Νατασσάκι φιλάκια στον μάστερ σεφ :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Calliopi. είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Είστε καλά? Σας διαβάζω αλλα έχουμε έρθει στο χωριό για τριήμερο κ δεν μπορώ να σχολιάσω αναλυτικά.... Κορίτσια μου όσο έχουμε το καλοκαιράκι δε μας βλέπω να μαζευόμαστε να κάνουμε ολοκληρωμένη κουβέντα γιατί λείπουμε όλες ανά τακτά χρονικά διαστήματα.... Δεν πειράζει όμως γιατί γεμίζουμε μπαταρίες για το χειμώνα που έρχεται....

Νατασακι μου αχ το ζουζουνακι σου του χρόνου θα κάνει σούπερ διακοπές!!!!

Γεωργία μου, Πινγκου, Δημητρουλες,Σαμιαμ τι κάνετε???

Χρύσα μου είσαι καλά??? Καιρό είχαμε να σε δούμε.... Να ζήσετε και με το καλό το μωράκι σου.... Δε σε βλέπω πολύ ενθουσιασμένη με το γάμο αν κ θα έπρεπε να πετάς... Εσύ πως νιώθεις??? Όλο για τους άλλους μιλάς... Τώρα έπρεπε να περνάς την ωραιότερη φάση της ζωής σου και δε διακρίνω κάτι τέτοιο από τα γραφόμενα σου....

Απλά έχω βαρεθεί πάρα πολύ γιατί δεν έχω τι να κάνω... Κοίτα, δε θεωρώ ότι θα αλλάξει κάτι στην ζωή μας, απλά έπρεπε να φτιάξουμε τα χαρτιά μας για να τα πάρει και το αγόρι μου στο στρατό. Και για τους δυο μας, γάμος είναι ο θρησκευτικός. Ο πολιτικός για εμάς είναι απλά χαρτιά, γι' αυτό δεν ήθελα να έχουμε κόσμο και νταβαντούρια. Βέβαια μου έκανε μια "έκπληξη" και μου έσκασε μύτη στο δημαρχείο με πουκαμισιά και ανθοδέσμη :-P χωρίς πλάκα, ήταν ίδιος ο Φατσέας από το καφέ της Χαράς :-P:-P:-P εν τω μεταξύ στην όλη κατάσταση συμβάλει το γεγονός ότι ήθελα να παω να δώσω μαθήματα στην εξεταστική του Σεπτέμβρη αλλά δε νομίζω να αντέξω.. Το μόνο που με παρηγορεί είναι ο μπέμπης

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κάνε υπομονή Χρύσα μου και μην πιεστεις για την εξεταστική αν βλέπεις ότι δεν αντέχεις.... Ναι το καταλαβαίνω αυτό που λες για τον πολιτικό... 

Δημητρούλα πιστεύω να ανοίξει ο γιατρός από Δευτέρα γιατί κ τα περισσότερα ιατρικά ανοίγουν....

Εγώ μάλλον έβγαλα μύκητα στο πόδι κ περιμένω να ανοίξουν τα μικροβιολογικά να κάνω καλλιέργεια.... Αν είναι μύκητας θα πρέπει να κάνω θεραπεία κ ίσως να μας πάει κ άλλο πίσω στο θέμα μωρού... Τα έχω πάρει όσο να ναι με τον εαυτό μου αλλά κ τι να κάνω ούτε που ξέρω που τον ψώνισα??? Προσπαθώ να βλέπω πάντα τη θετική πλευρά.... Δηλαδή για να έρθει το μωρουλινι να είμαι εντελώς υγιής.... Υπομονή και αισιοδοξία!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πιγκουδάκι χαίρομαι πολύ...και πιο πολύ απο όλα μου άρεσε το εχω ηρεμήσει!!! Το θεωρώ τόσο σημαντικό οσο δεν φαντάζεσαι!!!

Μπράβο κοριτσάκι μου να συνεχίσετε έτσι όλες τις μέρες,και να φιλήσεις πολλές φορές την μικρή!!!! :) :mad:

Καλλιοπίτσα έτσι είναι ....που θα πάει θα μαζευτούμε ξανά και θα κουσκουσεύουμε!!!Τριήμερο ;;;τέλειαααα!!!!

Τώρα τι να πω...μύκητα;;;; :( εσένα περίμενε;;;; βάζεις κάτι;;νομίζω ντακταρίν διαφημίζουν αλλά δεν είμαι και 100% σίγουρη.

Δήμητρα νομίζω οτι πάντα καλοκαίρι κάνει τέτοια κόλπα η περίοδος σε όλες μας.Υπομονή !!! Η γιατρός σου έχει κλείσει ραντεβού ή θα πάρεις για να κλείσεις;;

Χρύσα να ζήσετε!! Και με το καλό ο μικρός.

Τώρα για το θέμα "πολιτικός γάμος" οκ...συμφωνώ  πως την χαρά του θρησκευτικού και την ευλογία δεν την έχει,αλλά οταν είσαι ευτυχισμένος,σίγουρος για αυτό που κάνεις και αγαπάς τον άνθρωπο σου λυπάμαι αλλά δεν χωράνε μιζέριες!!! Κανένας απο τους δύο "γάμους"  δεν αλλάζει τίποτα στην καθημερινότητα ενός ευτυχισμένου ζευγαριού,απλά διαφέρουν οι φωτογραφίες που θα έχεις :Νυφικό -εκκλησία και λευκό φόρεμα-δημαρχείο.

θα συμφωνήσω με την Καλλιόπη τα λεγόμενα σου στο κείμενο μόνο ευτυχία δεν δείχνουν.Γιατί;; δεν είναι αυτό που ήθελες;;Ακόμα και οι λέξεις που χρησιμοποίησες πιο πολύ με αγγαρεία φαινόταν πως έγιναν ολα.Γιατί να μην το γιορτάσετε;γιατί μόνο οι μάρτυρες να είναι ;;οι γονείς σας δεν ήθελαν να είναι στην χαρά σας;;

Επίσης για τον οποιονδήποτε λόγο παντρεύεται ενα ζευγάρι ,θεωρώ οτι η έξοδος για βράδυ είναι κάτι που αλλάζει αυτόματα,είσαι η γυναίκα του πλέον και δεν δικαιολογούνται τόσες έξοδοι μόνος του.Να βγείς να πάς και εσύ,και δεν το λέω με την έννοια δεν εχω εμπιστοσύνη στον άλλο,αλλά αν δεν βγείς τώρα πότε νομίζεις θα μπορέσεις να το κάνεις;; Εκείνος απο τα λεγόμενα σου έβγαινε,διασκέδαζε κ πέρναγε καλά εκεί που ήταν,εσύ δεν χρωστάς στον εαυτό σου λίγη ξεγνοιασιά και διασκέδαση μέχρι να γεννήσεις;; 

Συγχώρα με που είμαι λίγο κάθετη,αλλά θεωρώ πως σε ενα γάμο κάποιοι κανόνες είναι δεδομένοι για τις ισορροπίες που είναι πανεύκολο να χαθούν!!

 

 

 

  • Μου αρέσει 1

Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε?

Μου ελειψε η παρεα σας!!!σας διαβαζα καπου καπου αλλα δεν ειχα ιδιαιτερο κουραγιο για να γραψω!

Τα νεα μου ειναι οτι περασα μια σοβαρη περιπετεια με την υγεια μου με εσωτερικη αιμορραγια με ενα επειγον χειρουργειο με 5 μερες μακρια απο το μωρο μου με ...διαφορα αλλα προβληματα αλλα το σημαντικοτερο με τελος καλο!!!ειμαι πλεον γερη στο σπιτι μου και αναρρωνω διπλα στον αντρα μου (που πραγματικα με εσωσε) και στο παιδακι μου!!

Ομολογω πως πραγματικα ολη αυτη η περιπετεια με ταρακουνησε κ καταλαβα ποσο σημαντικη αλλα κ ποσο ευθραυστη ειναι η υγεια μας!!

Απολαυστε καθε στιγμη διπλα στους αγαπημενους σας,!και σιγουρα για ολες θα ερθουν μωρακια!!αισιοδοξια...χαμογελο και ΥΓΕΙΑ!!!!

 

(Και τωρα παω να διαβασω οσα εχω χασει)

  • Μου αρέσει 1

x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, NatasaP είπε:

Πιγκουδάκι χαίρομαι πολύ...και πιο πολύ απο όλα μου άρεσε το εχω ηρεμήσει!!! Το θεωρώ τόσο σημαντικό οσο δεν φαντάζεσαι!!!

Μπράβο κοριτσάκι μου να συνεχίσετε έτσι όλες τις μέρες,και να φιλήσεις πολλές φορές την μικρή!!!! :) :mad:

Καλλιοπίτσα έτσι είναι ....που θα πάει θα μαζευτούμε ξανά και θα κουσκουσεύουμε!!!Τριήμερο ;;;τέλειαααα!!!!

Τώρα τι να πω...μύκητα;;;; :( εσένα περίμενε;;;; βάζεις κάτι;;νομίζω ντακταρίν διαφημίζουν αλλά δεν είμαι και 100% σίγουρη.

Δήμητρα νομίζω οτι πάντα καλοκαίρι κάνει τέτοια κόλπα η περίοδος σε όλες μας.Υπομονή !!! Η γιατρός σου έχει κλείσει ραντεβού ή θα πάρεις για να κλείσεις;;

Χρύσα να ζήσετε!! Και με το καλό ο μικρός.

Τώρα για το θέμα "πολιτικός γάμος" οκ...συμφωνώ  πως την χαρά του θρησκευτικού και την ευλογία δεν την έχει,αλλά οταν είσαι ευτυχισμένος,σίγουρος για αυτό που κάνεις και αγαπάς τον άνθρωπο σου λυπάμαι αλλά δεν χωράνε μιζέριες!!! Κανένας απο τους δύο "γάμους"  δεν αλλάζει τίποτα στην καθημερινότητα ενός ευτυχισμένου ζευγαριού,απλά διαφέρουν οι φωτογραφίες που θα έχεις :Νυφικό -εκκλησία και λευκό φόρεμα-δημαρχείο.

θα συμφωνήσω με την Καλλιόπη τα λεγόμενα σου στο κείμενο μόνο ευτυχία δεν δείχνουν.Γιατί;; δεν είναι αυτό που ήθελες;;Ακόμα και οι λέξεις που χρησιμοποίησες πιο πολύ με αγγαρεία φαινόταν πως έγιναν ολα.Γιατί να μην το γιορτάσετε;γιατί μόνο οι μάρτυρες να είναι ;;οι γονείς σας δεν ήθελαν να είναι στην χαρά σας;;

Επίσης για τον οποιονδήποτε λόγο παντρεύεται ενα ζευγάρι ,θεωρώ οτι η έξοδος για βράδυ είναι κάτι που αλλάζει αυτόματα,είσαι η γυναίκα του πλέον και δεν δικαιολογούνται τόσες έξοδοι μόνος του.Να βγείς να πάς και εσύ,και δεν το λέω με την έννοια δεν εχω εμπιστοσύνη στον άλλο,αλλά αν δεν βγείς τώρα πότε νομίζεις θα μπορέσεις να το κάνεις;; Εκείνος απο τα λεγόμενα σου έβγαινε,διασκέδαζε κ πέρναγε καλά εκεί που ήταν,εσύ δεν χρωστάς στον εαυτό σου λίγη ξεγνοιασιά και διασκέδαση μέχρι να γεννήσεις;; 

Συγχώρα με που είμαι λίγο κάθετη,αλλά θεωρώ πως σε ενα γάμο κάποιοι κανόνες είναι δεδομένοι για τις ισορροπίες που είναι πανεύκολο να χαθούν!!

 

 

 

Δεν πειράζει, καταλαβαίνω την άποψή σου. Εγώ όμως δεν έχω την ίδια άποψη. Δεν είναι θέμα μιζεριας απλά δε θέλαμε. Δε θεωρώ ότι αυτά τα 5 λεπτά είναι "η πιο ευτυχισμένη στιγμή της ζωής μας". Το κάναμε γιατί έπρεπε να γίνει. Αν δεν ήταν ο μπέμπης, δε θα ήθελα να το κάνω όλο αυτό τώρα. Θα γινόταν αλλά αργότερα, να τέλειωνα τη σχολή, να είχαμε λεφτά να κάνουμε έναν ωραίο θρησκευτικό γάμο. Ο πολιτικός για εμένα δεν είναι γάμος, είναι απλά χαρτιά. Δε με νοιάζει αν θεωρούμαι παντρεμένη για το κράτος. Οι γονείς μου είναι χωρισμένοι εδώ και 4 χρόνια, αλλά για το κράτος είναι ακόμα παντρεμένοι γιατί δεν έχουν βγάλει ακόμα διαζύγιο. Καταλαβαίνεις τι θέλω να πω... Για εμένα εξακολουθεί να είναι το αγόρι μου, δε θέλω να το δω αλλιώς γιατί με τρομάζει! Και φυσικά θέλω να βγαίνει με τους φίλους του και να περνάει καλά, δε σημαίνει ότι θα πρέπει να τα αλλάξει όλα. Αφού είναι εντάξει στις υποχρεώσεις του, είμαι καλυμμένη. Απλά ήθελα να μου δώσει λίγο παραπάνω σημασία :-P:-P:-P δε λέω ότι εγώ θα μένω κλεισμένη, αλλά δε μπορώ τώρα να πάω για κλάμπινκ, όπως και να το κάνουμε.. Την τελευταία φορά που πήγα σε κλαμπ ήμουν στον τέταρτο και ήμουν σε ένα σκαμπό γιατί με πονούσε η μέση μου, φαντάσου τώρα πώς θα είμαι! Τώρα γενικά δε μπορώ να βγαίνω άνετα. Θέλω πάρα πολύ να βγω, αλλά σωματικά κουράζομαι πολύ! Στενοχωριέμαι που μένω μέσα μόνη μου συνέχεια, αλλά δε μπορώ να κάνω αλλιώς, το σώμα μου δεν αντέχει...

1 ώρα πρίν, Δέσποινa είπε:

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε?

Μου ελειψε η παρεα σας!!!σας διαβαζα καπου καπου αλλα δεν ειχα ιδιαιτερο κουραγιο για να γραψω!

Τα νεα μου ειναι οτι περασα μια σοβαρη περιπετεια με την υγεια μου με εσωτερικη αιμορραγια με ενα επειγον χειρουργειο με 5 μερες μακρια απο το μωρο μου με ...διαφορα αλλα προβληματα αλλα το σημαντικοτερο με τελος καλο!!!ειμαι πλεον γερη στο σπιτι μου και αναρρωνω διπλα στον αντρα μου (που πραγματικα με εσωσε) και στο παιδακι μου!!

Ομολογω πως πραγματικα ολη αυτη η περιπετεια με ταρακουνησε κ καταλαβα ποσο σημαντικη αλλα κ ποσο ευθραυστη ειναι η υγεια μας!!

Απολαυστε καθε στιγμη διπλα στους αγαπημενους σας,!και σιγουρα για ολες θα ερθουν μωρακια!!αισιοδοξια...χαμογελο και ΥΓΕΙΑ!!!!

 

(Και τωρα παω να διαβασω οσα εχω χασει)

Περαστικά σου!!!

Link to comment
Share on other sites

 Κανείς δεν είπε πως αυτά τα 5 λεπτά είναι η πιο ευτυχισμένη στιγμή της ζωής σου,αλλά εφόσον έπρεπε να γίνει γιατί ήρθαν έτσι τα πράγματα θεωρώ πως όφειλες να το χαρείς και όταν κάνεις αργότερα τον θρησκευτικό σου που δεν είναι "χαρτιά" να τον χαρείς διπλά!!! Πολλές κοπέλες στο φόρουμ παντρεύτηκαν λόγω μωρού για τα διαδικαστικά και καμία δεν χρησιμοποίησε αυτές τις λέξεις.

Πάντως όταν λέμε σαν παράπονο πως θέλουμε να μας δώσει σημασία ο άνθρωπος μας,και αυτο το λες καιρό οχι σήμερα τότε κάπου εκεί βλέπουμε πως δεν καλύπτονται  τελικά οι υποχρεώσεις.

Αν και η σημασία κανονικά δεν θεωρείται υποχρέωση .

  • Μου αρέσει 1

Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!!! Ούτε θυμάμαι από ποτέ έχω να γράψω! Τα νέα μου είναι ότι είμαστε διακοπές με τον μικρό στη γιαγιά μου στη Χίο κ ότι ο Γιαννάκης μου περπατήσε!!!!!! Είμαστε όλοι πολύ χαρούμενοι με το αγοράκι μας!!!! Για πείτε μου τα νέα σας!!!! 

Χρύσα μου έχεις απόλυτο δίκιο!! Σε τέτοιο μήνα κλαμπινγκ? Καλά κάνεις κ είσαι στο σπίτι! Άλλωστε μόλις γεννηθεί το μωρό θα έχεις πολύ χρόνο να κάνετε παρέα τις βόλτες σας! Καλά κάνεις κ δίνεις χώρο στο αγόρι σου!! Να βγει να ξεσκασει! Να δει λίγο τους φίλους του που σίγουρα του λείπουν τόσο πολύ!!! Να έχεις υπομονή! εσύ σε λίγο καιρό θα έχεις τον μπέμπη κ θα περνάς καλά μαζί του!! Μην σ πω θα είστε αυτοκολλητοι! Το αγόρι σ ούτως ή άλλως όταν θα μεγάλωσει το μωρό εκεί γύρω στα 5 θα περνάει σίγουρα κ μαζί του χρόνο καθώς θα μπορούν να πηγαίνουν κ για κρέπες! Κ εσύ σαν καλή μανούλα κ τι κορίτσι του αγοριού σ θα κάνεις υπομονή!

Τα ωραία αρχίζουν σε λίγες εβδομάδες!!! Αφού σε καλύπτει στα βασικά όπως λες οι βόλτες κ το κλαμπινγκ είναι περιττά! Κ στην τελική όλοι οι άνθρωποι έχουμε ανάγκη από μια βόλτα με τους κολλητούς!

Ααα να ζήσετε ξέχασα να σου πω! Κ κάποια στιγμή σίγουρα θα κάνετε κ τον θρησκευτικό γάμο!! Η αγάπη σας τότε θα ολοκληρωθεί! Αχ τον έκανα εικόνα σαν το Φατσέα! Τι γλυκοοοο!

  • Μου αρέσει 3

OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Απλά έχω βαρεθεί πάρα πολύ γιατί δεν έχω τι να κάνω... Κοίτα, δε θεωρώ ότι θα αλλάξει κάτι στην ζωή μας, απλά έπρεπε να φτιάξουμε τα χαρτιά μας για να τα πάρει και το αγόρι μου στο στρατό. Και για τους δυο μας, γάμος είναι ο θρησκευτικός. Ο πολιτικός για εμάς είναι απλά χαρτιά, γι' αυτό δεν ήθελα να έχουμε κόσμο και νταβαντούρια. Βέβαια μου έκανε μια "έκπληξη" και μου έσκασε μύτη στο δημαρχείο με πουκαμισιά και ανθοδέσμη :-P χωρίς πλάκα, ήταν ίδιος ο Φατσέας από το καφέ της Χαράς :-P:-P:-P εν τω μεταξύ στην όλη κατάσταση συμβάλει το γεγονός ότι ήθελα να παω να δώσω μαθήματα στην εξεταστική του Σεπτέμβρη αλλά δε νομίζω να αντέξω.. Το μόνο που με παρηγορεί είναι ο μπέμπης

Χρυσακι για τον γαμο οκ θα συμφωνησω κ εγω βαρετο πραγμα κ εντελως τυπικο. Αλλα βρε παιδι μου θα μπορουσατε καπως να το διακωμωδισετε να το διασκεδασετε με φιλους σας εστω κ σε μια καφετερεια με γλυκα κ καφεδες!!!! Οσο για τις εξοδους οκ το αγορι να βγει σε κλαμπ αλλα αν ηθελες να πας κ εσυ μαζι ας πηγαινατε καπου αλλου με τους φιλους του πρεπει δηλαδη να πανε σε κλαμπ οπωσδηποτε????? Εχει μπαρακια φοβερα με κανονικες καρεκλες ανετες χαμηλα η μουσικη ωραιες παρουσιες στην ηλικια σας για τους ελευθερους  ωραια ποτα για αυτους που πινουν εσυ θα χαλαρωνεις στην καρεκλιτσα σου στην αυλη ή σε ταρατσα με τον καθαρο αερα χωρις καπνους κ θα λετε αστεια να περναει η ωρα hallooo υπαρχουν κ τετοιες εξοδοι την νυχτα Κ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΧΡΥΣΑ ΑΝ ΔΕΝ ΒΓΕΙΣ ΕΞΩ ΤΩΡΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΕΙΣ ΣΤΙΣ ΒΡΟΧΕΣ Κ ΤΟ ΚΡΥΟ?????!!!! σορρυ που σου μιλαω ετσι αλλα βλεπω ενα κοριτσι 20 χρονων να κλεινετε μεσα χωρις φιλες χωρις κατι να κανει κ να μιλαει λες κ ειναι αρρωστο κ ανυμπορο. Κοριτσι την ζωη την φτιαχνουμε καλεσε κοσμο σπιτι σου κ ας ειναι ακαταστατο πες στις φιλες σου να ερχονται να κοιμαστε μαζι. Πηγεντε ενα θερινο σινεμα με το αγορι σου ας καλεσει κ τους φιλους του!! Καθιστε σε μια αυλη σε ενα μπαλκονι πηγεντε σε μια γειτονικη πλατεια καπου να δειτε κοσμο να γελασετε!!! Να βγει κ το αγορι εννοειτε μονο του αλλα φυσικα πρωτα να εχει εξασφαλιστει κ η δικια σου διασκεδαση.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , linaa είπε:

Χρυσακι για τον γαμο οκ θα συμφωνησω κ εγω βαρετο πραγμα κ εντελως τυπικο. Αλλα βρε παιδι μου θα μπορουσατε καπως να το διακωμωδισετε να το διασκεδασετε με φιλους σας εστω κ σε μια καφετερεια με γλυκα κ καφεδες!!!! Οσο για τις εξοδους οκ το αγορι να βγει σε κλαμπ αλλα αν ηθελες να πας κ εσυ μαζι ας πηγαινατε καπου αλλου με τους φιλους του πρεπει δηλαδη να πανε σε κλαμπ οπωσδηποτε????? Εχει μπαρακια φοβερα με κανονικες καρεκλες ανετες χαμηλα η μουσικη ωραιες παρουσιες στην ηλικια σας για τους ελευθερους  ωραια ποτα για αυτους που πινουν εσυ θα χαλαρωνεις στην καρεκλιτσα σου στην αυλη ή σε ταρατσα με τον καθαρο αερα χωρις καπνους κ θα λετε αστεια να περναει η ωρα hallooo υπαρχουν κ τετοιες εξοδοι την νυχτα Κ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΧΡΥΣΑ ΑΝ ΔΕΝ ΒΓΕΙΣ ΕΞΩ ΤΩΡΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΕΙΣ ΣΤΙΣ ΒΡΟΧΕΣ Κ ΤΟ ΚΡΥΟ?????!!!! σορρυ που σου μιλαω ετσι αλλα βλεπω ενα κοριτσι 20 χρονων να κλεινετε μεσα χωρις φιλες χωρις κατι να κανει κ να μιλαει λες κ ειναι αρρωστο κ ανυμπορο. Κοριτσι την ζωη την φτιαχνουμε καλεσε κοσμο σπιτι σου κ ας ειναι ακαταστατο πες στις φιλες σου να ερχονται να κοιμαστε μαζι. Πηγεντε ενα θερινο σινεμα με το αγορι σου ας καλεσει κ τους φιλους του!! Καθιστε σε μια αυλη σε ενα μπαλκονι πηγεντε σε μια γειτονικη πλατεια καπου να δειτε κοσμο να γελασετε!!! Να βγει κ το αγορι εννοειτε μονο του αλλα φυσικα πρωτα να εχει εξασφαλιστει κ η δικια σου διασκεδαση.

Η παρέα μου τώρα είναι ψιλοδιάσπαρτη. Άλλοι δουλεύουν, άλλοι είναι στα χωριά τους... Ε τώρα, αφού ο εορτάζοντας ήθελε κλαμπ, τι να του πω "όχι θα πάμε αλλού για να μπορώ"; δεν πάει έτσι... Έχουμε κάποια σκαμπανεβάσματα, ναι, κάνω παράπονα γιατί κάποιες φορές δε μου δίνει τη σημασία που ζητάω, αλλά ρε κορίτσια εσείς έχετε βίο ανθόσπαρτο με τους άντρες σας; δεν έχετε ποτέ παράπονα;

Σήμερα περάσαμε όλη τη μέρα σχεδόν αγκαλιά στο κρεβάτι και παίζαμε με τα μαξιλάρια. Τώρα γύρισα σπίτι μου γιατί δεν ήθελα να βγει και να έχει την έγνοια μου ότι είμαι μόνη σπίτι. Η μαμά μου φυσικά και άρχισε να λέει "γιατί να βγει με τους φιλους του; να έρθει να σε πάρει να είστε μαζί".. Ντάξει δεν πειράζει, καταλαβαίνω ότι εσείς οι μεγαλοι βλέπετε τα πράγματα από άλλη οπτική. Όπως επίσης ξέρω ότι τις παρατηρήσεις σας μου τις κάνετε με συμβουλευτικό χαρακτήρα.

Δε με ενοχλεί που λέτε την άποψή σας, εξάλλου γι' αυτό γραφω εδώ κάποια πράγματα που σκέφτομαι. Είναι ένα τρυπακι για να ξεφευγω πού και πού... Και καλύτερα να τα λέω σε εσάς που ούτε με ξέρετε ούτε σας ξέρω, παρά να τα λέω στο κοντινό μου περιβάλλον και να τους δίνω το δικαίωμα να επεμβαίνουν στη σχέση μου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μικρούλες μου! Τι κάνετε;

Εμείς επιστρεψαμε στην Αθήνα...

Πάνω που ήρθαν οι κουμπάροι μας με τον βαφτισιμιο μας για διακοπές, εμείς έπρεπε να γυρίσουμε. Μόνο μια μέρα τους είδαμε. Του χρόνου πάλι! Δεν συμπίπτουν οι περιοδοι των αδειών βλέπετε.

Pingu καλα να περνάτε! Ξεκουράσου!

Νατασσάκι μου καλά είναι ο αντρουλης μου. Μια χαρά! Είδα και ένα ανηψακι μου για πρώτη φορα (στου οποίου τη βάπτιση θα πάμε σε 15 ημέρες) που δεν το είχαμε γνωρίσει και είναι ένας γλύκας! Ξανθός, γαλανομάτης! Σωστο κουκλί!

Αυτά κορίτσια μου! Πολλά φιλιά σε όλες!

  • Μου αρέσει 3

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Η παρέα μου τώρα είναι ψιλοδιάσπαρτη. Άλλοι δουλεύουν, άλλοι είναι στα χωριά τους... Ε τώρα, αφού ο εορτάζοντας ήθελε κλαμπ, τι να του πω "όχι θα πάμε αλλού για να μπορώ"; δεν πάει έτσι... Έχουμε κάποια σκαμπανεβάσματα, ναι, κάνω παράπονα γιατί κάποιες φορές δε μου δίνει τη σημασία που ζητάω, αλλά ρε κορίτσια εσείς έχετε βίο ανθόσπαρτο με τους άντρες σας; δεν έχετε ποτέ παράπονα;

Σήμερα περάσαμε όλη τη μέρα σχεδόν αγκαλιά στο κρεβάτι και παίζαμε με τα μαξιλάρια. Τώρα γύρισα σπίτι μου γιατί δεν ήθελα να βγει και να έχει την έγνοια μου ότι είμαι μόνη σπίτι. Η μαμά μου φυσικά και άρχισε να λέει "γιατί να βγει με τους φιλους του; να έρθει να σε πάρει να είστε μαζί".. Ντάξει δεν πειράζει, καταλαβαίνω ότι εσείς οι μεγαλοι βλέπετε τα πράγματα από άλλη οπτική. Όπως επίσης ξέρω ότι τις παρατηρήσεις σας μου τις κάνετε με συμβουλευτικό χαρακτήρα.

Δε με ενοχλεί που λέτε την άποψή σας, εξάλλου γι' αυτό γραφω εδώ κάποια πράγματα που σκέφτομαι. Είναι ένα τρυπακι για να ξεφευγω πού και πού... Και καλύτερα να τα λέω σε εσάς που ούτε με ξέρετε ούτε σας ξέρω, παρά να τα λέω στο κοντινό μου περιβάλλον και να τους δίνω το δικαίωμα να επεμβαίνουν στη σχέση μου...

ΧΑ ΧΑ!!! Καλά Χρύσα μου μην τα παραλές, 5 χρόνια διαφορά έχουμε.... Δεν είναι θέμα ηλικίας αλλά ωριμότητας... Κ μπορώ να πω έχω βίον ανθοσπαρτον καθώς με τον άντρα μου δεν έχουμε προβλήματα αλλά θέματα τα οποία με συζήτηση επιλύουμε... Εάν είχα θέμα ότι δεν μ δίνει σημασία μάλλον τώρα δεν θα ειμασταν μαζί....

  • Μου αρέσει 1

OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Η παρέα μου τώρα είναι ψιλοδιάσπαρτη. Άλλοι δουλεύουν, άλλοι είναι στα χωριά τους... Ε τώρα, αφού ο εορτάζοντας ήθελε κλαμπ, τι να του πω "όχι θα πάμε αλλού για να μπορώ"; δεν πάει έτσι... Έχουμε κάποια σκαμπανεβάσματα, ναι, κάνω παράπονα γιατί κάποιες φορές δε μου δίνει τη σημασία που ζητάω, αλλά ρε κορίτσια εσείς έχετε βίο ανθόσπαρτο με τους άντρες σας; δεν έχετε ποτέ παράπονα;

Σήμερα περάσαμε όλη τη μέρα σχεδόν αγκαλιά στο κρεβάτι και παίζαμε με τα μαξιλάρια. Τώρα γύρισα σπίτι μου γιατί δεν ήθελα να βγει και να έχει την έγνοια μου ότι είμαι μόνη σπίτι. Η μαμά μου φυσικά και άρχισε να λέει "γιατί να βγει με τους φιλους του; να έρθει να σε πάρει να είστε μαζί".. Ντάξει δεν πειράζει, καταλαβαίνω ότι εσείς οι μεγαλοι βλέπετε τα πράγματα από άλλη οπτική. Όπως επίσης ξέρω ότι τις παρατηρήσεις σας μου τις κάνετε με συμβουλευτικό χαρακτήρα.

Δε με ενοχλεί που λέτε την άποψή σας, εξάλλου γι' αυτό γραφω εδώ κάποια πράγματα που σκέφτομαι. Είναι ένα τρυπακι για να ξεφευγω πού και πού... Και καλύτερα να τα λέω σε εσάς που ούτε με ξέρετε ούτε σας ξέρω, παρά να τα λέω στο κοντινό μου περιβάλλον και να τους δίνω το δικαίωμα να επεμβαίνουν στη σχέση μου...

Μωρε χρυσα κανενας βιος δεν ειναι ανθοσπαρτος ολοι εχουμε τις διαφωνιες μας. Αλλα βρε κοριτσι μου εσυ αμα γεννηθει το παιδι παει θα κλειδωθεις στο σπιτι ετσι οπως τα περιγραφεις. Αντε καμια παιδικη χαρα κ πολυ ειναι. Δεν ειναι ετσι ομως ουτε οι σχεσεις ουτε οι εγκυμοσυνες ουτε η ηλικια σου αυτο θελουμε να σου πουμε. Οι μερες που διανυεις ειναι οι πιο ενδιαφερουσες σε ολη την ζωη σου κ οχι οι πιο βαρετες οπως τις περιγραφεις. Τωρα κανονικα οχι παραπονο δεν επρεπε να εχεις απτον συντροφο σου αλλα να πετατε κ οι δυο στα ουρανια!!! Καθε μερα να κανετε κατι διαφορετικο οταν ειστε μαζι. Σε καθε αδεια να μας λες που πηγατε τι φαγατε τι ψωνισατε τι νεο κανατε κ οχι οτι εγω ειμαι σπιτι δεν εχω τιποτα να κανω ολοι λειπουν ο φιλος μου βγηκε μονος του. Αυτη την περιοδο οχι ουτε παραπονα επρεπε να εχετε μεταξυ σας ουτε μοναξιες θα επρεπε να πετατε.

Ααα βρε χρυσακι εισαι 20 χρονων καθε μερα γνωριζεις κοσμο κ αυτοι οι φιλοι  του αγοριου σου φιλες αδερφες ξαδερφες δεν εχουν να κανετε παρεα μεταξυ σας οταν αυτοι βγαινουν αντροπαρεα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...