Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Εχω αρχίσει να μη την παλεύω, νομίζω πάλι αρνητικό θα είναι, δε νιώθω τίποτα, και δεν έχω τίποτα να κάνω μέχρι να περάσουν οι μέρες, αν πάω την Παρασκευή δε θα δείξει κάτι; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τσούπρες μουυυυ ....τι κάνετε;;;

κατάφερα και μπήκα επιτέλους...και μπήκα στα πιο ευχάριστα νέα...

Συγχαρητήρια Μαράκι :) εύχομαι 9 μήνες υπέροχους με χαμόγελα πολλά.

Υπέροχα νέα διάβασα και για τα υπόλοιπα κορίτσια μας,δεν προλαβαίνω να γράψω αναλυτικά τα ονόματα μιας κ μια ψυχή κλαψουρίζει γιατί δεν τον κοιτάω κ γράφω.

...με τις εμβρυομεταφορές ..ωοληψίες ..κτλ.....το 2018  να σας βρεί όλες με φουσκωμένες κοιλίτσες :):)

Εμείς είμαστε καλά...μιας και μπήκαμε στον 6ο ξεκινήσαμε και φρουτόκρεμα...μήλο..αχλάδι και σε μια εβδομάδα και μπανάνα :) ...δεν υπάρχει το βλέμμα και οι γκριμάτσες με αυτές τις νέες γεύσεις.Λιώνω ...γελάω..γελάει..

σήμερα έφαγε αχλάδι και εφάγε μέχρι και το αυτί του χαχαχαχα...

Μου λείπετε όλες σας...σας φιλώ γλυκά ..

θα προσπαθήσω να ξαναμπώ μόλις κοιμηθεί .

 

 

 

  • Μου αρέσει 4

Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε Sugarακι δεν τα εχουμε πει για τα συμπτωματα; Μη βιάζεσαι μικρή μου.

Περα από όλα οσα εχουν καταθεσει οι εγκυουλες μας εδω, να συμπληρωσω πως η μαμά μου είχε 3 εγκυμοσύνες και σε καμια δεν ειχε ζαλάδες, εμετους και ό,τι συνοδευει τους πρωτους μηνες της εγκυμοσυνης. Τιποτα!

Γεια σου βρε Νατασσακι! Ο μπομπιράκος εχει ξετρελαθει έτσι; Και εχει ξετρελανει κι εσας!

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , marillia είπε:

Ζαχαρίτσα πόσες μέρες θα είναι την Παρασκευή?Και γω κάθε μήνα που έχω συμπτώματα....:)!!

25 μέρα του κύκλου και 5η μέρα εμβρυομεταφορά με βλαστόκύστες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sugar86 είπε:

25 μέρα του κύκλου και 5η μέρα εμβρυομεταφορά με βλαστόκύστες

Μήπως είναι λίγο νωρίς?Η αγωνία σίγουρα μεγάλη.Δεν ξέρω αν το σκέφτεσαι αλλά μήπως το συγκρίνεις με την προηγούμενη φορα για τα συμπτώματα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , marillia είπε:

Μήπως είναι λίγο νωρίς?Η αγωνία σίγουρα μεγάλη.Δεν ξέρω αν το σκέφτεσαι αλλά μήπως το συγκρίνεις με την προηγούμενη φορα για τα συμπτώματα?

Μπορεί, εχθές μόνο είχα έντονα τσιμπήματα πρώτη φορά αλλά δεν κράτησε πολύ.  κατ αλλά τίποτα! Ναι όλα τα σκέφτομαι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μαρακι μου συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!!! ΤΕΛΕΙΟΣ ο διπλασιασμος!!!! Μπορουμε τωρα να κανουμε σιγα σιγα ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!!!Και εσυ να σηκωθεις απο τα πατωματα και ν ανεβεις στα τραπεζια να χορευεις( με προσοχη :P )!!!!

  • Μου αρέσει 2

ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Ελενακι πως πανε οι ετοιμασιες για το παρτυ; :)

Καλα πανε, δοξα τω Θεω!!!

Σημερα ειχα παει με τη μικρη απο το πρωι στα πεθερικα μου που μενουν λιγα στενα πιο μακρυα για να συνηθιζει. Θα την πηγαινω καθε μερα, δυο μιση εβδομαδες εμειναν. Σημερα εκατσα και εγω εκει και την ταιζε η πεθερα μου, ολα καλα πηγαν εκτος απο τη στιγμη που αρχισε να νυσταζει η μικρη και μου τραβαγε την μπλουζα να την βαλω στ στηθος για να κοιμηθει. Δεν μπορουσα να της αρνηθω φυσικα! Οταν δεν ειμαι εκει κοιμαται και με κουνημα μονο απο την πεθερα μου. Αυριο θα την αφησω και θα φυγω!

Εσυ τι κανεις;;; Εισαι ετοιμη για τη μεγαλη μερα;;;;!!!!

πρίν από 54 λεπτά , NatasaP είπε:

Τσούπρες μουυυυ ....τι κάνετε;;;

κατάφερα και μπήκα επιτέλους...και μπήκα στα πιο ευχάριστα νέα...

Συγχαρητήρια Μαράκι :) εύχομαι 9 μήνες υπέροχους με χαμόγελα πολλά.

Υπέροχα νέα διάβασα και για τα υπόλοιπα κορίτσια μας,δεν προλαβαίνω να γράψω αναλυτικά τα ονόματα μιας κ μια ψυχή κλαψουρίζει γιατί δεν τον κοιτάω κ γράφω.

...με τις εμβρυομεταφορές ..ωοληψίες ..κτλ.....το 2018  να σας βρεί όλες με φουσκωμένες κοιλίτσες :):)

Εμείς είμαστε καλά...μιας και μπήκαμε στον 6ο ξεκινήσαμε και φρουτόκρεμα...μήλο..αχλάδι και σε μια εβδομάδα και μπανάνα :) ...δεν υπάρχει το βλέμμα και οι γκριμάτσες με αυτές τις νέες γεύσεις.Λιώνω ...γελάω..γελάει..

σήμερα έφαγε αχλάδι και εφάγε μέχρι και το αυτί του χαχαχαχα...

Μου λείπετε όλες σας...σας φιλώ γλυκά ..

θα προσπαθήσω να ξαναμπώ μόλις κοιμηθεί .

 

 

 

Φανταζομαι αυτες τις γκριματσες και λιωνω και εγω!!! Τυχερος ο ζουζουνος, τι λιχουδιες θα τρωει σε λιγο καιρο απο τα χερακια σου, αχ!!!!

  • Μου αρέσει 1

ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 27 λεπτά , Sugar86 είπε:

Μπορεί, εχθές μόνο είχα έντονα τσιμπήματα πρώτη φορά αλλά δεν κράτησε πολύ.  κατ αλλά τίποτα! Ναι όλα τα σκέφτομαι 

Στο είπα γιατί το κάνω κι εγώ!!Αναπόφευκτο αλλά όπως λένε η κάθε η εγκυμοσύνη είναι μοναδική!!Πιστεύω είναι και νωρίς για ξεκάθαρα σημάδια!!!Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια και μια ευχή, να έχεις μια καλή χοριακούλα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Eleni1986 είπε:

Καλα πανε, δοξα τω Θεω!!!

Σημερα ειχα παει με τη μικρη απο το πρωι στα πεθερικα μου που μενουν λιγα στενα πιο μακρυα για να συνηθιζει. Θα την πηγαινω καθε μερα, δυο μιση εβδομαδες εμειναν. Σημερα εκατσα και εγω εκει και την ταιζε η πεθερα μου, ολα καλα πηγαν εκτος απο τη στιγμη που αρχισε να νυσταζει η μικρη και μου τραβαγε την μπλουζα να την βαλω στ στηθος για να κοιμηθει. Δεν μπορουσα να της αρνηθω φυσικα! Οταν δεν ειμαι εκει κοιμαται και με κουνημα μονο απο την πεθερα μου. Αυριο θα την αφησω και θα φυγω!

Εσυ τι κανεις;;; Εισαι ετοιμη για τη μεγαλη μερα;;;;!!!!

Φανταζομαι αυτες τις γκριματσες και λιωνω και εγω!!! Τυχερος ο ζουζουνος, τι λιχουδιες θα τρωει σε λιγο καιρο απο τα χερακια σου, αχ!!!!

Καλα κανεις. Να συνηθίζει όπως λες.

Εγώ είμαι συγκρατημένα αισιόδοξη. Είμαστε στα μισά της διαδρομής.

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Καλα κανεις. Να συνηθίζει όπως λες.

Εγώ είμαι συγκρατημένα αισιόδοξη. Είμαστε στα μισά της διαδρομής.

Ενα ενα ξεπερνιουνται τα εμποδια! Εμεις οταν με την τριτη μας βρηκαν σπερμα ημασταν τοσο χαρουμενοι που ξεπερασαμε το εμποδιο αυτο( γιατι νομιζαμε πως δεν θα βρισκαμε ποτε) που λεγαμε οτι και να γινει ολα καλα αφου ξεπεραστηκε αυτο. και ενα ενα εμπαιναν σε σειρα... Ετσι να σκεφτεσαι και εσυ... ενα ενα βημα πιο κοντα στο μωρακι!!!!!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κούκλες μου!!!! Πως μου είστε??? Μόλις μπήκα σπίτι και νιώθω ρεταλι.... Μαράκι μου γλυκό συγχαρητήρια!!!!!!!!!!! Χάρηκα πάρα πολύ... Καλή αρχή λοιπόν ξανά στο θεματακι μας και εύχομαι να ακολουθήσουν και οι υπόλοιπες!!!

Αχ φρουτοκρεμα φαντάζομαι τη φατσούλα του να σουφρωνει χειλάκια και να γλυφεται.... Τρελά θα είναι το μπομπιρακι!!!!

Anastazie ελπίζω να έχεις ένα τέλειο αποτέλεσμα!!! Περιμένουμε!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...