Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Συγνώμη αν κάνω χαζή ερώτηση αλλά δεν έχω δει παλιότερα posts. Γιατί θα γεννήσεις μέσα στο μήνα? Πότε θα σε δει ο εμβρυολογος?

      Συμφωνώ! 🥰Το να φτάσω ποτέ 30 βδομάδες το θεωρώ απίστευτο και όνειρο!

      😁🙏

      ειμαι με περιδεση από 22η εβδομάδα λογω τραχήλου και με συσπάσεις από 17η ! ε λίγο αυτό λίγο το μωράκι είναι χαμηλά, λίγο ο γιατρός μου κάτι βλέπει και υπολογίζει τα δικά του! ε μου είπε μέχρι 35η εβδομαδα!  τρίτη εχω ραντεβού 

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Σας ευχαριστω πολυ ολες σας !!!!!! Κ ευχομαι κ σε σας συντομα με ενα μωρακι στο σπιτι!!!  Τ Ιφιγενεια ειναι ωραιο ονομα απλως ετσι λενε τ μητερα μου. Οποτε οσο να ναι η πεθερα μου θα στενοχωρεθει... Αναρωτιομουν αν μπορει να βγει καποιο ονομα απο το Ιφιγενεια-Ειρήνη... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μαρακι μου μπράβο για την χοριακη, αφού ανέβαινει δεν πρέπει να αγχώνεσαι νομίζω, τι σου είπαν από το κέντρο; εκτός από τις εξετάσεις, πότε θα ξανακανεις χοριακη; Αντε να μας πεις και τα νέα από το γιατρό! Όλα καλά κοριτσάκι μου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sugar86 είπε:

Μαρακι μου μπράβο για την χοριακη, αφού ανέβαινει δεν πρέπει να αγχώνεσαι νομίζω, τι σου είπαν από το κέντρο; εκτός από τις εξετάσεις, πότε θα ξανακανεις χοριακη; Αντε να μας πεις και τα νέα από το γιατρό! Όλα καλά κοριτσάκι μου! 

Λοιπον.... εκανα και τις εξετασεις κι εμαθα και το λογο. Αιματοκριτη και αιμοσφαιρινη καναμε για να συγκρινουμε με προηγουμενη γενικη αιματος ωστε να δουμε αν χανω απο πουθενα αιμα. Ευτυχως ολα φαινονται φυσιολογικα απο αυτη την αποψη. Το καφε αιμα ειναι παλιο οποτε δεν ειναι απο το ενα εμβρυο αλλα δεν μπορουμε να ξερουμε και απο τι ειναι.

Στον υπερηχο ειδαμε καθαρο τραχηλο (τουλαχιστον εκει δεν παιζει εξωμητριο), παχυ ενδομητριο, καμια αποκολληση και μια κουκιδιτσα ασπρη που δειχνει οτι κατι παει να φανει εκει.

Η τελευταια κουβεντα του γυναικολογου μου (τον οποιο επιλεγω να ακουσω γτ ηταν πιο ενθαρρυντικος απο το κεντρο):

Σιγουρα το οποιοδηποτε αιμα κανει την κυηση επαπειλουμενη αλλα δεν σημαινει οτι κατ' αναγκη θα γινει ετσι. ειχα περιπτωση με αιμα κατακοκκινο να τρεχει ποταμι και γεννησε κανονικα και γυναικα με λιγοτερο εως καθολου αιμα που δεν καταφερε να ολοκληρωσει την εγκυμοσυνη. Οσο ανεβαινει η χοριακη φυσιολογικα να μην φοβασαι ετσι κι αλλιως αν ειναι να προχωρησει θα προχωρησει. 

Νομιζω οτι καθησυχαστικα για λιγο μεχρι βεβαια να με πιασουν παλι τα ψυχωτικα και το αγχος μου. 

Σας ευχαριστω παρα πολυ για την υποστηριξη κι ευχομαι ολοψυχα σε ολες φουσκωμενες κοιλιτσες με μωρακια υγιεστατα

  • Μου αρέσει 4

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Λοιπον.... εκανα και τις εξετασεις κι εμαθα και το λογο. Αιματοκριτη και αιμοσφαιρινη καναμε για να συγκρινουμε με προηγουμενη γενικη αιματος ωστε να δουμε αν χανω απο πουθενα αιμα. Ευτυχως ολα φαινονται φυσιολογικα απο αυτη την αποψη. Το καφε αιμα ειναι παλιο οποτε δεν ειναι απο το ενα εμβρυο αλλα δεν μπορουμε να ξερουμε και απο τι ειναι.

Στον υπερηχο ειδαμε καθαρο τραχηλο (τουλαχιστον εκει δεν παιζει εξωμητριο), παχυ ενδομητριο, καμια αποκολληση και μια κουκιδιτσα ασπρη που δειχνει οτι κατι παει να φανει εκει.

Η τελευταια κουβεντα του γυναικολογου μου (τον οποιο επιλεγω να ακουσω γτ ηταν πιο ενθαρρυντικος απο το κεντρο):

Σιγουρα το οποιοδηποτε αιμα κανει την κυηση επαπειλουμενη αλλα δεν σημαινει οτι κατ' αναγκη θα γινει ετσι. ειχα περιπτωση με αιμα κατακοκκινο να τρεχει ποταμι και γεννησε κανονικα και γυναικα με λιγοτερο εως καθολου αιμα που δεν καταφερε να ολοκληρωσει την εγκυμοσυνη. Οσο ανεβαινει η χοριακη φυσιολογικα να μην φοβασαι ετσι κι αλλιως αν ειναι να προχωρησει θα προχωρησει. 

Νομιζω οτι καθησυχαστικα για λιγο μεχρι βεβαια να με πιασουν παλι τα ψυχωτικα και το αγχος μου. 

Σας ευχαριστω παρα πολυ για την υποστηριξη κι ευχομαι ολοψυχα σε ολες φουσκωμενες κοιλιτσες με μωρακια υγιεστατα

Μπράβο ρε Μαρακι!!! Κοίτα να ηρεμήσεις γιατί το αγχος δεν βοηθάει καθόλου. Σου είπε πότε να κάνεις χοριακή πάλι? Όλα καλά θα πάνε!!!!! 

  • Μου αρέσει 1

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 40 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Λοιπον.... εκανα και τις εξετασεις κι εμαθα και το λογο. Αιματοκριτη και αιμοσφαιρινη καναμε για να συγκρινουμε με προηγουμενη γενικη αιματος ωστε να δουμε αν χανω απο πουθενα αιμα. Ευτυχως ολα φαινονται φυσιολογικα απο αυτη την αποψη. Το καφε αιμα ειναι παλιο οποτε δεν ειναι απο το ενα εμβρυο αλλα δεν μπορουμε να ξερουμε και απο τι ειναι.

Στον υπερηχο ειδαμε καθαρο τραχηλο (τουλαχιστον εκει δεν παιζει εξωμητριο), παχυ ενδομητριο, καμια αποκολληση και μια κουκιδιτσα ασπρη που δειχνει οτι κατι παει να φανει εκει.

Η τελευταια κουβεντα του γυναικολογου μου (τον οποιο επιλεγω να ακουσω γτ ηταν πιο ενθαρρυντικος απο το κεντρο):

Σιγουρα το οποιοδηποτε αιμα κανει την κυηση επαπειλουμενη αλλα δεν σημαινει οτι κατ' αναγκη θα γινει ετσι. ειχα περιπτωση με αιμα κατακοκκινο να τρεχει ποταμι και γεννησε κανονικα και γυναικα με λιγοτερο εως καθολου αιμα που δεν καταφερε να ολοκληρωσει την εγκυμοσυνη. Οσο ανεβαινει η χοριακη φυσιολογικα να μην φοβασαι ετσι κι αλλιως αν ειναι να προχωρησει θα προχωρησει. 

Νομιζω οτι καθησυχαστικα για λιγο μεχρι βεβαια να με πιασουν παλι τα ψυχωτικα και το αγχος μου. 

Σας ευχαριστω παρα πολυ για την υποστηριξη κι ευχομαι ολοψυχα σε ολες φουσκωμενες κοιλιτσες με μωρακια υγιεστατα

Τέλεια νέα μαρακι Αντε μπράβο να ξεκινήσουμε θετικά το Σεπτέμβριο! Όλα καλά λοιπόν, πολύ χάρηκα!!! Τώρα Δευτέρα λογικά κι άλλη χοριακη; 

Απο το κεντρο δηλαδή τι σου είπαν; γιατί δεν αισιόδοξοι; δεν κατάλαβα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται τη Δευτερα παλι χοριακη...

Απο το κεντρο ειναι πολυ φειδωλοι στα λογια τους, δεν με καθησυχαζουν ουτε με αγχωνουν. Κρατουν τα τυπικα χωρις να δειχνουν συναισθηματικα τπτ. Με αυτη τη λογικη εγω σκεφτομαι τη ροη που εχω κι οτι αποβαλλω κι οχι οτι το σπορακι προσπαθει να μεγαλωσει. Τωρα σκεφτομαι και τα 2 αλλα προσπαθω να βγαλω απο το κεφαλι οτι ολο αυτο που βλεπω ειναι αρνητικο. Παντως το παλευει κι αυτο μαζι με μας. Μπορει να αποφασισει οτι μας θελει!

Ευελπιστω να μην διαψευσθώ και να χαμογελασω χωρις πολυ αγχος συντομα.... 

  • Μου αρέσει 4

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Θα ξεκινήσω με το Μαράκι μας!!!!! Συγχαρητήρια κούκλα μου!!!! Χαλάρωσε και απόλαυσε την περίοδο αυτή!!!!

Γεωργία μου άντε με το καλό να μάθουμε και τα δικά σας!!!!

Από την ανασταζιε τίποτα ε?

Πινγκου μου είσαι καλά? Το αστεράκι σου?

Το Ιφιγένεια και εμένα μου αρέσει αλλά προτιμώ το Ειρήνη και ειδικά το συμβολισμό του ονόματος!!!

Εμείς όλα καλά... Δεν έχω κάποιο νέο κορίτσια μου.... Μόλις σχολασα και επειδή βαριέμαι σκέφτομαι να κάνω αύριο όλες μου τις δουλειές... Ελπίζω βέβαια τα ρούχα να βαρεθουν στον καναπέ και να σιδερωθουν μόνα τους έως την Κυριακή....

πρίν από 3 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Εννοειται τη Δευτερα παλι χοριακη...

Απο το κεντρο ειναι πολυ φειδωλοι στα λογια τους, δεν με καθησυχαζουν ουτε με αγχωνουν. Κρατουν τα τυπικα χωρις να δειχνουν συναισθηματικα τπτ. Με αυτη τη λογικη εγω σκεφτομαι τη ροη που εχω κι οτι αποβαλλω κι οχι οτι το σπορακι προσπαθει να μεγαλωσει. Τωρα σκεφτομαι και τα 2 αλλα προσπαθω να βγαλω απο το κεφαλι οτι ολο αυτο που βλεπω ειναι αρνητικο. Παντως το παλευει κι αυτο μαζι με μας. Μπορει να αποφασισει οτι μας θελει!

Ευελπιστω να μην διαψευσθώ και να χαμογελασω χωρις πολυ αγχος συντομα.... 

Μαράκι μου όλα καλά θα πάνε!!! Να σκέφτεσαι θετικά... Το σπορακι σου τρυπώνει για τα καλά!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χα χα χα! Πολύ καλό αυτό με τα ρούχα Calliopi!

Μαρία πιστεύω πως η γνώμη του γιατρού σου έχει περισσσότερη βαρύτητα απο εδώ και στο εξής διότι έχει εμπειρία στις εγκυμοσύνες. Η εμπειρία του κέντρου ήταν μέχρι το προηγούμενο βήμα.

  • Μου αρέσει 4

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεωργία μου νομίζω πρέπει κάτι να εφευρεθεί που να τα συλλέγει, διαχωρίζει, πλένει, απλώνει, σιδερωνει και τακτοποιεί αυτόματα!!!! Το κύκλωμα των ρούχων μου φαίνεται πολύ πολύ βαρετό!!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Τη Δευτέρα μαζί χοριακη μαρακι μου! Να σκέφτεσαι θετικά, σας θέλουν και τα δύο τα σποράκια!!! 

Καλλιόπη κι εγώ έχω ασιδερωτα στην ντουλάπα αν βρεις το κόλπο πες το και σε μένα!! Χαχα 

Εμείς σημερα θα πάμε βολτουλα το βράδυ να ξεσκάσω και λιγάκι. 

Γεωργια, πιγκου τα φιλιά μου και σε όλες!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Calliopi. είπε:

Γεωργία μου νομίζω πρέπει κάτι να εφευρεθεί που να τα συλλέγει, διαχωρίζει, πλένει, απλώνει, σιδερωνει και τακτοποιεί αυτόματα!!!! Το κύκλωμα των ρούχων μου φαίνεται πολύ πολύ βαρετό!!!!

Την θελω κι εγω αυτη την εφευρεση.... Τις τελευταιες 15 μερες εκτος απο την τακτοποιηση εγω εχω καποια που τα κανει ολα αυτα χωρις να προλαβω να πω τπτ. Κι οσο απιστευτο κι αν ακουγεται αυτη η καποια ειναι η πεθερουλα μου που την επιασε η μεση της (εχει ξεπατωθει στις δουλειες) και κανει ενεσεις να γινει γρηγορα καλα ωστε να μην με αφηνει οπως λεει ουτε να μαγειρευω για να μην κουραζομαι! Εχει φαει τετοιο αγχος κι αυτη, ξερετε λαμπαδες προσευχες, καντηλακια σε ξωκλησσια κι ολα τα συναφη και την πειραζω τοσο πολυ οταν κανει υπερβολες

 

πρίν από 6 λεπτά , Sugar86 είπε:

Τη Δευτέρα μαζί χοριακη μαρακι μου! Να σκέφτεσαι θετικά, σας θέλουν και τα δύο τα σποράκια!!! 

Καλλιόπη κι εγώ έχω ασιδερωτα στην ντουλάπα αν βρεις το κόλπο πες το και σε μένα!! Χαχα 

Εμείς σημερα θα πάμε βολτουλα το βράδυ να ξεσκάσω και λιγάκι. 

Γεωργια, πιγκου τα φιλιά μου και σε όλες!! 

Περασαν οι μερες εεε;;; Αντε σου ευχομαι ενα τεραστιο νουμερο ωστε να ξεκινησεις χωρις το ιδιο αγχος με εμενα ;)

 

  • Μου αρέσει 4

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...