Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 24 minutes ago, Eflenew said:

      Σε νιώθω...και ειλικρινά στεναχωρεθηκα πάρα πολύ...ήμουν τόσο σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά...εύχομαι τουλάχιστον να πεσει γρήγορα η χοριακη όσο γίνεται να μπεις ξανά στην κανονικοτητα σου.... μεγάλο βάλσαμο που έχεις το παιδάκι σου! Πάρε όσο χρόνο χρειαστείς και να ξέρεις θα τα καταφέρεις συντομα! 🥰Το σώμα έχει μνήμη..όσες έχουν γίνει ήδη μανούλες συχνά είναι πιο εύκολο.

      Τι πέρασες......😔 Πολλες φορες σκέφτομαι γιατί πρέπει να τα περνάμε όλα αυτά...πόση αναμονή,  πόσα φάρμακα, πόσος πονος, πόση απογοήτευση...μετά σκέφτομαι ότι ο κάθε άνθρωπος έχει κάτι που το περνάει δύσκολα...Θα χαρούμε όλες πολύ στη θετική χοριακη σου!!!

      Σε ευχαριστω ολόψυχα καθώς και εσυ διάνυσες έναν πολύ δύσκολο δρόμο και σου εύχομαι να έχεις μια μεγάλη χοριακη, μια φουσκωμένη κοιλιά και να κρατήσεις σε 9 μήνες  το παιδί σου στην αγκαλιά σου! 

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Γεια σας αγαπημενες μου! Τι κανετε??? Καλα δεν ξερω απο που να ξεκινησω, εχω χαρει τοσο πολυ με τα νεα σας! :)

Μαρακι συγχαρητηρια!!! Καλη εγκυμοσυνη σου ευχομαι. Σε λιγους μηνες να κρατας αγκαλια το θαυματακι σου κ να εισαι πολυ-πολυ ευτυχισμενη ♡♡♡!!!

Γεωργουλι μου τελεια νεα με τα εμβρυακια σας :wub: !!! Με το καλο η ε.τ. Ολα να ερθουν ευκολα γλυκια μου κ σε λιγες μερες να πανηγυριζουμε!!!

Sugar λιγη υπομονη κοριτσι μου κ θα παρεις ενα υπεροχο αποτελεσμα! Το φθινοπωρο ξεκινησε με τους καλυτερους οιωνους, μη φοβασαι τιποτα!!! Οσο για τα συμπτωματα, μη ψαχνεις κ φθειρεσαι, δεν υπαρχουν. Υπομονη ως τη χοριακη κ οσο μπορεις θετικες σκεψεις.

Δημητρουλι νομιζω σε "ανεβασε" η δουλιτσα εεεε??? Μπραβο!!! Σιγα-σιγα ολα θα ερθουν ομορφααα...!!!

Anastazie με το καλο η χοριακη! Ολα να πανε τελεια!!!

Καλλιοπακι συγχαρητηρια για την ξαδερφουλα!!! Με το καλο κ στα δικα σου!!! 

Νατασακι φιλησε μου τον φρουτενιο μπουτια!!! Νιαμ-νιαμ!

Ελενακι μου ετοιμασαι για τη δουλιτσα??? Αχ μου φαινεται μαζι θα ξεκινησουμε! Καλα κανεις κ προετοιμαζεις τη φραουλιτσα. 

Πιγκουδακι τι κανει η κουκλιτσα σου?

Ποια ξεχναω???? Ελπιζω καμμια. 

Σας φιλω!!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα όμορφες! Πως είμαστε σήμερα; Λίγο πιο δροσερα επιτέλους, ετσι;

Εγώ σήμερα εχω άδεια γιατι ειχα εξεταση οιστραδιολης και ενδομητριου οπως ειχαμε πει,  καθως και καποιες αλλες εξωτερικές δουλειές. Εχω λοιπον ενδομητριο 10 και περιμενω τηλ και για την οιστραδιολη. Οι δουλειες με περιμενουν κλασσικα, και τελειωμο δεν έχουν... Και βαριέμμμμμαι!...

Μελένια μου σ' ευχαριστω. Να ακουσουμε συντομα και απο σενα ευχαριστα νεα! Πως παει το διαβασμα;

Sugarακι πως εισαι σήμερα;

  • Μου αρέσει 4

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Sugar86 είπε:

Εχω αρχίσει να μη την παλεύω, νομίζω πάλι αρνητικό θα είναι, δε νιώθω τίποτα, και δεν έχω τίποτα να κάνω μέχρι να περάσουν οι μέρες, αν πάω την Παρασκευή δε θα δείξει κάτι; 

Καλημέρααααα, παλευουμε μεχρι το τελος... Δεν μας πτοει τπτ και η μια θα σπρωχνει την αλλη να χαμογελαει!!! μην ξεχνας οτι ουτε μετα την πρωτη χοριακη που θα ειναι θετικη καθησυχαζεσαι. Δες εμενα που ειμαι 17 μερες απο την εμβρυομεταφορα με καλο διπλασιασμο μεχρι στιγμης και την αγωνια στα κοκκινα μηπως χαλασει το ονειρο λογω εντονων συμπτωματων που εχω. Τελικα ολα μας αγχωνουν, οι ορμονες μας εχουν κανει χαζες. Και τα λεω εγω που τρεχω καθε τρεις και μια στην τουλετα να τσεκαρω μην αρχισε ροη κοκκινη. Το κακο ειναι οτι εχουμε ζοριστει κι εχουμε παθει αναποδιες (λες και το ζορι επιτευξης εγκυμοσυνης ηταν λιγο ως θεμα) και εχουμε παλεψει πολυ για να ειμαστε σε αυτο το σημειο. 

Εχω κανει οτι περναει απο το χερι μου και εξακολουθω να κανω για να παει καλα. Η αναμονη ειναι τρελα δυσκολη αλλα θα προσπαθησω να χαρω εστω κι αυτες τις ελαχιστες προς το παρον στιγμες που νιωθω εγκυος. Για τα σημαδια μου οσο δεν ειναι κοκκινα (αν και περισσοτερα απο χθες) θα προσπαθω να τα θεωρω καλα. Ισως καποιο σπορακι να τα προκαλει για να βολευτει. Ειναι το θετικοτερο που μπορω να σκεφτω (βεβαια αν εχει καμια σας καποια εμπειρια για το θεμα θα ηθελα να τη διαβασω). 

 

anastazie αυριο χοριακουλα μαζι εεεεε;

Georgia1972 Το ενδομητριο μου φαινεται ετοιμο εεε; Κοιτα να κανεις τις δουλειες σου γτ σε λιγο θα επιβαλλεται να μην κανεις τπτ. Ποτε με το καλο η εμβρυομεταφορα;

  • Μου αρέσει 5

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Καλημέρα όμορφες! Πως είμαστε σήμερα; Λίγο πιο δροσερα επιτέλους, ετσι;

Εγώ σήμερα εχω άδεια γιατι ειχα εξεταση οιστραδιολης και ενδομητριου οπως ειχαμε πει,  καθως και καποιες αλλες εξωτερικές δουλειές. Εχω λοιπον ενδομητριο 10 και περιμενω τηλ και για την οιστραδιολη. Οι δουλειες με περιμενουν κλασσικα, και τελειωμο δεν έχουν... Και βαριέμμμμμαι!...

Μελένια μου σ' ευχαριστω. Να ακουσουμε συντομα και απο σενα ευχαριστα νεα! Πως παει το διαβασμα;

Sugarακι πως εισαι σήμερα;

Καλημέρα, τέλεια Γεωργία μου, το 10 δεν είναι άριστο το ενδομητριο η ανέβαινει κι άλλο, κι εμένα 10 ήταν στην εμβρυομεταφορά, αντε και καλά αποτελέσματα στην οιστραδιολη σου και να προχωρήσεις γρήγορα! 

Εγώ σήμερα είμαι καλύτερα, σηκώθηκα έκανα και κάνα δυο δουλίτσες και τώρα θα παω μια βόλτα. 

Περιμένουμε το μεσημέρι τα νέα σου! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υποθετω πως θα μεγαλώσει κι αλλο η τιμη γιατι συνεχίζω τα cyclacur και συντομα θα αρχισω και τα utrogestan και μια κολπικη κρεμα. Ντοπάρισμα, ε;;;; Τι να κανουμε ομως...

Χαίρομαι που εισαι καλύτερα. Να πας βολτιτσα να χαλαρωσεις! :)

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλημέρααααα, παλευουμε μεχρι το τελος... Δεν μας πτοει τπτ και η μια θα σπρωχνει την αλλη να χαμογελαει!!! μην ξεχνας οτι ουτε μετα την πρωτη χοριακη που θα ειναι θετικη καθησυχαζεσαι. Δες εμενα που ειμαι 17 μερες απο την εμβρυομεταφορα με καλο διπλασιασμο μεχρι στιγμης και την αγωνια στα κοκκινα μηπως χαλασει το ονειρο λογω εντονων συμπτωματων που εχω. Τελικα ολα μας αγχωνουν, οι ορμονες μας εχουν κανει χαζες. Και τα λεω εγω που τρεχω καθε τρεις και μια στην τουλετα να τσεκαρω μην αρχισε ροη κοκκινη. Το κακο ειναι οτι εχουμε ζοριστει κι εχουμε παθει αναποδιες (λες και το ζορι επιτευξης εγκυμοσυνης ηταν λιγο ως θεμα) και εχουμε παλεψει πολυ για να ειμαστε σε αυτο το σημειο. 

Εχω κανει οτι περναει απο το χερι μου και εξακολουθω να κανω για να παει καλα. Η αναμονη ειναι τρελα δυσκολη αλλα θα προσπαθησω να χαρω εστω κι αυτες τις ελαχιστες προς το παρον στιγμες που νιωθω εγκυος. Για τα σημαδια μου οσο δεν ειναι κοκκινα (αν και περισσοτερα απο χθες) θα προσπαθω να τα θεωρω καλα. Ισως καποιο σπορακι να τα προκαλει για να βολευτει. Ειναι το θετικοτερο που μπορω να σκεφτω (βεβαια αν εχει καμια σας καποια εμπειρια για το θεμα θα ηθελα να τη διαβασω). 

 

anastazie αυριο χοριακουλα μαζι εεεεε;

Georgia1972 Το ενδομητριο μου φαινεται ετοιμο εεε; Κοιτα να κανεις τις δουλειες σου γτ σε λιγο θα επιβαλλεται να μην κανεις τπτ. Ποτε με το καλο η εμβρυομεταφορα;

Ναι μωρέ δίκιο έχεις δε ήρεμεις μετά την πρώτη αλλά τουλάχιστον παίρνεις μια ανάσα. Να είσαι χαλαρή κοριτσάκι μου, κι όλα θα συνεχίσουν καλά! Ξάπλα είσαι να φανταστώ; ξεκούραση χρειάζεσαι, αντε κι αύριο ακόμα πιο ανεβασμένη η χοριακη! Η ανασταζιε νομίζω έχει σήμερα! 

Link to comment
Share on other sites

 Γεωργία μου 1 χαρά το ενδο...ετοιμο να γεμίσει κοριτσάρα μου:mad:

Σουγκαρένια υπομονή κάνε χαλαρά τη βόλτα σου κ να εισαι ήρεμη!!!

Μαράκι υπομονή αύριο θα έχει παρει ακόμα πιο μπροστά ενεση προγεστερόνης κάνεις? θα ηρεμήσει το ενδομήτριο τώρα στο σκάβει το σποράκι!!

μελένια μου φιλάκιααααααα όλα καλά θα πάνε το πρωι κοιμούντε το μεσημέρι τραγουδάμε!!

Νατάσα φρουτένιος έγινε ο μπούμπης μας ο μπυτακιας μου ζουμερά φιλάκια δωστου!!!

Φιλιάααααα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , DIMITRAS είπε:

 Γεωργία μου 1 χαρά το ενδο...ετοιμο να γεμίσει κοριτσάρα μου:mad:

Σουγκαρένια υπομονή κάνε χαλαρά τη βόλτα σου κ να εισαι ήρεμη!!!

Μαράκι υπομονή αύριο θα έχει παρει ακόμα πιο μπροστά ενεση προγεστερόνης κάνεις? θα ηρεμήσει το ενδομήτριο τώρα στο σκάβει το σποράκι!!

μελένια μου φιλάκιααααααα όλα καλά θα πάνε το πρωι κοιμούντε το μεσημέρι τραγουδάμε!!

Νατάσα φρουτένιος έγινε ο μπούμπης μας ο μπυτακιας μου ζουμερά φιλάκια δωστου!!!

Φιλιάααααα

Ξεκινησα να κανω 2 ενεσεις την ημερα prolutex + τα γνωστα utrtogestan. Απο το πολυ σκαψιμο θα βγει απο την αλλη μερια :P Μαλλον θα βγει τρελο μαστορακι αυτο το σπορακι

  • Μου αρέσει 3

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 40 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Κορίτσια μου τηλεφώνησαν. Εχουμε εμβρυομεταφορά την ερχόμενη Πέμπτη. Μια αναστατωση την εχω!

Αντε ρε κορίτσι.... Τέλεια!!!!! Με το καλό!! Να ναι καλοστέργιωτα!!!! Έφτασε επιτέλους η ώρα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εφτασε Sugarάκι! Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Θα αποψυξουν δυο έμβρυα και θα παραμεινει ενα κατεψυγμένο. Πω πωωωω! Σαν επιστημονική φαντασία μου φαινεται εδω που εχει φτασει η ιατρική!

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεωργία ανατρίχιασααααα....με το καλό κοπελάρα μου:):mad: μπεμπελιλι loading !!!!!

Μαράκι αστο να φτιαξει τη φωλίτσα δεν πειράζει της προγεστερόνης θα γίνει !!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Σ' ευχαριστώ Δημητρούλα! Με το καλο και στα δικα σου ευχάριστα!

Εγω εχω μέλλον. ....γιατρό Οκτώβριο αλλαξα το ραντεβού!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...