Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Καλημερα!!!!! Καλη επιτυχια στα κοριτσια, χοριακες, γονιμοποιησεις!!!!

Viioletand εμενα μου αρεσουν τα ονοματα που ειναι εννοιες οπως ζωη, χαρα, ελπιδα, αγαπη, σοφια! Γι αυτο μ αρεσει και το Ειρηνη. Και τα αρχαιοελληνικα μου αρεσουν. Βεβαια πλεον ολα τα παιδακια τα βγαζουν με περιερα ονοματα. Τα Νεφελη, Λυδια, Μελινα ειναι πλεον το καινουργιο Μαρια. Ολα ετσι τα βαπτιζουν!!! Εμεις κρατησαμε της πεθερας μου Κατερινα και γλιτωσαμε απ ολο αυτο το μπερδεμα!!! Για εμενα κρατησε ενα απο αυτα τα δυο ή και τα δυο και επιλεγει το παιδι αργοτερα πιο προτιμα αλλιως επιλεξτε αυτα που σας αρεσουν και ριξτε κληρο!!!

Κοριτσια εγω μπηκα σε κλιμα δουλειας σημερα, ξυπνησα πρωι πρωι και πηγα τη μικρη στην πεθερα μου, τον αντρα μου στο μετρο να παει στη δουλεια και γυρισα σπιτι. Πρεπει να μαθω να ξυπναω πρωι γιατι χω χαλασει το προγραμμα και κοιμαμαι αργα και θα ειμαι κομματια στη δουλεια!Κανω προβες!!!  σε λιγο θα παω τον πεθερο μου στη λαικη, κοιμαμαι ορθια! Εβαλε ψυχρουλα σημερα!!! μπρρρρρρρρρρ!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 2

ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα σας,

ευχομαι τα καλυτερα σε ολες σας!

Παλι μερα χοριακης αλλα δεν πιστευω πως θα χαρω. Εχουμε ροη καφε σχεδον κανονικη. 

Ελπιζω να ειστε ολες σε καλυτερη φαση.

Φιλια πολλα


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Ελα Μαρακι. Ψυχραιμία. Εχω και μια συνάδελφο που ηταν εγκυος και μεχρι 3 μηνων δεν το ειχε καταλαβει γιατι έβλεπε αιμα καθε μηνα, οποτε πιστευε πως ειναι περιοδος. Οποτε ποτε δεν ξερεις!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μεγαλωσε η τιμη! Δεν διπλασιαστηκε ακριβως, αλλα προχωραμε πιστευω πολυ καλα. Δεν ξερω γιατι σε καλουν. Μηπως προληπτικα. Μηπως επειδη βλεπεις τα καφε. Πότε θα πας;


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω αυτος ο μη ακριβης διπλασιασμος να μην ειναι κατι κακο και να ειναι μεσα στα περιθωρια λαθους. 

Θα παω στο γιατρο σημερα εδω στο νησι. Μεσα στην ατυχια ειμαι και τυχερη γτ ερχεται σημερα να δει καποιες γυναικες και το απογευμα ξαναφευγει 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Ελπιζω αυτος ο μη ακριβης διπλασιασμος να μην ειναι κατι κακο και να ειναι μεσα στα περιθωρια λαθους. 

Θα παω στο γιατρο σημερα εδω στο νησι. Μεσα στην ατυχια ειμαι και τυχερη γτ ερχεται σημερα να δει καποιες γυναικες και το απογευμα ξαναφευγει 

Μαρακι μπραβοοοοο!!!!! Η χοριακη διπλασιαζεται μεσα σε 2-3 μερες, οχι ακριβως στις 2 ημερες παντα!!! Γι αυτο και θελουμε αυξηση της ταξεως του 60-70% στις 2 ημερες. Ολα τελεια!!!!! Το καφε ειναι παλιο αιμα Και οπως εχω πει , σε μια φιλη μου ετρεχε κοκκινο αιμα στα μπουτια το πρωτο τριμηνο και δεν ειχε καν αποκολληση. Οποτε μην  ανησυχεις. Εμενα καποια στιγμη δεν αυξηθηκε ουτε 30% και ομως ολα καλα ηταν!!! Οι εξετασεις δεν γνωριζω γιατι αλλα δεν νομιζω πως πρεπει να σε ανησυχει, προληπτικα πιθανον, ρωτησε τους οταν πας αλλα μην το σκεφτεσαι! Μπορω να καταλαβω τι περνας, το εχω περασει και εγω με τις χοριακες και ειναι πολυ ψυχοφθορο! Θα περασει ομως, σε λιγο θα πας να το δεις στον υπερηχο, θα ακουσεις την καρδουλα και θα ηρεμησεις!!! Υπομονη κοριτσι μου!

  • Μου αρέσει 2

ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!!! 

Viioletand καλώς ήρθες και να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!!! Το Ιφιγένεια πάντως είναι πολύ ωραίο όνομα.. Εγώ στην μικρή μου έχω δώσει δυο ονόματα. Την είχα ταξει στον Αγιο Στυλιανο αλλά έδωσα και της πεθερας μου (πρώτο) γιατί θα μας έτρωγε ζωντανούς.. 

Μαρακι μην αγχώνεσαι. Μπορεί να μην προχώρησε το ενα από τα δυο εμβρυακια γι αυτό να έχεις καφέ.. Γιατρος δεν είμαι αλλά αυτό μου πέρασε απ το μυαλό αυτή τη στιγμή. 

Ελένη καλό κουράγιο.. Θα είναι λίγο δύσκολο στην αρχή αλλά θα το συνηθίσεις σιγά σιγά.. 

 

  • Μου αρέσει 2

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , Pingu είπε:

Καλημερα κορίτσια!!! 

Viioletand καλώς ήρθες και να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!!! Το Ιφιγένεια πάντως είναι πολύ ωραίο όνομα.. Εγώ στην μικρή μου έχω δώσει δυο ονόματα. Την είχα ταξει στον Αγιο Στυλιανο αλλά έδωσα και της πεθερας μου (πρώτο) γιατί θα μας έτρωγε ζωντανούς.. 

Μαρακι μην αγχώνεσαι. Μπορεί να μην προχώρησε το ενα από τα δυο εμβρυακια γι αυτό να έχεις καφέ.. Γιατρος δεν είμαι αλλά αυτό μου πέρασε απ το μυαλό αυτή τη στιγμή. 

Ελένη καλό κουράγιο.. Θα είναι λίγο δύσκολο στην αρχή αλλά θα το συνηθίσεις σιγά σιγά.. 

 

Το σκεφτηκα κι εγω αυτο... ειναι το περισσοτερο κακο που μπορει να συμβει χωρις να πονεσω ιδιαιτερα. 

Κανενα νεο απο την anastazie;


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ελπιζω να ηρεμησω.... Αν και οποιος εχει καει... 

Ξερω οτι με πιανουν οι υπερβολες μου και ζαλιζω ολο τον κοσμο αλλα δεν θελω να ξανανιωσω τον πονο της απωλειας. 

Γιατι να ειναι τοσο δυσκολο να πανε καλα τα πραγματα; πολυς κοπος αγωνας και αγωνια

  • Μου αρέσει 3

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Κι εγω ελπιζω να ηρεμησω.... Αν και οποιος εχει καει... 

Ξερω οτι με πιανουν οι υπερβολες μου και ζαλιζω ολο τον κοσμο αλλα δεν θελω να ξανανιωσω τον πονο της απωλειας. 

Γιατι να ειναι τοσο δυσκολο να πανε καλα τα πραγματα; πολυς κοπος αγωνας και αγωνια

Δεν είναι υπερβολές!!!Οπως λες αμα έχεις καείιιι!!Εγώ πχ στη παλίνδρομη είχα πολύ καλό διπλασιασμό μέχρι τις 7500!!Αρα όσο και να έχω χοριακή δε θα ηρεμώ!!Γενικά η περίοδος της κύησης είναι άγχος!!Και πριν και μετά!!!Α υπάρχει μυάλο και διάθεση ξεκίνα καμία σειρούλα να φεύγει λίγο το μυαλό!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...