Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κοριτσακια μου!!! Τι ωραία νέα διάβασα!!! 

Γεωργία με το καλό!!!!! Σε μια εβδομάδα θα έχεις τα σποράκια σου στην κοιλίτσα σου και θα μείνουν εκεί εννιά μήνες!!!! 

Anastazie καλή επιτυχία!!!! 

Μαρακι καλούς διπλασιασμους!!! 

Sugaraki μην αγχώνεσαι. Και εγώ στην αρχή της εγκυμοσύνης δεν είχα κανένα σύμπτωμα. Αφού έλεγα μπας και είναι στην φαντασία μου ότι είμαι έγκυος? 

Μελενια μου μια χαρά είναι η μικρουλα μου!!! Σήμερα έκανε βόλτα το σκυλάκι της πεθερας μου με το καρότσι της λαϊκής!!! Χαχαχα.. 

Νατασσάκι ο μπουτιας θα τρώει σούπερ φρουτοκρεμες από τα χεράκια σου!!! 

Δημητρουλα υπομονή!!! Το καλό το πράγμα αργεί να γίνει λένε.. 

Καλλιόπη Ελένη τι κάνετε? 

  • Μου αρέσει 3

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Κορίτσια μου τηλεφώνησαν. Εχουμε εμβρυομεταφορά την ερχόμενη Πέμπτη. Μια αναστατωση την εχω!

Ευχομαι Γεωργια μου μεσα απο την καρδια μου η πεμπτη να ειναι αρχη ενος ομορφου ταξιδιου  που θα σε κανει μανουλα!!!!


RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!!! Τι όμορφα νέα διαβάζω!!!!

Γεωργία μου άντε με το καλό!!! Μπήκατε σε σειρά!!!!!

Μαράκι μου γλυκό απόλαυσε το σκάψιμο γιατί μετά θα το επιθυμείς και θα σου λείπει!!!!

Κορίτσια μου νέα από την ανασταζιε είχαμε????

Σουγκαρακι μου μην ψάχνεις συμπτώματα... Απλά κάθησε και κλωσισε όσο μπορείς!

Πινγκου μου είμαι καλά... Περιμένω να έρθει η Τρίτη να πάω στη γιατρό!!! Μια χαρά τη βρίσκω τη μπουμπού σου!!!!

Μελενια πως πάει το διάβασμα??? 

Νατασου το φρουτοαγορι μας τι κάνει??? Ελενάκι πως πας με τις ετοιμασίες? Σίγουρα κάποια ξεχνάω.... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρία συγχαρητήρια, εύχομαι 9 υπέροχους μήνες από δω και πέρα!

Sugar προσπάθησε να μην ψάχνεις για σημάδια, θα πάνε όλα καλά!

Georgia τέλεια! Με το καλό η εμβρυομεταφορά!

Τώρα θα σας πω κι εγώ τα νέα μου, διότι κατά μία έννοια κάποιος μας έχει φτύσει... Προχτές τη νύχτα κάνω την τελευταία ένεση ovitrelle. Ακουμπάω τον σύζυγο, ψηνόταν στον πυρετό, 39. Ωραίο λέω, καλά πάμε! Δεν κοιμήθηκα, το πρωί σηκώθηκα για δουλειά, πήρα τη μάνα του να ρθει και να φεύγω μες στην αγωνία τι έπαθε. Λέω οκ δε θα δώσει σπέρμα, ας καταψύξουν τα δικά μου. Καλέσαμε χτες βράδυ γιατρό, δε βρήκε κάτι περίεργο, μάλλον κάτι με το έντερο. Να ανεβάζω κι εγώ δέκατα.

Ξυπνάμε σήμερα (ημέρα ωοοληψίας). Οκ με κάτι Ponstan δεν είχε πυρετό. Πάμε στο κέντρο, κάνω ωοληψία, 16 ώριμα ωάρια (ντόινγκ) χαρήκαμε! Ήρθαν να μας πουν για το σπέρμα, τι το θελαν! 1.000.000/ml και 98% ακίνητα και εννοείται μικρογονιμοποίηση. Όσο και να μας καθησύχασαν, δεν ξέρω έχω μεγάλη ανησυχία.... Αύριο θα μάθουμε για τη γονιμοποίηση... Ποτέ το σπέρμα δεν ήταν τόσο χάλια και παίρναμε και καρνιτίνες κλπ. Μέχρι το Μαϊο έβγαιναν 12.000.000/ml πάνω κάτω με νορμάλ τα υπόλοιπα και τον Ιούνιο πέσαν ραγδαία στν σπερματέγχυση 1.500.000/ml και κινητικότητα οκ.

Δεν ξέρω τι να πω, ίσως φταίει και ο πυρετός αλλά δεν είμαι τόσο αισιόδοξη... Ο ουρολόγος είπε ότι ένας πυρετός 2 ημερών δε χαλάει τόσο το σπέρμα. Σε λίγο θα το ψάχνουμε με το κυάλι...

Αυτά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Miss Sunny ατυχια ρε γμτ!... Όμως θα βρουν εκεινοι. Μην ανησυχειτε. Αλλιως δεν θα προχωρούσαν. Όλα καλά θα πανε στο τέλος. Είναι από αυτές τις καταστάσεις που φέρνει η ζωή για να σε εκνευρίσει λίιιιιγο ακόμα. Αλλα θα δεις. Ολά θα πανε σουπερ!

 

Κορίτσια μου σας ευχαριστω και παλι για τις ευχές. Εύχομαι κι εγώ με τη σειρα μου όλα να σας πανε κατ' ευχην. Και θα πάνε!

  • Μου αρέσει 3

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!!Μολις μαζευτηκαμε σπιτι, απο το πρωι σε δουλειες!

Γεωργια μου τι ομορφα νεα! Με το καλο να υποδεχτεις τα μωρακια σου!!!

Pingu μου καλα ειμαστε, εσυ πως εισαι;;; Γελαω με την μικρη σου!!!

Καλλιοπακι καλα πανε οι ετοιμασιες, σιγα σιγα οσο μας αφηνει το ταλιμπανοφραουλακι μας! Ανεβαινει στα μπρατσα των καναπεδων και κατεβαζει τους μεγαλους πινακες που εχουμε στους τοιχους! Στο τσακ την προλαβα μην της πεσουν πανω της!Καθε μερα ολο και κατι ανακαλυπτει!

Miss Sunny τι παθατε βρε παιδι μου και εσεις;;; Τωρα ετυχε πια!!!! Παντως μην σε ανησυχει το σπερμα, εμεις με 0-1% μολις  κινουμενα νωθρα ( μονιμη κατασταση) και 100% ανωμαλες μορφες καναμε την φραουλιτσα με μικρογονιμοποιηση. Η κινητικοτητα δεν παιζει ρολο, τη χρησιμοποιουν μονο και μονο για να ξεχωρισουν τα ζωντανα, κοβουν την  ουρα και τα βαζουν μεσα στο ωαριο. Ευτυχως ειχες πολλα ωαρια!!!! ευχομαι αυριο να σας παρουν και να εχουν γονιμοποιηθει ολα τελεια!!! Περιμενουμε νεα σου!!!

  • Μου αρέσει 3

ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Κορίτσια μου τηλεφώνησαν. Εχουμε εμβρυομεταφορά την ερχόμενη Πέμπτη. Μια αναστατωση την εχω!

Αντε ρε κορίτσι.... Τέλεια!!!!! Με το καλό!! Να ναι καλοστέργιωτα!!!! Έφτασε επιτέλους η ώρα!! 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Eleni1986 said:

Miss Sunny τι παθατε βρε παιδι μου και εσεις;;; Τωρα ετυχε πια!!!! Παντως μην σε ανησυχει το σπερμα, εμεις με 0-1% μολις  κινουμενα νωθρα ( μονιμη κατασταση) και 100% ανωμαλες μορφες καναμε την φραουλιτσα με μικρογονιμοποιηση. Η κινητικοτητα δεν παιζει ρολο, τη χρησιμοποιουν μονο και μονο για να ξεχωρισουν τα ζωντανα, κοβουν την  ουρα και τα βαζουν μεσα στο ωαριο. Ευτυχως ειχες πολλα ωαρια!!!! ευχομαι αυριο να σας παρουν και να εχουν γονιμοποιηθει ολα τελεια!!! Περιμενουμε νεα σου!!!

Αλήθεια Ελένη ε? Πόσο χαίρομαι που έχετε φραουλίτσα! Καλά δεν έχω την απαίτηση και να γονιμοποιηθούν όλα, αλλά φοβήθηκα ότι θα πάνε χαμένα. Και ο εμβρυολόγος μας είπε ότι θα "δυσκολευτεί" με την έννοια ότι με τόσα ωάρια πρέπει να κάνει καλό διάλεγμα στο σπέρμα. Τώρα όμως τι να κάνεις, αύριο θα ξέρουμε! Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Α πάλι τα ίδια ανεβάζω κάτι γίνεται και πριν μου έβγαζε απόκρυψη σε ένα μην που είχα γράψει, τεσπα. 

Μις σαννυ μην αγχώνεσαι αυτοι θα βρουν και θα γονιμοποιησουν τα ωαριάκια, δεν παίζει ρόλο η κινητικότητα εδώ, μέσα στο 1.000.000 λες να μην βρουν 16 που χρειάζονται; 

Τι ωραία Ελένη που είναι αυτές οι προετοιμασίες, η μικρή σας έχει πολύ πλάκα... 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!

Είμαι καινούρια στην παρέα σας ωστόσο σας παρακολουθώ καιρό.. Δεν ήξερα που να δημοσιεύσω το ερώτημα μου και έτσι δημοσιεύω εδώ.. Λοιπόν είμαι ήδη μανούλα.  Γεννησα τον Αύγουστο το υπέροχο κοριτσάκι μου.. Τώρα ψάχνουμε για όνομα... Τα ονοματα των γονιών μας είναι : Ιφιγένεια, Κωνσταντίνος,Άγγελος, Ειρήνη.. σκεφτόμασταν τ Ειρήνα (το Ειρηνη δ μ αρεσει ιδιαίτερα ) και πολλα ακομα.. Δεν μπορουμε να αποφασισουμε.Ψαχνουμε γ ενα ωραιο όνομα ωστε να μη χρειαστεί να το αλλάξει μεγαλώνοντας ή να ντρέπεται να το πει (γιατί το έχω ακούσει και αυτό ) Ας ειναι και αρχαιοελληνικό δε μας πειράζει! 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων κορίτσια!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Viioletand είπε:

Γεια σας κοριτσια!!!

Είμαι καινούρια στην παρέα σας ωστόσο σας παρακολουθώ καιρό.. Δεν ήξερα που να δημοσιεύσω το ερώτημα μου και έτσι δημοσιεύω εδώ.. Λοιπόν είμαι ήδη μανούλα.  Γεννησα τον Αύγουστο το υπέροχο κοριτσάκι μου.. Τώρα ψάχνουμε για όνομα... Τα ονοματα των γονιών μας είναι : Ιφιγένεια, Κωνσταντίνος,Άγγελος, Ειρήνη.. σκεφτόμασταν τ Ειρήνα (το Ειρηνη δ μ αρεσει ιδιαίτερα ) και πολλα ακομα.. Δεν μπορουμε να αποφασισουμε.Ψαχνουμε γ ενα ωραιο όνομα ωστε να μη χρειαστεί να το αλλάξει μεγαλώνοντας ή να ντρέπεται να το πει (γιατί το έχω ακούσει και αυτό ) Ας ειναι και αρχαιοελληνικό δε μας πειράζει! 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων κορίτσια!!!!!!!

Γεια σου και καλωσηρθες! Να χαιρεσαι το μωρακι σου!!!! Πολυ ομορφα ονοματα ειναι ολα. Προσωπικα μ αρεσει και το Ιφιγενεια και το Ειρηνη. Το Ειρηνα δεν μου αρεσει, ειρηνα...με παραπεμπει σε Σειρηνα και φοβαμαι πως μπορει να εχει θεματα αργοτερα η μικρη στο σχολειο κλπ. Τα παιδια ειναι σκληρα αθελα τους και κοροιδευουν το διαφορετικο. Θα σου προτεινα να χρησιμοποιησεις καποιο ονομα οπως ειναι και να μην το παραποιησεις. ΑΝ δεν σ αρεσει κανενα απο τα δυο των γιαγιαδων διαλεξτε κατι ασχετο αλλα μην το αλλαξετε σε κατι που δεν υπαρχει.

  • Μου αρέσει 1

ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Eleni1986 είπε:

Γεια σου και καλωσηρθες! Να χαιρεσαι το μωρακι σου!!!! Πολυ ομορφα ονοματα ειναι ολα. Προσωπικα μ αρεσει και το Ιφιγενεια και το Ειρηνη. Το Ειρηνα δεν μου αρεσει, ειρηνα...με παραπεμπει σε Σειρηνα και φοβαμαι πως μπορει να εχει θεματα αργοτερα η μικρη στο σχολειο κλπ. Τα παιδια ειναι σκληρα αθελα τους και κοροιδευουν το διαφορετικο. Θα σου προτεινα να χρησιμοποιησεις καποιο ονομα οπως ειναι και να μην το παραποιησεις. ΑΝ δεν σ αρεσει κανενα απο τα δυο των γιαγιαδων διαλεξτε κατι ασχετο αλλα μην το αλλαξετε σε κατι που δεν υπαρχει.

Σ ευχαριστώ ποκυ!!!! Λες ε??? Το σκεφτηκα και εγω αυτο !!! Αχ δεν ξερω εχω μπερδευτεί παρα πλ!!!!!! Τ Ιφιγένεια  (της μαμας μ) μ αρεσει καπως.. αλλα και παλι εψαχνα κατι διαφορετικο... αν εχετε να προτεινετε κ αλλα.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια γλυκά! Πως είμαστε;

Περιμένουμε χοριακουλες σήμερα, έτσι; Καλή επιτυχία στα κορίτσια μας!

Viioletand καλώς ήλθες. Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!

Συμφωνώ με την Ελένη σχετικά με το όνομα Ειρήνη. Βέβαια εναι δύσκολο να προβλέψεις σε κάθε περιπτωση αν το ονομα που θα διαλεξετε σήμερα, θα αρεσει μελλοντικα στο παιδι. Αλλα και να μην αρεσει όλο και κάποιο υποκοριστικό θα προκύψει, οποτε μην αγχωνεσαι.

Αυτα που έχεις παραθεσει μου αρεσουν. Μου αρέσει επίσης πολύ το Αθηνά και το Ναυσικά.

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...