Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια,εμείς που από τις πέντε βλαστοκυστες,βάλαμε τις 4 και έδωσαν οι 3 θετική χοριακη,όμως μόνο το ένα προχώρησε και γεννήθηκε,θεωρείται ας πούμε πρόβλημα στην ποιότητα των εμβρύων η πιθανόν να εχω κάποιο θέμα στη μήτρα?Το πρώτο δεν εμφυτεύτηκε καν,το δεύτερο παλινδρομησε γύρω στην 8η εβδομάδα και τώρα αυτό εμφυτεύτηκε,αλλά δεν προχώρησε

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

13 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

μα ειναι δυνατον να λενε τετοια πραγματα γυναικες?και ηδη μαναδες?ζησε το κοριτσι μου με ενταση με αγαπη με ολο σου το ειναι και απλα αστες να λενε!!!ακου εκει!εξοργιζομαι!και μενα πολλες φιλες λενε ρε μην κανεις ετσι ....ενταξει παιδι ειναι θα γινει...νομιζουν οτι τα παραγγελνεις και ερχονται...και επισης ενας κοινος φιλος αρραβωνιασμενος εω και κατι χρονια ...τωρα τις γιορτες...που βρεθηκαμε ...πιασαμε κουβεντα για το γαμο του κτλ λοιπα και ελεγα αντεεεε βαλτε μπρος να κανετε και παιδακι και γυρναει κ μου λεει...αααα εγω της εχω πει πως πρωτα θα κανει ολες τις εξετασεις να δουμε αν μπορει να κανει παιδια και μετα θα την παντρευτω....μπηκα σε μια τεραστια αντιπαραθεση του τυπου και ολα να τα κανει και να ναι αψογα ξερεις ποσα ζευγαρια παλευουν χροοονια....δεν παντρευομαστε αναπαραγωγικες μηχανες....βγηκα εκτος οριων κοριτσια σας μιλω σοβαρα εβγαλα καπνους απο τα αυτια....σηκωθηκα και εφυγα απο τον καφε λεγοντας δεν εχω ακουσει πιο χυδαιο πραγμα απο ανθρωπο...φυσικα ο αντρας μου αφου τον "ελουσε"(ειναι κ κολλητος του)...με ακολουθησε....και πηγαμε οι δυο μας σε ενα ησυχο καφε και ηρεμησαμε!δεν περιγραφω αλλο....καταλαβαινεις!

Εντάξει.  Άμα το ανοίξω τώρα δεν θα σταματήσω οπότε απλά συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.  

 

7 minutes ago, nini84 είπε:

Καλημερα. Δυστυχως αδιαθετησα. 23η μερα...

Κοριτσάκι μου γλυκό κρίμα. Μην σε παίρνει από κάτω.  Λογικό είναι να απογοητευεσαι αλλά σε λίγες μέρες θα έχεις έναν ολοκαίνουριο δρόμο μπροστά σου!!


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 minutes ago, nini84 είπε:

Συνηθως ο κυκλος ειναι 28-29 ημερων.

συμβαινει ισως να μετατοπιζεται καποιες φορες ειναι φυσιολογικο..οποτε σιγουρα εκανες νωριτερα ωορρηξια Νινακι αυτο τον κυκλο....θα το δεις και τον επομενο πως θα παει...δεν ξερω τι γινεται με τις ελευθερες επαφες και το σωμα μας παντως...κατι παιζει κοριτσια!δνε γινεται να τρελαινεται ο κυκλος ξαφνικα!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, nini84 είπε:

Συνηθως ο κυκλος ειναι 28-29 ημερων.

Αγάπη μου μπορεί απλά να έτυχε.  Κι εμένα μου είχε συμβεί στο παρελθόν σε άσχετη φάση όμως.  Δεν προσπαθούσαμε.  Παρακολουθησε τον επόμενο μήνα γιατί τελικά μπορεί να μην κάνεις ωορηξια όταν νομίζεις.  Τώρα λογικά έκανες ωορηξια 8η με 9η μέρα. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια μου! 

Μουτζουρίτσα, καλά τον έλουσες, πραγματικά χυδαίο κι απορώ πώς το ανέχτηκε η γυναίκα του, τι να πω.

Εννοείται ότι πρέπει να το ζήσετε στο έπακρο, κορίτσια μου, πραγματικά θεωρώ πως η πρώτη εγκυμοσύνη είναι η πιο ευτυχισμένη και ξέγνοιαστη περίοδος στη ζωή της γυναίκας όταν όλα είναι καλά! Κι εγώ χαμένη στο ροζ συννεφάκι μου ήμουν, διάβαζα άπειρα βιβλία για το μωρό μου, έβλεπα ντοκυμαντέρ για τον τοκετό, συζητούσα συνέχεια με τον σύζυγο, έκανα σχέδια, προσπαθούσαμε και να απολαύσουμε όσο πιο πολύ γινόταν αυτούς τους υπέροχους μήνες που ήμασταν μόνοι και κουβαλούσαμε αυτό το σποράκι μαζί μας! Ήταν μαζί στο γάμο μας, στο ταξίδι του μέλιτος και σε όλα όσα πηγαίναμε του λέγαμε πού πάμε. Και να μην ξεχνάτε να του μιλάτε κα-θη-με-ρι-να, το εννοώ, όλα τα διαισθάνονται και όλα τα θα κάνουν όπως τα προορίζει η φύση τους!

Τώρα αυτό, με το που κάνεις το ένα σκέφτεσαι το επόμενο ήδη, πραγματικά κι εγώ το βίωσα που πάντα ήμουν ανάμεσα σε ένα ή δύο, και το αιτιολογώ ως νοσταλγία αυτής της υπέροχης περιόδου που σε συνεπαίρνει! Αλλά αν δεν βλέπεις τα πράγματα πολύ μεταφυσικά, πρέπει πάντα να σκέφτεσαι ότι μετά την εγκυμοσύνη μένει ένα παιδάκι κι αυτό έχει πάντα την ευτυχία, αλλά και τα ζόρια μαζί και αλλάζει και τις ισορροπίες της οικογένειας. Έχει και ο σύζυγος λόγο. Και όπως λέει κι ο γιατρός μου -επειδή είναι γιατρός vbac και οι περισσότερες γυναίκες πελάτισσες πάνε εκεί για να βιώσουν έναν φυσιολογικό τοκετό και έχουν απαιτήσεις στο πώς φαντάζονται τον τοκετό τους- μην αφήνεις την συγκλονιστική εμπειρία του τοκετού και της εγκυμοσύνης να σου θολώσει την εικόνα για την εμπειρία της μητρότητας, το δεύτερο είναι το σπουδαίο και το πιο δύσκολο και όχι το πρώτο.

Ρένα, υπέροχο το νησί καταγωγής σου! Σπούδασα εκεί και το έχω μες στην καρδιά μου. Για τους συγγενείς δεν σχολιάζω, να 'χεις τον πόνο σου και να πρέπει να παρηγορήσεις εσύ μεγαλύτερους από σένα είναι να βουρλίζεσαι, μάτια 


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάρες μου από την βροχερή και μουντή Αθήνα :)

Μαρτάκο μου τι ωραίες περιγραφές όπως πάντα!!! Μεγάλωσαν τα ζουζούνια σου... :):)

moutzoura, Τονι,Rena, zamiaki, nini,ioio, maraki και σε όλα τα κορίτσια ένα γλυκό και φιλί για καλή Τετάρτη!!!!

 

2 minutes ago, Jo sephine said:

Καλημέρα, κορίτσια μου! 

Μουτζουρίτσα, καλά τον έλουσες, πραγματικά χυδαίο κι απορώ πώς το ανέχτηκε η γυναίκα του, τι να πω.

Εννοείται ότι πρέπει να το ζήσετε στο έπακρο, κορίτσια μου, πραγματικά θεωρώ πως η πρώτη εγκυμοσύνη είναι η πιο ευτυχισμένη και ξέγνοιαστη περίοδος στη ζωή της γυναίκας όταν όλα είναι καλά! Κι εγώ χαμένη στο ροζ συννεφάκι μου ήμουν, διάβαζα άπειρα βιβλία για το μωρό μου, έβλεπα ντοκυμαντέρ για τον τοκετό, συζητούσα συνέχεια με τον σύζυγο, έκανα σχέδια, προσπαθούσαμε και να απολαύσουμε όσο πιο πολύ γινόταν αυτούς τους υπέροχους μήνες που ήμασταν μόνοι και κουβαλούσαμε αυτό το σποράκι μαζί μας! Ήταν μαζί στο γάμο μας, στο ταξίδι του μέλιτος και σε όλα όσα πηγαίναμε του λέγαμε πού πάμε. Και να μην ξεχνάτε να του μιλάτε κα-θη-με-ρι-να, το εννοώ, όλα τα διαισθάνονται και όλα τα θα κάνουν όπως τα προορίζει η φύση τους!

Τώρα αυτό, με το που κάνεις το ένα σκέφτεσαι το επόμενο ήδη, πραγματικά κι εγώ το βίωσα που πάντα ήμουν ανάμεσα σε ένα ή δύο, και το αιτιολογώ ως νοσταλγία αυτής της υπέροχης περιόδου που σε συνεπαίρνει! Αλλά αν δεν βλέπεις τα πράγματα πολύ μεταφυσικά, πρέπει πάντα να σκέφτεσαι ότι μετά την εγκυμοσύνη μένει ένα παιδάκι κι αυτό έχει πάντα την ευτυχία, αλλά και τα ζόρια μαζί και αλλάζει και τις ισορροπίες της οικογένειας. Έχει και ο σύζυγος λόγο. Και όπως λέει κι ο γιατρός μου -επειδή είναι γιατρός vbac και οι περισσότερες γυναίκες πελάτισσες πάνε εκεί για να βιώσουν έναν φυσιολογικό τοκετό και έχουν απαιτήσεις στο πώς φαντάζονται τον τοκετό τους- μην αφήνεις την συγκλονιστική εμπειρία του τοκετού και της εγκυμοσύνης να σου θολώσει την εικόνα για την εμπειρία της μητρότητας, το δεύτερο είναι το σπουδαίο και το πιο δύσκολο και όχι το πρώτο.

Ρένα, υπέροχο το νησί καταγωγής σου! Σπούδασα εκεί και το έχω μες στην καρδιά μου. Για τους συγγενείς δεν σχολιάζω, να 'χεις τον πόνο σου και να πρέπει να παρηγορήσεις εσύ μεγαλύτερους από σένα είναι να βουρλίζεσαι, μάτια 

Συμφωνώ απόλυτα μαίζ σου Jo μου έτσι ακριβώς νοιώθω και εγώ βιώνοντας δόξα το θεό την πρώτη μου εγκυμοσύνη μετά από πολλές πολλές προσπάθειες και τεράστια αναμονή ;)


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα ομορφα κοριτσια!!!

 Τι καιρός ειναι αυτος;;;;

Τονια οπου να'ναι θα κανεις την Αυχενική!!περνάει γρήγορα ο καιρος!

Μαρτακο σε μπορω εισαι τέλεια!!σου το εχω πει;;και εγω σε θαυμάζω!!!ο θεος να σε εχει πάντα γερη!

Να κανω μια ερωτηση;;;χρονος για τον αντρα σου υπαρχει;εχετε χαθεί σαν ζευγαρι;

Ρενακι ημαρτον.....αυτο ειχαν να πουν;;;

Νινι βαστα γερα...μην πεφτεις κοριτσακι..δυσκολο αυτο που σου λεω..σκεψου οτι θα εχεις αλλον ενα μηνα ελευθερες επαφες!!

Πουλακιιιι μουυυυ!!!τι κανει ο παιδαρας;;;ποτε θα τον δεις;;;

Μουτζουριτσα,ιοιο,σαγκρε,Βικακι και οποια ξεχνάω...τα φιλια μουυυ!!

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, zamia είπε:

Καλημέρα στα ομορφα κοριτσια!!!

 Τι καιρός ειναι αυτος;;;;

Τονια οπου να'ναι θα κανεις την Αυχενική!!περνάει γρήγορα ο καιρος!

Μαρτακο σε μπορω εισαι τέλεια!!σου το εχω πει;;και εγω σε θαυμάζω!!!ο θεος να σε εχει πάντα γερη!

Να κανω μια ερωτηση;;;χρονος για τον αντρα σου υπαρχει;εχετε χαθεί σαν ζευγαρι;

Ρενακι ημαρτον.....αυτο ειχαν να πουν;;;

Νινι βαστα γερα...μην πεφτεις κοριτσακι..δυσκολο αυτο που σου λεω..σκεψου οτι θα εχεις αλλον ενα μηνα ελευθερες επαφες!!

Πουλακιιιι μουυυυ!!!τι κανει ο παιδαρας;;;ποτε θα τον δεις;;;

Μουτζουριτσα,ιοιο,σαγκρε,Βικακι και οποια ξεχνάω...τα φιλια μουυυ!!

Ζαμιακι μου λογικά σήμερα που θα πάμε θα κανονίσουμε και την αυχενική διαφάνεια αν όλα είναι καλά.  Επίσης ο ενδοκρινολογος μου είπε να συζητήσω το θέμα του ασβεστίου αν δεν μου το δώσει από μόνη της σήμερα. Όσο για τον καιρό εγώ ποτέ στην ζωή μου δεν ένιωσα ότι περνάει πιο αργά απ όσο το νιώθω τώρα.  Πραγματικά νιώθω κάθε εβδομάδα σαν ένα μήνα.  Αλλά μου αρέσει γιατί προλαβαίνω να το ζήσω και να το χαρώ. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, zamia είπε:

Καλημέρα στα ομορφα κοριτσια!!!

 Τι καιρός ειναι αυτος;;;;

Τονια οπου να'ναι θα κανεις την Αυχενική!!περνάει γρήγορα ο καιρος!

Μαρτακο σε μπορω εισαι τέλεια!!σου το εχω πει;;και εγω σε θαυμάζω!!!ο θεος να σε εχει πάντα γερη!

Να κανω μια ερωτηση;;;χρονος για τον αντρα σου υπαρχει;εχετε χαθεί σαν ζευγαρι;

Ρενακι ημαρτον.....αυτο ειχαν να πουν;;;

Νινι βαστα γερα...μην πεφτεις κοριτσακι..δυσκολο αυτο που σου λεω..σκεψου οτι θα εχεις αλλον ενα μηνα ελευθερες επαφες!!

Πουλακιιιι μουυυυ!!!τι κανει ο παιδαρας;;;ποτε θα τον δεις;;;

Μουτζουριτσα,ιοιο,σαγκρε,Βικακι και οποια ξεχνάω...τα φιλια μουυυ!!

καλημερα γλυκια μανουλα!!!τι κανει ο μπουμπουκος σου???

8 minutes ago, Τονι@ είπε:

Ζαμιακι μου λογικά σήμερα που θα πάμε θα κανονίσουμε και την αυχενική διαφάνεια αν όλα είναι καλά.  Επίσης ο ενδοκρινολογος μου είπε να συζητήσω το θέμα του ασβεστίου αν δεν μου το δώσει από μόνη της σήμερα. Όσο για τον καιρό εγώ ποτέ στην ζωή μου δεν ένιωσα ότι περνάει πιο αργά απ όσο το νιώθω τώρα.  Πραγματικά νιώθω κάθε εβδομάδα σαν ένα μήνα.  Αλλά μου αρέσει γιατί προλαβαίνω να το ζήσω και να το χαρώ. 

η αυχενικη αγαπη δεν γινεται σε μεγαλυτερη εβδομαδα?δεν ξερω κιολας μην λεω χαζομαρες!!!!θα σου πουν οι μανουλες!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Τονι@ said:

Αγάπη μου μπορεί απλά να έτυχε.  Κι εμένα μου είχε συμβεί στο παρελθόν σε άσχετη φάση όμως.  Δεν προσπαθούσαμε.  Παρακολουθησε τον επόμενο μήνα γιατί τελικά μπορεί να μην κάνεις ωορηξια όταν νομίζεις.  Τώρα λογικά έκανες ωορηξια 8η με 9η μέρα. 

Τόνια μου εκανα τεστ ωορρηξιας κ το πρωτο θετικο βγηκε τη δεκατη ημερα. Δεν ξερω τι γινεται.


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, nini84 είπε:

Τόνια μου εκανα τεστ ωορρηξιας κ το πρωτο θετικο βγηκε τη δεκατη ημερα. Δεν ξερω τι γινεται.

10η + 13 μερες...ενταξει ηρθε αγαπη!η ωχρινικη σε μερικες γυναικες κυμαινεται απο 12-16....απλα αυτο το μηνα εκανες νωρις ωορρηξια!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

καλημερα γλυκια μανουλα!!!τι κανει ο μπουμπουκος σου???

η αυχενικη αγαπη δεν γινεται σε μεγαλυτερη εβδομαδα?δεν ξερω κιολας μην λεω χαζομαρες!!!!θα σου πουν οι μανουλες!

Γίνεται 12η με 14η απ όσο ξέρω.  Οπότε στο επόμενο ραντεβού λογικά θα την κάνουμε. 

 

8 minutes ago, nini84 είπε:

Τόνια μου εκανα τεστ ωορρηξιας κ το πρωτο θετικο βγηκε τη δεκατη ημερα. Δεν ξερω τι γινεται.

Εντάξει.  Μια αναστάτωση γίνεται.  Μην πελαγωσεις πολύ και περίμενε να δεις αν θα ξανασυμβεί.  Ίσως απλά κάτι να έγινε και να σε αναστάτωσε αυτή τη φορά 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, moutzoura2016 said:

10η + 13 μερες...ενταξει ηρθε αγαπη!η ωχρινικη σε μερικες γυναικες κυμαινεται απο 12-16....απλα αυτο το μηνα εκανες νωρις ωορρηξια!

Μουτζουρα μου ομως υποτιθεται οτι με βαση τις οδηγιες η ωορρηξια γινεται αργοτερα απο το τεστ ετσι δεν ειναι;; Εμενα μαλιστα μου βγηκε και την 11η θετικο. Τελος παντων δεν θελω να σας ζαλιζω κορες...ευχαριστω...


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Τονι@ είπε:

Γίνεται 12η με 14η απ όσο ξέρω.  Οπότε στο επόμενο ραντεβού λογικά θα την κάνουμε. 

 

Εντάξει.  Μια αναστάτωση γίνεται.  Μην πελαγωσεις πολύ και περίμενε να δεις αν θα ξανασυμβεί.  Ίσως απλά κάτι να έγινε και να σε αναστάτωσε αυτή τη φορά 

ααα εκει οπως λενε και τα κοριτσακια θα χορτασεις μπεμπε!!!χεχε!οποτε οντως πλησιαζει και αυτο το μεγαλοοοο ραντεβου!!!για την ωρα εχεις το σημερινο!!!!:)

ναι Νινακι...αστο και βλεπεις σε αυτον τον κυκλο....μερικοι κυκλοι ειναι λιγο οτι να ναι...παρε παραδειγμα τους δικους μου!!!χαχαχα!

2 minutes ago, nini84 είπε:

Μουτζουρα μου ομως υποτιθεται οτι με βαση τις οδηγιες η ωορρηξια γινεται αργοτερα απο το τεστ ετσι δεν ειναι;; Εμενα μαλιστα μου βγηκε και την 11η θετικο. Τελος παντων δεν θελω να σας ζαλιζω κορες...ευχαριστω...

καθολου δεν μας ζαλιζεις βρε!!!δεν λεει απο 12-36 ?μπορει να εγινε στις 12 ωριτσες....α και την επομενη θετικο εε?την μεθεπομενη ξανακανες?


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...