Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

8 minutes ago, Σαμμερ είπε:

Μπραβο μουτζουριτσα μου ολα μπηκαν σε μια ταξη....κ χαιρομαι που δεν βγαζεις αγχος...ρενα καλη επιτυχια κοριτσι μου..τονια ξεκουρααααασου....

προσπαθω Σαμμερακι μου!ανυπομονησια νιωθω!βεβαια πριν λιγο ειχαμε μια απο τις συνηθεις εντασεις στη δουλεια γτ ετσι ειναι η φυση της...και ενω υπο αλλες συνθηκες θα παρεμενα ψυχραιμη...κοντεψα να βαλω τα κλαμματα...βαθεια μεσα μου ακομα κ αν δεν το βγαζω νομιζω οτι ειμαι πολυ τσιτωμενη...να ναι κ οι ορμονες?δεν ξερω?αφου βουρκωσα κ λενε οι συναδελφοι μου ρε Αννουλα δεν εγινε τιποτα....φφφφφ!

εσυ καλυτερα αγαπη?ο μικρος?ηρεμος η τρομαξε απο τα τρυπηματα?

2 minutes ago, citty είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου...κανω ενα διαλλειμμα και ειπα να σας πω μια καλημερα,.....

πως μου ειστε σημερα...

σαμμερακι μου περαστικα σου....κριμα μωρε το μικρουλι σου....ταλαιπωρειται

μουτζουρα μου ολα καλα θα πανε....θα βαρατε ανενοχλητοι και μετα πολυπόθητο ++++++++++++++++

φιλακια σε ολο το παρεακι...... 

κοριτσια μου εμενα 8 μερες μεινανε....λετε να γινει τιποτα ....στειλτε μου μπεμπεδοσκονη....

καλημερα!!!αντε citty μου...δεν εμειναν πολλες!!!!!!!μακαρι να δουμε πολλα ++++ τον φεβρουαριο!!!

 

  • Μου αρέσει 1

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημεραααα!!! 

Σαμμερ περαστικά! Όλος ο κόσμος άρρωστος, ή γαστρεντερίτιδα ή ίωση με 39 πυρετό!! Κρίμα, ταλαιπωρήθηκε κ ο μικρούλης σου...

μουτζουριτσα ετσι σε θελω, με θετική διαθεση!!!!

θα περάσουν οι μερες citty, που θα παει....

Εγω απ τις 10 παλεύω να σηκωθώ απ το κρεβατι!! Κ κοιμήθηκα κ κατα τη 1 (σχετικα νωρις, συνήθως κοιμάμαι 2+)... ειμαι πολυ υπναρου... Πφφφ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, marakif1990 είπε:

Καλημεραααα!!! 

Σαμμερ περαστικά! Όλος ο κόσμος άρρωστος, ή γαστρεντερίτιδα ή ίωση με 39 πυρετό!! Κρίμα, ταλαιπωρήθηκε κ ο μικρούλης σου...

μουτζουριτσα ετσι σε θελω, με θετική διαθεση!!!!

θα περάσουν οι μερες citty, που θα παει....

Εγω απ τις 10 παλεύω να σηκωθώ απ το κρεβατι!! Κ κοιμήθηκα κ κατα τη 1 (σχετικα νωρις, συνήθως κοιμάμαι 2+)... ειμαι πολυ υπναρου... Πφφφ

Εγω να δεις υπναρου που είμαι!! Πως είσαι Μαρακι μου;

38 minutes ago, Σαμμερ είπε:

Μπραβο μουτζουριτσα μου ολα μπηκαν σε μια ταξη....κ χαιρομαι που δεν βγαζεις αγχος...ρενα καλη επιτυχια κοριτσι μου..τονια ξεκουρααααασου....

Ευχαριστώ αγαπούλα μου! Μακάρι να μη μου βρει κάτι ο γυναικοντοκ

24 minutes ago, citty είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου...κανω ενα διαλλειμμα και ειπα να σας πω μια καλημερα,.....

πως μου ειστε σημερα...

σαμμερακι μου περαστικα σου....κριμα μωρε το μικρουλι σου....ταλαιπωρειται

μουτζουρα μου ολα καλα θα πανε....θα βαρατε ανενοχλητοι και μετα πολυπόθητο ++++++++++++++++

φιλακια σε ολο το παρεακι...... 

κοριτσια μου εμενα 8 μερες μεινανε....λετε να γινει τιποτα ....στειλτε μου μπεμπεδοσκονη....

Υπομονή σιτακι μου... λιγες μερες έμειναν!!! ❤

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Rena87 είπε:

Εγω να δεις υπναρου που είμαι!! Πως είσαι Μαρακι μου;

Ευχαριστώ αγαπούλα μου! Μακάρι να μη μου βρει κάτι ο γυναικοντοκ

Υπομονή σιτακι μου... λιγες μερες έμειναν!!! ❤

Μια χαρα θα σαι, αλλα να πας να ηρεμήσεις!! Εγω καλα ειμαι. Απ την Κυριακή δεν είχαμε αλλη επαφή, δεν ήθελα να "καταπιεστουμε", εφόσον έφυγαν θεωρητικά  οι γόνιμες μερες... ειμαι κ το βραδυ, μετα τη δουλεια, σε φαση αποσύνδεσης... σημερα πχ εχω 3-10 μάθημα non stop! Οποτε θελω μετα να βλεπω μονο το ταβάνι, ακομα κ η τηλεόραση με κουράζει!! Αυτη η εβδομάδα νομιζω θα περάσει ήρεμα, η αλλη που θα περιμένω, δε νομιζω......

Επίσης, εστειλα χθες βιογραφικό για ρεςεψιον σε ξενοδοχείο κ μου απάντησαν οτι ενδιαφέρονται κ θα με πάρουν τηλ... για να δούμε τι θα δούμε....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρακι,μπραβοοο!με το καλο η νεα δουλειααα!!

Διακρινω μια αναπαυλα στο παρεακι μας!!!κλαταραμεεεεε;;χαχαχαχα!!

Μουτζουριτσα μου,με το καλοοο!!ολα θα πανε καλαααα!!

Μαρτακο μου,τα μπουμπουκια σου;;;σε τρελαινουν;;

Βρε κοριτσια,πως γινεται να ειστε υπναρουδες;πειτε το μυστικο;;εγω δεν μπορω να κοιμηθω ευκολα!ουφ!απο παντα ημουν ετσι!

Τζειν,υπομονη!η επαφη με τα παιδακια φερνει μικροβια!δυστυχως!μια χρονια που δουλεψα σε νηπιαγωγειο,ημουν ολη τη χρονια αρρωστη!ασε που η φωνη εκλεινε συνεχεια!!

Οι υπολοιπες κουκλες τι κανουν;σαμμερακι;μαμα;φεγγαρενια;ρενακι;τονακι;χμμμ ποισ ξεχναωωωω????ολο ξεχναωωωωω...

  • Μου αρέσει 1

ECV6p3.png

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, eirinaki1981 είπε:

Μαρακι,μπραβοοο!με το καλο η νεα δουλειααα!!

Διακρινω μια αναπαυλα στο παρεακι μας!!!κλαταραμεεεεε;;χαχαχαχα!!

Μουτζουριτσα μου,με το καλοοο!!ολα θα πανε καλαααα!!

Μαρτακο μου,τα μπουμπουκια σου;;;σε τρελαινουν;;

Βρε κοριτσια,πως γινεται να ειστε υπναρουδες;πειτε το μυστικο;;εγω δεν μπορω να κοιμηθω ευκολα!ουφ!απο παντα ημουν ετσι!

Τζειν,υπομονη!η επαφη με τα παιδακια φερνει μικροβια!δυστυχως!μια χρονια που δουλεψα σε νηπιαγωγειο,ημουν ολη τη χρονια αρρωστη!ασε που η φωνη εκλεινε συνεχεια!!

Οι υπολοιπες κουκλες τι κανουν;σαμμερακι;μαμα;φεγγαρενια;ρενακι;τονακι;χμμμ ποισ ξεχναωωωω????ολο ξεχναωωωωω...

Ειρηνακι κι εγώ ποτέ δεν ήμουν υπναρου. Το αντίθετο μάλιστα.  Αλλά άτιμο πράγμα οι ορμόνες.  

Δεν ξέρω για το υπόλοιπο παρεακι αλλά εγώ σας παρακολουθώ κι ας.μην μιλάω συνέχεια.  Από προχθές μετά την εξέταση έχει αλλάξει λίγο η ψυχολογια μου. Περνάω μια πιο σκεπτικη φάση.  


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μωρε κ εγω αν μ αφησεις κοιμαμαι....γεια σου πουλακι με το αντρακι σου..χαχα δικιο κ εχει το ειρηνακι επεσε η ομαδα...εγω αν συνελθω μεχρι το βραδυ ...θα περασω στο παρασυνθημα...μπραβο μαρακι.σε μεγαλο νησι εισαι???αχ τονια μου τωρα αρχιζουν τα καλα.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε τονια & εγω ειχα υπνηλια στην εγκυμοσυνη αλλα & τωρα αλλα δεν με παιρνει ο υπνος!!!γγρρρρ...

Για πες τι σκεφτεσαι;;τι σε προβληματιζει;

Το κοριτσι μου κοιμαται,το παστιτσιο γινεται,το πλυντηριο πλενει & κανω διαλειμμαααα!γιουπι!!

  • Μου αρέσει 3

ECV6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 minutes ago, Σαμμερ είπε:

Μωρε κ εγω αν μ αφησεις κοιμαμαι....γεια σου πουλακι με το αντρακι σου..χαχα δικιο κ εχει το ειρηνακι επεσε η ομαδα...εγω αν συνελθω μεχρι το βραδυ ...θα περασω στο παρασυνθημα...μπραβο μαρακι.σε μεγαλο νησι εισαι???αχ τονια μου τωρα αρχιζουν τα καλα.....

Σίγουρα τώρα αρχίζουν τα καλά.  Αλλά και οι σκέψεις πάνε πιο μακριά.  Ανυπομονώ να το νιώσω τουλάχιστον. 

7 minutes ago, eirinaki1981 είπε:

Αχ βρε τονια & εγω ειχα υπνηλια στην εγκυμοσυνη αλλα & τωρα αλλα δεν με παιρνει ο υπνος!!!γγρρρρ...

Για πες τι σκεφτεσαι;;τι σε προβληματιζει;

Το κοριτσι μου κοιμαται,το παστιτσιο γινεται,το πλυντηριο πλενει & κανω διαλειμμαααα!γιουπι!!

Πολλά σκέφτομαι.  Πως θα γεννηθεί, τι θα κάνω με τη δουλειά. .Ο άντρας μου εν τω μεταξύ δουλεύει πάρα πολλές ώρες και Σαββατοκυριακα και μου λείπει η επικοινωνία.  Έχει κι αυτός άγχος.  Έχω λαχταρησει μια εκδρομή.  Δεν ξέρω πότε θα τα καταφέρουμε. 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα τονακι ολα αλλαζουν...δικαιολογημενα περναν ολα απο το μυαλο σου...κ μεις εχουμε θεμα χρονου κ ειναι προβλημα αυτο.δεν γινεται να σταματησεις τη δουλεια??

Link to comment
Share on other sites

Τονια μου,θα τα καταφερετε!ειναι μεχρι να βρεις το ρυθμο!κοιτα & ο δικος μου ανδρας δεν σκοτωνεται να βλεπει τη νασια!κανα 2ωρο την ημερα,εγω ειμαι ολες τις ωρες μαζι της!κανω λιγα ιδιαιτερα γι αυτο!απο του χρονου λεω να παρω πιο θερμα το θεμα δουλειας γιατι εχουμε εξοδα!

  • Μου αρέσει 2

ECV6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Τονια μου λογικά ολα όσα σκεφτεσαι! Εδω εγω τα σκέφτομαι που δεν εχω μείνει καν εγκυος! Αλλα ενα βήμα τη φορα.... να απολαμβάνεις την καθε φαση που βρίσκεσαι, γιατι περνάει, κ τη χάνεις έχοντας το άγχος της επόμενης! Οταν έρθει το μωράκι σου με το καλο, ολα θα γίνουν, ολα θα μπουν σε μια σειρά! Μην αγχώνεσαι κ πέφτεις, κ το νιώθει κ αυτο... ❤

18 minutes ago, Σαμμερ είπε:

Μωρε κ εγω αν μ αφησεις κοιμαμαι....γεια σου πουλακι με το αντρακι σου..χαχα δικιο κ εχει το ειρηνακι επεσε η ομαδα...εγω αν συνελθω μεχρι το βραδυ ...θα περασω στο παρασυνθημα...μπραβο μαρακι.σε μεγαλο νησι εισαι???αχ τονια μου τωρα αρχιζουν τα καλα.....

Νάξο ειμαι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...