Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

9 minutes ago, Σαμμερ είπε:

Κ εγω παντα το ιδιο αγχος εχω...το ξερω οτι θα ρθει αλλα θα μεινει???ομως πιστευω οτι καποιο θα μεινει..θα ειναι το τυχερο μας...

Το ξέρω Σαμμερακι μου   ..εγώ νομίζω ότι αν μείνω τώρα θα έχω συνέχεια το άγχος με αυτό που είχα πάθει με την τουαλέτα...και όλο θα πηγαίνω να βλέπω μηπως έχω αίμα.  Αλλά θα το παλεψω πολύ πολύ να μην το κάνω..

10 minutes ago, Ioio είπε:

Κορίτσια, Φυσικά και θα μείνει! 

Θα έρθει για να μεινει! Σίγουρα! 

Μακάρι ιοιο μου!!! Εχω πίστη αυτή τη φορά κ για εμένα κ για ολες μας!!❤

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

μακαριιιιι!!!!θα με νιωθει ετσι αγχωμενη..και που να ερθει?πρεπει να εχουμε αισιοδοξια!βαθεια ανασα καιιιιιι.... θα ερθει λοιπον!!!!

Εγώ να δεις πόσο αγχωμένη ήμουν όταν συνέλαβα! Θα έρθει σου λέω! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Rena87 είπε:

Το ξέρω Σαμμερακι μου   ..εγώ νομίζω ότι αν μείνω τώρα θα έχω συνέχεια το άγχος με αυτό που είχα πάθει με την τουαλέτα...και όλο θα πηγαίνω να βλέπω μηπως έχω αίμα.  Αλλά θα το παλεψω πολύ πολύ να μην το κάνω..

Εντάξει λογικό είναι.  Κι εγώ κάθε φορά που πάω τουαλέτα μα κάθε φορά ακόμα και μέσα στη νύχτα κοιτάω καλά καλά να δω μην έχω τίποτα. Νομίζω ότι δεν σταματάει αυτό σε καμία φάση της εγκυμοσύνης. 

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Συνεχεια το εκανα ρενα μου .πολυ κλαμα στην εγκυμοσυνη ομως ηρθε το παληκαρι μου κ ετσι θα ρθει κ το αλλο κ ετσι θα ρθει κ το δικο σου κ τοτε να δεις παρτυ που θα κανω!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

εγω εχω το αγχος οτι δεν θα ερθει ποτε........

Μην το ξανά ακούσω αυτό.. ακους;;;;;;;;;; μη με βουρλισεις τώρα.... είπαμε.. μαζί θα μας έρθει!

  ειμαι κ στη δουλειά κ μου έχουν ακυρώσει 3 απανωτά ραντεβού..  για αυτο και γράφω.. χχχχ

  • Μου αρέσει 4

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 minutes ago, Σαμμερ είπε:

Συνεχεια το εκανα ρενα μου .πολυ κλαμα στην εγκυμοσυνη ομως ηρθε το παληκαρι μου κ ετσι θα ρθει κ το αλλο κ ετσι θα ρθει κ το δικο σου κ τοτε να δεις παρτυ που θα κανω!!!!

Ζω για αυτή τη στιγμή αγάπη.. ειλικρινά!! Να μείνει κοντά μου το μωρό μου και τα πάντα δίνω...

  • Μου αρέσει 4

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Τονι@ είπε:

Το είπες στη δουλειά? 

το ειπα σημερα στην υποδιευθυντρια και αυριο στον διευθυντη γιατι ηταν σε καποιο σεμιναριο κι ελειπε σημερα και δεν τον ειδα...μου ειπε κατευθειαν ν'αλλαξουμε τις εφημεριες απο μονη της ωστε να μην κανω και να μην ανησυχω....!

  • Μου αρέσει 2

c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Rena87 είπε:

Μην το ξανά ακούσω αυτό.. ακους;;;;;;;;;; μη με βουρλισεις τώρα.... είπαμε.. μαζί θα μας έρθει!

  ειμαι κ στη δουλειά κ μου έχουν ακυρώσει 3 απανωτά ραντεβού..  για αυτο και γράφω.. χχχχ

οχι οχι δεν το ξαναξεστομιζω!!!!χαχαχαχα!απαπαπα βουρλισα την κερκυραια μου!μαζι μαζι!!!!!εεεερχονται!!!!!!!!

3 minutes ago, Ioio είπε:

όλες οι μαμάδες έχουμε άγχος για τα παιδιά μας. από προν γεννηθούν, από πριν συλληφθούν.  Είναι στη φύση μας πιστεύω και μας βοηθάει να βελτιωνόμαστε

Ιοιο μου πολυ μας ηρεμεις και μας βαζεις σε ταξη!!!!:)


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, jane.austen είπε:

το ειπα σημερα στην υποδιευθυντρια και αυριο στον διευθυντη γιατι ηταν σε καποιο σεμιναριο κι ελειπε σημερα και δεν τον ειδα...μου ειπε κατευθειαν ν'αλλαξουμε τις εφημεριες απο μονη της ωστε να μην κανω και να μην ανησυχω....!

Τέλεια. Μα ακριβώς τώρα είναι που το έχεις περισσότερο ανάγκη.  Έκανες πολύ καλά.  Να προσέχεις και με αυτή την ίωση που κυκλοφορεί γιατί είναι πολύ βαριά. 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 minute ago, Τονι@ είπε:

Τέλεια. Μα ακριβώς τώρα είναι που το έχεις περισσότερο ανάγκη.  Έκανες πολύ καλά.  Να προσέχεις και με αυτή την ίωση που κυκλοφορεί γιατί είναι πολύ βαριά. 

ασε τονια γιατι σημερα ερχεται ενα αγορακι της ταξης μου,με πλησιαζει στα 10 εκατοστα και μου λεει...κυριααααα.ποναει παρα πολυ η κοιλια μου....θελω να φυγω.....δεν ειμαι καλα... ασεε λες και με τιναξε ρευμα πεταχτηκα πισω....λεω συνεχεια στα παιδια και στους γονεις(απο πριν απ την εγκυμοσυνη)να μην ερχονται αν ειναι αρρωστα γιατι κολλανε ολα μετα κι εμεις μαζι... καποιοι το σεβονται,καποιοι οχι οσο πρεπει... γενικα ειμαι αγκαλια με το αντισηπτικο απ οταν το εμαθα.

Στο σχολειο φετος τα παιδια εχουν κολλησει ο,τι κυκλοφορει(ευτυχως ακομα δεν εχουμε κρουσματα στην ταξη μου)...γριπη τη ζορικη που βαραει 40αρια, γαστρεντεριτιδα, coxsacie...

δυστυχως με την επαφη με τα παιδια δεν μπορω να προστατευτψω επαρκως.αεριζω την ταξη στα διαλειμματα και αντισηπτικο φουλ....κι αγιος ο θεος..

επιτρεπεται το εμβολιο της γριπης στις εγκυους?το ξερεις?


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το κοριτσακι μου ειναι ζωηρο οπως παντα!βγαζει κι αλλα δοντια & γκρινιαζει!14εχει ηδη!δεν μπορω αλλο!!

Ααααα πολυ ωραια τα φλαμιγκος!!!ομορφα πουλια!!!!ελπιζω να ναι & τυχερααααα!!:))

  • Μου αρέσει 2

ECV6p3.png

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, jane.austen είπε:

ασε τονια γιατι σημερα ερχεται ενα αγορακι της ταξης μου,με πλησιαζει στα 10 εκατοστα και μου λεει...κυριααααα.ποναει παρα πολυ η κοιλια μου....θελω να φυγω.....δεν ειμαι καλα... ασεε λες και με τιναξε ρευμα πεταχτηκα πισω....λεω συνεχεια στα παιδια και στους γονεις(απο πριν απ την εγκυμοσυνη)να μην ερχονται αν ειναι αρρωστα γιατι κολλανε ολα μετα κι εμεις μαζι... καποιοι το σεβονται,καποιοι οχι οσο πρεπει... γενικα ειμαι αγκαλια με το αντισηπτικο απ οταν το εμαθα.

Στο σχολειο φετος τα παιδια εχουν κολλησει ο,τι κυκλοφορει(ευτυχως ακομα δεν εχουμε κρουσματα στην ταξη μου)...γριπη τη ζορικη που βαραει 40αρια, γαστρεντεριτιδα, coxsacie...

δυστυχως με την επαφη με τα παιδια δεν μπορω να προστατευτψω επαρκως.αεριζω την ταξη στα διαλειμματα και αντισηπτικο φουλ....κι αγιος ο θεος..

επιτρεπεται το εμβολιο της γριπης στις εγκυους?το ξερεις?

Ναι. Γενικά οι γυναικολογοι σε γυναίκες με τέτοια επαγγελματα το συστήνουν.  Απλά αν το κάνεις τώρα χρειάζεται και ένα χρονικό διάστημα μέχρι να σε πιάσει.  Επίσης δεν σε προφυλάσσει από όλα.  Θα σε βοηθήσει πάρα πολύ να κάνεις κάθε μέρα πλύσεις με αλατόνερο στη μύτη σου με το που γυρνάς από το σχολείο.  Έτσι ίσως γλιτώσεις κάποια μικρόβια.  Γενικά είναι πολύ δύσκολη περίοδος. 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μην ξανα ακουσω να πει καμια οτι δεν θα ερθει το μωρακι γιατι θα τα παρωωωωωωωωωωω.....

ειπαμε ειμαστε μια ομαδα φουλ στην αισιοδοξια και στη θετικη σκεψη.....

μαρτακο μου πραγματικα μπραβο σου...χαλαλι σου....εισαι υπεροχη γιαυτο και ο θεος σου εδωσε τα παιδακια σου....

  • Μου αρέσει 2

vJ4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, eirinaki1981 είπε:

Το κοριτσακι μου ειναι ζωηρο οπως παντα!βγαζει κι αλλα δοντια & γκρινιαζει!14εχει ηδη!δεν μπορω αλλο!!

Ααααα πολυ ωραια τα φλαμιγκος!!!ομορφα πουλια!!!!ελπιζω να ναι & τυχερααααα!!:))

αχ ψυχουλα μου!εχουν  γκρινια τα δοντακια!!!

χαχαχαχα!μα ειναι πανεμορφα!και θα φερουν πολλα πανεμορφα μωρακια!εδω για το παρεακι!τα εχουμε πριβε!αχαχαχα!

1 minute ago, citty είπε:

Μην ξανα ακουσω να πει καμια οτι δεν θα ερθει το μωρακι γιατι θα τα παρωωωωωωωωωωω.....

ειπαμε ειμαστε μια ομαδα φουλ στην αισιοδοξια και στη θετικη σκεψη.....

μαρτακο μου πραγματικα μπραβο σου...χαλαλι σου....εισαι υπεροχη γιαυτο και ο θεος σου εδωσε τα παιδακια σου....

εχεις δικιο cittακι!!!!!μονο θετικες και σκεψεις και θετικα τεστ χωρανε στην ομαδα!!!!

  • Μου αρέσει 3

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...