Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

5 minutes ago, 17μαρτη2015 είπε:

καλως ηρθες κοπελα μου!!!!!! εγω τι να σου λεω..... σιγα σιγα θα με μαθεις γιατι εαν σου γραψω δεν θα προλαβειςουτε εσυ να τα διαβασεις!!!!!! ειμαι με δυο γαμους στο ενεργητικο μου .....απο τον 1 εχω μια κορακλα που αει τριτη λυκειου και δινει φετος!!!! χωρισα οταν ηταν 2,5 ετων και απο το 2006 την εβλεπε μονο στην πλατεια εναμετρο πιο εκει απο μεναη στο πεζοδρομειο του σπιτιου!!!απο το 2010 δεν εχουν καμια επικοινωνια... ουτε τηλ ουτε οικονομικη!!!! οταν ηταν 9γνωρισακαι παντρευτηκατον αντραμου μεσα σε εξι μηνες!!!! τωρα εχουμε διδυμα αγορακια που ειναι οσο λεει το τικερακι μου!!!!! η ιστορια σου μοιαζει λιγο με της κορης μου... κι ο μαμαςτης επερνε αναβολικα........ και ειχε κυρσοκοιλη...... ασε οοοοοταν αποφασισε να την βγαλει ηθελε το σπερμα θα εξαμηνο θεραπειας ωσπου να ανανεωθει και το πιο γερικο!!!!!! αλλα αμεσως στον μηνα επανω συλληφθηκε η τσουπρα μου!!!!! η κυρσοκοιλη ειναι μια εγχειρηση ρουτινας της μιας μερας.. καθεσαι μεχρι να φυγει η ναρκωση!!!! και οοολα αλλαζουν!!!! ακου ποοσο ειχε αλλαξει το σπερμα του!!!!! οταν εκανε το πρ τοσπερμ/μα ζουσαν τα σπερμ/ρια μια μερα αντι 2-3.... δυο χρονια εκανε να το παραδεχτει οτι εφτεγε αυτος και οταν το αποφασισε να το παρει ζεστα το θεμα ζουσαν μονο  2-3 ωρες και ειχε μειωθει κι ο αριθμος!!!!! βεβαια επιφορτηζε την κατασταση με τς προσοχες (ηταν υπαξιωματικος) με τα δερματινα ετρεχε με μηχανες.... και με τους κραδασμους και τα ειδικα ρουχα του μοτοκρος που εκανε σχεδον καθε μερα απο χομι και για γυμναστικη!!!!! οσο για τα αναβολικα τα ειχε σταματησει οταν σταματησε το επαγγελματικο μποξ εφηβων στον ολυμπιακο!!!!! αλλα ειχε μανια μετα με τα βαρη... και τα γυμναστηρια.... επαιρνε οοο,τι κυκλοφορουσεκαι οταν ετρεχε φιλικους αγωνες επερνε και απ το φαρακειο... χαπια που προκαλουν στειροτητα!!!!! ευχομαι να φτιαχτει γρηγορα το ροβληματου αντρα σου και να γινεις μανουλα!!!!!!

 

μωρο μου περιμενυμε.... το ξερεις τωρα πια..... αμαν αυτα τα βρωμοτεστ.... μου εχουν σπασει τα νευρα!!!!!!

καλημερα κουκλιτσα μου!!! και ναι σαν κυμα... μετα σαν φτερουγισμα..... και μετα κλωτσιες χαχαχα... και κανει αισθητη την παρουσια της!!!!!

ναι ιοιο τωρα αρχιζουν τα δυσκολα!!!!!!! ποοολυ προσοχη..., και πολυ τρεξιμο!!!! εμενα τα κρατας και στεκονται...... στις μυτες φυσικα!!!! ο ενας παταει τις φτερνες του και αλλαζει οποτε εχει κεφια ποδαρακια....σπρωχνοντας το καροτσι του απο μπρος!!!!!!

πρωτα στεκονται ορθια μεωτις φτερνες.... κρατιουνται απο εμας ....κρατιουνται απο αντικειμενα.... κανουν πλαι πρωτα βηματακια υποστηριζομενα..... και μετα μπρος...... στην στρατα βεβαια τρεχουνε οι δικοι μου σφερα.... ρος ολες τις κατευθηνσεις αλλα στις μυτες... η με την μια πατουσα να παταει... και την αλλη στην μυτη... σαν πουεντ!!!!!!

κουραγιο ιοιο μου.... τουλαχιστον ερχεται η ανοιξη και θα γινει πιο ευκολο με τις βολτες!!!!!

εγω βεβαια χρειαζομαι χερια!!!!!!!

καλεη μπουμπιυ ειναι σου λεω.... τι αυταπατες!!!!!!!

γγγγκρρρρρ εχω αρχισει και θυμωνω με τα τεστ!!!!! σ'αγαπω... ας περιμενουμε αμποτακι μου!!!!!!!

Υπέροχο Μαρτακι μου...κατ αρχήν με έκανες και χάρηκα πολύ με αυτό που μου είπες! ! Αλήθεια! ! Ευχαριστώ! !

Κατά δεύτερον πεθαίνω με την περιγραφή των Μεσσι.  Φαντάζομαι στρουμπουλά πατουσακια να κάνουν τα δικά τους και τρελαίνομαι! !

Όσο για τα τεστ της Αμποτ έχω να πω ότι συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Αμάν πια αυτά τα τεστ!  Έτσι έκανεκι η Νοκ νοκ προχθές.  

Τι κάνεις εσύ?  Με την κόρη πως πάνε τα πράγματα? 

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλημέρα κορίτσια μου!!!! Τι κάνετε;;;;

Ρενάκι μου τώρα είδα ότι με ρώτησες για την εγχείρηση. Σκέφτομαι μόλις αδιαθετήσω να πάρω τηλέφωνο και να την προγραμματίσουμε.Θέλω ΄να τελειώνω ώστε αν χρειαστεί να γίνει διακοπή περιόδου να μην πάμε πολύ πίσω.

Αμποτάκι μου λυπάμαι που έδειξε αρνητικό...Αλλά πο΄τε δεν ξέρεις. Έχουμε ακούσει τόσα πολλά για τα τεστ.

Σας φιλώ όλες πολύ γλυκά.

  • Μου αρέσει 2

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα νινακι!!!!!! ποτε περιμενεις περιοδο???

20 minutes ago, Τονι@ είπε:

Υπέροχο Μαρτακι μου...κατ αρχήν με έκανες και χάρηκα πολύ με αυτό που μου είπες! ! Αλήθεια! ! Ευχαριστώ! !

Κατά δεύτερον πεθαίνω με την περιγραφή των Μεσσι.  Φαντάζομαι στρουμπουλά πατουσακια να κάνουν τα δικά τους και τρελαίνομαι! !

Όσο για τα τεστ της Αμποτ έχω να πω ότι συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Αμάν πια αυτά τα τεστ!  Έτσι έκανεκι η Νοκ νοκ προχθές.  

Τι κάνεις εσύ?  Με την κόρη πως πάνε τα πράγματα? 

με την κορη... παιζουμε κυνηγητο για να συγκενρωθει!!!!! το γαμωτο ειναι οτι εχει πολυ μεγαλη αντιληψη και στην φυσικη και στα μαθηματικα... λυνει τις δυσκολες ασκησεις και κανει πολλα και επιπολαα λαθη στα πολυ ευκολα!!!!!!! απο συγκεντρωση..... το μακρυ μας και το κοντο μας!!!!τωρα εαν δεν εχει τελειωσει αυτα που τις βαζουν δεν της δινω το κινητο ουτε το ταμπλετ για τις κορεατικες ταινιες που εχει λυσαξει!!!!! οταν τ εχει κανει οοολακαι κλα της τοδινω μια ωρα στο τελος της μερας!!!! σ'ευχαριστω που μ'εχεις εννοια!!!!! δεν θα ερθει ο ιουνιος????? θα ερθει!!!!!! ελπιζω με επιτυχια!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, 17μαρτη2015 είπε:

καλημερα νινακι!!!!!! ποτε περιμενεις περιοδο???

με την κορη... παιζουμε κυνηγητο για να συγκενρωθει!!!!! το γαμωτο ειναι οτι εχει πολυ μεγαλη αντιληψη και στην φυσικη και στα μαθηματικα... λυνει τις δυσκολες ασκησεις και κανει πολλα και επιπολαα λαθη στα πολυ ευκολα!!!!!!! απο συγκεντρωση..... το μακρυ μας και το κοντο μας!!!!τωρα εαν δεν εχει τελειωσει αυτα που τις βαζουν δεν της δινω το κινητο ουτε το ταμπλετ για τις κορεατικες ταινιες που εχει λυσαξει!!!!! οταν τ εχει κανει οοολακαι κλα της τοδινω μια ωρα στο τελος της μερας!!!! σ'ευχαριστω που μ'εχεις εννοια!!!!! δεν θα ερθει ο ιουνιος????? θα ερθει!!!!!! ελπιζω με επιτυχια!!!!!!

Μαρτακι μου σου λέω σε καταλαβαίνω.  Ασχολούμαι με εφήβους καθημερινά.  Η συγκέντρωση που δεν έχουν δυστυχώς είναι το Α και το Ω.  Δώς  της 2 μέρες αέρα μόνο μέσα στο Πάσχα για να μην πει και να μην νιωθει ότι δεν πρόλαβε να ξεκουραστεί.  Είναι πολύ λίγος ο καιρός που έχει μείνει.  Θα πάνε 5ημερη με το σχολείο? 

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρτάκο μου =και Τόνια συμφωνώ μαζί σας. Τυχαίνει να είμαι φιλόλογος και έχω μαθητές Γ' Λυκείου. Έτσι γνωρίζω εκ των έσω τι θα πει προετοιμασία για πανελλήνιες. Χρειάζεται από μέρους σου Μάρτη μου τεράστια υπομονή και στήριξη που απ΄ότι βλέπω τα έχεις. Επίσης είναι πολύ καλό που προαπαθείς να της βάζεις ένα μέτρο γιατί και αυτά είναι παιδιά και πολύ εύκολα αποδιοργανώνονται. Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!! Και φυσικά αν χρειαστείς οτιδήποτε εννοείται ότι είμαι εδώ να βοηθήσω όσο μπορώ από αυτήν τη θέση.

  • Μου αρέσει 3

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα σας μερα κ απο εμενα! Ειμαι νεο μελος στο forum  κ δεν ειμαι σιγουρη αν εχω στειλει σε σωστο topic το μηνυμα μου,αλλα αμα πασα στιγμη με εχετε βοηθησει αρκετα με τις συζητησεις σας!! Θα ηθελα την συμβουλη-αποψη σας στο ζητημα που με απασχολει. Εχω πολυκυστικες.. οποτε οπως καταλαβαινετε.. αστατος κυκλος.. μονο που αυτη τη φορα η καθυστερηση ειναι αρκετα μεγαλη. Ο μεγαλυτερος κυκλος μου ,αν θυμαμαι καλα εχει τυχει να ειναι 48 μερες το πολυ. Τωρα εχω να δω περιοδο απο 28/12/16.. δηλαδη ο κυκλος μου εχει φτασει τις 54 μερες. Εκανα χθες στις 20/2/17  δυο τεστ εγκυμοσυνης κ βγηκαν αρνητικα. Ολοι μου λενε πως εχουν διαισθηση οτι ειμαι εγκυος ακομα κ ατομα που δεν γνωριζουν για την καθυστερηση μου..αλλα μετα τα τεστ εχασα καθε ελπιδα.. σκεφτηκα να περιμενω μεχρι 28/2 να παω να κανω μια χοριακη. Το θεμα ειναι θα δειξει;; ηρθα σε επαφη τις "γονιμες μερες" τον προηγουμενο μηνα κ πριν την αναμενομενη περιοδο μου. Καμια δικη σας εμπειρια;;; :?

Link to comment
Share on other sites

@17μαρτη2015

ευχαριστω για την απαντηση σου!να τα χαιρεσαι τα μικρα σου!δυστυχως γονιος καποιος με το ζορι δεν γινεται και οπως αποδειχθηκε δεν ηταν αξιος για αυτον τον τιτλι ο πρωην σου..το μονο καλο που σου χαρισε την κορουλα σου!εμεις κιρσοκηλη δεν ξερω αν θα κανει γτ απο οτι ειδα απο μια ηλικια και μετα δεν εχει νοημα..το 1ο σπερμοδιαγραμμα εγινε με το που τα σταματησε κ δεν εγραφε τπτ.καμια μετρηση.ενα σπανιοτατα σπερματοζωαρια μονο..εκανε τωρα τον Ιανουάριο  (δεν ειχε ξεκινησει φαρμακευτικη αγωγη ακομα) και εδειξε αρ.σπερμ 14εκ

συνολικος αρ. 35 εκ

κινητικοτητα 1η 22% ζωηρη 4%μετρια 6% νωθρη

2η 21% ζωηρη 3% μετρια

6η 12%ζωηρη  2% μετ

24η 3% ζωηρα

μορφολογια 20% φυσιολογικα

ενταξει ηταν σιγουρα καλύτερο απο το προηγουμενο απλα φανταζομαι επειδη ειναι μικρου βαθμου η κιρσοκηλη περιμενει ο γιατρος να δει πως θα παει με την θεραπεια..

πως σας φαινεται γενικα το σπερμοδιαγραμμα?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι κορίτσια μου τι μου κάνετε για αρχή να καλοσορισω και εγώ το Ελενάκι και την venkor ..Άμποτ δε πειράζει για το αρνητικό τεστ η θα έρθει η κυρία και πάνε για τον επόμενο κύκλο η δε θα έρθει και θα κάνουμε πάρτι μήπως έγινε ποιο αργά ή ωοριξια και γι'αυτό ειχες το λίγο κόκκινο εχθές;; Θα το μάθουμε σύντομα πιστεύω.. εμείς κορίτσια λέμε να πάμε στα ασκυφου σε ένα χωριό που είναι κοντά στα Σφακιά δε ξέρω αν το ξερετε ένα βράδυ θα κάτσουμε αλα πιστευω είναι αρκετό για να ξεσκασουμε και εμείς λίγο..

 

  • Μου αρέσει 3

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 hours ago, Venkor είπε:

Καλημερα σας μερα κ απο εμενα! Ειμαι νεο μελος στο forum  κ δεν ειμαι σιγουρη αν εχω στειλει σε σωστο topic το μηνυμα μου,αλλα αμα πασα στιγμη με εχετε βοηθησει αρκετα με τις συζητησεις σας!! Θα ηθελα την συμβουλη-αποψη σας στο ζητημα που με απασχολει. Εχω πολυκυστικες.. οποτε οπως καταλαβαινετε.. αστατος κυκλος.. μονο που αυτη τη φορα η καθυστερηση ειναι αρκετα μεγαλη. Ο μεγαλυτερος κυκλος μου ,αν θυμαμαι καλα εχει τυχει να ειναι 48 μερες το πολυ. Τωρα εχω να δω περιοδο απο 28/12/16.. δηλαδη ο κυκλος μου εχει φτασει τις 54 μερες. Εκανα χθες στις 20/2/17  δυο τεστ εγκυμοσυνης κ βγηκαν αρνητικα. Ολοι μου λενε πως εχουν διαισθηση οτι ειμαι εγκυος ακομα κ ατομα που δεν γνωριζουν για την καθυστερηση μου..αλλα μετα τα τεστ εχασα καθε ελπιδα.. σκεφτηκα να περιμενω μεχρι 28/2 να παω να κανω μια χοριακη. Το θεμα ειναι θα δειξει;; ηρθα σε επαφη τις "γονιμες μερες" τον προηγουμενο μηνα κ πριν την αναμενομενη περιοδο μου. Καμια δικη σας εμπειρια;;; :?

θα σου προτεινα να πας σε εναν ενδοκρινολογο για να ρυθμισετε λιγο τον κυκλο σου!!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Elenaki22 σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου! Με παρακολουθει εδω και 15 χρονια... αλλα δεν μου εχει προτεινει φαρμακο λογω του οτι δεν επιφερει μονιμο αποτελεσμα

Nini84 καλησπερα κ σε σενα!! Μου ειπε ο γυναικολογος μου απο 10 του μηνα κ μερα παρα μερα δηλ. 12 ,14,16,18 κ παει λεγοντας. Σε συνδιασμο με μια εφαρμογη κινητου( οχι οτι δινω εκει ιδιαιτερη βαση βεβαια)

Καλως σας βρηκα ολες! Ευχαριστω για το χρονο σας κ ολες οι αποψεις σας ειναι ευπροσδεκτες!!:-D

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Venkor είπε:

Elenaki22 σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου! Με παρακολουθει εδω και 15 χρονια... αλλα δεν μου εχει προτεινει φαρμακο λογω του οτι δεν επιφερει μονιμο αποτελεσμα

Nini84 καλησπερα κ σε σενα!! Μου ειπε ο γυναικολογος μου απο 10 του μηνα κ μερα παρα μερα δηλ. 12 ,14,16,18 κ παει λεγοντας. Σε συνδιασμο με μια εφαρμογη κινητου( οχι οτι δινω εκει ιδιαιτερη βαση βεβαια)

inofert παιρνεις???εγω ξεκινησα γτ ειναι το μονο που βοηθάει στις πολυκυστικες...μια φιλη μου που γενναει αυριο ειχε κύκλους πολλοι μεγαλους εκανε 3 μηνες να της ερθει μολις τα πηρε αδιαθετησε τον πρωτο μηνα κανονικα  τον δευτερο επισης και στον 3ο δεν αδιαθετησε ποτε!!νομιζε βεβαια οτι χαλασε παλι ο κύκλος της αλλα δεν ηταν αυτο τελικα!!βεβαια εχασε κ κιλα (οχι με τα χαπια.ο γιατρος της το προτεινε)..εγω πηρα τεστ ωορηξιας και περιμενω να αδιαθετησω για να ξεκινησω..εχω κ εγβ αστατους κυκλους..τωρα ειμαι 35η μερα φαντασου!

@Venkor tsh και βοταμινη d ποσο εχεις???σε ρωταω γτ ξεκινησα κ εγω σε ενδοκρινολογο και μου τονισε πολυ αυτες τις δυο


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αστα να πανε.. κ εγω εχασα κιλα κ πανω που μου εφτιαξε πριν τον γαμο μου για 3 μηνες, με το που τελειωνει ο γαμος.. μαντεψεεε!! Φτου κ απο την αρχη.. ΧΑΟΟΟΣ!!  Χειροτερα απο πριν. Αλλες το αγχος τους σταματαει την περιοδο εμενα μου την εφτιαξε.. τι να πω κοπελα μου; θα δω θα κανω μια εξετασουλα την επομενη εβδομαδα κ θα παω οπως κ να εχει στον γιατρο μου..!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Venkor είπε:

Αστα να πανε.. κ εγω εχασα κιλα κ πανω που μου εφτιαξε πριν τον γαμο μου για 3 μηνες, με το που τελειωνει ο γαμος.. μαντεψεεε!! Φτου κ απο την αρχη.. ΧΑΟΟΟΣ!!  Χειροτερα απο πριν. Αλλες το αγχος τους σταματαει την περιοδο εμενα μου την εφτιαξε.. τι να πω κοπελα μου; θα δω θα κανω μια εξετασουλα την επομενη εβδομαδα κ θα παω οπως κ να εχει στον γιατρο μου..!! 

παντως κοιταξε κ αυτες τις δυο εξετασεις που σου εγραψα!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...