Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Εγώ θα διαφωνήσω εδώ με την @Blonde γιατί αν κ κατά κανόνα όντως μετά τη καθυστέρηση αρχίζουν τα πιο ξεκάθαρα συμπτώματα εγκυμοσύνης,πολλές γυναίκες συμπεριλαμβανομένων εμού,είχαμε από πιο πριν κ όσες ήδη προσπαθούσαμε κ δεν ήταν τυχαία η σύλληψη τα είχαμε εντοπίσει απλά δεν ειναι εννοείται αξιόπιστα γτ μπορεί να είναι κ συμπτώσεις..εγώ πχ 1 εβδομάδα πριν τη περίοδο είχα φουσκώσει τόσο που δεν μου έκαναν τα πολύ εφαρμοστά τζιν μου κ επίσης 5 μέρες πριν τη περίοδο πήγα να φάω ένα αγαπημένο μου γλυκό κ μου ήρθε αηδία..κάπου εκεί το κατάλαβε ακόμη κ ο άντρας μου ότι ισως το νινι μας είναι εδώ κ έχει ήδη άποψη ;-)

Βέβαια να τονίσω πως η συλληψη μου ήταν νωρίς..έμεινα λίγες μέρες μετά την περίοδο..(γτ πάντα μετράει Μ πότε έγινε η σύλληψη..)

Στο μήνυμα μου έγραφα και ένα "ωστόσο υπάρχουν και οι εξαιρέσεις" αλλά δεν γράφτηκε ποτέ :mrgreen: 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Eλπε είπε:

@Renezεγώ να σας πω την αλήθεια νιώθω παρά πολύ πρησμένη και το περίεργο ειναι ότι μετά το χειρουργείο του θυρεοειδή πριν μου ερθει η περίοδος κάθε μήνα είχα για λίγες μέρες καφέ!αυτη την φορά ενώ περιμένω σε 2-3 μέρες περίοδο δεν έχω τίποτα!και εκτός αυτού η ωορρηξία μου έγινε 7 Απριλίου (το καταλαβα από τα υγρά).αυτο σημαίνει ότι θα πρέπει να μου ερθει σήμερα η αύριο !

Πήγαινε αύριο για τη χοριακη που είπαμε κ θα σου φύγει κάθε αγωνία κορίτσι μου,γτ ότι κ να σου πούμε όλες μας εδω...θα καταλάβεις πως καθε μία μας έχει διαφορετική εμπειρία κ άποψη κ όσο κ να θέλουμε να σε βοηθήσουμε τπτ δεν είναι σίγουρο..αυτό είναι το όμορφο της φύσης..όλα παίζονται κ όλα είναι πιθανά :-) εύχομαι να είναι ήδη μέσα σου το νινι σου!! Περιμένω τα αποτελέσματα σου!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χρόνια πολλά. Είμαι καινούργια στο θέματα κι σας. Είχα μια αποβολή τον Ιούνιο. Προσπαθούμε για 2ο παιδάκι. Έχω καθυστέρηση 3 μέρες. Τελευταία επαφή ειχα 4 του μηνός. Έκανα ενα clear blue 3 μερες πριν την καθυστέρηση και βγηκε στην αρχη αρνιτικο και μετά απο 1ωρα θετικο(ξερω οτι μετά απο 30 λεπτα δεν ισχύει το τεστ). Επειδή με προβλημάτισε έκανα άλλο ενα το επόμενο πρωί (τα απλά clear blue) αρνητικό. Την 1η μέρα καθηστερηση έκανα το απόγευμα ενα self clear και αυτό αρνητικό. Δεν κάνω άλλο ξέρω το παράκανα. Δεν έχω κανένα σύμπτωμα ούτε περιοδου ουτε εγκυμοσυνης μόνο μια θερμοκρασια 37,3 πρωί και στην ημέρα φτάνει 37,6. Εξετάσεις ορμονικές και θυρεοειδη είχα κανει πριν 20 μερες και την όλα καλά. Δεν μου έχει ξανασυμβεί. Έχει κάποια κοπέλα εμπειρία? 

 

Just now, Renez είπε:

Πήγαινε αύριο για τη χοριακη που είπαμε κ θα σου φύγει κάθε αγωνία κορίτσι μου,γτ ότι κ να σου πούμε όλες μας εδω...θα καταλάβεις πως καθε μία μας έχει διαφορετική εμπειρία κ άποψη κ όσο κ να θέλουμε να σε βοηθήσουμε τπτ δεν είναι σίγουρο..αυτό είναι το όμορφο της φύσης..όλα παίζονται κ όλα είναι πιθανά :-) εύχομαι να είναι ήδη μέσα σου το νινι σου!! Περιμένω τα αποτελέσματα σου!!

Καλησπέρα. Δεν ξέρω την ιστορία σου ακριβώς, το μόνο που μπορώ να σου πω είναι οτι τα καφέ υγρά τα έιχες από το θυρεοειδή και συνήθως όταν δεν είναι πολύ καλά ρυθμισμένος. Εγώ από κει καταλαβαίνω ποτέ χαλάει ο θυρεοειδής μου 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eλπε είπε:

Ο θυρεοειδής μου είναι ελεγχόμενος από τότε που τον αφαίρεσα με μηνιαία παρακολούθηση αιματολογική και με υπερήχους

Οπότε μια χαρά. Κάνε μια χοριακη και όλα καλά εύχομαι 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα! Κι εγώ είμαι καινούρια στο φόρουμ! Κάνουμε εδώ και κάποιους μήνες προσπάθεια με τον άντρα μου για παιδί. Έχω μεγάλο κύκλο 32 ημερών όμως τον τελευταίο καιρό μάλλον λόγω άγχους για την εγκυμοσύνη έχω κάποιες μέρες καθυστέρηση. Με τον άντρα μου είχαμε μέρα παρά μέρα επαφές από την 8η μέρα του κύκλου μου έως και την 22η μέρα. Εντωμεταξύ είχα για μια εβδομάδα περίπου εκείνες τις ημέρες πόνους ωορρηξίας και υγρά τα οποία βέβαια δεν μπορούσα να καταλάβω αν ήταν δικά μου ή δικά του εκείνες τις ημέρες. Μετά την 22η μέρα και αφού πέρασε ο πονος στην κοιλια και πίστευα ότι η ωορρηξία έχει τελειώσει ο άντρας μου κουράστηκε και του είπα να σταματήσουμε την προσπάθεια γι αυτό το μήνα αφού δεν έχει νόημα. Ομως έχω παρατηρήσει ότι συνέχισα να έχω υγρά ωορρηξίας τα οποία είναι πολυ έντονα τις τελευταίες τέσσερις μέρες και ανησυχώ μήπως οι προσπάθειες που κάναμε πήγαν χαμένες επειδή η ωορρηξία καθυστέρησε. Από την άλλη όμως λέω δεν μπορεί αφού περιμένω περίοδο σε μια εβδομάδα και η ωορρηξία υποτίθεται έρχεται πιο νωρίς... Τι λέτε βρε κορίτσια τι είναι αυτά τα υγρά καθυστερημένη ωορρηξία ή είναι φυσιολογικά? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Thessalonikia25 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Κι εγώ είμαι καινούρια στο φόρουμ! Κάνουμε εδώ και κάποιους μήνες προσπάθεια με τον άντρα μου για παιδί. Έχω μεγάλο κύκλο 32 ημερών όμως τον τελευταίο καιρό μάλλον λόγω άγχους για την εγκυμοσύνη έχω κάποιες μέρες καθυστέρηση. Με τον άντρα μου είχαμε μέρα παρά μέρα επαφές από την 8η μέρα του κύκλου μου έως και την 22η μέρα. Εντωμεταξύ είχα για μια εβδομάδα περίπου εκείνες τις ημέρες πόνους ωορρηξίας και υγρά τα οποία βέβαια δεν μπορούσα να καταλάβω αν ήταν δικά μου ή δικά του εκείνες τις ημέρες. Μετά την 22η μέρα και αφού πέρασε ο πονος στην κοιλια και πίστευα ότι η ωορρηξία έχει τελειώσει ο άντρας μου κουράστηκε και του είπα να σταματήσουμε την προσπάθεια γι αυτό το μήνα αφού δεν έχει νόημα. Ομως έχω παρατηρήσει ότι συνέχισα να έχω υγρά ωορρηξίας τα οποία είναι πολυ έντονα τις τελευταίες τέσσερις μέρες και ανησυχώ μήπως οι προσπάθειες που κάναμε πήγαν χαμένες επειδή η ωορρηξία καθυστέρησε. Από την άλλη όμως λέω δεν μπορεί αφού περιμένω περίοδο σε μια εβδομάδα και η ωορρηξία υποτίθεται έρχεται πιο νωρίς... Τι λέτε βρε κορίτσια τι είναι αυτά τα υγρά καθυστερημένη ωορρηξία ή είναι φυσιολογικά? 

Δ νομιζω ωορρηξίας, γτ λογικα δ εχεις γονιμες τόσο αργά. (Εκτος αν παίζει θέμα με πολυκυστικες) εγω θα σου πω ότι είναι ένα πολύ ευχάριστο νέο σύμπτωμα που μπορεί να σημαίνει κ εγκυμοσυνη. Το παρατήρησα στη δευτερη εγκυμοσυνη μου που μέρες μετά την ωορρηξια είχα πολλά υγρά, κ λεω, περίεργο. Μετα είχα κ πρήξιμο, κ λεω βρε λες; 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, vikib είπε:

Δ νομιζω ωορρηξίας, γτ λογικα δ εχεις γονιμες τόσο αργά. (Εκτος αν παίζει θέμα με πολυκυστικες) εγω θα σου πω ότι είναι ένα πολύ ευχάριστο νέο σύμπτωμα που μπορεί να σημαίνει κ εγκυμοσυνη. Το παρατήρησα στη δευτερη εγκυμοσυνη μου που μέρες μετά την ωορρηξια είχα πολλά υγρά, κ λεω, περίεργο. Μετα είχα κ πρήξιμο, κ λεω βρε λες; 

Όχι δεν έχω πολυκυστικές! Να σου πω την αλήθεια το σκέφτηκα κι εγώ γτ το είχα ακούσει από μια φίλη μου που έμεινε πρόσφατα έγκυος και σήμερα που ξύπνησα νιώθω κάτω χαμηλά πρησμένη. Αλλά το πρήξιμο το είχα και πριν την περίοδο. Δεν θέλω καθόλου να παίρνω ελπίδες γιατί μετά πάλι θα στεναχωρηθώ... Πριν κάποιους μήνες ένιωθα πως είχα πάρα πολλά συμπτώματα... Τσιμπήματα κάτω χαμηλά, ζαλάδες, κουραζομουν πολύ εύκολα, μέχρι και ο καφές μου προκαλούσε μια απέχθεια. Ήμουν τόσο χαρούμενη ήμουν σίγουρη πως ήμουν έγκυος. Είχα και μια εβδομάδα καθυστέρηση και τελικά που ήρθε... Απο τότε σκέφτηκα ότι για να μην είμαι εκείνη την φορά έγκυος δεν θα ξαναδώσω σημασία τα συμπτώματα και θα περιμένω μόνο να δω ένα θετικό τεστ για να χαρώ γτ το μυαλό και ίσως και το σώμα όταν θέλει κάτι πολύ παίζει πολλά παιχνίδια! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Thessalonikia25 είπε:

Όχι δεν έχω πολυκυστικές! Να σου πω την αλήθεια το σκέφτηκα κι εγώ γτ το είχα ακούσει από μια φίλη μου που έμεινε πρόσφατα έγκυος και σήμερα που ξύπνησα νιώθω κάτω χαμηλά πρησμένη. Αλλά το πρήξιμο το είχα και πριν την περίοδο. Δεν θέλω καθόλου να παίρνω ελπίδες γιατί μετά πάλι θα στεναχωρηθώ... Πριν κάποιους μήνες ένιωθα πως είχα πάρα πολλά συμπτώματα... Τσιμπήματα κάτω χαμηλά, ζαλάδες, κουραζομουν πολύ εύκολα, μέχρι και ο καφές μου προκαλούσε μια απέχθεια. Ήμουν τόσο χαρούμενη ήμουν σίγουρη πως ήμουν έγκυος. Είχα και μια εβδομάδα καθυστέρηση και τελικά που ήρθε... Απο τότε σκέφτηκα ότι για να μην είμαι εκείνη την φορά έγκυος δεν θα ξαναδώσω σημασία τα συμπτώματα και θα περιμένω μόνο να δω ένα θετικό τεστ για να χαρώ γτ το μυαλό και ίσως και το σώμα όταν θέλει κάτι πολύ παίζει πολλά παιχνίδια! 

Καλα κάνεις. Γι αυτο προσπάθησα να γράψω με συγκρατημένη αισιοδοξία, δ θελω να σου δίνω ψεύτικες ελπίδες. Γτ κ εγω στο πρώτο παιδί, πέρασα μήνα με περίεργα συμπτώματα, μεχρι κ δεκατα είχα, κ στην τελικη ούτε καθυστέρηση δ ειχα. Κ οταν τελικά εμεινα, δ το πήρα χαμπαρι

Μπορει έτσι κ εκείνον τον μηνα να έλεγα, οκ έτυχαν τα υγρά, κ το πρήξιμο ήταν ιδέα μου, αν τελικά δ ειχα μεινει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vikib είπε:

Καλα κάνεις. Γι αυτο προσπάθησα να γράψω με συγκρατημένη αισιοδοξία, δ θελω να σου δίνω ψεύτικες ελπίδες. Γτ κ εγω στο πρώτο παιδί, πέρασα μήνα με περίεργα συμπτώματα, μεχρι κ δεκατα είχα, κ στην τελικη ούτε καθυστέρηση δ ειχα. Κ οταν τελικά εμεινα, δ το πήρα χαμπαρι

Μπορει έτσι κ εκείνον τον μηνα να έλεγα, οκ έτυχαν τα υγρά, κ το πρήξιμο ήταν ιδέα μου, αν τελικά δ ειχα μεινει

Σήμερα μου συμβαίνει και κάτι άλλο περίεργο... Έχω συχνοουρια και σίγουρα δεν είναι η ιδέα μου. Με το που πίνω λίγο νερό τρέχω κατευθείαν στην τουαλέτα. Αυτό η αλήθεια είναι ότι μου δίνει ελπίδες αλλά είναι νωρίς ακόμα... Σε μια εβδομάδα περιμένω περίοδο. Επίσης δεν έχω νιώσει κάποια ιδιαίτερη αλλαγή στο στήθος μου πάρα μόνο όπως είναι όταν περιμένω περίοδο και έχω ακούσει ότι από τα πρώτα σημάδια είναι οι αλλαγές στο στήθος. Τωρα τι να πω για τη συχνοουρια θα μπορούσε να είναι και κάποιο μικρόβιο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thessalonikia25 είπε:

Σήμερα μου συμβαίνει και κάτι άλλο περίεργο... Έχω συχνοουρια και σίγουρα δεν είναι η ιδέα μου. Με το που πίνω λίγο νερό τρέχω κατευθείαν στην τουαλέτα. Αυτό η αλήθεια είναι ότι μου δίνει ελπίδες αλλά είναι νωρίς ακόμα... Σε μια εβδομάδα περιμένω περίοδο. Επίσης δεν έχω νιώσει κάποια ιδιαίτερη αλλαγή στο στήθος μου πάρα μόνο όπως είναι όταν περιμένω περίοδο και έχω ακούσει ότι από τα πρώτα σημάδια είναι οι αλλαγές στο στήθος. Τωρα τι να πω για τη συχνοουρια θα μπορούσε να είναι και κάποιο μικρόβιο.

Εγω παντως σε καμια από τις δύο δ ειχα αλλαγή στο στηθος. Κ λογικα στην δεύτερη θα έπρεπε, λόγω ορμονών γτ θηλαζα ακομη

Αν εξαιρεσουμε τα υγρά κ το φούσκωμα πραγματικά δ ειχα κανένα σύμπτωμα, πριν την αναμενομενη περιοδο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Εγω παντως σε καμια από τις δύο δ ειχα αλλαγή στο στηθος. Κ λογικα στην δεύτερη θα έπρεπε, λόγω ορμονών γτ θηλαζα ακομη

Αν εξαιρεσουμε τα υγρά κ το φούσκωμα πραγματικά δ ειχα κανένα σύμπτωμα, πριν την αναμενομενη περιοδο

Τι να πω μακάρι να έγινε το θαύμα αυτή τη φορά. Όλο λέω δεν θα το σκέφτομαι αλλά με έχει φάει η αγωνία! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το χρόνο σου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thessalonikia25 είπε:

Σήμερα μου συμβαίνει και κάτι άλλο περίεργο... Έχω συχνοουρια και σίγουρα δεν είναι η ιδέα μου. Με το που πίνω λίγο νερό τρέχω κατευθείαν στην τουαλέτα. Αυτό η αλήθεια είναι ότι μου δίνει ελπίδες αλλά είναι νωρίς ακόμα... Σε μια εβδομάδα περιμένω περίοδο. Επίσης δεν έχω νιώσει κάποια ιδιαίτερη αλλαγή στο στήθος μου πάρα μόνο όπως είναι όταν περιμένω περίοδο και έχω ακούσει ότι από τα πρώτα σημάδια είναι οι αλλαγές στο στήθος. Τωρα τι να πω για τη συχνοουρια θα μπορούσε να είναι και κάποιο μικρόβιο.

Εγω κοπέλα μου στο γιο μου δεν είχα δει καμία διαφορά στο στήθος μέχρι κ που γέννησα κ φούσκωσε με τον θηλασμό.τωρα σε αυτήν την εγκυμοσύνη ίσως λόγω θηλασμού,πονάει αρκετά κ έχω ανέβει ήδη νούμερο.οσον αφορά τα υγρά,ήταν το μοναδικό σημάδι,αν μπορείς να το πεις,πριν τις καθυστερήσεις κ στις δύο εγκυμοσύνες.μετα την ωορρηξία μου δλδ συνεχίζονταν τα υγρά.τιποτα άλλο.μην ψάχνεις συμπτώματα,είναι αρκετά νωρίς,κάνε λίγη υπομονή κ με μια μέρα καθυστέρησης κάνε τεστακια.σου εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός σου!!!:-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Εγω κοπέλα μου στο γιο μου δεν είχα δει καμία διαφορά στο στήθος μέχρι κ που γέννησα κ φούσκωσε με τον θηλασμό.τωρα σε αυτήν την εγκυμοσύνη ίσως λόγω θηλασμού,πονάει αρκετά κ έχω ανέβει ήδη νούμερο.οσον αφορά τα υγρά,ήταν το μοναδικό σημάδι,αν μπορείς να το πεις,πριν τις καθυστερήσεις κ στις δύο εγκυμοσύνες.μετα την ωορρηξία μου δλδ συνεχίζονταν τα υγρά.τιποτα άλλο.μην ψάχνεις συμπτώματα,είναι αρκετά νωρίς,κάνε λίγη υπομονή κ με μια μέρα καθυστέρησης κάνε τεστακια.σου εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός σου!!!:-P

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ το ξέρω έχεις δίκιο. Σκέφτομαι ότι πρέπει να το βγάλω από το μυαλό μου και απλά να κάνω υπομονή αλλά μου είναι δύσκολο. Θα προσπαθήσω! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...