Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fofi! είπε:

      Δεν θα ηθελα να σκεφτομαι οτι απλα ηταν πιο τυχερο το πρωτο μου παιδακι...προτιμω να σκεφτομαι οτι ειναι τυχαιο γεγονος το 2ο και το 3ο...εννοειται θα κανω εξετασεις και οτι χρειαστει..και ισως παρω και μια 2η γνωμη...

      μπορει κ αυτο να συμβαινει,φυσικα

      καλα αποτελεσματα!

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Tina90 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου,  εγώ θα σου έλεγα κατευθείαν χοριακη που είναι αξιόπιστη γτ τα τεστ μπορεί να βγουν ψευδή... 

Εγώ προσπαθώ με τον άντρα μου 2.5 χρόνια με 1 βιοχημική ...   Δεν έχουμε κανένα πρόβλημα ( τουλάχιστον από όλες τις εξετάσεις που έχουμε κάνει... ) και σήμερα ειμαι στην 4η μέρα καθυστέρησης,  έκανα το πρωί χοριακη και πήρα πριν λίγο τα αποτελέσματα και είναι αρνητική ... Δεν ξέρω και εγώ τι να πω... 

Κορίτσι μου το μυστικό εφόσον κ οι δύο είστε υγιείς είναι να μην αγχώνεσαι!! Σταμάτα αν το κάνεις να μετράς γόνιμες ημέρες,να διαβάζεις εδώ για όσες δε μπόρεσαν ποτέ ή ακόμη παλεύουν κ να απογοητευεσαι κτλ

Το ξέρω δεν είμαι αναίσθητη,είναι δύσκολα αυτά που σου λέω κ θα στα έχουν ίσως πει κ άλλοι μα είναι η μόνη αλήθεια. Εγώ όταν αγχωνομουν στις αρχές τις σχέσεις Μ γτ νόμιζα πχ ότι του ξέφυγε κ τελείωσε λιγο μέσα Μ κ τότε δεν θέλαμε ακόμη παιδάκι από το άγχος μου είχα καθυστερήσεις..κ μόλις έκανα κάθε φορά τεστ κ ήταν αρνητικά μετά από 1-2 μέρες τσουπ να το αίμα.. στο λέω σαν "αποδειξη" του πόσο μπορεί να σε μπλοκάρει το άγχος..

Εφόσον είστε υγιείς μη φοβάσαι τίποτε. Άστο κ θα έρθει εκείνο όταν θα είναι πραγματικά η κατάλληλη στιγμή :-)

πρίν από 7 λεπτά , Melinda01 είπε:

Υπομονή. Θα έρθει όταν δεν θα το περιμένετε. Εμείς δυστυχώς δν είμαστε σε καλή κατάσταση για μωράκι αυτή την στιγμή...υπάρχει περίπτωση η χοριακη με 3 μέρες καθυστέρηση να δείξει λάθος;

Όχι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Renez είπε:

Κορίτσι μου το μυστικό εφόσον κ οι δύο είστε υγιείς είναι να μην αγχώνεσαι!! Σταμάτα αν το κάνεις να μετράς γόνιμες ημέρες,να διαβάζεις εδώ για όσες δε μπόρεσαν ποτέ ή ακόμη παλεύουν κ να απογοητευεσαι κτλ

Το ξέρω δεν είμαι αναίσθητη,είναι δύσκολα αυτά που σου λέω κ θα στα έχουν ίσως πει κ άλλοι μα είναι η μόνη αλήθεια. Εγώ όταν αγχωνομουν στις αρχές τις σχέσεις Μ γτ νόμιζα πχ ότι του ξέφυγε κ τελείωσε λιγο μέσα Μ κ τότε δεν θέλαμε ακόμη παιδάκι από το άγχος μου είχα καθυστερήσεις..κ μόλις έκανα κάθε φορά τεστ κ ήταν αρνητικά μετά από 1-2 μέρες τσουπ να το αίμα.. στο λέω σαν "αποδειξη" του πόσο μπορεί να σε μπλοκάρει το άγχος..

Εφόσον είστε υγιείς μη φοβάσαι τίποτε. Άστο κ θα έρθει εκείνο όταν θα είναι πραγματικά η κατάλληλη στιγμή :-)

Όχι!!

Ναι εννοείτε και συμφωνώ απόλυτα,  διότι 2.5 χρόνια τώρα έχω υποφέρει αρκετά ( ψυχολογικά) . Είχα πολύ καιρό να μπω και μπήκα πρόσφατα να δω τι κάνουν κάποια κορίτσια που μιλούσαμε παλαιότερα.. Ήταν ο μόνος μήνας που πραγματικά δεν σκέφτηκα τπτ , ( γενικά δεν κοιτάω γόνιμες) και είμασταν και οι 2 χαλαροί στο κομμάτι αυτό λογο του τι συμβαίνει γύρω μας .. τεσπα τι να πω δεν ξέρω γτ συμβαίνει αυτό.. με το που λέω τέλος θα ηρεμήσω κάτι ταρακουνάει τον κύκλο μου ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tina90 είπε:

Ναι εννοείτε και συμφωνώ απόλυτα,  διότι 2.5 χρόνια τώρα έχω υποφέρει αρκετά ( ψυχολογικά) . Είχα πολύ καιρό να μπω και μπήκα πρόσφατα να δω τι κάνουν κάποια κορίτσια που μιλούσαμε παλαιότερα.. Ήταν ο μόνος μήνας που πραγματικά δεν σκέφτηκα τπτ , ( γενικά δεν κοιτάω γόνιμες) και είμασταν και οι 2 χαλαροί στο κομμάτι αυτό λογο του τι συμβαίνει γύρω μας .. τεσπα τι να πω δεν ξέρω γτ συμβαίνει αυτό.. με το που λέω τέλος θα ηρεμήσω κάτι ταρακουνάει τον κύκλο μου ...

Κ εγώ πίεζα να ανοίξουμε το μαγαζί μας με τον άντρα μου οοοσο νωρίτερα γτ ήταν να ανοίξει από Ιούνη κ πίεζα πίεζα ανοίξαμε εν τέλη 26 Φλεβάρη και 3 εβδομάδες αργότερα ήρθε ο ιός κ μας έκλεισε..κ μας έμεινε το άγχος πληρωμων, υπαλλήλων όλα..

Ηθικό δίδαγμα να μη πιέζουμε του τελικά γτ όταν εμείς κάνουμε σχέδια ξέρεις τι λένε...

Κάθε πράγμα στο καιρο του.. κ θα έρθει να το ξέρεις :-)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Έκανα χοριακη. Σήμερα ξεκινάει 3η μέρα καθυστέρησης.

Αν καταλαβαίνω είναι αρνητική αφού γράφει 0,10 κ το μικροβιολογικό μου δίνει τιμή εγκυμοσύνη>9.0 

Υπάρχει περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλους!!

Θα ήθελα τα φωτα σας. Γενικά δεν έχω σταθερό κύκλο. Συνήθως είναι στις 30-35 ημέρες. Τελευταία περίοδος ήταν 23/2. Πριν μια εβδομάδα είχα όλα τα συμπτώματα για να αδιαθετησω αλλά τίποτα. Κάνω ένα τεστ κυησης, αρνητικό. Μετά επειδή πήρα πρώτη φορά τα τεστ ωορρηξίας είπα να τα ξεκινήσω. Έκαναστις 30 και 31/3 και ήταν θετικά, όποτε ξεκίνησα και τις επαφές.

Το ερώτημα μου είναι το εξής: Είναιδυνατόν να έχω ωορηξια ενώ έχω καθυστέρηση και είμαι σε αναμονή περιόδου; Έχει συμβεί σε κάποια από εσάς;

Ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Trei1984 είπε:

Καλημέρα σε όλους!!

Θα ήθελα τα φωτα σας. Γενικά δεν έχω σταθερό κύκλο. Συνήθως είναι στις 30-35 ημέρες. Τελευταία περίοδος ήταν 23/2. Πριν μια εβδομάδα είχα όλα τα συμπτώματα για να αδιαθετησω αλλά τίποτα. Κάνω ένα τεστ κυησης, αρνητικό. Μετά επειδή πήρα πρώτη φορά τα τεστ ωορρηξίας είπα να τα ξεκινήσω. Έκαναστις 30 και 31/3 και ήταν θετικά, όποτε ξεκίνησα και τις επαφές.

Το ερώτημα μου είναι το εξής: Είναιδυνατόν να έχω ωορηξια ενώ έχω καθυστέρηση και είμαι σε αναμονή περιόδου; Έχει συμβεί σε κάποια από εσάς;

Ευχαριστώ! 

Καλημέρα!! Από τη στιγμή που έχεις σχετικά σταθερό κύκλο, να ξέρεις ότι τα τεστ ωορρηξίας βγαίνουν θετικά κ όταν υπάρχει εγκυμοσύνη! Τσεκαρισμένο κι από μένα! Σου εύχομαι να είσαι, κάνε κ ένα τεστακι εγκυμοσύνης. 

Παράθεση

 

 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια στο φόρουμ!!μετα από παρά πολλές περιπέτειες υγείας με χειρουργεία και πολλά παρά πολλά χάπια ξεκινήσαμε προσπάθειες με τον άντρα μου για μπεμπέ!!δεν έχω άγχος!!το μόνο μου άγχος είναι ότι στο παρελθόν με τον προηγούμενο σύντροφο μου είχα 2 αποβολές φυσικές!!με τον άντρα μου τώρα ξεκινήσαμε για παιδάκι και σε 3 μέρες περιμένω να αδιαθετήσω!λογω του ότι παίρνω κάποια χάπια πρέπει να ελέγχω αν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης ώστε να το κόψω αμέσως το χάπι!προχθες είχα ένα αρντητικοτατο τεστ εγκυμοσύνης!!λετε να υπάρχει πιθανότητα;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Eλπε είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια στο φόρουμ!!μετα από παρά πολλές περιπέτειες υγείας με χειρουργεία και πολλά παρά πολλά χάπια ξεκινήσαμε προσπάθειες με τον άντρα μου για μπεμπέ!!δεν έχω άγχος!!το μόνο μου άγχος είναι ότι στο παρελθόν με τον προηγούμενο σύντροφο μου είχα 2 αποβολές φυσικές!!με τον άντρα μου τώρα ξεκινήσαμε για παιδάκι και σε 3 μέρες περιμένω να αδιαθετήσω!λογω του ότι παίρνω κάποια χάπια πρέπει να ελέγχω αν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης ώστε να το κόψω αμέσως το χάπι!προχθες είχα ένα αρντητικοτατο τεστ εγκυμοσύνης!!λετε να υπάρχει πιθανότητα;

Καλημερα!!! Η άποψη μου είναι ότι αφού υπάρχει τέτοιος λόγος να κάνεις χοριακη την μέρα που περιμένεις περίοδο καθοτι είναι η μόνη αξιόπιστη! Πάντα όταν το τεστ γίνεται πριν την καθυστέρηση υπάρχει η αμφισβήτηση οπότε δεν έχεις παρά να περιμένεις 2 μέρες ακόμη!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Eλπε είπε:

αυτό είπα και εγώ να περιμένω 2 μερούλες και να κάνω την χοριακη καλύτερα!απο συμπτώματα κορίτσια τι είχατε εσείς που είστε εγκύουλες;

Τα συμπτώματα μιας εγκυμοσύνης ξεκινάνε την 6η εβδομάδα περίπου! Πριν την καθυστέρηση τα σημάδια είναι ακριβώς ίδια με την περιοδο! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eλπε είπε:

Οκ!!οποτε δεν υπάρχει κάτι που να μας δείχνει πιο νωρίς.

Όχι δεν υπάρχει μόνο η χοριακη η το τεστ μπορεί να επιβεβαιώσει μια εγκυμοσύνη!! Γενικά τα συμπτώματα είναι διαφορετικά από γυναίκα σε γυναίκα άλλες έχουν στην εγκυμοσύνη άλλες δεν έχουν καθόλου σε όλη την εγκυμοσύνη!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eλπε είπε:

αυτό είπα και εγώ να περιμένω 2 μερούλες και να κάνω την χοριακη καλύτερα!απο συμπτώματα κορίτσια τι είχατε εσείς που είστε εγκύουλες;

Εγώ θα διαφωνήσω εδώ με την @Blonde γιατί αν κ κατά κανόνα όντως μετά τη καθυστέρηση αρχίζουν τα πιο ξεκάθαρα συμπτώματα εγκυμοσύνης,πολλές γυναίκες συμπεριλαμβανομένων εμού,είχαμε από πιο πριν κ όσες ήδη προσπαθούσαμε κ δεν ήταν τυχαία η σύλληψη τα είχαμε εντοπίσει απλά δεν ειναι εννοείται αξιόπιστα γτ μπορεί να είναι κ συμπτώσεις..εγώ πχ 1 εβδομάδα πριν τη περίοδο είχα φουσκώσει τόσο που δεν μου έκαναν τα πολύ εφαρμοστά τζιν μου κ επίσης 5 μέρες πριν τη περίοδο πήγα να φάω ένα αγαπημένο μου γλυκό κ μου ήρθε αηδία..κάπου εκεί το κατάλαβε ακόμη κ ο άντρας μου ότι ισως το νινι μας είναι εδώ κ έχει ήδη άποψη ;-)

Βέβαια να τονίσω πως η συλληψη μου ήταν νωρίς..έμεινα λίγες μέρες μετά την περίοδο..(γτ πάντα μετράει Μ πότε έγινε η σύλληψη..)

Link to comment
Share on other sites

@Renezεγώ να σας πω την αλήθεια νιώθω παρά πολύ πρησμένη και το περίεργο ειναι ότι μετά το χειρουργείο του θυρεοειδή πριν μου ερθει η περίοδος κάθε μήνα είχα για λίγες μέρες καφέ!αυτη την φορά ενώ περιμένω σε 2-3 μέρες περίοδο δεν έχω τίποτα!και εκτός αυτού η ωορρηξία μου έγινε 7 Απριλίου (το καταλαβα από τα υγρά).αυτο σημαίνει ότι θα πρέπει να μου ερθει σήμερα η αύριο !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...