Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ θες να μου πεις το όνομα σε μήνυμα;; 

      Εμείς τόσες μέρες καλά εχτές το βράδυ πόνοι περιόδου σήμερα το πρωί ροζ δεν ξέρουμε τ να κάνουμε να πάμε ξανά για υπέρηχο η μήπως δεν κάνει και συχνά να το ενοχλούμε και να πάμε 30 του μήνα. Μασ κάνει καψονια η μικρή μας 😅😅😅

      Να πάρετε  τη γιατρό ένα τηλέφωνο να ενημερωσετε...σας έδωσε κάτι για την αποκολληση? Ένεση ή παραπάνω χάπια προγεστερονης? 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Just now, elenakii22 είπε:

@caramel_83  ειναι λιγο νωρις για να βγαλουμε καποιο συμπερασμα!θα πρεπει να περιμενεις κ θα δουμε τ ειναιι!

εγω αυτο που θελω ειναι να μου ερθει κανονικα η περιοδος με καλη ροη και μολις τελειωσει να ξεκινησω σοβαρη προσπαθεια και βλεπω πως θα παει . Γιατι αν δεν εχει στρωσει η περιοδος και να ειναι ενταξει η ροη και αυτο τον μηνα πραγματικα δεν ξερω τι να κοιταξω σε τι γιατρο να παω:?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 24 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Δεν.μπορω αλλο με τις χοριακες..εχω κανει ποσες κ τελικα αποτελεσμα δςν ειδα...δεν εχω για τιποτα ορεξη και μονο κ μονο που σκεφτομαι οτι θα γυρισω στην δουλεια κ θα τους πω οτι δεν ειμαι πια δεν μπορω να το διαχειριστω...η δουλεια μ.εχει να κανει κ με πολυ κοσμον.ολοι οι πελατες θα ρωτανε..

Μην αισθανεσαι ασχημα για τον κοσμο ... Απαντησε ουδετερα .. οσο για τις χοριακες , εχεις δικιο ... , εγω θα σου προτεινα να πας σε εφημερευον νοσοκομειο να σε δουν μια ( πες οτι πονας κ δεν νιωθεις καλα ) κ αν και εκει δν δουν κατι , τοτε πηγαινε στον γιατρο σου να σε καθοδηγησει τι να κανεις.. αν και η ελπιδα πεθαινει τελευταιαααα. ποτε δεν ξερεις .....:)

πρίν από 26 λεπτά , Irini123 είπε:

Χμ... Ετσι οπως μου τα λες η αλήθεια ειναι οτι μπαίνω στη πρίζα πιο πολύ.. Αλλα και πάλι ουτε ανακατοσουρες εχω ουτε τπτ.. Μονο αραιά και που πονακια χαμηλά, πόνο στις θηλές και λίγες ζαλάδες.. Α!!  Δε ξερω αν πιάνει για σύμπτωμα αυτο αλλα εχω λιγάκι αστιγματισμό τοσο λίγο που βλέπω και χωρίς γυαλιά αλλα τελευταίες μέρες μεχρι και τα γράμματα στο κινητό κολλάνε μεταξυ τους και θολώνουν :P επίσης κατι που παρατήρησα χθες αλλα δε ξερω αν παίζει ρόλο ειναι οτι στα μάτια μου στο πάνω βλέφαρο σα να μπλεδιζει λες και μελανιαζουν τα μάτια μου, οπως όταν κλαίμε ενα πραγμα.. Δε ξέρω αν ειναι μπλε παντως εναν χρωματισμό τον βλέπω!!  Λετε να πάω οφθαλμίατρο?  Ασχετο!! 

χαχαχαχα ,μου θυμηζεις εμενα! που ελεγα οτι δεν ειμαι γτ δεν εχω αναγουλες !! εμενα το μονο που μου εμφανιστηκε σαν συμπτωμα που κρατησε 1 βδομαδα, ηταν οτι δεν μπορουσα να φαω γλυκα !!!! ενω κανονικα τρωω καθε μερα ! ενημερωσε μας οτι θα εχεις το αποτελεσμα! Καλη επιτυχια!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ada32 είπε:

Kαλημερα κοριτσι! Αν οντως ειχες 10-11η μερα ωορηξια , μεχρι την 28η μερα θα επρεπε να σου εχει ερθει ... κανε ενα τεστ ,αν εισαι θα δειξει μια αχνη γραμμη.. Εγω ειχα τον προηγουμενο μηνα βιοχημικη και θυμαμαι οτι ειχα διαφορες κραμπες στην κοιλια αλλα δενεδωσα σημασια γτ νομιζα οτι ειναι απο την στενοχωρια που ειχα  + τοι με ετσουζαν οι θηλες πολυ .. και εκανα τεστ 29η μερα κ εδειξε αχνο αλλα θετικο (ωορηξια ειχα 15η μερα).. Βέβαια τωρα ,απο Σαββατο  που ειχα ωορηξια(επιβεβαιωμενο με υπερηχο) , παλι εχω κατι σουβλιες δεξια κ αριστερα , αλλα πιστευω οτι μαλλον ειναι επειδη κρυωνω πολυ αυτες τις μερες , λογω αλλαγης καιρου ..  

@elenakii22 οχι απλα με έπεισε αν μπορούσα να παω τωρα κι ολας θα πήγαινα!!  Χαχα!! 

@ada32 κι εγώ τα ίδια ακριβώς ειχα στη βιοχημική! Σ εύχομαι αυτος ο μήνας να ειναι ο τυχερός σου!!!! 

@caramel_83 δε ξεχνιούνται αυτα!!  Εννοείται θα σας ενημερώσω!!! 

Link to comment
Share on other sites

@Dimitr@17 ό περισσότερος κόσμος με συμπόνια κοιτάει τέτοιες καταστάσεις, πάρα με κουτσομπολιό.  Οι συνάδερφοί  σου μας λες ότι σε αγαπάνε οπότε μην ανησυχείς  γι'αυτό.  Το άλλο που θέλω να σου πω και να το θυμάμαι  είναι πως, είσαι μικρή, πως το μωρο θα έρθει σύντομα ξανά!!! Από τη στιγμή που ήρθε θα ξανάρθει! Πολλές κυησεις καταλήγουν δυστυχώς.. . Κι εγώ αν δεν ακούσω καρδιά η ακόμα καλύτερα αν δεν κάνω αυχενικη δεν πρόκειται να ηρεμήσω...

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irini123 είπε:

@elenakii22 οχι απλα με έπεισε αν μπορούσα να παω τωρα κι ολας θα πήγαινα!!  Χαχα!! 

@ada32 κι εγώ τα ίδια ακριβώς ειχα στη βιοχημική! Σ εύχομαι αυτος ο μήνας να ειναι ο τυχερός σου!!!! 

@caramel_83 δε ξεχνιούνται αυτα!!  Εννοείται θα σας ενημερώσω!!! 

αν εχεις οπως υπολογιζουμε 4-5 μερες καθυστερηση θα δειξει και τωρα οχι μονο με τα πρωινα ουρα ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Λέτε ότι φτερνιζεστε συνεχεια;;; κορίτσια κι εγώ!!!! Όλο φτερνιζομαι από τότε που έμεινα έγκυος!

Χαχαχαχαχ!! Συμπτωμα εγκυνοσυνης τελικα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

@Dimitr@17 ό περισσότερος κόσμος με συμπόνια κοιτάει τέτοιες καταστάσεις, πάρα με κουτσομπολιό.  Οι συνάδερφοί  σου μας λες ότι σε αγαπάνε οπότε μην ανησυχείς  γι'αυτό.  Το άλλο που θέλω να σου πω και να το θυμάμαι  είναι πως, είσαι μικρή, πως το μωρο θα έρθει σύντομα ξανά!!! Από τη στιγμή που ήρθε θα ξανάρθει! Πολλές κυησεις καταλήγουν δυστυχώς.. . Κι εγώ αν δεν ακούσω καρδιά η ακόμα καλύτερα αν δεν κάνω αυχενικη δεν πρόκειται να ηρεμήσω...

Ναι μ αγαπανε αυτο δεν μπορω νατο αμφισβητησω...αυριο το πρωι θα παω στον γιατρο μου..θα κανω υπερυχο και θα δουμε τι θα μου πει...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια!

ειμαι καινουρια εδω, σας διαβαζω καιρο αλλα τωρα πηρα την αποφαση να γραψω γιατι προσπαθουμε για μωρο κ το εχω συνεχεια στο μυαλο μου, αλλα δε μπορω να το λεω δε θελω να το συζηταω με συγγενεις κλπ κ ειναι φορες που σκαω μεσα μου.. κ δεν εχω που να μιλησω γιατι ολοι λενε απεβαλε το αγχος και θα ερθει.. περιμενω σημερα περιοδο, δεν εχω κανενα συμπτωμα περιοδου, εκτος απο δεκατα αρκετες μερες και ζαλαδες 2-3 μερες συνεχομενα αλλα που σταματησαν. μεχρι και χθες ειχα δεκατα, σημερα ξεχασα να μετρηθω. ελπιζω να ερθει.
να ρωτησω οσες εχετε κανει τεστ ωορηξιας, ποσο κοστιζει?ειναι ευκολο στη χρηση?ευχαριστω πολυ!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , ritaki13 είπε:

Kαλημέρα κορίτσια!

ειμαι καινουρια εδω, σας διαβαζω καιρο αλλα τωρα πηρα την αποφαση να γραψω γιατι προσπαθουμε για μωρο κ το εχω συνεχεια στο μυαλο μου, αλλα δε μπορω να το λεω δε θελω να το συζηταω με συγγενεις κλπ κ ειναι φορες που σκαω μεσα μου.. κ δεν εχω που να μιλησω γιατι ολοι λενε απεβαλε το αγχος και θα ερθει.. περιμενω σημερα περιοδο, δεν εχω κανενα συμπτωμα περιοδου, εκτος απο δεκατα αρκετες μερες και ζαλαδες 2-3 μερες συνεχομενα αλλα που σταματησαν. μεχρι και χθες ειχα δεκατα, σημερα ξεχασα να μετρηθω. ελπιζω να ερθει.
να ρωτησω οσες εχετε κανει τεστ ωορηξιας, ποσο κοστιζει?ειναι ευκολο στη χρηση?ευχαριστω πολυ!! 

Καλοσωρισες! κ εμεις εχουμε απο το μαρτιο που ξεκινησαμε προσπαθειες αλλα δεν το εχω πει πουθενα ..Δεν θελω να το συζηταω .. Εγω τα τεστ ωορηξιας τα παιρνω απο το ebay . 30 τεστ ωορηξιας και 10 εγκυμοσυνης με 8,00 ευρω .Αν δεν εισαι εξοικειωμενη με το ebay , μπορεις να παρεις τα hometest που ειναι τα αντιστοιχα απο αυτα που παιρνω εγω , εδω στην Ελλαδα αλλα λιγο πιο ακριβα . Ειναι πολυ ευκολα στην χρηση , αναλογα με τον κυκλο σου , ξεκινας κ τα κανεις. πχ. σε κυκλο 28 μερων ξεκινας απο την 10η μερα ( αφου ωορηξια γινεται 14η μερα) , εγω που εχω 28-29 κυκλο , ξεκιναω απο την 12 μερα μεχρι να βγει θετικο !. συνηθως τα κανεις μεσημερι με απογευμα! 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , ritaki13 είπε:

Kαλημέρα κορίτσια!

ειμαι καινουρια εδω, σας διαβαζω καιρο αλλα τωρα πηρα την αποφαση να γραψω γιατι προσπαθουμε για μωρο κ το εχω συνεχεια στο μυαλο μου, αλλα δε μπορω να το λεω δε θελω να το συζηταω με συγγενεις κλπ κ ειναι φορες που σκαω μεσα μου.. κ δεν εχω που να μιλησω γιατι ολοι λενε απεβαλε το αγχος και θα ερθει.. περιμενω σημερα περιοδο, δεν εχω κανενα συμπτωμα περιοδου, εκτος απο δεκατα αρκετες μερες και ζαλαδες 2-3 μερες συνεχομενα αλλα που σταματησαν. μεχρι και χθες ειχα δεκατα, σημερα ξεχασα να μετρηθω. ελπιζω να ερθει.
να ρωτησω οσες εχετε κανει τεστ ωορηξιας, ποσο κοστιζει?ειναι ευκολο στη χρηση?ευχαριστω πολυ!! 

Καλησπερα και καλος ηρθες και γρηγορα το μωρακι σου!

τα τεστ θα σε βοηθησουν πολυ..αν τα παρεις απο φαρμακειο ειναι πανακρηβα και δεν αξιζουν εχω κανει τη βλακεια γι αυτο στο λεω!

Υπαρχουν στο ιντερνετ με πολυ λιγοτερα χρηματα και αξιοπηστ ειναι πανευκολα στη χρηση και θα σε βοηθησουν πολυ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Irini123 είπε:

@elenakii22 οχι απλα με έπεισε αν μπορούσα να παω τωρα κι ολας θα πήγαινα!!  Χαχα!! 

@ada32 κι εγώ τα ίδια ακριβώς ειχα στη βιοχημική! Σ εύχομαι αυτος ο μήνας να ειναι ο τυχερός σου!!!! 

@caramel_83 δε ξεχνιούνται αυτα!!  Εννοείται θα σας ενημερώσω!!! 

Μακαρι να εχουμε ενα μεγαλο + στα τεστ ολες μας!

 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ritaki13 είπε:

ειναι σαν της εγκυμοσυνης? δλδ κανεις κ δειχνει αν πχ σημερα εχεις ωορηξια? 

Ναι περιπου .. Δες εδω https://www.hometest.gr/el/17-test-oorixias

 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...