Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Irini123 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου ελενάκι!!  Απλά μου κανει εντύπωση η τοσο μεγάλη αλλαγή απο 26 μερες σε 33 χωρίς κυστες κλπ κλπ.

μπορει καποιους κυκλους να ξεφευγεις λιγο απο τις μερες..αν γενικα κανεις μεχρι 28-29 αν μια φορα ειναι 30+ δε σημαινει κατι!!μακαρι να μην σου ερθει!!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

2 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

@CME2205 @Vana87 το προβληνα ειναι οτι δε το απέκτησα τωρα με την εγκυμοσυνη!!!απο οταν με γνωρισε ετσι ειμαι χαχα!!απλα ανα διαστηματα καλυτερευει η χειροτερεύει αυτο..

@andrianni μα οι ραγαδες ειναι το προβλημα μου γτ αν εγω βαλω ξαφνικα 5 κιλα δε θα μου πει το σωμα μου εχεις περιθωριο δε πειραζει θα μου πει παρε τη ραγαδα να μαθεις!!!κ εκεινη η ζυγαρια μου δε δουλευει πρεπει να παρω αλλη..

Και εγω το εχω. Μολις μπω καπου που εχει κλιματιστικο ξεκιναω φτερισμα. Μολις ξεσκεπασω τη μυτη μου το πρωι μολις ξυπνησω αρχιζω παλι.. το ειχα και πριν αλλα τωρα ειναι πιο εντονο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Irini123 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Θελω πολύυυ τη βοήθεια σας!!  Προσπαθούμε με τον άντρα μου εδω και μήνες για παιδάκι.. Κανονικά εχω κύκλο 26 ημερών μεχρι το Μάϊο που ειχα μια βιοχημική! Απο κει και έπειτα ο κύκλος μου ηταν μια 28 και μια 29 ημερών μεχρι τον προηγούμενο μηνα που ηταν 33! Εκανα εξετάσεις τεστ παπ κλπ κ ηταν ολα πεντακάθαρα! Γίνεται να αλλάξει ο κύκλος μου τοσο πολυ? Αυτη τη στιγμή ειμαι στην 29η μερα του κύκλου και εχω μπερδευτεί, δε ξερω πότε να περιμένω την ακατανομαστη και το μονο συπτωμα που εχω ειναι τα κλασικά της περιόδου ηπια πονακια χαμηλά αραιά και που, λίγο πονοκέφαλο - ζαλάδα και ευαίσθητο στήθος! (Κυρίως οι θηλές). 

πότε ειχες την βιοχημικη κορίτσι?

κάνει μήνες να στρώσει η περίοδος μην ανησυχείς!

μπορείς να παρεις και τεστ ωορρηξίας αν θελεις για να είσαι σίγουρη  


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , elenakii22 είπε:

μπορει καποιους κυκλους να ξεφευγεις λιγο απο τις μερες..αν γενικα κανεις μεχρι 28-29 αν μια φορα ειναι 30+ δε σημαινει κατι!!μακαρι να μην σου ερθει!!!

Απ το στόμα σου και στου θεού τ αυτί που λενε!  Απλα ξερεις τι γίνεται?  Μου μπήκαν ψύλλοι στ αυτιά γιατι τα πονακια τα εχω πολλές μέρες σχεδον με το που τελειωσαν οι γόνιμες βάση ημερολογίου κ ποτέ δεν με πιάνουν τοσο νωρίς κι επίσεις στο στήθος με πονάνε μονο οι θηλές κατι το οποίο ειχα σαν σύμπτωμα οταν ειχα τη βιοχημική.. Να σημειώσω οτι 10η μερα του κύκλου αυτού έκανα υπέρηχο και τεστ παπ και στον υπέρηχο ειδαμε ενα πολυ πολυ ώριμο "αυγουλάκι" το οποιο ειχε αρχίσει ηδη να σπάει οπως μ ειπε η γιατρός μου οποτε του δώσαμε και κατάλαβε.. Λιγες μέρες αργότερα περιπου στη βδομάδα άρχισαν τα πονακια χαμηλά κ να με ενοχλεί το στήθος, στην αρχή σαν γαργαλιτο κ οσο περνάνε οι μέρες σαν πόνος στις θηλές.. Δε ξερω, μακαρι!! 

πρίν από 1 λεπτό , Papaki@ είπε:

πότε ειχες την βιοχημικη κορίτσι?

κάνει μήνες να στρώσει η περίοδος μην ανησυχείς!

μπορείς να παρεις και τεστ ωορρηξίας αν θελεις για να είσαι σίγουρη  

Τη βιοχημική την ειχα το Μάιο.. 21 Μαϊου δλδ απέβαλα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irini123 είπε:

Απ το στόμα σου και στου θεού τ αυτί που λενε!  Απλα ξερεις τι γίνεται?  Μου μπήκαν ψύλλοι στ αυτιά γιατι τα πονακια τα εχω πολλές μέρες σχεδον με το που τελειωσαν οι γόνιμες βάση ημερολογίου κ ποτέ δεν με πιάνουν τοσο νωρίς κι επίσεις στο στήθος με πονάνε μονο οι θηλές κατι το οποίο ειχα σαν σύμπτωμα οταν ειχα τη βιοχημική.. Να σημειώσω οτι 10η μερα του κύκλου αυτού έκανα υπέρηχο και τεστ παπ και στον υπέρηχο ειδαμε ενα πολυ πολυ ώριμο "αυγουλάκι" το οποιο ειχε αρχίσει ηδη να σπάει οπως μ ειπε η γιατρός μου οποτε του δώσαμε και κατάλαβε.. Λιγες μέρες αργότερα περιπου στη βδομάδα άρχισαν τα πονακια χαμηλά κ να με ενοχλεί το στήθος, στην αρχή σαν γαργαλιτο κ οσο περνάνε οι μέρες σαν πόνος στις θηλές.. Δε ξερω, μακαρι!! 

Τη βιοχημική την ειχα το Μάιο.. 21 Μαϊου δλδ απέβαλα

πέρασε αρκετός καιρός,

μακάρι να είναι συμπτώματα όλα αυτα! κάνε ενα τεστ την παρασκευή αν συνεχίσεις ετσι :-D


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Papaki@ είπε:

πέρασε αρκετός καιρός,

μακάρι να είναι συμπτώματα όλα αυτα! κάνε ενα τεστ την παρασκευή αν συνεχίσεις ετσι :-D

Κι εγω ετσι λεω να κάνω!!  Δε ξερω γιατί αλλα νιώθω κατα 90% οτι είμαι!  Μη ρωτήσεις πως και τι δε ξερω απλα ετσι νιώθω! Αφήνω και ενα 10% για παρηγοριά σε περίπτωση που δεν :P

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Irini123 είπε:

Απ το στόμα σου και στου θεού τ αυτί που λενε!  Απλα ξερεις τι γίνεται?  Μου μπήκαν ψύλλοι στ αυτιά γιατι τα πονακια τα εχω πολλές μέρες σχεδον με το που τελειωσαν οι γόνιμες βάση ημερολογίου κ ποτέ δεν με πιάνουν τοσο νωρίς κι επίσεις στο στήθος με πονάνε μονο οι θηλές κατι το οποίο ειχα σαν σύμπτωμα οταν ειχα τη βιοχημική.. Να σημειώσω οτι 10η μερα του κύκλου αυτού έκανα υπέρηχο και τεστ παπ και στον υπέρηχο ειδαμε ενα πολυ πολυ ώριμο "αυγουλάκι" το οποιο ειχε αρχίσει ηδη να σπάει οπως μ ειπε η γιατρός μου οποτε του δώσαμε και κατάλαβε.. Λιγες μέρες αργότερα περιπου στη βδομάδα άρχισαν τα πονακια χαμηλά κ να με ενοχλεί το στήθος, στην αρχή σαν γαργαλιτο κ οσο περνάνε οι μέρες σαν πόνος στις θηλές.. Δε ξερω, μακαρι!! 

Τη βιοχημική την ειχα το Μάιο.. 21 Μαϊου δλδ απέβαλα

αν ειδατε αυγο 10η κ σου ειπε οτι σμρ αυριο θα σπασει τοτε μεχρι 28 μαξ επρεπε να σου ειχε ερθει...αν θες περιμενεις λιγες μερες αλλιως κανε ενα τεστ η χοριακη!!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , elenakii22 είπε:

κ εγω θα σου προτεινα αν δε να το προχωρησεις!!!χανεις τους μισους μηνες με αυτους τους κυκλους!!αρχισε σε εμενα τα ουφ θα σου συμπαραστεκομαι :P χαχα!

καλημερα!!θα σου προτεινα να περιμενεις μεχρι την 33η μερα κ μετα αν δεν ερθει να πας για χοριακη!καθυστερηση να μετρας βαση του μεγαλυτερου κυκλου που εχεις κανει!!

Σε ευχαριστώ! Κ πάλι έχεις δίκιο.έχω μείνει πίσω!!! Αντε να δούμε!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elenakii22 είπε:

αν ειδατε αυγο 10η κ σου ειπε οτι σμρ αυριο θα σπασει τοτε μεχρι 28 μαξ επρεπε να σου ειχε ερθει...αν θες περιμενεις λιγες μερες αλλιως κανε ενα τεστ η χοριακη!!!

Το είδαμε και ηταν και τοσο μεγάλο που εγω νόμιζα πως ηταν κύστη ετσι οπως το έβλεπα στην οθόνη.. Αλλα μου ειπε πως ηταν αυγουλακι το οποίο ηδη ειχε αρχίσει να σπάει που σημαίνει οτι μπορεί να εκανα κι εκείνη την ημέρα ωορρηξία η και την επόμενη.. Λεω να περιμένω μεχρι την παρασκευή!!!  Θα σας εχω ενημερες!!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Irini123 είπε:

Το είδαμε και ηταν και τοσο μεγάλο που εγω νόμιζα πως ηταν κύστη ετσι οπως το έβλεπα στην οθόνη.. Αλλα μου ειπε πως ηταν αυγουλακι το οποίο ηδη ειχε αρχίσει να σπάει που σημαίνει οτι μπορεί να εκανα κι εκείνη την ημέρα ωορρηξία η και την επόμενη.. Λεω να περιμένω μεχρι την παρασκευή!!!  Θα σας εχω ενημερες!!!! 

σημερα σε ποια μερα του κυκλου σου εισαι??

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Irini123 είπε:

Στην 29η!!  Ελεγα οτι σήμερα ισως έρθει αλλα δεν.. 

κατσε να τα παρουμε απο την αρχη αν η γιατρος σου ειδε ωορηξια 10μερα επρεπε ηδη να εχεις αδιαθετησει, μηπως να εκανες ενα τεστακι??:)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , caramel_83 είπε:

κατσε να τα παρουμε απο την αρχη αν η γιατρος σου ειδε ωορηξια 10μερα επρεπε ηδη να εχεις αδιαθετησει, μηπως να εκανες ενα τεστακι??:)

Κανονικά ναι αλλα ο προηγούμενος κύκλος μου ήταν 33μερες χωρις κανενα προβλημα απλα ετσι ηρθε στις 33 μέρες οποτε λεω να περιμένω έστω μεχρι την παρασκευή.. Δε μπορώ φυσικα αλλα λεω να περιμένω :P

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irini123 είπε:

Κανονικά ναι αλλα ο προηγούμενος κύκλος μου ήταν 33μερες χωρις κανενα προβλημα απλα ετσι ηρθε στις 33 μέρες οποτε λεω να περιμένω έστω μεχρι την παρασκευή.. Δε μπορώ φυσικα αλλα λεω να περιμένω :P

ναι αλλα η περιοδος ερχεται 14 μερες μετα την ωορηξια και εσυ με την γιατρο ειδατε ωορηξια 10 μερα αρα εισαι με 5 μερες καθυστερηση ;)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Irini123 είπε:

Το είδαμε και ηταν και τοσο μεγάλο που εγω νόμιζα πως ηταν κύστη ετσι οπως το έβλεπα στην οθόνη.. Αλλα μου ειπε πως ηταν αυγουλακι το οποίο ηδη ειχε αρχίσει να σπάει που σημαίνει οτι μπορεί να εκανα κι εκείνη την ημέρα ωορρηξία η και την επόμενη.. Λεω να περιμένω μεχρι την παρασκευή!!!  Θα σας εχω ενημερες!!!! 

καλα αποτελεσματα!!!ελπιζω να αντεξεις μεχρι παρασκευη χαχα!!! :)


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...