Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 3 λεπτά , andrianni είπε:

Ναι ναι περιμένω να δω την περίπτωσή σου...αν ξανακάνεις παρι να πει οτι θα κάνεις μεχρι να γεννήσεις.αλλα αυτο δεν ειναι τίποτα.σκέψου να έκανες 2-3 την ημέρα

ναι δε παραπονιεμαι!!!εσυ πως πας???


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , orianna είπε:

Ρε κορίτσι εσύ δεν έχεις μεγάλους κύκλους; Την προγεστερονη την κοιτάμε μια βδομάδα πρίν την περίοδο. 21 μέρα την κοιτάνε μόνο όσες έχουν κύκλο 28.πόσο έχεις; Έχει γίνει ωορρηξια; Και ποτέ;

Ναι εγώ.το είπα στη γιατρό κ μου είπε ανεξάρτητα απο την ωορ.οτι θα καταλάβει από την τιμή.δεν έχει γίνει ωορ.ακόμα.Αύριο ξαναπάω για υπέρηχο.θα κάνω μέχρι τέλος του κύκλου για να δουμε τι θα γίνει.Αν έρθει περίοδος κ δεν έχω κανει ωορ.θα μου δώσει αυτα τα χάπια που είναι για διέγερση...Να δω κ τι θα μου πει για την προγεστερόνη.Βέβαια τον προηγούμενο μήνα έγινε ωορ. 30η μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, andrianni είπε:

Ναι εγώ.το είπα στη γιατρό κ μου είπε ανεξάρτητα απο την ωορ.οτι θα καταλάβει από την τιμή.δεν έχει γίνει ωορ.ακόμα.Αύριο ξαναπάω για υπέρηχο.θα κάνω μέχρι τέλος του κύκλου για να δουμε τι θα γίνει.Αν έρθει περίοδος κ δεν έχω κανει ωορ.θα μου δώσει αυτα τα χάπια που είναι για διέγερση...Να δω κ τι θα μου πει για την προγεστερόνη.Βέβαια τον προηγούμενο μήνα έγινε ωορ. 30η μέρα.

δηλαδη τον προηγουμενο ειχες κυκλο 44 μερες?? εχεις πολυκυστικες?

Link to comment
Share on other sites

AMH (Anti – Müllerian Hormone)

Η αντιμυλλέριος ορμόνη (AMH) παράγεται από τα πρωτογενή ωοθυλάκια που περιέχουν καλής ποιότητας ωάρια. Είναι δείκτης των αποθεμάτων των ωοθηκών σε ωάρια. Οι τιμές της AMH πρέπει να είναι μεγαλύτερες από 0.5 ng/ml σε γυναίκες 41 ετών και μεγαλύτερες από 2.1 ng/ml σε γυναίκες 33 ετων. Η μέτρηση της τιμής της AMH μπορεί να γίνει οποιαδήποτε ημέρα του κύκλου.

  • Μου αρέσει 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Papaki@ είπε:

Η ΑΜΗ μου ηταν 1,3 

αυτή η ινχιμπινη τι ειναι βρε? δεν το εχω ξανακουσει

Κ αυτή δείχνει γονιμότητα σε συνδυασμό με την αμη.πρέπει να ξέρει ο γιατρός όμως για να τα ερμηνεύσει κ με την ΤSH.30 ευρώ κάνει.ρώτα το γιατρό αν θα δείξει κάτι παραπάνω.μπορεί να μη χρειάζεται.κάποιοι την αξιολογούν κ πριν την εξωσωματική.Απο αυτα που εχω διαβάσει.Εμένα μου την έβαλε η γιατρός γιατι ειναι πιο ειδική σε αυτα τ θέματα κ μαλλον επειδη εχω υψηλή ΑΜΗ  που μπορει να οφειλεται κ σε πολυκυστικές.

πρίν από 9 λεπτά , caramel_83 είπε:

κοριτσια την ΑΜΗ την μετραμε συγκεκριμενη μερα του κυκλου??

2-5η μέρα!!!

50 ευρώ παρακαλώ!!!

πρίν από 5 λεπτά , caramel_83 είπε:

δηλαδη τον προηγουμενο ειχες κυκλο 44 μερες?? εχεις πολυκυστικες?

Υes! 44! Τρομερή υπομονή σκέψου...αλλά με ωορ.  

Τι να σου πω τώρα.Μάλλον αυτο που ελεγα για χρονια δεν ισχυει.μαλλον δεν εχω πολυκυστικές.τουλαχιστον όχι το σύνδρομο πολυκυστικών.γιατι ειναι 2 διαφορετικά πραγματα.δεν ξερω αν ξερεις...εσυ εχεις;

πρίν από 6 λεπτά , Papaki@ είπε:

AMH (Anti – Müllerian Hormone)

Η αντιμυλλέριος ορμόνη (AMH) παράγεται από τα πρωτογενή ωοθυλάκια που περιέχουν καλής ποιότητας ωάρια. Είναι δείκτης των αποθεμάτων των ωοθηκών σε ωάρια. Οι τιμές της AMH πρέπει να είναι μεγαλύτερες από 0.5 ng/ml σε γυναίκες 41 ετών και μεγαλύτερες από 2.1 ng/ml σε γυναίκες 33 ετων. Η μέτρηση της τιμής της AMH μπορεί να γίνει οποιαδήποτε ημέρα του κύκλου.

Σε κάποια site λέει αυτό.έμένα μου την έβαλε με τις υπόλοιπες ορμονικές που εκανα 3η μέρα του κύκλου.Σε άλλα site λέει οτι πρεπει να γίνεται τότε για συνεκτίμηση με ινχιμπίνη κ tsh.δηλ. μια τιμη σκέτη της ΑΜΗ δεν ερμηνεύει απόλυτα τη γονιμότητα.κ όπως ξέρεις είναι απλά ενδειξη.πολλές εχουν μεινει εγκυος με χαμηλη!!!

Link to comment
Share on other sites

@andrianni κ εγω σκεφτομουν απο χειμωνα να παω για διεγερση αλλα μου ειχε πει κ ο γυναικολογος τοτε κατσε να φτιαξει το σπερμα του συζυγου γτ αλλιω δεν εχει νοημα..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elenakii22 είπε:

@andrianni κ εγω σκεφτομουν απο χειμωνα να παω για διεγερση αλλα μου ειχε πει κ ο γυναικολογος τοτε κατσε να φτιαξει το σπερμα του συζυγου γτ αλλιω δεν εχει νοημα..

Αλλά σε βοήθησε η θεραπεία κ έκανες ωορ.σε βοήθησε γιατι είχες το συνδρομο.εγώ τελικά δεν το εχω.γι αυτο δεν μου εκαναν τιποτα τα φαρμακα!

Πιστευω όμως οτι εφταιγε κ το μικροβιο.τωρα βγηκε καθαρο το κολπικο.αν κανω κ ωορ.οπως τον προηγουμενο μηνα κστι θα γινει...

Link to comment
Share on other sites

Just now, andrianni είπε:

Αλλά σε βοήθησε η θεραπεία κ έκανες ωορ.σε βοήθησε γιατι είχες το συνδρομο.εγώ τελικά δεν το εχω.γι αυτο δεν μου εκαναν τιποτα τα φαρμακα!

πολυ πιθανο!εγω παντως στη θεση σου(με τοσο μεγαλους κυκλους)θα εκανα ενα διαστημα διεγερση...βεβαια θελει παρακολουθηση..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , elenakii22 είπε:

πολυ πιθανο!εγω παντως στη θεση σου(με τοσο μεγαλους κυκλους)θα εκανα ενα διαστημα διεγερση...βεβαια θελει παρακολουθηση..

Κ η γιατρός τώρα αυτο μου είπε.αν δεν απο το νεο κύκλο.ε δεν παει κ αλλο εδω που τα λέμε! Θα δει κ την προγεστερόνη κ φύγαμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, andrianni είπε:

Κ η γιατρός τώρα αυτο μου είπε.αν δεν απο το νεο κύκλο.ε δεν παει κ αλλο εδω που τα λέμε! Θα δει κ την προγεστερόνη κ φύγαμε...

μακαρι να μην χρειαστει!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elenakii22 είπε:

μακαρι να μην χρειαστει!

Μακαρι δε λες τίποτα! Αλλά ότι γίνει.έχεις δικιο όμως.θα το προχωρήσω το θεμα.να προλαβω να ειμαστε κ μαζι εγκυούλες.κ ελπίζω να μην αρχισω τα ουφ με το που μεινω γιατι θα με αυτοχαστουκίσω.κ για να μην παρεξηγηθώ, εννοω μετα απο τόση αναμονή...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!! Θελω πολύυυ τη βοήθεια σας!!  Προσπαθούμε με τον άντρα μου εδω και μήνες για παιδάκι.. Κανονικά εχω κύκλο 26 ημερών μεχρι το Μάϊο που ειχα μια βιοχημική! Απο κει και έπειτα ο κύκλος μου ηταν μια 28 και μια 29 ημερών μεχρι τον προηγούμενο μηνα που ηταν 33! Εκανα εξετάσεις τεστ παπ κλπ κ ηταν ολα πεντακάθαρα! Γίνεται να αλλάξει ο κύκλος μου τοσο πολυ? Αυτη τη στιγμή ειμαι στην 29η μερα του κύκλου και εχω μπερδευτεί, δε ξερω πότε να περιμένω την ακατανομαστη και το μονο συπτωμα που εχω ειναι τα κλασικά της περιόδου ηπια πονακια χαμηλά αραιά και που, λίγο πονοκέφαλο - ζαλάδα και ευαίσθητο στήθος! (Κυρίως οι θηλές). 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , andrianni είπε:

Μακαρι δε λες τίποτα! Αλλά ότι γίνει.έχεις δικιο όμως.θα το προχωρήσω το θεμα.να προλαβω να ειμαστε κ μαζι εγκυούλες.κ ελπίζω να μην αρχισω τα ουφ με το που μεινω γιατι θα με αυτοχαστουκίσω.κ για να μην παρεξηγηθώ, εννοω μετα απο τόση αναμονή...

κ εγω θα σου προτεινα αν δε να το προχωρησεις!!!χανεις τους μισους μηνες με αυτους τους κυκλους!!αρχισε σε εμενα τα ουφ θα σου συμπαραστεκομαι :P χαχα!

Just now, Irini123 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Θελω πολύυυ τη βοήθεια σας!!  Προσπαθούμε με τον άντρα μου εδω και μήνες για παιδάκι.. Κανονικά εχω κύκλο 26 ημερών μεχρι το Μάϊο που ειχα μια βιοχημική! Απο κει και έπειτα ο κύκλος μου ηταν μια 28 και μια 29 ημερών μεχρι τον προηγούμενο μηνα που ηταν 33! Εκανα εξετάσεις τεστ παπ κλπ κ ηταν ολα πεντακάθαρα! Γίνεται να αλλάξει ο κύκλος μου τοσο πολυ? Αυτη τη στιγμή ειμαι στην 29η μερα του κύκλου και εχω μπερδευτεί, δε ξερω πότε να περιμένω την ακατανομαστη και το μονο συπτωμα που εχω ειναι τα κλασικά της περιόδου ηπια πονακια χαμηλά αραιά και που, λίγο πονοκέφαλο - ζαλάδα και ευαίσθητο στήθος! (Κυρίως οι θηλές). 

καλημερα!!θα σου προτεινα να περιμενεις μεχρι την 33η μερα κ μετα αν δεν ερθει να πας για χοριακη!καθυστερηση να μετρας βαση του μεγαλυτερου κυκλου που εχεις κανει!!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elenakii22 είπε:

κ εγω θα σου προτεινα αν δε να το προχωρησεις!!!χανεις τους μισους μηνες με αυτους τους κυκλους!!αρχισε σε εμενα τα ουφ θα σου συμπαραστεκομαι :P χαχα!

καλημερα!!θα σου προτεινα να περιμενεις μεχρι την 33η μερα κ μετα αν δεν ερθει να πας για χοριακη!καθυστερηση να μετρας βαση του μεγαλυτερου κυκλου που εχεις κανει!!

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου ελενάκι!!  Απλά μου κανει εντύπωση η τοσο μεγάλη αλλαγή απο 26 μερες σε 33 χωρίς κυστες κλπ κλπ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...