Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Bluee19 said:

      Εμένα ο άντρας μου πέρνει τις q10 300mg της OL και θα μάθουμε αν έκαναν δουλειά σε  περίπου ένα μήνα που θα το ελέγξουμε 

      Εμείς 600 ημερησίως δεν θυμάμαι ποιας εταιρείας … για να δούμε πως θα βγουν οι εξετάσεις σας περίεργη είμαι … 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

ευχαριστω πολύ!

ακομα δεν εχω αδιαθετησει κ ελπιζωωω.... μπηκα στον πειρασμο να κανω κ τεστ αλλα κρατηθηκα γιατι ουσιαστικα σημερα περιμενω. 

αχ ευχομαι σε ολες οσες ευχονται σαν κ μενα να γινουν γρηγορα μανουλες!

 

αν τελικα δεν ειμαι.. θα οργανωθω!θα παρω απ το εβαυ τεστ κ θα βαλω ενα προγραμμα. ελπιζω να μη με αγχωσει περισσοτερο ολο αυτο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ritaki13 είπε:

ειναι σαν της εγκυμοσυνης? δλδ κανεις κ δειχνει αν πχ σημερα εχεις ωορηξια? 

Καλωσήρθες Ριτάκι. Εδώ είμαστε για αυτό το λόγο. Να λέμε σκέψεις, ανησυχίες και να μοιραζόμαστε εμπειρίες. Εγώ και πολλές κοπέλες χρησιμοποιούμε τα hometest. Είναι οικονομικά, και ακριβώς σαν τα εγκυμοσύνης λειτουργούν. 

Πες μας αν θέλεις περισσότερα για εσένα. Πόσο καιρό προσπαθείτε, ηλικίες. 

Εύχομαι να έρθει πολύ γρήγορα το σποράκι και να μην τα χρειαστείς τα τεστ ωορρηξίας. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , ritaki13 είπε:

ειναι σαν της εγκυμοσυνης? δλδ κανεις κ δειχνει αν πχ σημερα εχεις ωορηξια? 

ακριβος ετσι αν σου βγαλει δευτερη γραμμη σημενει πως η ωορριξια σου θα γινει τις επομενες ωρες!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις και την ευχαριστη διαθεση!

Προσπαθούμε 4-5 μήνες περιπου, βασικα δεν εχουμε πει τωρα προσπαθουμε απλα ξεκινησαμε ξερεις και εγω αρχισα να το σκεφτομαι. δλδ ειναι ενα διμηνο που κοιτουσα σε μια εφορμαγη ποτε εχω ωορηξια και δε ξερω αν το εκανα κ σωστα.ειμαι 33 χρονων και εχω αρχισει κ αγχωνομαι γενικα, ειναι κ ο χαρακτηρας μου. ο αντρας μου 2 χρονια μεγαλυτερος. 

 

μακαρι να ερθει! για ολες μας! ειναι πολυ δυσκολο, ειδικα οταν εχεις ενα συμπτωμα η κατι αρχιζει το μυαλο κ κανει σεναρια..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

@ntemiiiiii @orianna πως Είστε εγκυουλες;; 

@aspa80 συγχαρητήρια!!! Εμείς καρδιά την επόμενη φορά.  Ήμουν 5+3 όταν πήγα στον γιατρό 

Όλα καλά! Μίλησα με το γιατρό μου αυτόν που με ξεγεννησε και στην κόρη μου και θα πάω την επόμενη Παρασκευή να με δει!Τώρα βάσει περιόδου είμαι 4 εβδομάδων και 3 ημερών!

  • Μου αρέσει 2

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ritaki13 είπε:

ευχαριστω για τις απαντησεις και την ευχαριστη διαθεση!

Προσπαθούμε 4-5 μήνες περιπου, βασικα δεν εχουμε πει τωρα προσπαθουμε απλα ξεκινησαμε ξερεις και εγω αρχισα να το σκεφτομαι. δλδ ειναι ενα διμηνο που κοιτουσα σε μια εφορμαγη ποτε εχω ωορηξια και δε ξερω αν το εκανα κ σωστα.ειμαι 33 χρονων και εχω αρχισει κ αγχωνομαι γενικα, ειναι κ ο χαρακτηρας μου. ο αντρας μου 2 χρονια μεγαλυτερος. 

 

μακαρι να ερθει! για ολες μας! ειναι πολυ δυσκολο, ειδικα οταν εχεις ενα συμπτωμα η κατι αρχιζει το μυαλο κ κανει σεναρια..

Εμενα προσωπικα δεν με αγχωνουν τα τεστ αλλα τον αντρα μου ναι !!! :P  εγω απο δω τα παιρνω www.ebay.com/itm/One-Step-30-Ovulation-Fertility-Tests-5-Pregnancy-Urine-Testing-Kits/270957784832


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Όλα καλά! Μίλησα με το γιατρό μου αυτόν που με ξεγεννησε και στην κόρη μου και θα πάω την επόμενη Παρασκευή να με δει!Τώρα βάσει περιόδου είμαι 4 εβδομάδων και 3 ημερών!

Δεν θα κανεις άλλη χοριακη; με το καλό Ντέμη μου! Εγώ είμαι 5+5. Κοντά είμαστε 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

@ntemiiiiii @orianna πως Είστε εγκυουλες;; 

@aspa80 συγχαρητήρια!!! Εμείς καρδιά την επόμενη φορά.  Ήμουν 5+3 όταν πήγα στον γιατρό 

πειναω,ποναω,νυσταζω ,εχω συχνοουρια και αγωνια..κατα τα αλλα υπεροχα...:-P

εσυ τι κανεις?

  • Μου αρέσει 2

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, caramel_83 είπε:

@Papaki@ αγαπη εσυ εισαι η επομενη στην λιστα αναμονης, τι εγινε? εχεις καποιο συμπτωμα??

μπα καραμελίτσα τίποτα ιδιαίτερο ακόμη, αλλά δεν ενθουσιάζομαι γιατι ειναι λίγο ότι ναναι ο κύκλος μου από τον Ιούλιο που μου ξαναήρθε

βρε κορίτσια παιρνει καμία glucophage? σόρρυ κι ολας αλλά πολύ αέρια μου φέρνει....

1 ώρα πρίν, Dimitr@17 είπε:

Ναι μ αγαπανε αυτο δεν μπορω νατο αμφισβητησω...αυριο το πρωι θα παω στον γιατρο μου..θα κανω υπερυχο και θα δουμε τι θα μου πει...

Δημητρούλα κοπέλα μου σε καταλαβαίνω απόλυτα... μη κρατάς τίποτα μέσα σου 


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , orianna είπε:

πειναω,ποναω,νυσταζω ,εχω συχνοουρια και αγωνια..κατα τα αλλα υπεροχα...:-P

εσυ τι κανεις?

Πείνας...πονάς...νυστάζεις...έχεις συχνοουρια και αγωνία...μήπως είσαι έγκυος; Α...ναι, είσαι έγκυος! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Πείνας...πονάς...νυστάζεις...έχεις συχνοουρια και αγωνία...μήπως είσαι έγκυος; Α...ναι, είσαι έγκυος! 

αχαχαχαχαχχαχα ντροπη σου βρε να κοροιδευεις μια μικρη μονη και απροστατευτη γκαστρουλα....χαχαχχα

πρίν από 4 λεπτά , Papaki@ είπε:

μπα καραμελίτσα τίποτα ιδιαίτερο ακόμη, αλλά δεν ενθουσιάζομαι γιατι ειναι λίγο ότι ναναι ο κύκλος μου από τον Ιούλιο που μου ξαναήρθε

βρε κορίτσια παιρνει καμία glucophage? σόρρυ κι ολας αλλά πολύ αέρια μου φέρνει....

Δημητρούλα κοπέλα μου σε καταλαβαίνω απόλυτα... μη κρατάς τίποτα μέσα σου 

ποσο καιρο το παιρνεις?

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι? Μπορεί να είναι και ηλιθια η ερωτηση μου (νοσηλεύτρια είμαι αλλωστε, όχι μαία)... Είναι κακό λέτε αν συνεχίσουν οι κύκλοι μου να είναι τόσο μικροί??? 

Επίσης, ξέρετε αν η tsh αυξάνεται όσο περνάει ο καιρός??? έχω καμια βδομάδα που νιώθω γενικά πολύ κουρασμένη, πονάνε τα πόδια μου ενώ κάνω καθιστική δουλειά (γραφείου) και ενώ δεν κοιμόμουν σχεδόν ποτέ μεσημέρι (έπρεπε να είμαι πολύ κουρασμένη για να κοιμηθώ), τώρα και κοιμάμαι κανά δίωρο κάθε μέρα σχεδόν και κοιμάμαι πολύ νωρίς το βράδυ...και νιώθω και κουρασμένη όταν ξυπνάω το πρωί κι ας έχω κλείσει πάνω από 7 ώρες ύπνου (παλαιότερα με ένα 5ωρο ήμουν κομπλέ)...

Αντε να έρθει η επόμενη εβδομάδα να πάω στον ενδοκρινολόγο να ρυθμιστεί η tsh μου, γιατί ψιλιάζομαι αυτό φταίει για όλα...


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...