Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλες! Καλή επιτυχία σε όσες προσπαθούν με μια μεγάλη χοριακη σε όσες περιμένουν αποτελέσματα και με μια τελειομηνη εγκυμοσύνη στις εγκυούλες! 
      Βρηκα λίγο χρόνο και διάβασα αρκετά από αυτά που γράφετε και θέλω να σας πω με λίγα λόγια τη δίκη μου περίπτωση για να δώσω κουράγιο στα κορίτσια  που προσπαθούν και να βοηθήσω να φύγουν οι αμφιβολίες από όσες το σκέφτονται αν θα δοκιμάσουν με δότρια. Εγώ ετών 48, ήταν μονόδρομος το θέμα δότρια. Ο σύζυγος με πολύ αδύναμο σπερμα με σχεδόν μηδενικές πιθανότητες φυσιολογικής σύλληψης. Αυτό το ξέραμε από παλαιότερα, όταν είχαμε ξεκινήσει προσπάθειες φυσιολογικά αλλά δεν είχαμε κανένα αποτέλεσμα ψαχτηκαμε και το βρήκαμε. Παρόλα αυτά είχα μείνει έγκυος παλαιότερα σε Δίδυμα φυσιολογικά. Όμως στον 3 μήνα σταμάτησαν οι καρδούλες τους. Πολύ κλάμα και πόνος τότε. 
      αποφασισαμε να πάμε σε εξωσωματική. Μέχρι να μαζέψουμε τα χρήματα πέρασε και ο καιρός. Ο χρόνος με νίκησε και ήρθε η εμμηνόπαυση. Ο γιατρός τότε είπε ότι μπορούμε με δότρια. Το σκεφτήκαμε λίγο και είπαμε ναι. Θυμάμαι την διαδικασία την αγωνία το άγχος. Όταν πήγα για την εμβρυομεταφορα πίστευα με όλη μου την ψυχή ότι θα πετύχει. Δεν άφησα καμία αμφιβολία να τρυπώσει στο μυαλό μου. Έκανα την πρώτη χοριακη και η τιμή ήταν πολύ μεγάλη. Δίδυμα μου λέει ο γιατρός. Κάνω τις επόμενες χοριακες οι τιμή ανέβαινε πολύ. Πάμε στο ιατρείο να ακούσουμε καρδούλα. Τρεις σάκοι 3 καρδιές λέει ο γιατρός. Σοκ εγώ. Είχαμε βάλει δυο βλαστοκυστες από τις 3 καλές που είχαμε. Μέχρι τον 3 μήνα όλα προχωρούσαν κανονικά. Τον 3 μήνα το ένα σταμάτησε. Δεν πειράζει είπαμε ίσως είναι καλύτερα μπορεί να είχε πρόβλημα. Φτάνει η αυχενική όλα τέλεια. Είχα ένα κορίτσι και ένα αγόρι. Φτάνει η β επιπέδου όλα καλά. Όμως εγώ είχα πρόβλημα υγείας και ήταν πολύ δύσκολη η εγκυμοσύνη! Στον επόμενο υπέρηχο το κοριτσάκι είχε μείνει πίσω στην ανάπτυξη. Μια εβδομάδα μετά και ενώ είχα κλείσει τον έκτο μήνα στον υπέρηχο το κοριτσάκι σταμάτησε  να χτυπάει η καρδούλα του. 
      Στις 32 εβδομάδες γεννήθηκε ο μπέμπης μου μικρός αλλά πολύ δυνατός και απόλυτα υγιής!εμεινε ενάμιση μήνα στη μονάδα γιατί ήταν πολύ μικρός! Γολγοθάς για μένα! Όμως το καταφέραμε και αυτό!  Πέρασα ένα γολγοθά με την υγεία μου ζούσα με το άγχος ότι θα χάσω τα μωρά μου αλλά τελικά απέκτησα το γλυκύτερο πλάσμα του κόσμου! Ο οποίος καθώς μεγαλώνει γίνεται όλο και πιο γλυκός όμορφος και τρυφερός! Έχω ένα απίστευτο δέσιμο μαζί του τέτοιο που δεν έχω ξανανιώσει στη ζωή μου! Έχουμε μια τόσο μεγάλη επικοινωνία που λες δεν μπορεί είναι μωρό! Και όμως μπορεί! Μιλάμε οι δυο μας με τα μάτια! Μιλάμε όλη την ημέρα με λόγια! Είμαστε γεμάτοι αγκαλιεσ! Και ούτε μια στιγμή δεν πέρασε από το μυαλό μου ότι το ωάριο ήταν δότριας! Ίσα ίσα που εύχομαι  να είναι καλά γιατί χάρη στο δώρο της εγώ ζω τώρα αυτή την ευτυχια! 
       Αυτά από μένα όσο πιο λίγα μπορουσα να τα γράψω! 
      ευχομαι να βοηθήσω με την ιστορία μου και όλες να έχετε σε λίγο καιρό αγκαλιά τα μωράκια σας! 

      • Μου αρέσει 2

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

1 hour ago, andrianni είπε:

Κορίτσια μου σας διάβασα κ πάλι! 10 σελίδες χθες βράδυ κ 10 σήμερα! Όντως εθιστικό @alina80 μου! Κ επειδή ετοιμάζομαι πάλι για δουλειά σας απαντώ στα γρήγορα απ όσα θυμάμαι! 

@linaa ευτυχώς που είσαι καλα! Ετρεμα με την περιγραφή.1 εβδομάδα εμεινες νοσοκ.ή 1 μέρα; Σύντομα μια καλή εγκυμοσύνη να έχεις!

@elenakii22 απο αυτα που μου ειπες καταλαβα οτι καποια ατομα μου εχουν φερθει πολύ καλά κ είναι κ κοντα μου.οι υπολοιποι δεν ειναι τόσο κοντα απλα πρεπει να αδιαφορώ γιατί μετα δε θα μιλάω με κανεναν.Ασε που ειναι κ καποιοι που σε φερνουν σε δυσκολη θεση ενω δεν υπαρχει πέρα από μια απλή γνωριμία.

@λουπιτα το ξερω οτι ειναι αρνητικά συναισθήματα αλλά τα νιώθω.πρεπει να τα εκφρασω για να τα επεξεργαστω...

Α μπράβο .Έτσι. Φιλάκια πολλά κοπελάρα μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 12 λεπτά , Nati85 είπε:

@alina80 εμενα περιπου μια βδομαδα πριν με πιανουν πονακια.σταματανε για 3 με 4 μερες και μια μερα πριν ερθει ξαναρχιζουν τα πονακια και τσουπ ερχεται!συνηθως αυτο γινεται γιατι εχει τυχει να ποναω απο την ημερα την ωορρηξιας σχεδον.ολα τα σεναρια μου εχουν τυχει και να μην ποναω σχεδον καθολου!χαχαχχαα σε μπερδεψα! Εσυ σε ποια μερα βρισκεσαι?τι διαφορετικο νιωθεις?

21η μέρα είμαι. Δεν νιώθω κάτι διαφορετικό. Σαν να μου έρθει το πολύ σε δύο μέρες. Μου φάνηκε νωρίς γιατί είμαι 7η μέρα μετά την ωορρηξία, οπότε περιμένω Κυριακή με Τρίτη το πολύ. Δεν ξέρω, μάλλον απογοητεύτηκα λίγο...Αύριο θα μου έχει περάσει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

@caramel_83 είσαι έγκυος;;;; διάβασα αποσπασματικά γιατί είναι πολλές οι σελίδες.  Είσαι εγκυουλα;;;;;;

Δεν κανει τεστ! Θελει να μας σκασει!!! 

Κοριτσια νομιζω θελω να ξεριζωσω τις ωοθηκες μου!!! Με εχουν ξεσκισει... Πφφφφ ελπιζω να μην ποναει για ολο το διαστημα ετσι!!!! Θα τρελαθωωωωωω


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Δεν κανει τεστ! Θελει να μας σκασει!!! 

Κοριτσια νομιζω θελω να ξεριζωσω τις ωοθηκες μου!!! Με εχουν ξεσκισει... Πφφφφ ελπιζω να μην ποναει για ολο το διαστημα ετσι!!!! Θα τρελαθωωωωωω

Με ποια μπερδεύτηκα;; που έγραφε ότι έκανε τεστ και βγήκε θετικο; υποθετικά μιλούσες καραμελ;; Δε βρίσκω και το μνμ.  Εκτός κι αν βλέπω παραισθήσεις στα χάλια που είμαι αχαχα 

Κι εγώ πονούσα μέχρι και πριν λίγες μέρες πολυ. Κυρίως αριστερά! Υπομονή μεγαλώνει η μήτρα!!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Με ποια μπερδεύτηκα;; που έγραφε ότι έκανε τεστ και βγήκε θετικο; υποθετικά μιλούσες καραμελ;; Δε βρίσκω και το μνμ.  Εκτός κι αν βλέπω παραισθήσεις στα χάλια που είμαι αχαχα 

Κι εγώ πονούσα μέχρι και πριν λίγες μέρες πολυ. Κυρίως αριστερά! Υπομονή μεγαλώνει η μήτρα!!

Εκτος κι αν εχασα κατι,  ελεγε τι θα μας πει αν τη Κυριακή δει θετικο τεστ! 

Απο οσο θυμαμαι ειμαι η τελευταία με θετικο τεστακι... Δεν εχει κανει καμια αλλη ακομα... 

Μου δινεις κουράγιο που λες οτι πονουσες και συ... Παω τουαλετα και νομιζω θα αδιαθετησω... Μετα σκέφτομαι και λεω "μηπως ειναι εξωμητριο" ?? Μετα λεω οσο συνεχιζουν τα συμπτώματα ειναι καλο,  σημαινει ανεβαινει η χοριακη... Γενικα παραλογισμος! Σημερα σ τσακ κρατηθηκα να μην παρω τεστ! Με επεισα πως ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ! Απλα την Πέμπτη θα δω οτι η χοριακη μου εχει ανεβει και αλλο!!! (με νυχια και με δοντια κρατηθηκα να μην παω να κανω σημερα εξετασεις... Γενικα εχω αυτοσυγκρατηση και με θαυμαζω!!!  :p) 

  • Μου αρέσει 4

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εκτος κι αν εχασα κατι,  ελεγε τι θα μας πει αν τη Κυριακή δει θετικο τεστ! 

Απο οσο θυμαμαι ειμαι η τελευταία με θετικο τεστακι... Δεν εχει κανει καμια αλλη ακομα... 

Ευχομαι μια καλή εγκυμοσύνη αγάπη μου!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , alina80 είπε:

21η μέρα είμαι. Δεν νιώθω κάτι διαφορετικό. Σαν να μου έρθει το πολύ σε δύο μέρες. Μου φάνηκε νωρίς γιατί είμαι 7η μέρα μετά την ωορρηξία, οπότε περιμένω Κυριακή με Τρίτη το πολύ. Δεν ξέρω, μάλλον απογοητεύτηκα λίγο...Αύριο θα μου έχει περάσει. 

Και γω περιμένω περίπου σε μια βδομάδα και τα πονάκια μου ξεκίνησαν.Για να δούμε...!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!!

@linaa καλως ηρθες κ παλι! Περασε η κακη εκδοχη! Μεινανε οι καλες πιθανοτητες οπως ειπε κ σε μενα η γιατρος! Το επομενο διαστημα θα ειναι γονιμο! 

@ariadni εχεις δικιο ανανα φρεσκο για παχυ ενδομητριο!

@alina80 πολυ ψαχνεσαι εσυ ή μ φαινεται! Διακρινεις τπτ διαφορετικο?!?

  • Μου αρέσει 1

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, MelinaFo είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!!

@linaa καλως ηρθες κ παλι! Περασε η κακη εκδοχη! Μεινανε οι καλες πιθανοτητες οπως ειπε κ σε μενα η γιατρος! Το επομενο διαστημα θα ειναι γονιμο! 

@ariadni εχεις δικιο ανανα φρεσκο για παχυ ενδομητριο!

@alina80 πολυ ψαχνεσαι εσυ ή μ φαινεται! Διακρινεις τπτ διαφορετικο?!?

σε ευχαριστω ναι ετσι ειναι παμε τωρα δυναμικα για το επομενο θετικο που μακαρι να ειναι συντομα κ να κρατησει κ για παντα!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , MelinaFo είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!!

@linaa καλως ηρθες κ παλι! Περασε η κακη εκδοχη! Μεινανε οι καλες πιθανοτητες οπως ειπε κ σε μενα η γιατρος! Το επομενο διαστημα θα ειναι γονιμο! 

@ariadni εχεις δικιο ανανα φρεσκο για παχυ ενδομητριο!

@alina80 πολυ ψαχνεσαι εσυ ή μ φαινεται! Διακρινεις τπτ διαφορετικο?!?

Μπα που τέτοια τύχη! Κανονικά συμπτώματα περιόδου. Απλώς λίγο νωρίτερα από συνήθως. Και προβληματιστηκα λίγο, λέω λες να μου έρθει στις 9 μέρες από την ωορρηξία; Αλλά βλέπω είναι συχνό το φαινόμενο. Οπότε no worries, μόνο νεύρα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εκτος κι αν εχασα κατι,  ελεγε τι θα μας πει αν τη Κυριακή δει θετικο τεστ! 

Απο οσο θυμαμαι ειμαι η τελευταία με θετικο τεστακι... Δεν εχει κανει καμια αλλη ακομα... 

Μου δινεις κουράγιο που λες οτι πονουσες και συ... Παω τουαλετα και νομιζω θα αδιαθετησω... Μετα σκέφτομαι και λεω "μηπως ειναι εξωμητριο" ?? Μετα λεω οσο συνεχιζουν τα συμπτώματα ειναι καλο,  σημαινει ανεβαινει η χοριακη... Γενικα παραλογισμος! Σημερα σ τσακ κρατηθηκα να μην παρω τεστ! Με επεισα πως ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ! Απλα την Πέμπτη θα δω οτι η χοριακη μου εχει ανεβει και αλλο!!! (με νυχια και με δοντια κρατηθηκα να μην παω να κανω σημερα εξετασεις... Γενικα εχω αυτοσυγκρατηση και με θαυμαζω!!!  :p) 

γιατι δεν κανεις αυριο χοριακη κ θα περιμενεις μεχρι την πεμπτη?  η τα αποτελεσματα σου θα βγουν την πεμπτη? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...