Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

3 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Εχεις δοκιμασει κοκα κολα??? Εγω παροτι τη σιχαινομαι γενικα,  οταν εχω ναυτιες βαζω τη λαιτ σε ενα κρασοποτηρο και πινω γουλιτσα γουλιτσα... Με βοηθαει να ρευομαι... Μονο η λαιτ ομως... Η αλλη μ φαινεται πολυ γλυκια... Και θα σε βοηθησει και απο αποψη ηλεκτρολυτων γιατι εχει γλυκαντικές ουσιες οποτε ισως σταθεις λιγο στα ποδια σου

Ρε κοριτσια,  με το θεμα τ καφε πως την παλευετε????  Μου λειπει ηδη πααααααααααρα πολυ!!!  :(:(:(:(

Δεν μου λειπει μονο ο καφες. Πολλα μου λειπουν αλλα σκαζω να περασει ο καιρος. Ντεκαφεινε να ξεγελιεσαι!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω όλες για τα ομορφα λόγια σας! Εύχομαι σε όλες άμεσα να επιτευχθεί το θαύμα!!!!

θα σκάσω που δεν κανετε τεστ! Απορώ πως μπορείτε κ περιμένετε χαχαα

 Εγω ειχα πολλα υγρά, είτε σα νερό που έσταζε είτε πιο πηχτά λευκα 5 μέρες πριν την αναμονή και εχω μεχρι και σημερα επι μονίμου βάσεως!

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!!

@caramel_83 εισαι αποφασισμενη να μην το κανεις το τεστακι οπως διαβαζω ..εγω θελω ναειναι +++++ να δω τι θα λες!

εχει τυχει να μηνουν καποιες γνωστες εγκυες και οταν τις ρωτησα μου ελεγαν μια επαφη ειχαμε μονο!

μαααα πως γυνεται??? και να που γινεται! περιμενουμε νεωτερα εεε!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

@anemoni1989 δεκατα εχεις?

όχι, αλλα δεν εχω θερμομετρηθεί ποτε σε καθημερινη βαση για να ξερω αν είναι ανεβασμενη η θερμοκρασια μου ή όχι...


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , anemoni1989 είπε:

όχι, αλλα δεν εχω θερμομετρηθεί ποτε σε καθημερινη βαση για να ξερω αν είναι ανεβασμενη η θερμοκρασια μου ή όχι...

εγω εχω δεκατα αλλα ουτε εγω εχω θερμομετρηθη σε καθημερινη βαση.... ειμαι αρκετα μπερδεμενη....

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nenitaki88 είπε:

Ευχαριστωωω! Πλέον ειμαι 14 εβδομάδων!

Αυτο με τα υγρά το ειχα κι εγω. Τρομερά αυξημένα σαν νερό, αναγκάστηκα να φορέσω σερβιετακια. Ε μετα ΔΕΝ αδιαθέτησα! Με το καλό! Αλλωστε ουτε εσυ αδιαθετησες ακομη, σωστά;;;;;;;

σωστά δεν αδιαθετησα ακόμη. εχω σταθερό κυκλο 31 ημερών. Αλλά μου έχει τύχει και 35 ημερών. μεχρ ι προχθές ειχα πόνους περιόδου.μετα τίποτα απολύτως.εχω μονο πολυ ορισμένο και ευαίσθητο στήθος.εκανα βλακεία που δεν έκανα τεστ με τα πρωινά ούρα.ξεχασα να τα κρατήσω στο Κύπελλο.θα περιμένω 2 μέρες ακόμη και θα πάρω τον γιατρό μου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

εγω εχω δεκατα αλλα ουτε εγω εχω θερμομετρηθη σε καθημερινη βαση.... ειμαι αρκετα μπερδεμενη....

εγω τον προηγουμενο μηνα ειχα δεκατα και μου ηρθε η περιοδος, αυτο τον μηνα δεν εχω και δεν μου ερχεται, εχω σκεφτει ρε κοριτσια μηπως τον προηγουμενο ειχα βιοχημικη, γιατι ειχα δεκατα μεχρι και την 2 μερα της περιοδου, μετα αρχισε και επεφτε :roll:

παντως τα δεκατα ειναι και αυτο ενα σημαδι, 

@anemoni1989 ποτε εβαλες θερμομετρο??

πρίν από 1 λεπτό , λουπιτα είπε:

σωστά δεν αδιαθετησα ακόμη. εχω σταθερό κυκλο 31 ημερών. Αλλά μου έχει τύχει και 35 ημερών. μεχρ ι προχθές ειχα πόνους περιόδου.μετα τίποτα απολύτως.εχω μονο πολυ ορισμένο και ευαίσθητο στήθος.εκανα βλακεία που δεν έκανα τεστ με τα πρωινά ούρα.ξεχασα να τα κρατήσω στο Κύπελλο.θα περιμένω 2 μέρες ακόμη και θα πάρω τον γιατρό μου 

μπορεις να περιμενεις 2 μερες και να κανεις πρωι το τεστ ;) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Με βάση το μεγαλύτερο κύκλο σου των τελευταίων μηνών ποτέ δεν περιμένεις; 

Το τεστ μπορεί να το έκανες νωρίς, και χωρίς πρωινά δεν το λαμβάνουμε υπόψη μας. 

αν πάρω τον μεγαλύτερο κύκλο που είχα ποτε μου είναι μεχρι μεθαύριο.26 του μηνα.πολυ σπάνια όμως.ε κάτι δεν θα έδειχνε μωρε.εστω μια άχνη γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Ungry girl είπε:

καλησπερα κοριτσια!!!

@caramel_83 εισαι αποφασισμενη να μην το κανεις το τεστακι οπως διαβαζω ..εγω θελω ναειναι +++++ να δω τι θα λες!

εχει τυχει να μηνουν καποιες γνωστες εγκυες και οταν τις ρωτησα μου ελεγαν μια επαφη ειχαμε μονο!

μαααα πως γυνεται??? και να που γινεται! περιμενουμε νεωτερα εεε!!!

θα σου πως τι θα πω "Κοριτσια εκανα τεστ και βγηκε θετικο δεν το πιστευω ... παω να με βαλω πανω στο πινακακι "  χαχαχχαχαχα :-D:lol:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Δεν έχω καουρες προς το παρόν έχω γλιτώσει από αυτό. Αναγούλες αηδίες και έντονη  τάση για έμετο.  Οπότε zantac δεν θα με βοηθήσει. Στην κόρη μου είχα πολύ ΓΟΠ και έπινα κάθε μέρα gaviscon αλλά στο 3ο τρίμηνο.  

Το zantac είναι κυρίως για τους εμετούς και όχι για τις καούρες. Το δίνουμε στις γαστρεντερίτιδες!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, caramel_83 είπε:

θα σου πως τι θα πω "Κοριτσια εκανα τεστ και βγηκε θετικο δεν το πιστευω ... παω να με βαλω πανω στο πινακακι "  χαχαχχαχαχα :-D:lol:

ναιιαιιαιαιαιαιαιαι!!! πολυ θα ηθελα να το δω αυτο και το ευχομαι αληθειααααααααααααα!!!!  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , λουπιτα είπε:

αν πάρω τον μεγαλύτερο κύκλο που είχα ποτε μου είναι μεχρι μεθαύριο.26 του μηνα.πολυ σπάνια όμως.ε κάτι δεν θα έδειχνε μωρε.εστω μια άχνη γραμμή.

Αν είσαι μία μέρα πριν την αναμενόμενη ή και την ίδια μέρα, και δεν το έκανες και με τα πρωινά πώς να δείξει;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

ναιιαιιαιαιαιαιαιαι!!! πολυ θα ηθελα να το δω αυτο και το ευχομαι αληθειααααααααααααα!!!!  

εγω εσενα περιμενω... :-D

πρίν από 9 λεπτά , λουπιτα είπε:

αν πάρω τον μεγαλύτερο κύκλο που είχα ποτε μου είναι μεχρι μεθαύριο.26 του μηνα.πολυ σπάνια όμως.ε κάτι δεν θα έδειχνε μωρε.εστω μια άχνη γραμμή.

εχει δικιο η @alina80

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...