Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 39 λεπτά , Nenitaki88 είπε:

Σας ευχαριστω όλες για τα ομορφα λόγια σας! Εύχομαι σε όλες άμεσα να επιτευχθεί το θαύμα!!!!

θα σκάσω που δεν κανετε τεστ! Απορώ πως μπορείτε κ περιμένετε χαχαα

 Εγω ειχα πολλα υγρά, είτε σα νερό που έσταζε είτε πιο πηχτά λευκα 5 μέρες πριν την αναμονή και εχω μεχρι και σημερα επι μονίμου βάσεως!

 

βγαζεις τοσα πολλα ακομα??εγω δεν βγαζω πολλα κ αν βγαλω δεν αρεσει στο γιατρο μου...

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , Δήμητρα1988 είπε:

:-D:-D εγω μασ περιμενω και τις 2!! :-D:-D μεχρι κυριακη μαξ για μενα θα ξερουμε! 

κοιτα για εσενα θεωρω οτι και σε 2-3 μερες να κανεις θα σου δειξει οτι ειναι ;)  εγω απλα δινω χρονο μεχρι την Κυριακη γιατι εχω καποια θεματακια εδω και 2 χρονια με την περιοδο μου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , caramel_83 είπε:

θα σου πως τι θα πω "Κοριτσια εκανα τεστ και βγηκε θετικο δεν το πιστευω ... παω να με βαλω πανω στο πινακακι "  χαχαχχαχαχα :-D:lol:

axxaxxxaa μακαριιιιιαυτο να δουμε θελουμε!!!!! εγω να ξερεις αν δεν μπειςπανω εσυ εγω δεν μπενω χαχαχαχα! σε περιμενω γι αυτο κανωνησε το !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Nenitaki88 είπε:

Σας ευχαριστω όλες για τα ομορφα λόγια σας! Εύχομαι σε όλες άμεσα να επιτευχθεί το θαύμα!!!!

θα σκάσω που δεν κανετε τεστ! Απορώ πως μπορείτε κ περιμένετε χαχαα

 Εγω ειχα πολλα υγρά, είτε σα νερό που έσταζε είτε πιο πηχτά λευκα 5 μέρες πριν την αναμονή και εχω μεχρι και σημερα επι μονίμου βάσεως!

 

Άντε ντε...Κ γω αναρωτιέμαι πως κρατιεστε κορίτσια.. Εγώ Π είχα πάρει τ πενήντα...ουυυ...Κάθε  μέρα εκανα  Κ προσπαθούσα Κ νεροο μη πιώ...Αφού με έλεγε ο άντρας μ πάλι τεστ έκανες? Με απειλούσε για πλακα ότι δε θ μ ξαναπαραγγειλει.. γτ τ ξοδεύω άδικα..χαχα..Αλλά με τπτ δεν κρατιέμαι εγώ...

Link to comment
Share on other sites

@alina80 το Σαββατο ειχα βαλει θερμομετρο γιατι δεν ενιωθα πολύ καλα...αλλα και παλι, επαναλαμβάνω πως δεν θερμομετρουμαι σταθερα....οποτε δεν μπορω να ξερω αν η ερμοκρασια μου είναι ανεβασμενη


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@elenakii22 όταν τον ειχα ρωτήσει στις αρχές, κάπου 6-7η εβδομάδα, μου είπε μην ανησυχώ, λόγω ορμονών. Και επειδη πάντοτε ειχα και πολλα υγρά, χωρίς να εχω πρόβλημα εννοώ, θεώρησα οτι λογικό ειναι να εχω πολλα κ τωρα. Εσένα γιατι ανησυχεί ο γιατρος; Μήπως ειναι αμνιακό υγρό; 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια μου!!!Εγώ είχα 37,4 όταν ήμουν έγκυος και νόμιζα ήμουν άρρωστη.Δεν ήξερα και ακριβώς ωορρηξία οπότε δεν είχε πάει το μυάλο μου!!Σημαντικό είναι η αυξημένη θερμοκρασία να συνεχίζει και στην καθυστέρηση.

Κορίτσια μου περιμένω με αγωνία και εύχομαι να είστε εγκυούλες.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , marillia είπε:

Γειά σας κοριτσάκια μου!!!Εγώ είχα 37,4 όταν ήμουν έγκυος και νόμιζα ήμουν άρρωστη.Δεν ήξερα και ακριβώς ωορρηξία οπότε δεν είχε πάει το μυάλο μου!!Σημαντικό είναι η αυξημένη θερμοκρασία να συνεχίζει και στην καθυστέρηση.

Κορίτσια μου περιμένω με αγωνία και εύχομαι να είστε εγκυούλες.

Μαριλιακι το πρωί είχες τόσο; Συνήθως τι θερμοκρασία εχεις; 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου γεια σας κ παλι! λοιπον τα νεα μου δεν ειναι πολυ καλα η αληθεια ειναι οτι περασα μια μικρη περιπετεια. λοιπον ειχαμε μεινει στο θετικο τεστακι. το θετικο τεστακι ακολουθησε αιμα με χοριακη 50  δευτερη μερα καθηστερησης που ομως διπλασιαστηκε κανονικα κ πηγε 131 η γυναικολογος ηταν αρκετα συγκρατημενη γιατι η χοριακη ηταν πολυ χαμηλη. μετα απο μια εβδομαδα ομως ειχα πονους κ λιγο αιμα για μια μερα κ εκει ξεκινησε αλλο μαρτυριο γιατι αρχισαν οι υποψιες εξωμητριου. με αποτελεσμα να μπω για μια μερα νοσοκομειο κ να περιμενω μια εβδομαδα ακομα για να δω αν πεφτει η χοριακη καθως δεν φαινοταν τιποτα αλλο φυσικα. εχθες η τελευταια μου χοριακη ηταν 11 κ πλεον ειμαστε αισιοδοξοι οτι δεν ηταν εξωμητριο. μεσα σε ολα αυτα ευτυχως γλιτωσα τα χειροτερα κ δεν με αφησε να στεναχωρηθω πολυ για την ατυχη εκβαση.

Link to comment
Share on other sites

@linaa δεν έχουμε ξαναμιλήσει νομίζω όμως λυπάμαι πολύ για αυτό που σου συνέβη. Όπως λες κι εσυ γλιτωσες τα χειρότερα και κράτα μόνο τα θετικά. Εμεινες μια φορά, σίγουρα θα ξαναμείνεις! Το κεφάλι ψηλά και συνεχίζουμε!

Κορίτσια περιμένω με αγωνία να δώ θετικά τεστάκια απ τις κοπέλες που περιμένουν. Ήμουν στη δουλεια και κρυφοκοίταγα λέω δε μπορεί κάποια θα λυγίσει και θα κάνει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , linaa είπε:

κοριτσια μου γεια σας κ παλι! λοιπον τα νεα μου δεν ειναι πολυ καλα η αληθεια ειναι οτι περασα μια μικρη περιπετεια. λοιπον ειχαμε μεινει στο θετικο τεστακι. το θετικο τεστακι ακολουθησε αιμα με χοριακη 50  δευτερη μερα καθηστερησης που ομως διπλασιαστηκε κανονικα κ πηγε 131 η γυναικολογος ηταν αρκετα συγκρατημενη γιατι η χοριακη ηταν πολυ χαμηλη. μετα απο μια εβδομαδα ομως ειχα πονους κ λιγο αιμα για μια μερα κ εκει ξεκινησε αλλο μαρτυριο γιατι αρχισαν οι υποψιες εξωμητριου. με αποτελεσμα να μπω για μια μερα νοσοκομειο κ να περιμενω μια εβδομαδα ακομα για να δω αν πεφτει η χοριακη καθως δεν φαινοταν τιποτα αλλο φυσικα. εχθες η τελευταια μου χοριακη ηταν 11 κ πλεον ειμαστε αισιοδοξοι οτι δεν ηταν εξωμητριο. μεσα σε ολα αυτα ευτυχως γλιτωσα τα χειροτερα κ δεν με αφησε να στεναχωρηθω πολυ για την ατυχη εκβαση.

Κοριτσι μου λυπαμαι πολυ για την περιπετεια σου... Χαιρομαι ομως γιατι σε ακουω αισιοδοξη... Ανησυχησαμε ειναι η αληθεια ολες για την απουσια σου... Ειμαι σιγουρη οτι συντομα θα εχεις παλι ευχαριστα νεα! Το κεφαλι ψηλα, χαμογελο στα χειλη και ολα θα φτιαξουν! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Κοριτσι μου λυπαμαι πολυ για την περιπετεια σου... Χαιρομαι ομως γιατι σε ακουω αισιοδοξη... Ανησυχησαμε ειναι η αληθεια ολες για την απουσια σου... Ειμαι σιγουρη οτι συντομα θα εχεις παλι ευχαριστα νεα! Το κεφαλι ψηλα, χαμογελο στα χειλη και ολα θα φτιαξουν! 

σε ευχαριστω ανεμωνη μου!!! ειδα ειχες κ εσυ θετικο τεστακι συνχαρητηρια!!!! αντε ολα θα πανε καλα μην ανησυχεις αφου τα κατεφερες προφανως η χοριακη σου ειναι μικρη γιατι δεν εχεις υπολογισει τον κυκλο σου σωστα !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , linaa είπε:

κοριτσια μου γεια σας κ παλι! λοιπον τα νεα μου δεν ειναι πολυ καλα η αληθεια ειναι οτι περασα μια μικρη περιπετεια. λοιπον ειχαμε μεινει στο θετικο τεστακι. το θετικο τεστακι ακολουθησε αιμα με χοριακη 50  δευτερη μερα καθηστερησης που ομως διπλασιαστηκε κανονικα κ πηγε 131 η γυναικολογος ηταν αρκετα συγκρατημενη γιατι η χοριακη ηταν πολυ χαμηλη. μετα απο μια εβδομαδα ομως ειχα πονους κ λιγο αιμα για μια μερα κ εκει ξεκινησε αλλο μαρτυριο γιατι αρχισαν οι υποψιες εξωμητριου. με αποτελεσμα να μπω για μια μερα νοσοκομειο κ να περιμενω μια εβδομαδα ακομα για να δω αν πεφτει η χοριακη καθως δεν φαινοταν τιποτα αλλο φυσικα. εχθες η τελευταια μου χοριακη ηταν 11 κ πλεον ειμαστε αισιοδοξοι οτι δεν ηταν εξωμητριο. μεσα σε ολα αυτα ευτυχως γλιτωσα τα χειροτερα κ δεν με αφησε να στεναχωρηθω πολυ για την ατυχη εκβαση.

Αχ κορίτσακι λυπάμαι πολύ αλλά μη το βάζεις κάτω η επόμενη θα είναι και η τυχερή είμαι σίγουρη!!!                                  @caramel_83  @Δήμητρα1988 αντέ ρε Κορίτσια κάντε ένα τεστακι να δούμε +++++++ να χαρούμε!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , noni90 είπε:

@linaa δεν έχουμε ξαναμιλήσει νομίζω όμως λυπάμαι πολύ για αυτό που σου συνέβη. Όπως λες κι εσυ γλιτωσες τα χειρότερα και κράτα μόνο τα θετικά. Εμεινες μια φορά, σίγουρα θα ξαναμείνεις! Το κεφάλι ψηλά και συνεχίζουμε!

Κορίτσια περιμένω με αγωνία να δώ θετικά τεστάκια απ τις κοπέλες που περιμένουν. Ήμουν στη δουλεια και κρυφοκοίταγα λέω δε μπορεί κάποια θα λυγίσει και θα κάνει!

σε ευχαριστω πολυ!!! δεν προλαβα να διαβασω την ιστορια σου ελπιζω να πανε ολα καλα κ συντομα οτι επιθυμεις!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , alina80 είπε:

Μαριλιακι το πρωί είχες τόσο; Συνήθως τι θερμοκρασία εχεις; 

To πρωί είχα 36,3 και μετά 37,2-37,4!!Πριν την ωορρηξία είχα 36!!Δεν είχα συμπτώματα  ίωσης αλλά ένιωθα μια κακουχία και ατονία.Σκέφτηκα θα με τριγυρνάει ίωση.Τα είχα για 3 μέρες και την επόμενη είχα παέι για χοριακή.Μετα δεν ξαναέβαλα!!

@linaaΓλυκιά μου λυπάμαι πολύ.Το καλό όπως λες είναι ότι δεν χρειάστηκε απόξεση.Εύχομαι όταν θα είσαι έτοιμη να ξαναρθεί μια εγκυμοσύνη.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...