Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

@CMESαυτο θα ελεγα κ εγω τωρα!!

Εχω ενα θεμα με τον μπεμπη ππυ δεν ξερω αν πρεπει να ανησυχησω.τις τελευταιες μερες οταν παω να τον ταισω ενω πειναει μετα απο λιγο ξεκιναει να κλαιει για λιγο κ συνεχιζει αλλα δαγκωνοντας την πιπιλα τραβωντας το μπιμπερο προς τα εξω αλλα οταν τον σταματαω κλαιει αρα πειναει κ παλι ομως ετσι τρωει ατσαλα.ξερει καμια σας γτ;;το γαλα δεν το δινω καυτο ποτε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

@CMESαυτο θα ελεγα κ εγω τωρα!!

Εχω ενα θεμα με τον μπεμπη ππυ δεν ξερω αν πρεπει να ανησυχησω.τις τελευταιες μερες οταν παω να τον ταισω ενω πειναει μετα απο λιγο ξεκιναει να κλαιει για λιγο κ συνεχιζει αλλα δαγκωνοντας την πιπιλα τραβωντας το μπιμπερο προς τα εξω αλλα οταν τον σταματαω κλαιει αρα πειναει κ παλι ομως ετσι τρωει ατσαλα.ξερει καμια σας γτ;;το γαλα δεν το δινω καυτο ποτε.

Ενα σεναριο ειναι το γαστροκολικο αντανακλαστικο, δηλαδη μετα τις πρωτες γουλιες ποναει η κοιλιτσα. Αυτο εμφανιζεται αποτομα στους 2-4 μηνες και εξαφανιζεται αποτομα. Δεν μπορεις να κανεις ομως τιποτα για αυτο! Η κορη μου στην ηλικια αυτη καποιες φορες και παντα οταν ημασταν εξω την επιανε ενα απατηγορητο κλαμα και ενω πεινουσε δεν επιανε το μπιμπερο με κανεναν τροπο. Κραταγε αρκετη ωρα και καποια στιγμη χωρις προφανη λογο αρχιζε να τρωει κανονικα!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μανιταρι Μαγικο είπε:

Δλδ να παρω το γιατρο;;

Οχι δε χρειαζεται! Ειναι ενα φυσιολογικο αντανακλαστικο απλα καποια παιδια το κανουν πιο εντονα. Το πινει ομως τελικα το γαλα;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 33 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

@CMESναι το πινει ολο!

Ε τοτε μην ανησυχεις! Μπορει να ειναι λιγο σπαστικο και κουραστικο αλλα θα περασει! Εμενα η κορη μου το εκανε παντα στις καφετεριες! Που να με δεις στο balux στη γλυφαδα να την κανω βολτα στην παραλια για να ηρεμησει!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια..χαθηκα αυτες τις μερες γιατι πηγαμε στην αδερφη μου κ μετα στους γονεις μου κ χαλασε το κινητο μου οποτε εμεινα χωρις ιντερνετ!!! Καναμε τον υπερηχο στα ισχυα ολα καλα μας ειπε .3λεπυα με το ρολοι την ειδε 50€..στη θεσσαλονικη μου ζητουσαν 100 !εχουν χαζεψει λιγο οι γιατροι μου φαινεται.. !ωραια περασα αλλα τωρα που γυρισαμε πρεπει να μαζεψω το χαος και να κανω φασινα κ βαριεμαι...καλα βρε κοριτσια τι νουμερα ειναι αυτα..εμεις ακομα 5.300 ειμαστε στα 7 κιλα βλεπω να φτανουμε σε 4 μηνες χαχα

μανιταρι μαγικο: Και εμενα κανει κατι τετοιο αλλα οταν το κανει τη σταματαω και της το ξαναδινω μετα απο κανενα πενταλεπτο .εγω υπεθεσα πως της ερχεται λιγο βαρυ στο στομαχακι της .μηπως αυξησε την ποσοτητα που τρωει κ μεχρι να συνιθισει ζοριζεται;

cmes: Εμενα παλι κανουν το αντιθετο κ οι γονεις κ τα πεθερικα λενε το δικο μας κραταει το κεφαλι η αλλη εγγονη δεν το εκανε βγαζει φωνουλες θα μιλισει γρηγορα κ αλλα τρτοια που εγω πιστευω ολα σ'αυτη την ηλικια αυτα κανουν ολα τα μωρα αλλα μου κανει εντυπωση που τα πεθερικα μου τη συγκρινουν με την αλλη εγγονη κ λενε καλυτερα λογια για τη δικια μου

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

@rainbow εμενα η πεθερα μου λεει αλλη θεικη ατακα. Επειδη ειναι το μονο αγορι εγγονι (εκτος απο την κορη μου εχει αλλες δυο εγγονες απο τον αλλο της γιο) και θα παρει το ονομα (και προφανως το επωνυμο) του πεθερου μου οταν τπυ μιλαει του λεει: "εσυ εισαι ο μονος αυθεντικος! Οι αλλες ολες ειναι γιαλαντζι!!!!" Λες και τα αλλα παιδια μας τα πηραμε απο τους γυφτους!!!

Και να φανταστεις η κορη μου και η μια αλλη εγγονη της εχουν το ονομα της!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε ομορφες;;εγω τρεχω κ δεν φτανω αυριο παντρευεται ο αδερφος μου κ ουτε ενα κομωτηριο δεν προλαβαινω να παω καλα για νυχια δεν το συζητω.σαν λετσουρας θα παω ουφ!!!! Θα ειμαι σε πολυ φυσικο στυλ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Μανιταρι Μαγικο είπε:

Τι κανετε ομορφες;;εγω τρεχω κ δεν φτανω αυριο παντρευεται ο αδερφος μου κ ουτε ενα κομωτηριο δεν προλαβαινω να παω καλα για νυχια δεν το συζητω.σαν λετσουρας θα παω ουφ!!!! Θα ειμαι σε πολυ φυσικο στυλ.

Ελα ενα κομμωτηριακι αυριο το πρωι και ταυτοχρονα μανικιουρ;;; τελικα τον μπεμπη θα τον εχετε μαζι;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@CMESμπα δεν παιζει ενα κομωτηριο εχει στο χωριο δεν το εμπιστευομαι οποτε ενα ισιωμα κ εξω απο την πορτα.ναι θα τον παρω η πεθερα μου θα ερθει κ αυτη στο γαμο οποτε αναγκαστηκα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια 

Καλά όλα τα μωρά το ίδιο παθαίνουν; και η δικιά μου όποτε της δίνω το μπουκάλι, αρχίζει και μασάει την πιπίλα και γκρινιάζει χωρίς καν να πιει καθόλου. Χρειάζεται να προσπαθήσω για κανένα πεντάλεπτο για να ξεκινήσει να πίνει. Αν δεν είχα διαβάσει τις δικές σας εμπειρίες εδώ, θα έβγαζα δικές μου θεωρίες για το τι μπορεί να φταίει...

Αν κάνετε γλέντι μετά τον γάμο, ευκαιρία να ξεφαντωσεις! Σίγουρα σου χρειάζεται! 

Link to comment
Share on other sites

@Σοφουλάκιετσι κ ο δικος μου δεν ξερω γτ το κανει αυτο κ καποιες φορες κλαιει.θα κανουμε κ γλεντι αλλα δεν θα κατσω πολλυ γτ θα εχω κ το μωρο μαζι.θα με εκνευρισει η πεθερα μου γτ θα μου το παιρνει απο την αγκαλια με το ετσι θελω τελεια θα περασουμε!! Ενα χορο θα τον ριξω ομως που θα μου παει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

@Σοφουλάκιετσι κ ο δικος μου δεν ξερω γτ το κανει αυτο κ καποιες φορες κλαιει.θα κανουμε κ γλεντι αλλα δεν θα κατσω πολλυ γτ θα εχω κ το μωρο μαζι.θα με εκνευρισει η πεθερα μου γτ θα μου το παιρνει απο την αγκαλια με το ετσι θελω τελεια θα περασουμε!! Ενα χορο θα τον ριξω ομως που θα μου παει

Παρτο αλλιώς! Επωφελησου από την αγένεια της πεθεράς να σου κρατάει το μωρο και ρίξε αύριο όσους χορούς τραβάει η όρεξη σου. Δεν είναι να χάνεις τέτοιες ευκαιρίες για διασκέδαση και ξεδωμα. Έχεις όλο τον καιρό μπροστά να τσακωθείς όσο θέλεις μαζί της! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...