Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!!

@Μανιταρι Μαγικο επρεπε να το εχετε κανονισρι απο πριν. Θυμαμαι στο γαμο μου οι πολυ κοντινοι που ειχαν μικρα παιδια μου ελεγαν πριν το γαμο οτι ειχαν κανονισει να τα φερουν μαζι τους στην εκκλησια και μετα να τα πανε σε καποιον να τα κρατησει για να ερθουν στο τραπεζι. Θυμαμαι που το συζητουσαμε για τις αποστασεις γιατι η εκκλησια ηταν μακρια απο το τραπεζι. Επρεπε κι εσεις να συνενοηθειτε απο πριν!

Αχ τι θα κανω με το θεμα του υπνου; ταιζω τον μικρο το βραδυ γυρω στις 11, κοιμαται 12.30-1, ξυπναει 6.30-7 και μετα δεν ξανακοιμαται! Εγω κοιμαμαι λιγο πιο αργα μεχρι να μαζεψω και να βαλω αποστειρωτη και εχω καταληξει να ειμαι με 5 ωρες υπνο την ημερα!! Μεσα στη μερα δεν παιζει να κοιμηθω, τα εχω φτυσει!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσια!!

cmes:μαλλον ειναι στο παιδι που δεν κοιμαται δεν νομιζω να μπορεις νακ κανεις πολλα.ισως αφου κοιμαται στις 12.30 να του δωσεις λιγο γαλα εκεινη την ωρα οσο πιει μηπως σε παει καμια ωρα πισω

Link to comment
Share on other sites

@CMESκαπως ετσι το ειχαμε κανονισει απλα η αναποδια του δεν τον αφησε.

Εμενα εχει αρχισει να μην κοιμαται τα απογευματα.προχτες τον ψιλοξυπνησα κατα τις 8 γτ εκανα δουλειες κ μεχρι τις 11:30 που κανουμε μπανιο κ τρωμε δεν ξανακοιμηθηκε κ χτες κοιμηθηκε απο τις 5 εως τις 5:30 κ μετα παλι δεν ξανακοιμηθηκε μεχρι τις 11:30 παλι.βεβαια μετα κανουμε μπανιο τρωμε κ πριν τελειωσει ολο το μπουκαλι τον εχει παρει ο υπνος.κ το πρωι ξυπναει κατα τις 8- 9 κ μετα ξανακοιμαται μεχρι τις 12.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, rainbow είπε:

καλημερα κοριτσια!!

cmes:μαλλον ειναι στο παιδι που δεν κοιμαται δεν νομιζω να μπορεις νακ κανεις πολλα.ισως αφου κοιμαται στις 12.30 να του δωσεις λιγο γαλα εκεινη την ωρα οσο πιει μηπως σε παει καμια ωρα πισω

Συνηθως τρωει γυρω στις 7-8, τον παιρνει ο υπνος κατα τις 9 και τον ξυπναω στις 11 να τον ταισω αφου εχω τελειωσει ολες τις δουλειες μου. Κοιμαται αμεσως (γυρω στις 12-1) και κοιμαμαι κι εγω ενα μισαωρο μετα. Σκεφτομαι να μην τον ξυπναω, να κοιμαμαι κι εγω γυρω στις 11.30-12. Λογικα θα ξυπνηαει 2-3 να φαει. Εκει λοιπον ειναι το ερωτηματικο: θα ξανακοιμηθει αμεσως ή θα με ταλαιπωρει μεσα στη νυχτα; κι αν κοιμηθει πχ στις 4 μηπως ξυπνησει παλι στις 6;;;

Θα το δοκιμασω σημερα και θα σας πω!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

cmes: Καθυστερησε τον λιγο να κοιμηθει κατα τις 10 και μην τον ξυπνας.βασικα γιατι τον ξυπνας;εμενα 9.30-10 κοιμαται κ ξυπναει 9 το πρωι.αν νυσταζει νωριτερα την καθυατερω λιγο με το μπανιο.μπορει μια δυο μερες να ξυπνησει μετα μαλλον θα το παρει σερι.τον εχεις βαλει ατο κρεβατι του;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , rainbow είπε:

cmes: Καθυστερησε τον λιγο να κοιμηθει κατα τις 10 και μην τον ξυπνας.βασικα γιατι τον ξυπνας;εμενα 9.30-10 κοιμαται κ ξυπναει 9 το πρωι.αν νυσταζει νωριτερα την καθυατερω λιγο με το μπανιο.μπορει μια δυο μερες να ξυπνησει μετα μαλλον θα το παρει σερι.τον εχεις βαλει ατο κρεβατι του;

Τον ξυπναω για να φαει και να κοιμηθει λιγο περισσοτερο. Συνηθως 7-8 πειναει πολυ και δεν μπορω να τον καθυστερησω. Επισης 9.15-9.30 ξεκιναω να κανω μπανιο τη μικρη, να της δωσω το γαλα της και να παει για υπνο οποτε αυτη η ωρα ειναι ακυρη! Αν φαει στις 7 θα κοιμηθει καμια ωρα μετα και θα τον ξυπνησω 11 να φαει. Φοβαμαι πως αν δεν τον ξυπνησω θα ξυπνησει στις 2 να φαει! Τον εχω στο λικνο στο δωματιο μας. Κουνια δεν εχει αλλα δεν εχει και αλλο δωματιο το σπιτι. Δεν θελω να τον βαλω στο δωματιο της μικρης γιατι αν την ξυπνησει μετα αυτη δεν ξανακοιμαται με τιποτα!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

cmes:μηπως δεν βολευεται να απλωθει στο λικνο;ισως αν δεν χαλαει ο υπνος του να ειναι καλυτερα.

εμεις σημερα ειχε γκρινια απο νωρις αργησα να την κανω κ μπανιο εκανα κ μια βλακεια ετσι οπως τη εκανα μπανιο κ την ειχα μπρομυτα μπηκε λιγο το προαωπο της στο νερο την επιασε υστερικο κλαμα την καημενουλα μεχρι να ηρεμισει τξν εβαλα στο στηθος να φαει κ κοιμηθξκε αμεσως..να δουμε τι ωρα θα ξυπνισει γ ιατι στην ουσια εφαγε στις 7.πολυ στεναχωρεθηκα γιατι δεν καταλαβα οτι την ειχα τοσο σκυμενη.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , rainbow είπε:

cmes:μηπως δεν βολευεται να απλωθει στο λικνο;ισως αν δεν χαλαει ο υπνος του να ειναι καλυτερα.

εμεις σημερα ειχε γκρινια απο νωρις αργησα να την κανω κ μπανιο εκανα κ μια βλακεια ετσι οπως τη εκανα μπανιο κ την ειχα μπρομυτα μπηκε λιγο το προαωπο της στο νερο την επιασε υστερικο κλαμα την καημενουλα μεχρι να ηρεμισει τξν εβαλα στο στηθος να φαει κ κοιμηθξκε αμεσως..να δουμε τι ωρα θα ξυπνισει γ ιατι στην ουσια εφαγε στις 7.πολυ στεναχωρεθηκα γιατι δεν καταλαβα οτι την ειχα τοσο σκυμενη.

Μην στενοχωριεσαι, μαλλον τρομαξε, δεν επαθε τιππτα!

Σημερα εφαγε τελευταια φορα στις 8. Τον πηρε ο υπνος 10 παρα οποτε δεν τον ξυπναω, θα δειξει!! Δυστυχως δεν εχω αλλη επιλογη απο το λικνο προς το παρον. Ελπιζω να καταφερουμε να μετακομισουμε μεχρι το καλοκαιρι!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, rainbow είπε:

καλημερα!!

 

cmes: Ε μην περιμενεις σε μια μερα να στρωσει σκεψου πως μεχρι τωρα εχει μαθει σε μια ρουτινα,θελει κ ενα χρονο προσαρμογης

Αυτο που δεν μου αρεσει ειναι πως με αυτον τον τροπο δεν εχω την ευκαιρια να εφαρμοσω ρουτινα υπνου (μπανιο και ταισμα στο δωματιο με χαμηλο φωτισμο και ησυχια). Για να το κανω αυτο θα πρεπει να γινεται μετα τις 10 που κοιμαται η μικρη αλλιως θα πρεπει να την αφησω πανω απο μια ωρα μονη της! Αυτος ειναι ο λογος που αρχικα αρχισα να τον ξυπναω εκεινη την ωρα.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

cmes: Μη νιμιζεις κ εγω την κανω μπανιο και την ταιζω στο σαλονι με φως βασικα τις μισες λαμπες του πολυφωτου , την περνω αγκαλια μετα κοιμαται κατ'ευθειαν.σιγουρα ειναι πιο δυσκολο κ με δευτερο παιδι αλλα γνωμη μου ειναι σταματα να τον ξυπνας να δεις πως θα παει.αφου παλι κ χορτατος ξυπνησε την ιδια ωρα .απλα αφου τον ταισεις πηγαινε για λιγο σε ενα αλλο δωματιο μεχρι να κοιμηθει αν υπαρχει δυνατοτητα βεβαια με τη μικρη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...