Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Κορίτσια 355 η δεύτερη χοριακή!!!!

      Μπορεί να μην σε ξέρω αλλά πραγματικά σας εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια σου εύχομαι μόνο καλά νέα από εδώ και πέρα. Πρέπει να κάναμε μαζί την εμβρυομεταφορα Παρασκευή. Πρώτη χοριακη Σάββατο (9ημερα) 27 κάτι Δεύτερη χοριακη Δευτέρα (11 ημέρα) 69 κάτι Τετάρτη σήμερα (13 ημέρα) 227 πιστεύεις έχουμε ελπίδα;;; Φοβάμαι γιατί ξεκίνησε με μικρή χοριακη. Φοβάμαι για χρωμόσωμα που έχω μη δεν πάει κάτι καλά. Κορίτσια σε όλες εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια είναι δύσκολος ο δρόμος μασ αλλά θα τα καταφέρουμε 

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα! 

Σας παρακολουθώ σιωπηλά και διαπιστώνω πόσο κοινά είναι τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε. Και με τα μωρά και με τους άντρες. Όσο για την πεθερά η δικιά μου δεν ξέρω πως της έχει βγει παρότι είναι το πρώτο εγγόνι, δεν έρχεται να το δει. Από την μία έχω την ησυχία μου και το απολαμβάνω, από την άλλη θα ήθελα το παιδί να το βλέπει και η άλλη γιαγιά. 

Ήθελα κάτι ακόμη να πω. Από τότε που γέννησα έχω δει τρεις φορές περίοδο. Οι δύο ήταν σε κοντινές μέρες, περίπου 15 μέρες διαφορά και η τρίτη ήρθε στις 24 μέρες που ήταν περίπου ο κύκλος μου. Τώρα έχουν περάσει 30 ημέρες και δεν έχει έρθει ακόμη. Έχω όμως συμπτώματα. Λέτε να είναι θέμα ορμονών; Νόμιζα ότι είχε επανέλθει ο οργανισμός μου. Θηλάζω, όχι όμως αποκλειστικά. Δεν πιστεύω να συμβαίνει τίποτα άλλο... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Σοφουλάκι πριν γεννησω ο γιατρος μου με ειχε ενημερωση για την περιοδο μετα την γεννα.σε καποιες γυναικες κ ειδικα σ αυτες που δεν θηλαζουν ο οργανισμος επανερχεται πολυ γρηγορα.αλλα στην αρχη μου ειχε πει για ασταθεια κυκλου.απο την στιγμη που ακομα θηλαζεις ισως να συμβαινει γι αυτο.ρωτα τον γιατρο σου ομως για να εισαι σιγουρη.

Link to comment
Share on other sites

Το βλέπω λίγο μάταιο να τον ρωτήσω. Άλλωστε ποια ενδεχόμενα υπάρχουν; ή να είναι θέμα ορμονών οπότε αναμένω υπομονετικά ή να είναι αυτό που θα ευχόμουν αλλά δεν νομίζω ότι θα μπορούσε να συμβεί τόσο σύντομα και μάλιστα κατά τη διάρκεια του θηλασμου... Υπάρχουν και άλλα ενδεχόμενα; 

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως για την απάντηση σου! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Σοφουλάκι είπε:

Το βλέπω λίγο μάταιο να τον ρωτήσω. Άλλωστε ποια ενδεχόμενα υπάρχουν; ή να είναι θέμα ορμονών οπότε αναμένω υπομονετικά ή να είναι αυτό που θα ευχόμουν αλλά δεν νομίζω ότι θα μπορούσε να συμβεί τόσο σύντομα και μάλιστα κατά τη διάρκεια του θηλασμου... Υπάρχουν και άλλα ενδεχόμενα; 

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως για την απάντηση σου! 

μπορει να σου εχει κανει καμια κυστουλα κ να θελει να σε δει βρε ο γιατρος σου. παρτον ενα τηλεφωνακι! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στις ομορφες!! Σε λιγο θα παω στο ραντεβου της φυσιοθεραπειας που σας ελεγα, ακομα δεν εχω καταφερει να το κανω! Οταν γυρισω θα σας πω εμπειριες! Χθες η πεθερα μου πηγε στο γιατρο και σε μια βδομαδα βγαζει το γυψο!! Επιτελους!!!

Επισης, αποφασισα να αρχισω επισημως διατροφη γιατι δεν παει αλλο!!! Θελω στηριξη και σπρωξιμο!! 

Α!! Γιορταζει και η κορουλα μου σημερα!!:mad:


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!!

cmes: Να σοθ ζησει η κορουλα σου παντα ευτυχισμενη να ειναι.αφου το πηρες αποφαση με τη διατροφη θα τα καταφερεις εγω ακομα δεν ξεκινησα..

σοφουλακι: Θελεις τοσο συντομα να μεινεις εγκυος; μαλλον μεχρι να σταθεροποιηθει ο κυκλος θελει μερικους μηνες.παντως πολλες κοπελεε εμειναν εγκυρς ενω θηλαζαν

μανιταρι μαγικο: Καλα θα κανεις .μπορει να στεναχωρεθηκες με αυτο ποθ εγινε αλλα βοηθησε να μπει λιγο παγος στην πεθερα που ειχε παρει πολυ αερα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! 

Να χαίρεσαι την κορούλα σου! Πάντα γερή και δυνατή! 

Ντρέπομαι να πάρω τον γιατρό τηλέφωνο για κάτι τέτοιο. Για την κύστη έχεις δίκιο ούτε που το είχα σκεφτεί. Και οτιδήποτε άλλο δεν μπορώ να φανταστώ. Όμως θα πρέπει να πάω από κείνα με δει. Οπότε ας αφήσω να περάσουν μερικές μέρες ακόμη αφού το πιθανότερο είναι να μην έχει επανέλθει ακόμα ο οργανισμός και βλέπουμε. Θα πάρω κι ένα τεστ από το φαρμακείο να μου φύγει η ιδέα αν και θα είναι πεταμένα λεφτά. 

Βιάζομαι και θα επιθυμούσα να μείνω έγκυος επειδή είμαι μεγάλη σε ηλικία και έμεινα έγκυος με εξωσωματική . Και υπάρχει μια περίοδος γονιμότητας μετά την εγκυμοσύνη που δε θέλω να χάσω γιατί μετά... παπαλα! Επίσης, ειμαι που είμαι μεγάλη για το παιδί μου, αν υπηρχε δεύτερο να μην το καθυστερήσω κι άλλο. 

Link to comment
Share on other sites

@CMESνα την χαιρεσαι την κορακλα σου να ειναι παντα καλα κ χαμογελαστη!!αντε κ καλη τυχη με την διατροφη!!

@rainbowεσκασα δεν στεναχωρηθηκα απλως.τωρα απλα θα υποστουν τις συνεπειες αυτες που προσπαθουσα να καλυψω εγω τοσο καιρο κ καθομουν κ εσκαγα μονη μου.ας προσεχε ο αντρας μου.η μαμα μου στενοχωρηθηκε παρα πολυ κ οταν της ειπα να ερθει το σαββατο να με δει μαζι με την κουμπαρα μου  μου ειπε οτι εδω δεν ξαναπαταει γτ ο αντρας μου της εδωσε την εντυπωση οτι δεν την συμπαθει κ τετοια.κ επειδη ξερω την μανα μου ξερω οτι θα το κρατησει για καιρο αυτο.εγω βγηκα παλι χαμενη αλλα αυτη τη φορα θα παρω δραστικα μετρα κ σ οποιον αρεσει.

Link to comment
Share on other sites

@Σοφουλάκιποσο χρονων εισαι αν επιτρεπεται;;η κουμπαρα μου εκανε τρεις αποτυχημενες εξωσωματικες ειχαν κ οι δυο προβλημα κ οταν σταματησαν λογο οικονομικου εμεινε εγκυος στο πρωτο φυσιολογικα.κ τωρα μετα απο τρια χρονια ειναι παλι εγκυος χωρις καποια θεραπεια η εξωσωματικη απλα ετυχε κ ειναι 36 χρονων.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

@Σοφουλάκιποσο χρονων εισαι αν επιτρεπεται;;η κουμπαρα μου εκανε τρεις αποτυχημενες εξωσωματικες ειχαν κ οι δυο προβλημα κ οταν σταματησαν λογο οικονομικου εμεινε εγκυος στο πρωτο φυσιολογικα.κ τωρα μετα απο τρια χρονια ειναι παλι εγκυος χωρις καποια θεραπεια η εξωσωματικη απλα ετυχε κ ειναι 36 χρονων.

36 καλε δεν εισαι μεγαλος για μωρο........

μετα τις εξωσωματικες επειδη ειναι ορμονες πολλες φορες διορθωνονται καποια θεματα χωρις να το καταλαβεις ο οργανισμος καπως ξυπναει σε μερικους ανθρωπους μετα απο ορμονες κ γιαυτο πετυχαινουν φυσιολογικα πολλες φορες.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να σας πω εγω κοριτσια το θεμα μου.εμεις 4χρονια προσπαθουσαμε οχι με γιατρους μονοι μας με τον κλασικο πατροπαραδωτο τροπο κ δεν γινοταν τπτ.ειχαμε αρχισει να πιστευουμε οτι μαλον ειχα προβλημα κ καααποια  στιγμη θα πηγαιναμε στο γιατρο.ο αντρας μου ειχε μια σχεση πριν απο εμενα κ η κοπελα ειχε μεινει εγκυος κ επειδη σπουδαζε το εριξε αρα ο αντρας μου δεν ειχε καποιο θεμα.επειδη ασχολουμε πολυ με φυτικα σκευασματα κ βοτανα εκατσα κ διαβασα ποια βοτανα βοηθανε στην υπογονιμοτητα.τελικα κατεληξα στο φασκομηλο ρυθμιστης των γυναικειων ορμονων.επινα καθε βραδυ φασκομηλο( πολυ πικρο) για 6 μηνες περιπου.μετα εμεινα εγκυος!!! Οταν πηγα λοιπον στο γιατρο μου κ του εξηγησα τι κ πως γυρισε κ μου ειπε οτι σιγουρα ειχα καποιο προβλημα απλα πρεπει να μην ηταν κατι καθοριστικο.οταν του ειπα για το φασκομηλο γυρισε κ μου ειπε οτι ειμαι τυχερη που προσπαθησα πρωτα μ αυτο το τροπο κ δεν πεταξα τα λεφτα μου σε εξωσωματικες.σιγουρα δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις σαν εμενα κ σιγουρα καποιες περιπτωσεις χρειαζονται ιατρικη καθοδηγηση.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

Να σας πω εγω κοριτσια το θεμα μου.εμεις 4χρονια προσπαθουσαμε οχι με γιατρους μονοι μας με τον κλασικο πατροπαραδωτο τροπο κ δεν γινοταν τπτ.ειχαμε αρχισει να πιστευουμε οτι μαλον ειχα προβλημα κ καααποια  στιγμη θα πηγαιναμε στο γιατρο.ο αντρας μου ειχε μια σχεση πριν απο εμενα κ η κοπελα ειχε μεινει εγκυος κ επειδη σπουδαζε το εριξε αρα ο αντρας μου δεν ειχε καποιο θεμα.επειδη ασχολουμε πολυ με φυτικα σκευασματα κ βοτανα εκατσα κ διαβασα ποια βοτανα βοηθανε στην υπογονιμοτητα.τελικα κατεληξα στο φασκομηλο ρυθμιστης των γυναικειων ορμονων.επινα καθε βραδυ φασκομηλο( πολυ πικρο) για 6 μηνες περιπου.μετα εμεινα εγκυος!!! Οταν πηγα λοιπον στο γιατρο μου κ του εξηγησα τι κ πως γυρισε κ μου ειπε οτι σιγουρα ειχα καποιο προβλημα απλα πρεπει να μην ηταν κατι καθοριστικο.οταν του ειπα για το φασκομηλο γυρισε κ μου ειπε οτι ειμαι τυχερη που προσπαθησα πρωτα μ αυτο το τροπο κ δεν πεταξα τα λεφτα μου σε εξωσωματικες.σιγουρα δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις σαν εμενα κ σιγουρα καποιες περιπτωσεις χρειαζονται ιατρικη καθοδηγηση.

 

οι περισσοτερες περιπτωσεις χρειαζονται ιατρικη καθοδηγηση. καταρχας εξαρταται τι ηλικια ξεκινας τις προσπαθειες αν ξεκινας προσπαθεις στα 25 σου χρονια δεν χρειαζεται να βιαστεις δηλαδη αν φτασεις κ 29 χωρις αποτελεσμα δεν χαθηκε κ ο κοσμος. αν ξεκινησεις ομως στα 29 προσπαθειες κ φτασεις 34 τοτε ισως κ να εχεις χασει πολυτιμο χρονο. 

δεν εννοω οτι εισαι μεγαλος στα 34 αλλα αν υπαρχει καποιο θεμα δεν ξερεις ποτε μετα απο ποσα χρονια θα τα καταφερεις..... εγω εχω φιλη που στα 29 της ανακαληψε οτι δεν εχει πολλα ωαρια κ οχι καλης ποιοτητας χωρις φυσικα να εχει κανενα συμπτωμα κ ξεκινησε να μαζευει εμβρυα. επειδη το ανακαλυψε νωρις δηλαδη ζητησε βοηθεια πολυ νωρις οι πιθανοτητες να μεινει εγκυος ειναι παρα πολλες αν το ειχε καθυστερησει στα 35 της το πιο πιθανο ηταν να παει με δανεικα.....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , linaa είπε:

οι περισσοτερες περιπτωσεις χρειαζονται ιατρικη καθοδηγηση. καταρχας εξαρταται τι ηλικια ξεκινας τις προσπαθειες αν ξεκινας προσπαθεις στα 25 σου χρονια δεν χρειαζεται να βιαστεις δηλαδη αν φτασεις κ 29 χωρις αποτελεσμα δεν χαθηκε κ ο κοσμος. αν ξεκινησεις ομως στα 29 προσπαθειες κ φτασεις 34 τοτε ισως κ να εχεις χασει πολυτιμο χρονο. 

δεν εννοω οτι εισαι μεγαλος στα 34 αλλα αν υπαρχει καποιο θεμα δεν ξερεις ποτε μετα απο ποσα χρονια θα τα καταφερεις..... εγω εχω φιλη που στα 29 της ανακαληψε οτι δεν εχει πολλα ωαρια κ οχι καλης ποιοτητας χωρις φυσικα να εχει κανενα συμπτωμα κ ξεκινησε να μαζευει εμβρυα. επειδη το ανακαλυψε νωρις δηλαδη ζητησε βοηθεια πολυ νωρις οι πιθανοτητες να μεινει εγκυος ειναι παρα πολλες αν το ειχε καθυστερησει στα 35 της το πιο πιθανο ηταν να παει με δανεικα.....

Ναι σιγουρα κ εγω απο τα 29 εμεινα εγκυος στα 33 μου.ειχα αγχωθει πολυ οσο περναγε ο καιρος κ ημουν ενα βημα πριν παω στο γιατρο απλα ετυχε.κ εκτος αυτου εχω ενα θεμα με τα βοτανα πιστευω πως κανουν την δουλεια των φαρμακων χωρις να χρειαζεται να βομβαρδιζουμε τον οργανισμο μας με αχρηστα χημικα.στον μπεμπακο για παραδειγμα δεν χρησιμοποιω κρεμα του εμποριου για την αλλαγη πανας φτιαχνω ωραιοτατη κεραλοιφη  με ελαιολαδο απο δικες μας ελιες κ κερι κ του βαζω.ρωτησα τον παιδιατρο βεβαια αλλα κ αυτος ηταν πιο ενθουσιασμενος απο εμενα.κ οταν τον κανω μπανιο αντι για baby oil η για κρεμα του βαζω αμυγδαλελαιο η χαμομηλολαδο που φτιαχνω μονη μου κ ειναι κ ηρεμιστικο κ γι αυτο ρωτησα τον γιατρο.κ σιγουρα ο χρονος ειναι πολυ σημαντικος για εμας τις γυναικες κ αν υπαρχει προβλημα πρεπει να συμβουλευτεις γιατρο κ αμεσα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μανιταρι Μαγικο είπε:

Ναι σιγουρα κ εγω απο τα 29 εμεινα εγκυος στα 33 μου.ειχα αγχωθει πολυ οσο περναγε ο καιρος κ ημουν ενα βημα πριν παω στο γιατρο απλα ετυχε.κ εκτος αυτου εχω ενα θεμα με τα βοτανα πιστευω πως κανουν την δουλεια των φαρμακων χωρις να χρειαζεται να βομβαρδιζουμε τον οργανισμο μας με αχρηστα χημικα.στον μπεμπακο για παραδειγμα δεν χρησιμοποιω κρεμα του εμποριου για την αλλαγη πανας φτιαχνω ωραιοτατη κεραλοιφη  με ελαιολαδο απο δικες μας ελιες κ κερι κ του βαζω.ρωτησα τον παιδιατρο βεβαια αλλα κ αυτος ηταν πιο ενθουσιασμενος απο εμενα.κ οταν τον κανω μπανιο αντι για baby oil η για κρεμα του βαζω αμυγδαλελαιο κ γι αυτο ρωτησα τον ρωτησα τον γιατρο.κ σιγουρα ο χρονος ειναι πολυ σημαντικος για εμας τις γυναικες κ αν υπαρχει προβλημα πρεπει να συμβουλευτεις γιατρο.

εννοειτε οτι τα φυσικα ειναι τα καλητερα οταν τελικα δεν υπαρχει κατι σοβαρο!!! απλα ησουν παρα μα παρα πολυ τυχερη που σου ετυχε τελικα. οι περισσοτερες κοπελες δυστυχως που προσπαθουν πανω απο δυο χρονια εχουν κατι μη αναστρεψιμο κ οταν χανουν τοσο χρονο μετα τα πραγματα ειναι ακομα πιο πιεστικα κ ανχωτικα κ ολο αυτο ειναι ενας φαυλος κυκλος.

σκεψου στα 34 να εκανες πρωτη προσπαθεια εξωσωματικης κ να ηταν αποτυχημενη ποσο ανχωτικο θα ηταν τοτε δεν θα παρακαλουσες να την εχεις κανει απτα 31 σου???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...