Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Nephelie said:

Ααααα καλαααα!Και δεν σου κανουν καν εξ αιματος prg και ε2 να δουνε τι παιζει; Τιποτα;;;;

Με βλεπει παθολογος-ενδοκρινολογος και αν ποναω κτλ θα με δουν. Αλλα ειναι ετσι το συστημα! 

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Balloo είπε:

Γεια σας κορίτσια. Σήμερα πήγα για υπέρηχο. Είδαμε μόνο αμνιακό σάκο 7,8mm κι όχι λεκιθικό και είμαι 5w1d. Η γιατρός μου είπε να μην αγχώνομαι κι ότι είμαστε καλά. Αναμονή μέχρι την άλλη Παρασκευή..ουφ.

Όλα μια χαρά ! Θα φανεί και ο λεκιθικος ! Μην αγχώνεσαι καλή μου !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, lizard12 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ αλλά δεν το πιστεύω πια. Ανέβηκε πολύ πολύ λίγο κ έχω χάσει ελπίδες. Σας ευχαριστώ όλες. 

Κοριτσάκι..... Μην προδικάζεις!!σκέψου να ναι ολα καλα, εσύ να προδικάζεις και να κανεις κακό στο μωρό!  

13 ώρες πρίν, Moana είπε:

σήμερα είχα άδεια απο τη δουλεια κ το σπιτι με σκοτώνει... γενικά όταν δεν απασχολώ το μυαλό μου με αλλα πράγματα σκέφτομαι ολο αυτα! ειδικά τωρα που περιμένω κ αποτελέσματα. Φρίκη! 

 

Σήμερα έκανες χοριακη?? 

Εύχομαι να έχεις πολύ καλά νέα! 

  • Ευχαριστώ 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Nephelie είπε:

Λοιπον πεταγομαι ξανά και εγω 42  @geozak γιατί λες αδυνατο; Δεν ειχες ουτε εσυ ποτε; μη μου λετε τετοια τωρα γιατί με βλαστοκυστες θα με παει για πρωτη φορα.. θα ξεπαγωσει τα 2 που ειναι 3ης λεει και θα τα αφησει για βλαστοκυστες και αυτο το φρεσκο ή τα φρεσκα(αν βγει δευτερο)επισης θα το/τα αφησει για βλαστοκυστη ΣΟΚ οταν το ακουςα ετρεμα,λετε να μη μεινει κανενα στο τελος και να ακυρωθει η ετ; 

Κορίτσια μου χαλαρώστε.... Εμένα μου πήρε 10 ωάρια γονιμοποιήθηκαν τα 9 προχώρησαν τα 7 τριτης ημέρας και έβαλα τα 4 άφησα τα άλλα τρία γιατί ήταν πίσω σε διαιρέσεις μου είπανε και από αυτά που δεν τα είχα υπολογίσει καν έγινε ένα βλαστοκύστη. Ετών 44 παρακαλώ. Μην προδικάζεται καμία δεν είναι ίδια με την άλλη. Πήρα θετικό τεστ εγκυμοσύνης αλλά η χοριακή τρελάθηκε λίγο και αναγκαστήκαμε και διακόψαμε στην 8η εβδομάδα. Καμία γυναίκα δεν μπορεί να συγκριθεί με την άλλη επειδή έχει την ίδια ηλικία. Το θέμα είναι πολυπαραγοντικό και θα το αντιμετωπίσει η καθεμία μαζί με τον γιατρό της.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Γεια σας κορίτσια. Σήμερα πήγα για υπέρηχο. Είδαμε μόνο αμνιακό σάκο 7,8mm κι όχι λεκιθικό και είμαι 5w1d. Η γιατρός μου είπε να μην αγχώνομαι κι ότι είμαστε καλά. Αναμονή μέχρι την άλλη Παρασκευή..ουφ.

Μπράβο βρε κορίτσι μου! Όλα καλά θα πάνε....ερώτηση: πόσο πρέπει να είναι ο σάκος; Τι είναι λεκιθικο και 5w1d; Δεν έχω ιδέα!!!!! 

Λοιπόν Το googlara γιατί θα με έτρωγε η αγωνία! Τουλάχιστον τώρα, όταν θα μου πει τιμές ο γιατρός δεν θα τον κοιτάζω σαν χάνος!

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες! 

  • Χαχα 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Balloo είπε:

Γεια σας κορίτσια. Σήμερα πήγα για υπέρηχο. Είδαμε μόνο αμνιακό σάκο 7,8mm κι όχι λεκιθικό και είμαι 5w1d. Η γιατρός μου είπε να μην αγχώνομαι κι ότι είμαστε καλά. Αναμονή μέχρι την άλλη Παρασκευή..ουφ.

Μια χαρά βρε!κι εγώ που πήγα 5w 3d μόνο ένα σάκο είδα τίποτα άλλο.ειναι πολύ νωρίς ακόμη!το άγχος δεν τελειώνει ποτέ!!!!εγώ και στην πρώτη εγκυμοσύνη κάθε φορά που είχαμε ραντεβού στο γιατρό με έπιανε τρελά.μολις άκουγα καρδούλες ηρεμουσα.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όπως το περιμέναμε.  Είδαμε σάκο, ενδομήτριο ευτυχώς,  αλλά μου λέει είναι περίπου 2 μερες πίσω σε μέγεθος.  Δεν είπε χιλιοστά αλλά είναι μικρός.  Δε σταματάς μου λέει τα φάρμακα, Δευτέρα κ Τετάρτη χοριακη μήπως και.... μου είπε ότι με τόσο μικρή αύξηση που είχα, μόνο αν έκανε λάθος το εργαστηριο υπάρχει ελπίδα αλλιώς Όχι. Όπως κ να έχει,  συνεχίζω φάρμακα κ από βδομάδα θα ξεκαθαρίσει το τοπίο. Πέφτουμε, σηκωνόμαστε κ προσπαθούμε πάλι.  Αφού τα καταφέραμε μια φορά, αυτό μου δίνει θάρρος να προσπαθήσω πάλι.

  • Μου αρέσει 7
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, lizard12 είπε:

Κορίτσια όπως το περιμέναμε.  Είδαμε σάκο, ενδομήτριο ευτυχώς,  αλλά μου λέει είναι περίπου 2 μερες πίσω σε μέγεθος.  Δεν είπε χιλιοστά αλλά είναι μικρός.  Δε σταματάς μου λέει τα φάρμακα, Δευτέρα κ Τετάρτη χοριακη μήπως και.... μου είπε ότι με τόσο μικρή αύξηση που είχα, μόνο αν έκανε λάθος το εργαστηριο υπάρχει ελπίδα αλλιώς Όχι. Όπως κ να έχει,  συνεχίζω φάρμακα κ από βδομάδα θα ξεκαθαρίσει το τοπίο. Πέφτουμε, σηκωνόμαστε κ προσπαθούμε πάλι.  Αφού τα καταφέραμε μια φορά, αυτό μου δίνει θάρρος να προσπαθήσω πάλι.

Εύχομαι να πάρει μπρος το εμβρυακι σου! Καταλαβαίνω το άγχος σου έχω  το περάσει αυτό 

2 ώρες πρίν, Balloo είπε:

Γεια σας κορίτσια. Σήμερα πήγα για υπέρηχο. Είδαμε μόνο αμνιακό σάκο 7,8mm κι όχι λεκιθικό και είμαι 5w1d. Η γιατρός μου είπε να μην αγχώνομαι κι ότι είμαστε καλά. Αναμονή μέχρι την άλλη Παρασκευή..ουφ.

Μια χαρά balloons! Άντε  υπομονή τώρα 

Εγώ κορίτσια είμαι σε αναμμένα κάρβουνα! Πήρα στο κέντρο αύριο θα κάνω την χοριακη μου και μέχρι τις 3 θα ξέρω αποτέλεσμα 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Thia1985 said:

Κοριτσάκι..... Μην προδικάζεις!!σκέψου να ναι ολα καλα, εσύ να προδικάζεις και να κανεις κακό στο μωρό!  

Σήμερα έκανες χοριακη?? 

Εύχομαι να έχεις πολύ καλά νέα! 

ελα κοριτσάρα μου, αυριο η χοριακη... καμια ελπίδα. ουτε τσιμπήματα, ουτε μαγκωματα, ουτε πόνοι περιόδου, ουτε μέση, ουτε βυζια, ουτε πονοκέφαλοι, ουτε ροζ, ουτε καφε, ουτε κόκκινο, ουτε μπλε... το απόλυτο ΤΙΠΟΤΑ! το χω ξαναπεράσει αυτο το το τπτ, παω προετοιμασμένη! Επόμενο βήμα προεμφυτευτικος... το δουλεύω ολο αυτόν τον καιρο  

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ευχαριστώ ❤️ Πίστευα ότι θα νιώσω καλύτερα, αλλά πάλι αγχωμένη είμαι. Έχω την αίσθηση ότι η γυναικολόγος μου ήθελε να δει καααατι παραπάνω.. Τι να πω, μπορεί να έχω αρχίσει να χαζεύω. Δεύτερο σάκο δεν είδαμε πουθενά. Κανονικά είχα υπέρηχο σε δύο εβδομάδες από τώρα, αλλά που να αντέξω εγώ..Έβαλα ραντεβού σε μία.

@Papaki@  με το καλό κορίτσι μου να πάρεις μια μεγάαααλη χοριακή!!! Πολύ καλή επιτυχία!! 

@lizard12 η καλύτερή μου φίλη στην τρίτη της ΕΤ είχε πρώτη χοριακή 40, δεύτερη 20 και τρίτη 7. Σταμάτησε τα φάρμακα κι όμως έγινε το θαύμα. Περίπου την 8η εβδομάδα είδαν σάκο! Και γεννήθηκε ο άντρας της ζωής μου. ΜΗ χάνεις τις ελπίδες σου..κάτι μου λέει ότι όλα θα πάνε καλά.. :rolleyes:❤️

Just now, Moana είπε:

ελα κοριτσάρα μου, αυριο η χοριακη... καμια ελπίδα. ουτε τσιμπήματα, ουτε μαγκωματα, ουτε πόνοι περιόδου, ουτε μέση, ουτε βυζια, ουτε πονοκέφαλοι, ουτε ροζ, ουτε καφε, ουτε κόκκινο, ουτε μπλε... το απόλυτο ΤΙΠΟΤΑ! το χω ξαναπεράσει αυτο το το τπτ, παω προετοιμασμένη! Επόμενο βήμα προεμφυτευτικος... το δουλεύω ολο αυτόν τον καιρο  

Κι άλλες μας τα έλεγαν αυτά και είδες..!! Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια για ένα τεράστιο αποτέλεσμα! Θα περιμένουμε τα ευχάριστα με ανυπομονησία!! Δύο στα δύο αύριο!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Moana είπε:

ελα κοριτσάρα μου, αυριο η χοριακη... καμια ελπίδα. ουτε τσιμπήματα, ουτε μαγκωματα, ουτε πόνοι περιόδου, ουτε μέση, ουτε βυζια, ουτε πονοκέφαλοι, ουτε ροζ, ουτε καφε, ουτε κόκκινο, ουτε μπλε... το απόλυτο ΤΙΠΟΤΑ! το χω ξαναπεράσει αυτο το το τπτ, παω προετοιμασμένη! Επόμενο βήμα προεμφυτευτικος... το δουλεύω ολο αυτόν τον καιρο  

Αντε η μεγάλη μέρα αύριο.... Καλη επιτυχια κορίτσι μου μακάρι να πάνε όλα καλά... Με μια τριψηφια χοριακη.. 

  • Ευχαριστώ 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo said:

Κορίτσια μου ευχαριστώ ❤️ Πίστευα ότι θα νιώσω καλύτερα, αλλά πάλι αγχωμένη είμαι. Έχω την αίσθηση ότι η γυναικολόγος μου ήθελε να δει καααατι παραπάνω.. Τι να πω, μπορεί να έχω αρχίσει να χαζεύω. Δεύτερο σάκο δεν είδαμε πουθενά. Κανονικά είχα υπέρηχο σε δύο εβδομάδες από τώρα, αλλά που να αντέξω εγώ..Έβαλα ραντεβού σε μία.

@Papaki@  με το καλό κορίτσι μου να πάρεις μια μεγάαααλη χοριακή!!! Πολύ καλή επιτυχία!! 

@lizard12 η καλύτερή μου φίλη στην τρίτη της ΕΤ είχε πρώτη χοριακή 40, δεύτερη 20 και τρίτη 7. Σταμάτησε τα φάρμακα κι όμως έγινε το θαύμα. Περίπου την 8η εβδομάδα είδαν σάκο! Και γεννήθηκε ο άντρας της ζωής μου. ΜΗ χάνεις τις ελπίδες σου..κάτι μου λέει ότι όλα θα πάνε καλά.. :rolleyes:❤️

Κι άλλες μας τα έλεγαν αυτά και είδες..!! Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια για ένα τεράστιο αποτέλεσμα! Θα περιμένουμε τα ευχάριστα με ανυπομονησία!! Δύο στα δύο αύριο!

Το απόλυτο τπτ δυστυχώς δεν το εχω ακούσει απο καμια με θετική εξέλιξη, αλλα δε πειραζει, κοντός ψαλμός αλληλούια! Ευχαριστω  πολυ!

να πανε ολα καλα με την εγκυμοσύνη σου, κ να σταματήσεις να αγχώνεσαι. να μπορέσεις να την απολαύσεις!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Το απόλυτο τπτ δυστυχώς δεν το εχω ακούσει απο καμια με θετική εξέλιξη, αλλα δε πειραζει, κοντός ψαλμός αλληλούια! Ευχαριστω  πολυ!

να πανε ολα καλα με την εγκυμοσύνη σου, κ να σταματήσεις να αγχώνεσαι. να μπορέσεις να την απολαύσεις!

Σε περιμένω με μεγάλη αγωνία.. Είπαμε μπορεί να  γίνει το θαυματακι... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

ελα κοριτσάρα μου, αυριο η χοριακη... καμια ελπίδα. ουτε τσιμπήματα, ουτε μαγκωματα, ουτε πόνοι περιόδου, ουτε μέση, ουτε βυζια, ουτε πονοκέφαλοι, ουτε ροζ, ουτε καφε, ουτε κόκκινο, ουτε μπλε... το απόλυτο ΤΙΠΟΤΑ! το χω ξαναπεράσει αυτο το το τπτ, παω προετοιμασμένη! Επόμενο βήμα προεμφυτευτικος... το δουλεύω ολο αυτόν τον καιρο  

Καλέ μην ψάχνετε σημάδια, εγώ και στις τέσσερις εμβρυομεταφορες είχα τα πάντα εκτός από αίμα και τπτ!!! 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Καλέ μην ψάχνετε σημάδια, εγώ και στις τέσσερις εμβρυομεταφορες είχα τα πάντα εκτός από αίμα και τπτ!!! 

Και εγώ !τα παντα ομως!!Τελικα μαλλον δεν πρεπει να εχουμε συμπτωματα αυτο καταλαβαινω .. @Moana παμε δυνατα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...