Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 37 λεπτά , elpida2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Δεν μπορώ να το ελέγξω. Είναι πέρα από τις δυνάμεις μου. Έχω αγχωθεί πολύ. Αύριο έχω υπέρηχο για να δούμε σάκο. Χθές η χοριακή ήταν περίπου 1350 και θεωρώ ότι μέχρι αύριο θα φτάσει 2800 άρα πρέπει να δούμε οπωσδήποτε σάκο. Πέρσι περίπου τέτοιο καιρό στις ίδιες μονάδες είχα κάνει υπέρηχο και δεν είδαμε τίποτα. Τελικά ήταν εξωμήτριο. Έχουν ξυπνήσει πολύ έντονα οι μνήμες εκείνες. Δε θέλω να το ξαναπεράσω αυτό. Σκέφτομαι διάφορα προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά τίποτα. Θέλω πολύ όλα να πάνε καλά. 

Καλη μου, σε καταλαβαίνω απόλυτα..(μιας και εχω περασει κατι παρομοιο) Ομως.. Δε σημαίνει οτι μια κακη μας εμπειρία θα επαναληφθεί. Οτι πιο ευχαριστο βρεις να ασχοληθεις σημερα, να το κανεις για να περάσει η ωρα. Να σαι ψυχραιμη και ολα θα ναι καλα και θα δεις το ονειρο σου σιγα σιγα που θα γίνεται πραγματικότητα. Απο εμενα ολη μου τη θετικη ενέργεια και αναμενω νεα σου.. :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mareva said:

Καλη μου, σε καταλαβαίνω απόλυτα..(μιας και εχω περασει κατι παρομοιο) Ομως.. Δε σημαίνει οτι μια κακη μας εμπειρία θα επαναληφθεί. Οτι πιο ευχαριστο βρεις να ασχοληθεις σημερα, να το κανεις για να περάσει η ωρα. Να σαι ψυχραιμη και ολα θα ναι καλα και θα δεις το ονειρο σου σιγα σιγα που θα γίνεται πραγματικότητα. Απο εμενα ολη μου τη θετικη ενέργεια και αναμενω νεα σου.. :)

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου Να είσαι καλά :) Ελπίζω να έχω καλά νέα αύριο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι σας έχει πει ο γιατρός για τα μπάνια μετά την ετ? Εμένα τα απαγορεύει. Δεν παλεύεται αυτό με τον καύσωνα! Έχω κι ένα παιδάκι που θέλει κι αυτό τα μπάνια του.

Άλλη μια εβδομάδα υπομονή!!! :-|

Link to comment
Share on other sites

Just now, Manoulitsa75 είπε:

Κορίτσια τι σας έχει πει ο γιατρός για τα μπάνια μετά την ετ? Εμένα τα απαγορεύει. Δεν παλεύεται αυτό με τον καύσωνα! Έχω κι ένα παιδάκι που θέλει κι αυτό τα μπάνια του.

Άλλη μια εβδομάδα υπομονή!!! :-|

Έχεις προχωρήσει σε εμβρυομεταφορά και περιμένεις;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Manoulitsa75 είπε:

Κορίτσια τι σας έχει πει ο γιατρός για τα μπάνια μετά την ετ? Εμένα τα απαγορεύει. Δεν παλεύεται αυτό με τον καύσωνα! Έχω κι ένα παιδάκι που θέλει κι αυτό τα μπάνια του.

Άλλη μια εβδομάδα υπομονή!!! :-|

Και βεβαια απαγορεύεται. Δεν θα σαμποτάρεις την προσπαθεια σου , για μια εβδομαδα. Πήγαινε το παιδί στη+ θάλασσα κι εσυ μην μπεις.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Manoulitsa75 είπε:

Κορίτσια τι σας έχει πει ο γιατρός για τα μπάνια μετά την ετ? Εμένα τα απαγορεύει. Δεν παλεύεται αυτό με τον καύσωνα! Έχω κι ένα παιδάκι που θέλει κι αυτό τα μπάνια του.

Άλλη μια εβδομάδα υπομονή!!! :-|

 Κι εμένα ο γιατρός ekswswmatikis μου είχε απαγορεύσει τα μπάνια κ μετά που βγήκε θετικό το τέστ.ο γυναικολόγος μου που πήγα πρώτη φορά στην 6 βδομάδα μου είπε να κάνω άφοβα.λίγο υπομονή!


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Έχεις προχωρήσει σε εμβρυομεταφορά και περιμένεις;

Ναι, ένα 3 ημερών κατάψυξης, το έβαλα την Παρασκευή. Χοριακή τη Τρίτη 14/07. Δεν έχω πολλές ελπίδες βέβαια. 

Τόσο αυστηρά είναι κορίτσια με τα μπάνια? Εγώ πήγα το πρωί σε μια πισίνα, βούτηξα και λίγο κατά λάθος, ο γιατρός όμως είπε ότι πιο πολύ το αλάτι και το ιώδιο πειράζει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Manoulitsa75 είπε:

Ναι, ένα 3 ημερών κατάψυξης, το έβαλα την Παρασκευή. Χοριακή τη Τρίτη 14/07. Δεν έχω πολλές ελπίδες βέβαια. 

Τόσο αυστηρά είναι κορίτσια με τα μπάνια? Εγώ πήγα το πρωί σε μια πισίνα, βούτηξα και λίγο κατά λάθος, ο γιατρός όμως είπε ότι πιο πολύ το αλάτι και το ιώδιο πειράζει.

Καλή επιτυχία να έχεις αλλά γενικά καλά είναι να προσέχεις λίγο τώρα μέχρι να πάρεις τη χοριακή. για το μπάνιο τον ρώτησα και εγώ στην πισίνα και μου είπε ότι αν είναι καθαρή Δεν πειράζει.

Link to comment
Share on other sites

On 3/7/2020 at 4:42 ΜΜ, Visit a vis είπε:

Κορίτσια, ποιες παίρνετε και κορτιζόνη; Ποια συγκεκριμένα; Παίρνετε το χάπι κάθε μέρα την ίδια ώρα; Φαντάζομαι είναι μικρή η δόση και δεν επηρεάζει τόσο τον οργανισμό όσο όλα τα άλλα... αλλά κάνει δουλειά αν την λαμβάνεις άλλη ώρα κάθε μέρα; 

Καλημέρα. Παίρνω 1 prezolon κάθε μεσημέρι. Δεν πειράζει να παίξει και λίγο η ώρα. Είναι πολύ μικρή η δόση μου είπε ο γιατρός.

Link to comment
Share on other sites

Αρνητικό και πάλι! Θα απολαύσω το καλοκαίρι που είναι στην αρχή του και μετά θα βάλουμε μπρος για την τρίτη προσπάθεια. Δεν ξέρω αν το όριό μου θα είναι ηλικιακό ή κάποιος αριθμός προσπαθειών. Αυτή τη στιγμή, άλλη μία μού είναι πολύ πολύ δύσκολη. Αλλά ποιος ξέρει; Καλόν αγώνα...να απολαύσετε τις εγκυμοσύνες σας, εγκυούλες της παρέας και να είμαστε καλά!!! Πάω να τα πιω.... σας φιλώ!!!

  • Λυπημένη/-ος 14
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Visit a vis said:

Αρνητικό και πάλι! Θα απολαύσω το καλοκαίρι που είναι στην αρχή του και μετά θα βάλουμε μπρος για την τρίτη προσπάθεια. Δεν ξέρω αν το όριό μου θα είναι ηλικιακό ή κάποιος αριθμός προσπαθειών. Αυτή τη στιγμή, άλλη μία μού είναι πολύ πολύ δύσκολη. Αλλά ποιος ξέρει; Καλόν αγώνα...να απολαύσετε τις εγκυμοσύνες σας, εγκυούλες της παρέας και να είμαστε καλά!!! Πάω να τα πιω.... σας φιλώ!!!

Κοπέλα μου λυπάμαι πραγματικά. Εύχομαι σύντομα να τα καταφέρεις. Είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό. Μόνο όσες το περνούν σε καταλαβαίνουν πραγματικά. εύχομαι η επόμενη προσπάθεια να είναι η τυχερή. ΧΧΧΧ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Visit a vis είπε:

Αρνητικό και πάλι! Θα απολαύσω το καλοκαίρι που είναι στην αρχή του και μετά θα βάλουμε μπρος για την τρίτη προσπάθεια. Δεν ξέρω αν το όριό μου θα είναι ηλικιακό ή κάποιος αριθμός προσπαθειών. Αυτή τη στιγμή, άλλη μία μού είναι πολύ πολύ δύσκολη. Αλλά ποιος ξέρει; Καλόν αγώνα...να απολαύσετε τις εγκυμοσύνες σας, εγκυούλες της παρέας και να είμαστε καλά!!! Πάω να τα πιω.... σας φιλώ!!!

Στεναχωρηθηκα ρε κοριτσι! Ναι να κανετε και τριτη εννοειται! Τριτη και τυχερη ηταν και η δικη μου ,ολα για καποιο λογο γινονται να περασεις τελεια και να εισαι πιο «ετοιμη»για να γινεις μανα!!τις βιταμινες σου,τα φαγητακια σου,η ηρεμια η ξεγνοιασια ολα παιζουν ρολο.θα δεις !! Φιλια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ. Ποιος ξέρει; Ίσως...να ρθει κάποτε. Ψάχνομαι για εξετάσεις πριν τις προτείνει ο γιατρός. Καρυότυπος, κατακερματισμός γράφονται από γυναικολόγο; Θα κοστίζουν αρκετά, φαντάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Visit a vis είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ. Ποιος ξέρει; Ίσως...να ρθει κάποτε. Ψάχνομαι για εξετάσεις πριν τις προτείνει ο γιατρός. Καρυότυπος, κατακερματισμός γράφονται από γυναικολόγο; Θα κοστίζουν αρκετά, φαντάζομαι.

Να τις κανεις αυτες ναι! ο κατακερματισμος δε ξερω αν γραφεται 250 € τον πληρωσαμε στο alab αλλα ξεκινα και απο 150€ αναλογα τα κεντρα.. ο καρυοτυπος γραφεται νομιζω 110 στοιχιζει κανονικα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Visit a vis είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ. Ποιος ξέρει; Ίσως...να ρθει κάποτε. Ψάχνομαι για εξετάσεις πριν τις προτείνει ο γιατρός. Καρυότυπος, κατακερματισμός γράφονται από γυναικολόγο; Θα κοστίζουν αρκετά, φαντάζομαι.

κρίμα ρε κορίτσι μου. τουλάχιστον θα το κάψεις στις διακοπές σου. καρυότυπο είχαμε γράψει και δεν δώσαμε αρκετά λεφτά. κατακερματισμό δεν γνωρίζω. μικρογονιμοποίηση δεν κάνετε; για ανασφάλεια στο σπέρμα καλό είναι να πάρει βιταμήνες κανα τριμηνο ο σύζυγος διορθώνουν τον κατακερματισμό. πέρα από βιταμίνες δεν νομίζω οτι χρειάζεται κάτι άλλο εκτός κ αν κάνει κυρσοκοίλη.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...