Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι;την Πέμπτη έχω τον πρώτο υπέρηχο που αποτι ξέρω γίνεται κολπικά.Καθε μέρα όμως παίρνω 4 ουτροζεσταν κολπικά.Μηπως πρέπει να είναι "καθαρός" ο κόλπος για τον υπέρηχο;Ξέρετε κάτι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Hope girl είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι;την Πέμπτη έχω τον πρώτο υπέρηχο που αποτι ξέρω γίνεται κολπικά.Καθε μέρα όμως παίρνω 4 ουτροζεσταν κολπικά.Μηπως πρέπει να είναι "καθαρός" ο κόλπος για τον υπέρηχο;Ξέρετε κάτι;

Απορροφατε αυτο..τι καθαρος; Θα πλυθεις κανονικα..μη πετας ομως με πιεση νερα μεσα ;-)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope girl είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι;την Πέμπτη έχω τον πρώτο υπέρηχο που αποτι ξέρω γίνεται κολπικά.Καθε μέρα όμως παίρνω 4 ουτροζεσταν κολπικά.Μηπως πρέπει να είναι "καθαρός" ο κόλπος για τον υπέρηχο;Ξέρετε κάτι;

Όχι καλέ.δεν θα κάνεις ετ για να ψάχνουν να περάσουν το έμβρυο από τον τράχηλο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Ναι ρε συ ,τρελό σου λεω!! @anoulious χαχα εχω παθει ιδρυματοποιηση μες το σπιτι δε κουναω,θα μπορουσα και αυριο,αλλα λεω αστο ας δω & να ακουσω ολα μαζι μια και καλή την αλλη δευτερα,μη κανω συνεχεια υπερηχους..

Έχουμε εξασκηθεί στην καραντίνα!!! Φίλες μου φρεσκομάνες βέβαια που έλεγαν ότι δεν τους φάνηκε η καραντίνα, διότι ήταν με το βρεφάκι τους μέσα τόσο καιρό και είχαν συνηθίσει. Κάνω δουλειά από το σπίτι, στον υπολογιστή (με πολλές διακοπές όπως βλέπετε!!!χαχαχα) και ξεχνιέμαι. Είναι πίκρα χωρίς μπάνια. Είμαι λάτρης της θάλασσας και μου λείπει τόσο πολύ, αλλά αν δω καλή χοριακή θα το προσπεράσω, αν όχι θα βουλιάξω για ώρες...στη θάλασσα και στο κρασί με το αγόρι μου πάντα!! ;-) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Visit a vis είπε:

Έχουμε εξασκηθεί στην καραντίνα!!! Φίλες μου φρεσκομάνες βέβαια που έλεγαν ότι δεν τους φάνηκε η καραντίνα, διότι ήταν με το βρεφάκι τους μέσα τόσο καιρό και είχαν συνηθίσει. Κάνω δουλειά από το σπίτι, στον υπολογιστή (με πολλές διακοπές όπως βλέπετε!!!χαχαχα) και ξεχνιέμαι. Είναι πίκρα χωρίς μπάνια. Είμαι λάτρης της θάλασσας και μου λείπει τόσο πολύ, αλλά αν δω καλή χοριακή θα το προσπεράσω, αν όχι θα βουλιάξω για ώρες...στη θάλασσα και στο κρασί με το αγόρι μου πάντα!! ;-) 

Απο φεβρουαριο ειμαι κλεισμενη που ξεκινησα τις εξωσω και με τη καραντινα μαζί ολα.δε με ενοιαζε τιποτα αλλο,οποτε ναι συνηθισα μια χαρα στο σπιτι,προσπαθω να αποφευγω μετακινησεις με ζεστη και στο Γεν εχει τοσο κοσμο πλεον με ανοικτα συνορα που θα μου παρει μια ωρα τουλαχιστον ολη η διαδικασια.αντε να πας και εσυ επιτελους!!ε βεβαια τιποτα δε θα σε νοιαζει!ποια θαλασσα, κρασια εκει θα ειναι θα τα βρεις μετα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Απο φεβρουαριο ειμαι κλεισμενη που ξεκινησα τις εξωσω και με τη καραντινα μαζί ολα.δε με ενοιαζε τιποτα αλλο,οποτε ναι συνηθισα μια χαρα στο σπιτι,προσπαθω να αποφευγω μετακινησεις με ζεστη και στο Γεν εχει τοσο κοσμο πλεον με ανοικτα συνορα που θα μου παρει μια ωρα τουλαχιστον ολη η διαδικασια.αντε να πας και εσυ επιτελους!!ε βεβαια τιποτα δε θα σε νοιαζει!ποια θαλασσα, κρασια εκει θα ειναι θα τα βρεις μετα

Άξιζε τον κόπο!!!! Μετά θα είσαι ναι μεν μέσα, αλλά δεν θα προλαβαίνεις με γάλατα, πάνες, μπάνια...δεν θα φτάνει το 24ώρο!!!!! 

Ναι, θα σκάσω...με χει πιάσει μια μελαγχολίαααα...ουφ! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Visit a vis είπε:

Άξιζε τον κόπο!!!! Μετά θα είσαι ναι μεν μέσα, αλλά δεν θα προλαβαίνεις με γάλατα, πάνες, μπάνια...δεν θα φτάνει το 24ώρο!!!!! 

Ναι, θα σκάσω...με χει πιάσει μια μελαγχολίαααα...ουφ! 

Ακριβως οσο κατσουμε τωρα..μετα δε θα υπαρχει τιποτα ιδιο.Φοβερο ειναι παντως..πεμπτη δε πας καλα θυμαμαι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Ακριβως οσο κατσουμε τωρα..μετα δε θα υπαρχει τιποτα ιδιο.Φοβερο ειναι παντως..πεμπτη δε πας καλα θυμαμαι;

Τετάρτη...κοντός ψαλμός!! Τώρα ό,τι έχει γίνει, έγινε...αλλά τεστ δεν κάνω. Μια και καλή η κρυάδα. Σίγουρα πράγματα! 

Φοβερό δεν λες τίποτααα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Visit a vis είπε:

Τετάρτη...κοντός ψαλμός!! Τώρα ό,τι έχει γίνει, έγινε...αλλά τεστ δεν κάνω. Μια και καλή η κρυάδα. Σίγουρα πράγματα! 

Φοβερό δεν λες τίποτααα...

Ναι μωρε τι τεστ! Μια και καλή αλλα μη περιμενεις και κανα 8ωρο να βγει  να πας σε καποιο να ξερεις μεσα σε 2 ωριτσες! Αντε ρε κοριτσι να πανε ολα κάλα στο ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου !!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου. Δεν μπορώ να το ελέγξω. Είναι πέρα από τις δυνάμεις μου. Έχω αγχωθεί πολύ. Αύριο έχω υπέρηχο για να δούμε σάκο. Χθές η χοριακή ήταν περίπου 1350 και θεωρώ ότι μέχρι αύριο θα φτάσει 2800 άρα πρέπει να δούμε οπωσδήποτε σάκο. Πέρσι περίπου τέτοιο καιρό στις ίδιες μονάδες είχα κάνει υπέρηχο και δεν είδαμε τίποτα. Τελικά ήταν εξωμήτριο. Έχουν ξυπνήσει πολύ έντονα οι μνήμες εκείνες. Δε θέλω να το ξαναπεράσω αυτό. Σκέφτομαι διάφορα προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά τίποτα. Θέλω πολύ όλα να πάνε καλά. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Δεν μπορώ να το ελέγξω. Είναι πέρα από τις δυνάμεις μου. Έχω αγχωθεί πολύ. Αύριο έχω υπέρηχο για να δούμε σάκο. Χθές η χοριακή ήταν περίπου 1350 και θεωρώ ότι μέχρι αύριο θα φτάσει 2800 άρα πρέπει να δούμε οπωσδήποτε σάκο. Πέρσι περίπου τέτοιο καιρό στις ίδιες μονάδες είχα κάνει υπέρηχο και δεν είδαμε τίποτα. Τελικά ήταν εξωμήτριο. Έχουν ξυπνήσει πολύ έντονα οι μνήμες εκείνες. Δε θέλω να το ξαναπεράσω αυτό. Σκέφτομαι διάφορα προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά τίποτα. Θέλω πολύ όλα να πάνε καλά. 

Καλημερα κοριτσι μου σου εχει μεινει ψυχολογικο και ειναι απολυτως αποδεκτο και λογικο αν περασες κατι τετοιο.πολυ λυπαμαι! Αλλα καθε φορα ειναι διαφορετικη προσπαθησε να σκεφτεις κατι αλλο δεν ειναι καλο να εχεις τοσο αγχος,το ξερεις βεβαια! Ολα θα πανε καλά!!το περασες το κακό περυσι ,δεν θα το ξαναπερασεις και στατιστικα αν το παρουμε!θα δειτε σακο και θα εισαι μια χαρα!!!μηπως θα γινοτανε κ σημερα να πας να ηρεμησεις;αλλα μαλλον οχι..

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Δεν μπορώ να το ελέγξω. Είναι πέρα από τις δυνάμεις μου. Έχω αγχωθεί πολύ. Αύριο έχω υπέρηχο για να δούμε σάκο. Χθές η χοριακή ήταν περίπου 1350 και θεωρώ ότι μέχρι αύριο θα φτάσει 2800 άρα πρέπει να δούμε οπωσδήποτε σάκο. Πέρσι περίπου τέτοιο καιρό στις ίδιες μονάδες είχα κάνει υπέρηχο και δεν είδαμε τίποτα. Τελικά ήταν εξωμήτριο. Έχουν ξυπνήσει πολύ έντονα οι μνήμες εκείνες. Δε θέλω να το ξαναπεράσω αυτό. Σκέφτομαι διάφορα προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά τίποτα. Θέλω πολύ όλα να πάνε καλά. 

κορίτσι ηρέμησε. τα εξωμήτρια είναι πολύ σπάνιο να συμβούν πόσο μάλλον να έχεις 2/2. δεν το πιστεύω με τίποτα. χαλάρωσε όσο μπορείς.κεγώ σήμερα έχω υπέρηχο πρώτο. οπότε σε καταλαβαίνω απόλυτα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie said:

Καλημερα κοριτσι μου σου εχει μεινει ψυχολογικο και ειναι απολυτως αποδεκτο και λογικο αν περασες κατι τετοιο.πολυ λυπαμαι! Αλλα καθε φορα ειναι διαφορετικη προσπαθησε να σκεφτεις κατι αλλο δεν ειναι καλο να εχεις τοσο αγχος,το ξερεις βεβαια! Ολα θα πανε καλά!!το περασες το κακό περυσι ,δεν θα το ξαναπερασεις και στατιστικα αν το παρουμε!θα δειτε σακο και θα εισαι μια χαρα!!!μηπως θα γινοτανε κ σημερα να πας να ηρεμησεις;αλλα μαλλον οχι..

Νεφέλη μου το ότι έχω ψυχολογικό θέμα με αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Ήταν οδυνηρή εμπειρία. Κατάφερα με μείνω έγκυος μετά από 2 χρόνια προσπαθειών και όλα έδειχναν  τέλεια. Η χοριακή αυξανόταν πολύ πολύ καλά. Και τελικά δεν ήταν εντός μήτρας. Δεν βρίσκω τίποτα να με ηρεμήσει. Το ήξερα ότι όταν θα έφτανε και πάλι αυτή η στιγμή θα παιδευόμουν μέχρι τον υπέρηχο και να που είναι τόσο έντονο τώρα ειδικά σήμερα. Τι να πώ μακάρι να έρθουν όλα θετικά. Ευχαριστώ πάντως για τη θετική ενέργεια. 

Just now, Mighty said:

κορίτσι ηρέμησε. τα εξωμήτρια είναι πολύ σπάνιο να συμβούν πόσο μάλλον να έχεις 2/2. δεν το πιστεύω με τίποτα. χαλάρωσε όσο μπορείς.κεγώ σήμερα έχω υπέρηχο πρώτο. οπότε σε καταλαβαίνω απόλυτα.

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου. Προσπαθώ να χαλαρώσω αλλά τίποταα ειδικά σήμερα είμαι πολύ αναστατωμένη  Εύχομαι καλά αποτελέσματα σήμερα :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...