Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Rose7 είπε:

Δυστυχώς αρνητικό και για εμένα ! Ελπίζουμε στην επόμενη !

Αχ μωρε κοριτσι... Ποσο λυπαμαι... Εχεις μια αγκαλια απο μενα.. Να κανεις ομορφα πράγματα για σενα κ να ξεκουραστείς σωματικα, να οπλιστεις δυναμη ψυχικα... Θα ερθει η επόμενη φορα, αυτο ειναι σίγουρο!!! Κ θα χεις επιτυχία! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

να σας ρωτήσω. σήμερα μαζί με τη χοριακη μου έκαναν και οιστραδιολη και προγεστερόνη και η προγεστερόνη μου φαίνεται χαμηλή 10.70 την ημέρα της εμβρυομεταφορας ήταν 14 και επίσης μετά την εμβρυομεταφορα έπαιρνα 2 υποθετα πρωί βράδυ αντί για 1 πριν...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rose7 said:

να σας ρωτήσω. σήμερα μαζί με τη χοριακη μου έκαναν και οιστραδιολη και προγεστερόνη και η προγεστερόνη μου φαίνεται χαμηλή 10.70 την ημέρα της εμβρυομεταφορας ήταν 14 και επίσης μετά την εμβρυομεταφορα έπαιρνα 2 υποθετα πρωί βράδυ αντί για 1 πριν...

Καλημερα κ ευχομαι η επομενη να ειναι η τυχερη σου!.μου φαινεται χαμηλη η προγεστερονη, εχω σημειωσει απο αυτα που διαβαζω στο φορουμ οτι πρεπει να ειναι πανω απο 25 αλλα μπορει να ειμαι τελειως λαθος!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rose7 είπε:

Δυστυχώς αρνητικό και για εμένα ! Ελπίζουμε στην επόμενη !

Rose μου λυπάμαι ...... Ότι χρειαστείς είμαστε εδώ.... Στην επόμενη και τελευταία για όλες μας!!! Θα τα καταφέρουμε!!! 

Just now, Rose7 είπε:

να σας ρωτήσω. σήμερα μαζί με τη χοριακη μου έκαναν και οιστραδιολη και προγεστερόνη και η προγεστερόνη μου φαίνεται χαμηλή 10.70 την ημέρα της εμβρυομεταφορας ήταν 14 και επίσης μετά την εμβρυομεταφορα έπαιρνα 2 υποθετα πρωί βράδυ αντί για 1 πριν...

Δυστυχως και εγώ δεν έχω ιδέα από αυτό... Καλά βασικά από πολλα δεν έχω ιδέα απ ότι φαινεται χαχαχαχα 

Αλλά είναι δυνατόν ρε παιδια να παίρνουμε φουλ προγεστερινη και να είναι λιγότερη? Η εγώ για παράδειγμα να παίρνω κ να αδιαθετω πριν την κόψω? Πρεπει να τις λύσουμε αυτές τις απορίες! 

Θα ξανά προσπαθήσουμε με λυμενες απορίες και όλα θα γίνουν και εδώ θα είμαστε να πουμε τα ευχάριστα!!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Natty86 είπε:

Rose μου λυπάμαι ...... Ότι χρειαστείς είμαστε εδώ.... Στην επόμενη και τελευταία για όλες μας!!! Θα τα καταφέρουμε!!! 

Δυστυχως και εγώ δεν έχω ιδέα από αυτό... Καλά βασικά από πολλα δεν έχω ιδέα απ ότι φαινεται χαχαχαχα 

Αλλά είναι δυνατόν ρε παιδια να παίρνουμε φουλ προγεστερινη και να είναι λιγότερη? Η εγώ για παράδειγμα να παίρνω κ να αδιαθετω πριν την κόψω? Πρεπει να τις λύσουμε αυτές τις απορίες! 

Θα ξανά προσπαθήσουμε με λυμενες απορίες και όλα θα γίνουν και εδώ θα είμαστε να πουμε τα ευχάριστα!!!! 

Η καθε προγεστερονη πχ prolutex,vasclor κολπικη,utrogestan αλλιως απορροφειται απο τον καθε οργανισμο..για μενα πχ ειπε οχι προλουτεξ..το καλυτερο utrogestan 1 κολπο 1 στομα πρωι ,μεσημερι,βραδυ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Η καθε προγεστερονη πχ prolutex,vasclor κολπικη,utrogestan αλλιως απορροφειται απο τον καθε οργανισμο..για μενα πχ ειπε οχι προλουτεξ..το καλυτερο utrogestan 1 κολπο 1 στομα πρωι ,μεσημερι,βραδυ.

Καλά ξεκάθαρα την επομενη φορα θα το πω και αυτό nephelie όπου πάω για την προγεστερονη προφανώς κάτι δε με καλυπτει ουτως η αλλως και αδιαθετω σα να μην την πήρα ποτε .. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 είπε:

Καλημερα κ ευχομαι η επομενη να ειναι η τυχερη σου!.μου φαινεται χαμηλη η προγεστερονη, εχω σημειωσει απο αυτα που διαβαζω στο φορουμ οτι πρεπει να ειναι πανω απο 25 αλλα μπορει να ειμαι τελειως λαθος!

κι εγώ ξέρω ότι πρέπει να είναι πιο ψηλή και μου κάνει εντύπωση που έπεσε σε σχέση με την εμβρυομεταφορα.  Θα ρωτήσω το γιατρό μου

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rose7 said:

κι εγώ ξέρω ότι πρέπει να είναι πιο ψηλή και μου κάνει εντύπωση που έπεσε σε σχέση με την εμβρυομεταφορα.  Θα ρωτήσω το γιατρό μου

Ναι αν ρωτησεις πες μου να ξερω κ εγω αν μπορεις!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rose7 είπε:

κι εγώ ξέρω ότι πρέπει να είναι πιο ψηλή και μου κάνει εντύπωση που έπεσε σε σχέση με την εμβρυομεταφορα.  Θα ρωτήσω το γιατρό μου

κοπελα μου πολυ λυπαμαι!!τη μερα της ετ τη θελουν πανω απο 20 οποτε για αυτο σου εδωσε τα χαπια για να την αυξησει..με τη θετικη χοριακη τη θελουν πανω απο 22 και πιο μετα πανω απο 25..οποτε για αυτο δε σταματαμε τα χαπια κ τα κολπικα για στηριξη..διοτι ο οργανισμος μας δεν παραγει απο μονος του ,εφοσον η διαδικασια εγινε με ετ..δε σου ειχε δωσει προγεστερονη μετα την ωοληψια;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nephelie είπε:

κοπελα μου πολυ λυπαμαι!!τη μερα της ετ τη θελουν πανω απο 20 οποτε για αυτο σου εδωσε τα χαπια για να την αυξησει..με τη θετικη χοριακη τη θελουν πανω απο 22 και πιο μετα πανω απο 25..οποτε για αυτο δε σταματαμε τα χαπια κ τα κολπικα για στηριξη..διοτι ο οργανισμος μας δεν παραγει απο μονος του ,εφοσον η διαδικασια εγινε με ετ..δε σου ειχε δωσει προγεστερονη μετα την ωοληψια;;

Φυσικά συνέχισα αυξημένη δόση υποθετα για αυτό δεν καταλαβαίνω γιατί ήταν τόσο χαμηλή σήμερα.  Μου φαίνεται περίεργο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Rose7 είπε:

Φυσικά συνέχισα αυξημένη δόση υποθετα για αυτό δεν καταλαβαίνω γιατί ήταν τόσο χαμηλή σήμερα.  Μου φαίνεται περίεργο 

Θα με ενδιέφερε και εμένα να ξεκαθαριστεί επιτέλους αυτό το πράγμα με την προγεστερόνη....όποιον και να ρωτήσω δεν γνωρίζει...κ εμένα 4η μέρα από εμβρυομεταφορα η προγεστερόνη ήταν 20... Αλλά μετά δεν Μ είπαν να ξανά κάνω 

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να μάθω περισσότερες πληροφορίες για την προγεστερόνη μες στην επόμενη εβδομάδα και θα σας πω.

Τώρα σκέφτομαι τις διακοπές μου και ελπίζω να ξαναξεκινήσω τελος Αυγούστου για την επόμενη ετ.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rose7 είπε:

Θα προσπαθήσω να μάθω περισσότερες πληροφορίες για την προγεστερόνη μες στην επόμενη εβδομάδα και θα σας πω.

Τώρα σκέφτομαι τις διακοπές μου και ελπίζω να ξαναξεκινήσω τελος Αυγούστου για την επόμενη ετ.

Καλά τ κάνεις ...να περάσεις καλά να ηρεμήσεις να ξεχαστεις και στην επόμενη με το καλό εύχομαι μια τεράστια χοριακη.....

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Rose7 είπε:

να σας ρωτήσω. σήμερα μαζί με τη χοριακη μου έκαναν και οιστραδιολη και προγεστερόνη και η προγεστερόνη μου φαίνεται χαμηλή 10.70 την ημέρα της εμβρυομεταφορας ήταν 14 και επίσης μετά την εμβρυομεταφορα έπαιρνα 2 υποθετα πρωί βράδυ αντί για 1 πριν...

Eπαιρνες μόνο ενδοκολπικα; Και εγώ σε 1 εμβρυομεταφορα που επαιρνα μόνο ενδοκολπικα ήτανε πολύ χαμηλή. Το έκανα γιατί ζαλιζόμουν πάρα πολύ. Όταν μετά τα εκανα τα ουτρο ένα στόμα ένα κόλπο πήγε πάνω από 60.Ηταν πολλές οι απώλειες ενδοκολπικα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...