Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Nephelie είπε:

Γιατί επεσε ο αιματοκριτης σου προφανως για αυτο κουραζομαστε.εμενα ειναι και 2 και ρουφανε τρελα.εχω 28 & ας παιρνω σιδηρο ομαλιν..Να δω αυριο με τον 2ο υπερηχο τι θα μου πει..ειμαι 8+3.αν βγουνε ολα καλά τα ποσοστα στην αυχενικη και με το pappA που το ιδανικο στα 42 ειναι 1:1000 για νταουν(παραπανω δεν παει)οτι πει ο γιατρος,αλλα οκ αυτο με το αιμα ειναι απλό,οποτε γιατί οχι;;Το νιπτ ή πανοραμα τεστ..Ολα τα καναμε εκει θα κολλησουμε; 

Να σου πω και το αλλο για να σε καθησυχασω και εσενα ισως.Αν θυμαμαι καλά εχουμε και τον ιδιο γιατρο.πηγα και του ειπα δεν με αφησατε να κανω προεμφυτευτικο(ηταν καθετος) κ τωρα φοβαμαι για τα συνδρομα στα 42 & μου ειπε με σιγουρια οτι δεν θα εχω κανενα θεμα και να χαιρομαι πλεον διοτι πολυ σπανια βλεπουμε συνδρομα και ειναι πεπεισμένος οτι ολα θα ειναι τελεια.αυτος αν δεν ειναι σιγουρος δε μιλαει,οποτε κραταω αυτο που ειπε που με συμφερει κιολας χαχα

Ποσο εισαι Μαρέβα;

Εγώ Δευτέρα έχω ένα κάρο εξετάσεις να κάνω... ήταν για την Παρασκευή μαζί με τον υπέρηχο αλλά θα πάω Δευτέρα. Μου είπε η μαία του Π. ένα κατεβατό ανάμεσα στις οποίες και καμπύλη σακχάρου και αυτό το σκέφτομαι σαν εφιάλτη.... Τέλος πάντων θα τις κάνω όλες να τελειώνω.

Πολύ καλό αυτό που σου είπε για τα σύνδρομα! Όντως αυτός θα ψάξει τα πάντα μέχρι τελευταίας υποψίας που μπορεί να έχει. Το ότι σου είπε με τόση σιγουριά ότι όλα θα πάνε καλά είναι σαν να έχεις ήδη αποτελέσματα από αυχενική, pappA και αμνιοπαρακέντηση μαζί!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Rose7 Εγώ έκανα 3 αποτυχημένες με φρέσκα σε άλλους γιατρούς και τώρα σε αυτή την τελευταία που έπιασε ο Π. επέμενε να μαζέψω κάμποσα και μετά να κάνω. Έτσι κι έγινε και βάλαμε βλαστοκύστες κρυοσυντηρημένες.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sabie είπε:

Εγώ Δευτέρα έχω ένα κάρο εξετάσεις να κάνω... ήταν για την Παρασκευή μαζί με τον υπέρηχο αλλά θα πάω Δευτέρα. Μου είπε η μαία του Π. ένα κατεβατό ανάμεσα στις οποίες και καμπύλη σακχάρου και αυτό το σκέφτομαι σαν εφιάλτη.... Τέλος πάντων θα τις κάνω όλες να τελειώνω.

Πολύ καλό αυτό που σου είπε για τα σύνδρομα! Όντως αυτός θα ψάξει τα πάντα μέχρι τελευταίας υποψίας που μπορεί να έχει. Το ότι σου είπε με τόση σιγουριά ότι όλα θα πάνε καλά είναι σαν να έχεις ήδη αποτελέσματα από αυχενική, pappA και αμνιοπαρακέντηση μαζί!

 

 

Οσο για τη καμπυλη σακχαρου ,εγω δεν την εκανα διοτι ο ενδοκρινολογος που εκεινοι μου συστησανε μου ειπε δεν αξιολογειτε και απορω γιατί τη δινουν!γινεται μετα την 22η εβδομαδα και εκεινος απλα μου γραφει και κανω καθε βδομαδα σακχαρο και γλυκοζυλιωμενη(Χωρις να εχω θεμα σακχαρου) απλα το παρακολουθουμε.μα πρεπει να εχεις ενδοκρινολογο κανονικα εκεινοι δεν ξερουν ο ιδιος ο Π μου το ειπε.και αιματολογο εχω,δε θα αρκεστω σε εκεινους.παλι αυτος μου την συστησε της τηλεφωνησε κιολας μπροστα μου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Οσο για τη καμπυλη σακχαρου ,εγω δεν την εκανα διοτι ο ενδοκρινολογος που εκεινοι μου συστησανε μου ειπε δεν αξιολογειτε και απορω γιατί τη δινουν!γινεται μετα την 22η εβδομαδα και εκεινος απλα μου γραφει και κανω καθε βδομαδα σακχαρο και γλυκοζυλιωμενη(Χωρις να εχω θεμα σακχαρου) απλα το παρακολουθουμε.μα πρεπει να εχεις ενδοκρινολογο κανονικα εκεινοι δεν ξερουν ο ιδιος ο Π μου το ειπε.και αιματολογο εχω,δε θα αρκεστω σε εκεινους.παλι αυτος μου την συστησε της τηλεφωνησε κιολας μπροστα μου.

Δεν μίλησα μαζί του απευθείας, μίλησα με την Ιλ. (τη μία μαία του). Εγώ έχω θέμα με το σάκχαρο, έχω 46-50 συνήθως που είναι κάτω απ' το φυσιολογικό, ίσως γι αυτό.

Μου έγραψαν:

D3, B12, Γεν αίματος (φεριτίνη/σίδηρο), καμπύλη, φυλλικό οξύ, μαγνήσιο, ασβέστιο, γενική και καλλιέργεια ούρων, τοξόπλασμα, μαγαλοκυτταροϊό, ερυθερά, λιστέρια, IGG, IGM, TSH, γλυκοζυλιωμένη, ουρία, ουρικό οξύ,κρατινίνη, τρανσαμισάσες.

Μου είπε επίσης να πάρω το γάλο το Frisomum να πίνω, ξινόνερο Φλωρίνης, βιταμίνες Pregnacare και ασβέστιο Calsionral 500.

Επίσης, μου είπε να έχω πάντα σπίτι μια ένεση Lentogest σε περίπτωση που δω καμιά αιμορραγία...

Τι να σου πω; Ό,τι μου λένε κάνω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sabie είπε:

Δεν μίλησα μαζί του απευθείας, μίλησα με την Ιλ. (τη μία μαία του). Εγώ έχω θέμα με το σάκχαρο, έχω 46-50 συνήθως που είναι κάτω απ' το φυσιολογικό, ίσως γι αυτό.

Μου έγραψαν:

D3, B12, Γεν αίματος (φεριτίνη/σίδηρο), καμπύλη, φυλλικό οξύ, μαγνήσιο, ασβέστιο, γενική και καλλιέργεια ούρων, τοξόπλασμα, μαγαλοκυτταροϊό, ερυθερά, λιστέρια, IGG, IGM, TSH, γλυκοζυλιωμένη, ουρία, ουρικό οξύ,κρατινίνη, τρανσαμισάσες.

Μου είπε επίσης να πάρω το γάλο το Frisomum να πίνω, ξινόνερο Φλωρίνης, βιταμίνες Pregnacare και ασβέστιο Calsionral 500.

Επίσης, μου είπε να έχω πάντα σπίτι μια ένεση Lentogest σε περίπτωση που δω καμιά αιμορραγία...

Τι να σου πω; Ό,τι μου λένε κάνω....

Στο νηστειας εχεις 50; Τοτε ενας λογος παραπανω να πας σε ενδοκρινολογο ειδικο για κυηση..τα στανταρ ειναι αυτες που γραφουν ναι.μου το εδωσε δωρο το frisomum σε περιπτωση που ειμαι εξω και παραληψω γευμα.απο βιταμινες μου ειπε μονο D και φιλισιν,ασβεστιο αργοτερα..δεν εχω δει ουτε μια σταγονα καφε, ροζ & ουτε καν μου το ειπανε αυτο με την ενεση.εσυ ποσο εισαι τωρα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

@Marevaδε το ηξερα οτι παιζουν συμπτωματα απο τοσο νωρις.αναλογα το συστημα της καθε μια τοτε..εμενα προχθες ψιλοαρχισανε καπως..

Και γω αναρωτιέμαι.. Γιατι απο τωρα; ισως ομως να με ενοχλουν καποια τροφιμα... 

Link to comment
Share on other sites

Όχι στο νηστείας... Στο υπερφαγίας με φουλ υδατάνθρακες 3 μέρες. Μέχρι πριν την εγκυμοσύνη το ρύθμιζα με χάπι. Τώρα θα πάω σε ενδοκρινολόγο, το έχω στο πρόγραμμα, να μου πει. Εγώ είχα λίγο καφέ-ροζ στην πέμπτη εβδομάδα αν θυμάμαι για λίγο και τελικά όλα καλά. 

Pregnacare δεν παίρνεις; Πρέπει να ρωτήσω γιατί δεν διευκρίνισα.... Μαζί με το Pregnacare θα συνεχίσω τα φιλισίν; Γιατί αυτό περιέχει φυλλικό οξύ... Το Frisomum είναι για αν παραλείψεις γεύμα; Εμένα μου το πρότεινε ως πρωτεϊνούχο σκεύασμα επειδή έχω κόψει το κρέας....

Και είμαι 7w4d

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sabie είπε:

Όχι στο νηστείας... Στο υπερφαγίας με φουλ υδατάνθρακες 3 μέρες. Μέχρι πριν την εγκυμοσύνη το ρύθμιζα με χάπι. Τώρα θα πάω σε ενδοκρινολόγο, το έχω στο πρόγραμμα, να μου πει. Εγώ είχα λίγο καφέ-ροζ στην πέμπτη εβδομάδα αν θυμάμαι για λίγο και τελικά όλα καλά. 

Pregnacare δεν παίρνεις; Πρέπει να ρωτήσω γιατί δεν διευκρίνισα.... Μαζί με το Pregnacare θα συνεχίσω τα φιλισίν; Γιατί αυτό περιέχει φυλλικό οξύ... Το Frisomum είναι για αν παραλείψεις γεύμα; Εμένα μου το πρότεινε ως πρωτεϊνούχο σκεύασμα επειδή έχω κόψει το κρέας....

Και είμαι 7w4d

Παιρνω μονο μια D ,ενα φιλισιν και ενα ομαλιν το πρωι καθε μερα στανταρ.Δεν εχω παρει ποτε pregnacare..φανταζομαι εχει φυλικο αλλά ισως πιο λιγο.; Αν δεν τρως κρεας ή γενικα δε τρως ναι ειναι καλό!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Nephelie αιματολόγο γιατί έχεις;

Εν τω μεταξύ, τα 'χω πάρει τελείως γιατί τόσο καιρό σκεφτόμουν άντε να μείνω έγκυος να γλιτώσω απ' τις σερβιέτες και τώρα φοράω συνέχεια λόγω ουτροτζεστάν! :wacko:

Σας αφήνω τώρα, θα βγούμε για μια ποικιλία με ουζάκι... Νομίζω ότι θα κάνω σαν χαζό που θα ξαναδώ κόσμο! χαχαχαχα Φιλιά σε όλες και τα λέμε ξανά!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sabie είπε:

@Nephelie αιματολόγο γιατί έχεις;

Δεν εχω θρομβοφιλια ή αυτοανοσα η κατι αλλο,αλλα καποιες φορες μεσα στη κυηση πειραζονται οι καποιες τιμες και ας ηταν πριν ολες Οκ.Οποτε μου γραφει άλλες εξετασεις να κανω σχετικες με το αιμα..πχ καθιζηση ερυθρων,προθρομβινη,θρομβοπλαστινη,αντιπηκτικα λυκου,ινωδογονο,αντισωματα καρδιολιπινης,γλυκοπρωτεινης κλπ.επισης εκεινη μου ειπε απο την αρχη να μη παρω κορτιζονη και ποτε ακριβως να ξεκινησω ή να κοψω αντιπηκτικες ή σαλοσπιρ 

Just now, Sabie είπε:

@Nephelie αιματολόγο γιατί έχεις;

Εν τω μεταξύ, τα 'χω πάρει τελείως γιατί τόσο καιρό σκεφτόμουν άντε να μείνω έγκυος να γλιτώσω απ' τις σερβιέτες και τώρα φοράω συνέχεια λόγω ουτροτζεστάν! :wacko:

Σας αφήνω τώρα, θα βγούμε για μια ποικιλία με ουζάκι... Νομίζω ότι θα κάνω σαν χαζό που θα ξαναδώ κόσμο! χαχαχαχα Φιλιά σε όλες και τα λέμε ξανά!

Εμενα μου ειπανε να μη φοραω σερβετακια με τιποτα και να κανω πλυσεις με καλεντουλα..καλά να περασετε!!

Just now, Mareva είπε:

Και γω αναρωτιέμαι.. Γιατι απο τωρα; ισως ομως να με ενοχλουν καποια τροφιμα... 

Μπορει να ξεκινανε και απο νωρις ,αυτο με το φαγητο δες το παντως οπως και να εχει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια πάω αύριο για χοριακη..έχω ξεπριστει νομίζω ούτε στήθος ούτε πόνοι τπτ..κενό.....είμαι πολύ χάλια σήμερα....από χτες το βράδυ η ψυχολογία μου είναι ράκος...κάθε φορά νομίζω ότι αντέχω και τλκ κάθε φορά λυγίζω....δεν την αντέχω αυτήν την αναμονή.....έλεγα να πάρω ένα τεστ αλλά ακόμα και αυτό το φοβάμαι....δεν ξέρω τι να κάνω για να το διαχειρίζομαι....δεν αντέχω στην ιδέα άλλης μιας αρνητικης χοριακης....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra93 είπε:

Εγώ κορίτσια πάω αύριο για χοριακη..έχω ξεπριστει νομίζω ούτε στήθος ούτε πόνοι τπτ..κενό.....είμαι πολύ χάλια σήμερα....από χτες το βράδυ η ψυχολογία μου είναι ράκος...κάθε φορά νομίζω ότι αντέχω και τλκ κάθε φορά λυγίζω....δεν την αντέχω αυτήν την αναμονή.....έλεγα να πάρω ένα τεστ αλλά ακόμα και αυτό το φοβάμαι....δεν ξέρω τι να κάνω για να το διαχειρίζομαι....δεν αντέχω στην ιδέα άλλης μιας αρνητικης χοριακης....

Γλυκια μου, νοιωθω την απογοήτευση σου.. Ξερω, τωρα εισαι χαλια.. Να κανεις λιγες ωρες υπομονη. Και αυριο αν αυτη η χοριακη οπως περιμένεις ειναι αρνητική, πες στο γιατρο σου ολα αυτα που συμβαινουν. Θα ρθει η μερα που θα χαμογελας. Να αγαπιεστε πολυ με τον καλο σου κ με φροντιδα μεταξυ σας να ξεπερασετε τις δυσκολιες. Σε φιλω.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra93 είπε:

Εγώ κορίτσια πάω αύριο για χοριακη..έχω ξεπριστει νομίζω ούτε στήθος ούτε πόνοι τπτ..κενό.....είμαι πολύ χάλια σήμερα....από χτες το βράδυ η ψυχολογία μου είναι ράκος...κάθε φορά νομίζω ότι αντέχω και τλκ κάθε φορά λυγίζω....δεν την αντέχω αυτήν την αναμονή.....έλεγα να πάρω ένα τεστ αλλά ακόμα και αυτό το φοβάμαι....δεν ξέρω τι να κάνω για να το διαχειρίζομαι....δεν αντέχω στην ιδέα άλλης μιας αρνητικης χοριακης....

Γλυκό μου κορίτσι και εγώ αύριο πάω..Λογικό να υπάρχουν αυτά τα σκαμπανεβάσματα στην ψυχολογία μας..έτσι ακριβώς ήμουν πριν λίγες μέρες αλλά τα κορίτσια εδώ μέσα με ανέβασαν..Εμείς κάναμε ό,τι μπορούσαμε και παραπάνω..Τώρα είναι καθαρά θέμα Θεού και τύχης..Και εγώ 4φορά μου είναι..Είμαι προετοιμασμένη και για τις δύο απαντήσεις..Περίμενε να πάρουμε τις απαντήσεις και μετά..Μην στεναχωριέσαι εκ των προτέρων..μόνο κακό κάνει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και απο εμενα ..σας διαβαζω συνεχως..ταλαιπωρουμαστε με το συζυγο μου 3 χρονια..το θεμα ειναι το σπερμα..εχω στο ιστορικο μου μια διεγερση με συλλογη 10 ωαρια καλα που δεν γονιμοποιηθηκε κανενα..αλλαξαμε κεντρο και προχωρησαμε σε 2 διεγερση..συλλογη 14 ωαριων με μικρογονιμοποιηση 9 αριστα εμβρυα 3 ημερων..2 εμβρυομεταφορες η μια βιοχημικη κ η δευτερη μηδενικη..την τεταρτη προχωρησαμε σε 3η εμβρυομεταφορα και ειμαστε σε αναμονη..το αγχος τεραστιο..συμπτωμα 2η μερα μετα την εμβρυομεταφορα καφε βλενα..ο φοβος της αποτυχιας μεγαλος..ειμαι 33 ετων...τωρα ειμαστε στο σφακ. Ειμαστε απο επαρρχια ..την θετικη σας ενεργεια και μπεμπεδοσκονη θελω..

22/7 εμβρυομεταφορα και 5 /8 χωριακη

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...