Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Natty86 είπε:

Να είσαι καλά. κοπέλα μου μια τελειομανής εγκυμοσύνη με δυο υγιέστατα παιδακια σου ευχομαι!! Θα μείνω ψυχραιμη το μόνο σίγουρο τώρα αν το δω να αυξάνει θα είναι δυσκολα τα πράγματα :sad: πάντως σίγουρα είναι αρκετά πιο κόκκινο, εχω και την τάση άσχετα με την προγεστερονη να είμαι ρολοι στην περιοδο γι αυτό δε με χει φάει η αισιοδοξία... Παρόλα αυτα λέω να πως βοηθάνε οι ιστορίες καμια φορα.. Έχει τυχει να διαβάσω ιδια ιστορία και τελικά η κοπέλα ενώ είχε μια μέρα αίμα και πονους πήρε θετική Χ οριακή και της είπαν πιθανοτατα να έφυγε το ένα απ τα δυο.. Μακάρι να ειμαι κ εγώ τυχερή αυτή τη φορά.. 

Να έχεις εμπιστοσύνη στα σπορακια σου,όλα καλά θα πάνε.Εγω όταν πήγα για πρώτο υπέροχο μου είπε ο γυναικολόγος ότι το ένα δεν το βλέπω να προχωράει.και πάμε στο δεύτερο υπέρηχο και μου λέει ότι σου είπα ξέχνα το,μια χαρά είναι και τα δύο σπορακια,την επόμενη θα ακούσουμε καρδιές.ουτς εκείνος το πιστεύω αυτό που έβλεπε

Γι'αυτό σου λέω έχε πίστη και αισιοδοξία και όλα θα πάνε καλά και την Τρίτη θα το γιορτάσουμε όλες μαζί!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Hope girl είπε:

Να έχεις εμπιστοσύνη στα σπορακια σου,όλα καλά θα πάνε.Εγω όταν πήγα για πρώτο υπέροχο μου είπε ο γυναικολόγος ότι το ένα δεν το βλέπω να προχωράει.και πάμε στο δεύτερο υπέρηχο και μου λέει ότι σου είπα ξέχνα το,μια χαρά είναι και τα δύο σπορακια,την επόμενη θα ακούσουμε καρδιές.ουτς εκείνος το πιστεύω αυτό που έβλεπε

Γι'αυτό σου λέω έχε πίστη και αισιοδοξία και όλα θα πάνε καλά και την Τρίτη θα το γιορτάσουμε όλες μαζί!!!

Ναι έχεις δίκιο δε θα πανικοβληθω.. Μακάρι να πάνε ολα καλα!!! Θα κάτσω ξαπλα να χαλαρωσω όσο μπορώ και βλέπουμε! Ευχαριστώ για τη θετική ενέργεια απ τα διδυμάκια!!! Φαντάζομαι την έκπληξη σου όταν σου είπε πανε και τα δυο μια χαρά!!!!!!! Μόνο τέτοιες ειδήσεις να έχουμε πραγματικά!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Natty86 είπε:

Ναι έχεις δίκιο δε θα πανικοβληθω.. Μακάρι να πάνε ολα καλα!!! Θα κάτσω ξαπλα να χαλαρωσω όσο μπορώ και βλέπουμε! Ευχαριστώ για τη θετική ενέργεια απ τα διδυμάκια!!! Φαντάζομαι την έκπληξη σου όταν σου είπε πανε και τα δυο μια χαρά!!!!!!! Μόνο τέτοιες ειδήσεις να έχουμε πραγματικά!!!! 

Να σου πω την αλήθεια αφού με είχε προετοιμάσει ο γιατρός το είχα πάρει απόφαση σχεδόν ότι δεν θα προχωρούσε το ένα.και όταν πήγαμε και μας είπε ότι αναπτύχθηκε όσο και το άλλο τον κοιταγα σα χαζή,δεν ήξερα τι να πω και μου λέει όλη την ώρα μιλάς,τώρα τι έπαθες;

Μα με τρελάνεις χριστιανέ μου ήθελα να του πω χαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope girl είπε:

Να σου πω την αλήθεια αφού με είχε προετοιμάσει ο γιατρός το είχα πάρει απόφαση σχεδόν ότι δεν θα προχωρούσε το ένα.και όταν πήγαμε και μας είπε ότι αναπτύχθηκε όσο και το άλλο τον κοιταγα σα χαζή,δεν ήξερα τι να πω και μου λέει όλη την ώρα μιλάς,τώρα τι έπαθες;

Μα με τρελάνεις χριστιανέ μου ήθελα να του πω χαχαχα

Χαχαχαχαχα νομίζω λογικο και επόμενο !!!αποφασισε πες του σα να παίζουμε προπο είναι 1-2-Χ χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Natty86 είπε:

Καλησπερα σε όλους και από καρδιάς συντομη επιτυχία σε ολους .. Είναι η πρωτη φορα που αποφασιζω να γράψω οπουδήποτε σε αυτό το μακρυ ταξίδι της υπογονιμοτητας αλλά επειδή ίσως δεν είναι και το σωστό •θεμα• εδώ θα μπω στο θέμα κατευθείαν γιατί έχω πολυ ανάγκη να μιλήσω σήμερα... Βρίσκομαι στην 9η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα.. Χ οριακή κάνω κανονικά τρίτη, σημειώστε κάπου εδώ πως ειναι η τρίτη ivf  στην οποία βάλαμε 3 έμβρυα 3ων ημερών.. Στα 6 χρόνια προσπαθειων δεν ξέρω αν είναι η μόνη αλλά έμαθα πολυ καλα το σώμα μου (ίσως δεν έπρεπε κιόλας) έγκυος δεν έχω μείνει ποτέ αλλά παντα πριν αδιαθετησωυπάρχει ένας κυκλος συμπτωμάτων σταθερός και απαράβατος.. Έτσι λοιπόν και στις προηγουμενες προσπάθειες όπως και τώρα παντα αυτές τις τελευταίες μέρες βλέπω το στήθος μου να ξεορηζεται εντελώς, ιδρωνω κρυωνω ζεσταινομαι μέχρι και η τριχοφυΐα κάνει συγκεκριμένο κυκλο... Ακουγομαι ίσως τρελή το ξερω το υπόσχομαι δεν είμαι.... Έχω δυο μερες Κλααααμαα η κυρία.. Φυσικά ξυπνησα με τα γνωστά πονακια ροζ καφέ υγρά και όλα τα προεορτια.. Ποτε δεν έχω καταφέρει να φτάσω στην μερα της χοριακης χωρίς περιοδο.. Σήμερα βλέποντας όλα τα γνωστά σημάδια τρεμω πως απετυχα παλι... Υπάρχει κάποια που έστω να θεωρεί πως ξέρει πολυ καλα το σώμα της και να έπεσε μια φορά έξω? Να πάρω μια ελπίδα...pan widgetspan widget

Δημητρα ακριβώς το ίδιο... Πόσο σε νιώθω.. Όλες αρνητικές.. Και εγώ σήμερα μετά από τόσα χρόνια ένιωσα πως χρειάζομαι κάποιον καταλαβαίνει τι λέω και πήρα απόφαση να γράψω εδώ... 

εγώ πιστεύω καλή Μ ότι δεν υπάρχουν συμπτώματα....κάθε βράδυ έχω πόνους περιόδου τους οποίους τους αποδίδω στην προγεστερόνη που στο τέλος της μέρα η ποσότητα π έχω πάρει είναι αυξημένη...εύχομαι να έχεις μια τριπλάσια χοριακη και όλα αυτά να τα σκεφτόμαστε και να λέμε πόσο μακρινά μας φαίνονται...

3 ώρες πρίν, bily είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο..3μέρες έμειναν και θα δούμε την αλήθεια από Δευτέρα...

Και εγώ την Δευτέρα έχω χοριακη....είναι η μόνη μέρα που δεν μπορώ καν να ακούω ότι υπάρχει....τόσες φορές και δεν την διαχειρίζομαι ακόμα....εύχομαι να είναι και η τελευταία φορά που περνάμε κάτι τέτοιο.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Dimitra93 είπε:

εγώ πιστεύω καλή Μ ότι δεν υπάρχουν συμπτώματα....κάθε βράδυ έχω πόνους περιόδου τους οποίους τους αποδίδω στην προγεστερόνη που στο τέλος της μέρα η ποσότητα π έχω πάρει είναι αυξημένη...εύχομαι να έχεις μια τριπλάσια χοριακη και όλα αυτά να τα σκεφτόμαστε και να λέμε πόσο μακρινά μας φαίνονται...

Και εγώ την Δευτέρα έχω χοριακη....είναι η μόνη μέρα που δεν μπορώ καν να ακούω ότι υπάρχει....τόσες φορές και δεν την διαχειρίζομαι ακόμα....εύχομαι να είναι και η τελευταία φορά που περνάμε κάτι τέτοιο.... 

Και εγώ νομίζω ποτε δε θα παω με υφος τώρα σας έχω αυτή φορά :P αλλά δεν ειναι λογικό? Ένα εφταημερο θετική και μετά αρχιζει το δράμα... Που θα παει θα αλλάξει και για εμάς και με κλαμα ακόμα θα έρθει η στιγμή που θα αλλάξει δε γινεται να αποτυγχάνουμε πάντα θα υπάρχει και για εμάς η στιγμή!!! Και μακάρι να είναι από βδομάδα το ευχομαι με όλη μου την καρδιά!!!!!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra93 είπε:

εγώ πιστεύω καλή Μ ότι δεν υπάρχουν συμπτώματα....κάθε βράδυ έχω πόνους περιόδου τους οποίους τους αποδίδω στην προγεστερόνη που στο τέλος της μέρα η ποσότητα π έχω πάρει είναι αυξημένη...εύχομαι να έχεις μια τριπλάσια χοριακη και όλα αυτά να τα σκεφτόμαστε και να λέμε πόσο μακρινά μας φαίνονται...

Και εγώ την Δευτέρα έχω χοριακη....είναι η μόνη μέρα που δεν μπορώ καν να ακούω ότι υπάρχει....τόσες φορές και δεν την διαχειρίζομαι ακόμα....εύχομαι να είναι και η τελευταία φορά που περνάμε κάτι τέτοιο.... 

Αχ γλυκιά μου...πόσο σε νιώθω..Μακάρι να έχουμε θετικά αποτελέσματα όλες μας ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, bily είπε:

Αχ γλυκιά μου...πόσο σε νιώθω..Μακάρι να έχουμε θετικά αποτελέσματα όλες μας ❤️❤️❤️

Μακάρι κορίτσι μ... Αν και να σου πω την αλήθεια εγώ τώρα μολισ πηγα τουαλετα και στο σκουπισμα είχα αρκετό αίμα καθαρό αίμα πλέον 

Μέχρι τώρα είχα καφέ. Αυτό το σκωτσεζικο ντουζ πλεον ειναι οτι χειροτερο. Όποτε δεν πολυ  ελπίζω πλεον όπως καταλαβαίνεις μάλλον καλά είχα καταλαβει απο τα κλασικά συμπτώματα ότι έρχεται η περιοδος ... Κρίμα... 

Δεν καταφέρνω ουτε να έχω τη χαρά της απογοήτευσης της χοριακης.... Αν δεν ακούγομαι παρανοικη φαντάζομαι καταλάβατε! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Natty86 είπε:

Μακάρι κορίτσι μ... Αν και να σου πω την αλήθεια εγώ τώρα μολισ πηγα τουαλετα και στο σκουπισμα είχα αρκετό αίμα καθαρό αίμα πλέον 

Μέχρι τώρα είχα καφέ. Αυτό το σκωτσεζικο ντουζ πλεον ειναι οτι χειροτερο. Όποτε δεν πολυ  ελπίζω πλεον όπως καταλαβαίνεις μάλλον καλά είχα καταλαβει απο τα κλασικά συμπτώματα ότι έρχεται η περιοδος ... Κρίμα... 

Δεν καταφέρνω ουτε να έχω τη χαρά της απογοήτευσης της χοριακης.... Αν δεν ακούγομαι παρανοικη φαντάζομαι καταλάβατε! 

Αχ κοπέλα μου..Τι περνάμε για κάτι που για άλλες είναι αυτονόητο..Καταλαβαίνω απόλυτα πως νιώθεις..Να πάρεις τον γιατρό σου τηλ να σου πει τι να κάνεις..μην το αφήνεις έτσι..

Just now, Tzinou είπε:

Καλησπέρα κοριτσια!!!ευχομαι σε ολες να γίνετε μανουλες!ειμαικ εγω σε αναμονη χοριακης!Αύριο το πρωί!!!Στείλτε μου θετικη ενεργεια!!!:-)

Στέλνωωωωω όλη μου την θετικΟΤΑΤΗ ενέργεια ❤️❤️❤️❤️❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, bily είπε:

Αχ κοπέλα μου..Τι περνάμε για κάτι που για άλλες είναι αυτονόητο..Καταλαβαίνω απόλυτα πως νιώθεις..Να πάρεις τον γιατρό σου τηλ να σου πει τι να κάνεις..μην το αφήνεις έτσι..

Στέλνωωωωω όλη μου την θετικΟΤΑΤΗ ενέργεια ❤️❤️❤️❤️❤️

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου γλυκό!!!❤❤❤

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως δεν είχα χρόνο να εξηγήσω κάτι και δεν ξέρω αν θα με. Πιστέψει η θα με καταλάβει κανένας καιν κυρίως ο γιατρός.. Ξέρω λέμε δεν υπάρχουν συμπτώματα εγώ κορίτσια και τις 3 φορές της εξωσωματικής αρχικά έχω αρρωστήσει πάντα με λοίμωξη αναπνευστικου το έπαθα και τώρα και λέω αποκλείεται 3 στα 3 δεν γίνεται αλλά αντε αυτή τη φορά ήταν ήπια.. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί κάθε φορά μετά την έμβρυομεταφορα 5 η 6 μέρες ξυπνάω απο δυνατό πονο στον υπνο μου. Το έπαθα και αυτή τη φορά, σας το ορκίζομαι ει αι άγνωστος πονος ειδικά για το ότι κοιμάμαι είναι η τρίτη φορά που το παρατηρω και το παθαίνω. Νιώθω πως ίσως διώχνει η μήτρα μου αλήθεια ότι πάει να πιαστεί... Πραγματικά ότι και να πείτε έχετε δίκιο αλλά ειλικρινά το βιωνω μου συγκεκριμένες μέρες τις εξωσωματικής παντα ... 

Η αλήθεια είναι πως δεν είχα χρόνο να εξηγήσω κάτι και δεν ξέρω αν θα με. Πιστέψει η θα με καταλάβει κανένας καιν κυρίως ο γιατρός.. Ξέρω λέμε δεν υπάρχουν συμπτώματα εγώ κορίτσια και τις 3 φορές της εξωσωματικής αρχικά έχω αρρωστήσει πάντα με λοίμωξη αναπνευστικου το έπαθα και τώρα και λέω αποκλείεται 3 στα 3 δεν γίνεται αλλά αντε αυτή τη φορά ήταν ήπια.. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί κάθε φορά μετά την έμβρυομεταφορα 5 η 6 μέρες ξυπνάω απο δυνατό πονο στον υπνο μου. Το έπαθα και αυτή τη φορά, σας το ορκίζομαι ει αι άγνωστος πονος ειδικά για το ότι κοιμάμαι είναι η τρίτη φορά που το παρατηρω και το παθαίνω. Νιώθω πως ίσως διώχνει η μήτρα μου αλήθεια ότι πάει να πιαστεί... Πραγματικά ότι και να πείτε έχετε δίκιο αλλά ειλικρινά το βιωνω μου συγκεκριμένες μέρες τις εξωσωματικής παντα ... Υπάρχει κάποιος άνθρωπος εδώ μέσα που να το έχει βιώσει η διαβάσει από κάποιον άλλο και να παραπέμπει σε κάποια εξέταση?? Δεν ξέρω τι άλλο να ψάξω...... 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Natty86 είπε:

Η αλήθεια είναι πως δεν είχα χρόνο να εξηγήσω κάτι και δεν ξέρω αν θα με. Πιστέψει η θα με καταλάβει κανένας καιν κυρίως ο γιατρός.. Ξέρω λέμε δεν υπάρχουν συμπτώματα εγώ κορίτσια και τις 3 φορές της εξωσωματικής αρχικά έχω αρρωστήσει πάντα με λοίμωξη αναπνευστικου το έπαθα και τώρα και λέω αποκλείεται 3 στα 3 δεν γίνεται αλλά αντε αυτή τη φορά ήταν ήπια.. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί κάθε φορά μετά την έμβρυομεταφορα 5 η 6 μέρες ξυπνάω απο δυνατό πονο στον υπνο μου. Το έπαθα και αυτή τη φορά, σας το ορκίζομαι ει αι άγνωστος πονος ειδικά για το ότι κοιμάμαι είναι η τρίτη φορά που το παρατηρω και το παθαίνω. Νιώθω πως ίσως διώχνει η μήτρα μου αλήθεια ότι πάει να πιαστεί... Πραγματικά ότι και να πείτε έχετε δίκιο αλλά ειλικρινά το βιωνω μου συγκεκριμένες μέρες τις εξωσωματικής παντα ... 

Η αλήθεια είναι πως δεν είχα χρόνο να εξηγήσω κάτι και δεν ξέρω αν θα με. Πιστέψει η θα με καταλάβει κανένας καιν κυρίως ο γιατρός.. Ξέρω λέμε δεν υπάρχουν συμπτώματα εγώ κορίτσια και τις 3 φορές της εξωσωματικής αρχικά έχω αρρωστήσει πάντα με λοίμωξη αναπνευστικου το έπαθα και τώρα και λέω αποκλείεται 3 στα 3 δεν γίνεται αλλά αντε αυτή τη φορά ήταν ήπια.. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί κάθε φορά μετά την έμβρυομεταφορα 5 η 6 μέρες ξυπνάω απο δυνατό πονο στον υπνο μου. Το έπαθα και αυτή τη φορά, σας το ορκίζομαι ει αι άγνωστος πονος ειδικά για το ότι κοιμάμαι είναι η τρίτη φορά που το παρατηρω και το παθαίνω. Νιώθω πως ίσως διώχνει η μήτρα μου αλήθεια ότι πάει να πιαστεί... Πραγματικά ότι και να πείτε έχετε δίκιο αλλά ειλικρινά το βιωνω μου συγκεκριμένες μέρες τις εξωσωματικής παντα ... Υπάρχει κάποιος άνθρωπος εδώ μέσα που να το έχει βιώσει η διαβάσει από κάποιον άλλο και να παραπέμπει σε κάποια εξέταση?? Δεν ξέρω τι άλλο να ψάξω...... 

Εγω πάντως την τελευταία φορά που φιλοαρρωστησα με την εμβρυομεταφορα, έπαθα βαρύτατη ουρολοιμωξη κλπ κατέρρευσε το σύστημα μου μετά από πολύ ψάξιμο βρέθηκε ότι πάσχω από κοινή ποικίλη ανοσοεπαρκεια και κάνω θεραπεία. Το δικό μου πάντως είναι κάτι πολύ σπανιο σε συνδυασμό με ένα γονίδιο που βρέθηκε. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Εγω πάντως την τελευταία φορά που φιλοαρρωστησα με την εμβρυομεταφορα, έπαθα βαρύτατη ουρολοιμωξη κλπ κατέρρευσε το σύστημα μου μετά από πολύ ψάξιμο βρέθηκε ότι πάσχω από κοινή ποικίλη ανοσοεπαρκεια και κάνω θεραπεία. Το δικό μου πάντως είναι κάτι πολύ σπανιο σε συνδυασμό με ένα γονίδιο που βρέθηκε. 

Ελπίζω να είναι κάτι που ξεπερνιέται! Τώρα σε τι κατάσταση είσαι? Στη δευτερη εξωσωματική μετ; την έμβρυομεταφορα έπαθα βαριά βρογχίτιδα από το τε αν με πιστευεις έκανα να συνέλθω γενικά ένα τετράμηνο καθε τρεις και λίγο ήμουν άρρωστη ( πρωτόγνωρο για μένα) και κατέληξα με ασθμα και αλλεργική ρινίτιδα.... Δεν ξέρω έχω αρχίσει και απελπιζομαι αλήθεια.. Ειλικρινά πιστευω οως έχω κάτι που δεν ξέρω αν θα το βρω και επειδή μετά την τελευταία τώρα μας τελιωσαν και να χρήματα νιώθω  σε απόγνωσηοτι δε θα μπορώ να το ψάξω κιόλας... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...