Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, ANAMONH είπε:

Καλησπερα σας και απο εμενα ..σας διαβαζω συνεχως..ταλαιπωρουμαστε με το συζυγο μου 3 χρονια..το θεμα ειναι το σπερμα..εχω στο ιστορικο μου μια διεγερση με συλλογη 10 ωαρια καλα που δεν γονιμοποιηθηκε κανενα..αλλαξαμε κεντρο και προχωρησαμε σε 2 διεγερση..συλλογη 14 ωαριων με μικρογονιμοποιηση 9 αριστα εμβρυα 3 ημερων..2 εμβρυομεταφορες η μια βιοχημικη κ η δευτερη μηδενικη..την τεταρτη προχωρησαμε σε 3η εμβρυομεταφορα και ειμαστε σε αναμονη..το αγχος τεραστιο..συμπτωμα 2η μερα μετα την εμβρυομεταφορα καφε βλενα..ο φοβος της αποτυχιας μεγαλος..ειμαι 33 ετων...τωρα ειμαστε στο σφακ. Ειμαστε απο επαρρχια ..την θετικη σας ενεργεια και μπεμπεδοσκονη θελω..

22/7 εμβρυομεταφορα και 5 /8 χωριακη

Κορίτσι μου εύχομαι από την καρδιά μου τα καλύτερα!!!Να χαλαρώσεις και θα περάσουν οι μέρες και θα έρθει η θετική χοριακή ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Dimitra93 είπε:

Εγώ κορίτσια πάω αύριο για χοριακη..έχω ξεπριστει νομίζω ούτε στήθος ούτε πόνοι τπτ..κενό.....είμαι πολύ χάλια σήμερα....από χτες το βράδυ η ψυχολογία μου είναι ράκος...κάθε φορά νομίζω ότι αντέχω και τλκ κάθε φορά λυγίζω....δεν την αντέχω αυτήν την αναμονή.....έλεγα να πάρω ένα τεστ αλλά ακόμα και αυτό το φοβάμαι....δεν ξέρω τι να κάνω για να το διαχειρίζομαι....δεν αντέχω στην ιδέα άλλης μιας αρνητικης χοριακης....

Dimitra μην προκαταβαλεσαι ότι θα είναι αρνητικό το αποτέλεσμα . Λίγες ώρες έμειναν μέχρι αύριο. Εύχομαι να έρθει το πολυπόθητο αποτέλεσμα !

Just now, ANAMONH είπε:

Καλησπερα σας και απο εμενα ..σας διαβαζω συνεχως..ταλαιπωρουμαστε με το συζυγο μου 3 χρονια..το θεμα ειναι το σπερμα..εχω στο ιστορικο μου μια διεγερση με συλλογη 10 ωαρια καλα που δεν γονιμοποιηθηκε κανενα..αλλαξαμε κεντρο και προχωρησαμε σε 2 διεγερση..συλλογη 14 ωαριων με μικρογονιμοποιηση 9 αριστα εμβρυα 3 ημερων..2 εμβρυομεταφορες η μια βιοχημικη κ η δευτερη μηδενικη..την τεταρτη προχωρησαμε σε 3η εμβρυομεταφορα και ειμαστε σε αναμονη..το αγχος τεραστιο..συμπτωμα 2η μερα μετα την εμβρυομεταφορα καφε βλενα..ο φοβος της αποτυχιας μεγαλος..ειμαι 33 ετων...τωρα ειμαστε στο σφακ. Ειμαστε απο επαρρχια ..την θετικη σας ενεργεια και μπεμπεδοσκονη θελω..

22/7 εμβρυομεταφορα και 5 /8 χωριακη

Κουράγιο για την αναμονή !Ξέρω ότι είναι η πιο δύσκολη περίοδος !Εύχομαι να έχετε θετικό αποτέλεσμα αυτή τη φορά !

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ANAMONH είπε:

Καλησπερα σας και απο εμενα ..σας διαβαζω συνεχως..ταλαιπωρουμαστε με το συζυγο μου 3 χρονια..το θεμα ειναι το σπερμα..εχω στο ιστορικο μου μια διεγερση με συλλογη 10 ωαρια καλα που δεν γονιμοποιηθηκε κανενα..αλλαξαμε κεντρο και προχωρησαμε σε 2 διεγερση..συλλογη 14 ωαριων με μικρογονιμοποιηση 9 αριστα εμβρυα 3 ημερων..2 εμβρυομεταφορες η μια βιοχημικη κ η δευτερη μηδενικη..την τεταρτη προχωρησαμε σε 3η εμβρυομεταφορα και ειμαστε σε αναμονη..το αγχος τεραστιο..συμπτωμα 2η μερα μετα την εμβρυομεταφορα καφε βλενα..ο φοβος της αποτυχιας μεγαλος..ειμαι 33 ετων...τωρα ειμαστε στο σφακ. Ειμαστε απο επαρρχια ..την θετικη σας ενεργεια και μπεμπεδοσκονη θελω..

22/7 εμβρυομεταφορα και 5 /8 χωριακη

Απο μενα την εχεις απλοχερα κοριτσι μου εισαι σε καλά χερια απο οτι εχω ακουσει απο πολλα κοριτσια εδω ,ολα να πανε καλά τωρα!!ειχες και εσυ την ατυχια σου να το πω;!, με τη πρωτη σου διεγερση..τριτη και τυχερη ..ανυπομονω να διαβασω τα ευχαριστα νεα σου συντομα! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sabie είπε:

Δεν μίλησα μαζί του απευθείας, μίλησα με την Ιλ. (τη μία μαία του). Εγώ έχω θέμα με το σάκχαρο, έχω 46-50 συνήθως που είναι κάτω απ' το φυσιολογικό, ίσως γι αυτό.

Μου έγραψαν:

D3, B12, Γεν αίματος (φεριτίνη/σίδηρο), καμπύλη, φυλλικό οξύ, μαγνήσιο, ασβέστιο, γενική και καλλιέργεια ούρων, τοξόπλασμα, μαγαλοκυτταροϊό, ερυθερά, λιστέρια, IGG, IGM, TSH, γλυκοζυλιωμένη, ουρία, ουρικό οξύ,κρατινίνη, τρανσαμισάσες.

Μου είπε επίσης να πάρω το γάλο το Frisomum να πίνω, ξινόνερο Φλωρίνης, βιταμίνες Pregnacare και ασβέστιο Calsionral 500.

Επίσης, μου είπε να έχω πάντα σπίτι μια ένεση Lentogest σε περίπτωση που δω καμιά αιμορραγία...

Τι να σου πω; Ό,τι μου λένε κάνω....

Το ξινό νερό Φλώρινας γιατί;!! 

πρίν από 26 λεπτά , Nephelie είπε:

Δεν εχω θρομβοφιλια ή αυτοανοσα η κατι αλλο,αλλα καποιες φορες μεσα στη κυηση πειραζονται οι καποιες τιμες και ας ηταν πριν ολες Οκ.Οποτε μου γραφει άλλες εξετασεις να κανω σχετικες με το αιμα..πχ καθιζηση ερυθρων,προθρομβινη,θρομβοπλαστινη,αντιπηκτικα λυκου,ινωδογονο,αντισωματα καρδιολιπινης,γλυκοπρωτεινης κλπ.επισης εκεινη μου ειπε απο την αρχη να μη παρω κορτιζονη και ποτε ακριβως να ξεκινησω ή να κοψω αντιπηκτικες ή σαλοσπιρ 

Εμενα μου ειπανε να μη φοραω σερβετακια με τιποτα και να κανω πλυσεις με καλεντουλα..καλά να περασετε!!

Μπορει να ξεκινανε και απο νωρις ,αυτο με το φαγητο δες το παντως οπως και να εχει..

Νεφέλη θα τρελαθούμε με τόσες πληροφορίες!! Πλυσεις με καλεντουλα ποιος σου προτεινε; Γιατί; Παντως φαντάζομαι οι πλυσεις δε θα εμποδίσουν να λερωνεσαι από τα ουτρο... Τα σερβιετακια δύσκολα να τα γλυτώσεις. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, anoulious είπε:

Το ξινό νερό Φλώρινας γιατί;!! 

Νεφέλη θα τρελαθούμε με τόσες πληροφορίες!! Πλυσεις με καλεντουλα ποιος σου προτεινε; Γιατί; Παντως φαντάζομαι οι πλυσεις δε θα εμποδίσουν να λερωνεσαι από τα ουτρο... Τα σερβιετακια δύσκολα να τα γλυτώσεις. 

Με το ξινονερο και εγώ απορησα,ξερω το ανθρακικό δεν ειναι οτι καλυτερο γενικα  και δε μιλαω μονο για εγκυμοσυνη..δεν εχω βαλει καθολου σερβ και ουτε εχω σκοπο.Η μαια..εχω ενα μπουκαλι πλαστικο και εχω ετοιμο που εχω βρασει το φυτο κ κανω εξωτερικες πλυσεις ειναι αντισηπτικο να το πω;βοηθαει να μην αναπτυχθουν μυκητες, μικροβια κλπ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ANAMONH είπε:

Σας ευχαριστω κοριτσια..οτι καλυτερο και σε σας.:)

Καλή επιτυχία κοπέλα μου εύχομαι ολόψυχα μια θετικότατη χοριακη ..:)

Σας ευχαριστώ κορίτσια για τις συμβουλές και την συμπαράσταση ...ήδη είμαι καλύτερα .... χρειάζονται μάλλον και τα ξεσπάσματα αλλιώς θα τρελαινομασταν νομίζω....τι να κάνω ότι είναι είναι η αυριανή μέρα θα τα δείξει όλα ....

Θα ήθελα όμως να σας ρωτήσω ...ποιο ήταν το πρόβλημα σας και πως το αντιμετωπίσατε....και όσες πετύχατε και όσες ακόμα προσπαθουμε

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Εγώ κορίτσια πάω αύριο για χοριακη..έχω ξεπριστει νομίζω ούτε στήθος ούτε πόνοι τπτ..κενό.....είμαι πολύ χάλια σήμερα....από χτες το βράδυ η ψυχολογία μου είναι ράκος...κάθε φορά νομίζω ότι αντέχω και τλκ κάθε φορά λυγίζω....δεν την αντέχω αυτήν την αναμονή.....έλεγα να πάρω ένα τεστ αλλά ακόμα και αυτό το φοβάμαι....δεν ξέρω τι να κάνω για να το διαχειρίζομαι....δεν αντέχω στην ιδέα άλλης μιας αρνητικης χοριακης....

Δημητρα μου ποσο σε καταλαβαίνω... Ελπίζω να κάνεις λάθος και για πρηξιματα και όλα να μη σημαίνουν όλα αυτά που παντα φοβόμαστε και να πάρεις μια τεράστια Ααααα χαρά αυριο :-)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Tzinou είπε:

 

Καλησπερα κοριτσια!!!εκανα χοριακη την παρασκευη και βγηκε 300!επαναληψη την τριτη!εύχομαι σε ολες μας μονο χαρες και πολλα μωρακιαααα

Τι τέλεια νέα είναι αυτάάάάα!!!!Εύχομαι τα καλύτεραααα!!!!

5 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Καλή επιτυχία κοπέλα μου εύχομαι ολόψυχα μια θετικότατη χοριακη ..:)

Σας ευχαριστώ κορίτσια για τις συμβουλές και την συμπαράσταση ...ήδη είμαι καλύτερα .... χρειάζονται μάλλον και τα ξεσπάσματα αλλιώς θα τρελαινομασταν νομίζω....τι να κάνω ότι είναι είναι η αυριανή μέρα θα τα δείξει όλα ....

Θα ήθελα όμως να σας ρωτήσω ...ποιο ήταν το πρόβλημα σας και πως το αντιμετωπίσατε....και όσες πετύχατε και όσες ακόμα προσπαθουμε

Εάν κάτσω να σου γράψω τι έχω περάσει κ το τι προβλήματα βγήκαν στην διάρκεια θα πάμε κατευθείαν για χοριακή το πρωί χωρίς ύπνο χαχαχα Σε περίληψη εμείς αντιμετωπίζουμε αζωοσπερμία τύπου κινητικότητα ούτε 1%,ο αριθμός ούτε 10.000..Άστα...αφού την τελευταία φορά έδωσε 2φορές σπέρμα..την πρώτη δεν κουνιόταν ΤΠΤ..και την δεύτερη με το ζόρι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, bily είπε:

Τι τέλεια νέα είναι αυτάάάάα!!!!Εύχομαι τα καλύτεραααα!!!!

Εάν κάτσω να σου γράψω τι έχω περάσει κ το τι προβλήματα βγήκαν στην διάρκεια θα πάμε κατευθείαν για χοριακή το πρωί χωρίς ύπνο χαχαχα Σε περίληψη εμείς αντιμετωπίζουμε αζωοσπερμία τύπου κινητικότητα ούτε 1%,ο αριθμός ούτε 10.000..Άστα...αφού την τελευταία φορά έδωσε 2φορές σπέρμα..την πρώτη δεν κουνιόταν ΤΠΤ..και την δεύτερη με το ζόρι..

Καλημέρα...κατάλαβα...το καλό όμως είναι ότι έστω και λίγο δουλειά κάνετε....αυτό είναι το σημαντικό...

 

 

 

Κορίτσια καλημέρα σε όλες....μόλις βγήκα από το μικροβιολογικό....προς το μεσημεράκι θα είναι έτοιμη η χοριακη μου....καλή επιτυχία σε όλες μας:-o

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 24/7/2020 at 2:55 ΠΜ, bily είπε:

Αχ κοπέλα μου..Τι περνάμε για κάτι που για άλλες είναι αυτονόητο..Καταλαβαίνω απόλυτα πως νιώθεις..Να πάρεις τον γιατρό σου τηλ να σου πει τι να κάνεις..μην το αφήνεις έτσι..

Στέλνωωωωω όλη μου την θετικΟΤΑΤΗ ενέργεια ❤️❤️❤️❤️❤️

 

Καλημερα κοριτσια!ευχομαι σε ολα τα κοριτσια που περιμενουν αποτέλεσμα να παρουν τριψηφια χοριακη!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra93 είπε:

 

Κορίτσια καλημέρα σε όλες....μόλις βγήκα από το μικροβιολογικό....προς το μεσημεράκι θα είναι έτοιμη η χοριακη μου....καλή επιτυχία σε όλες μας:-o

Καλημέρααααα και Καλή επιτυχία!!!περιμένουμε ευχάριστα νεα:)

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...