Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Rose7 είπε:

Ευχαριστώ Natty και για εσένα το ίδιο εύχομαι! Πότε θα κάνεις εσύ ετ;

Τώρα κορίτσι μ δεν έχω ιδέα... Γενικά μετά την τρίτη αποτυχία νιώθω λίγο στα χαμενα για το επόμενο βήμα.... Ευτυχώς με βοήθησατε όλες εδώ μέσα παρά πολυ και κατάλαβα πως εχω πολλα να βάλω σε σειρά πιθανότατα να ψάξω και για όλο γιατρό... Έχω 3 κουτιά  γκοναλ τουλάχιστον αλλά μέχρι να ξανα μαζεψω λεφτά θα χρειαστώ τουλάχιστον 3 με4 μήνες για να ξανάπαω... Προς το παρον σήμερα της Αγίας Ειρήνης πηρα μια ωραιότατη μηδενική χοριακη το ήξερα βέβαια αφου είχα πλημυρα από περίοδο 6 μέρες τωρα... Αλλά θα το θεωρήσω σημάδι έτσι για να ανεβω λίγο και θα ευχηθώ του χρόνου τέτοια μέρα να μας έχει βοηθήσει η Αγία Ειρήνη όλες μας και αν δεν κρατάμε ένα παιδάκι στα χέρια μας να είναι τουλάχιστον στο δρόμο.... :-)

  • Μου αρέσει 7
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Natty86 είπε:

Τώρα κορίτσι μ δεν έχω ιδέα... Γενικά μετά την τρίτη αποτυχία νιώθω λίγο στα χαμενα για το επόμενο βήμα.... Ευτυχώς με βοήθησατε όλες εδώ μέσα παρά πολυ και κατάλαβα πως εχω πολλα να βάλω σε σειρά πιθανότατα να ψάξω και για όλο γιατρό... Έχω 3 κουτιά  γκοναλ τουλάχιστον αλλά μέχρι να ξανα μαζεψω λεφτά θα χρειαστώ τουλάχιστον 3 με4 μήνες για να ξανάπαω... Προς το παρον σήμερα της Αγίας Ειρήνης πηρα μια ωραιότατη μηδενική χοριακη το ήξερα βέβαια αφου είχα πλημυρα από περίοδο 6 μέρες τωρα... Αλλά θα το θεωρήσω σημάδι έτσι για να ανεβω λίγο και θα ευχηθώ του χρόνου τέτοια μέρα να μας έχει βοηθήσει η Αγία Ειρήνη όλες μας και αν δεν κρατάμε ένα παιδάκι στα χέρια μας να είναι τουλάχιστον στο δρόμο.... :-)

Σου εύχομαι του χρονου τετοια μερα η κοιλιτσα να ναι γεματη με ενα κουτσουνακι κ να σαι στο μηνα σου!!!!!! Δε θελω να σου γραψω να μη στενοχωριεσαι γιατι ολες μας στα ασχημα στενοχωριομαστε. Επιμενω λοιπον στην πρωτη ευχη!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Natty86 είπε:

Τώρα κορίτσι μ δεν έχω ιδέα... Γενικά μετά την τρίτη αποτυχία νιώθω λίγο στα χαμενα για το επόμενο βήμα.... Ευτυχώς με βοήθησατε όλες εδώ μέσα παρά πολυ και κατάλαβα πως εχω πολλα να βάλω σε σειρά πιθανότατα να ψάξω και για όλο γιατρό... Έχω 3 κουτιά  γκοναλ τουλάχιστον αλλά μέχρι να ξανα μαζεψω λεφτά θα χρειαστώ τουλάχιστον 3 με4 μήνες για να ξανάπαω... Προς το παρον σήμερα της Αγίας Ειρήνης πηρα μια ωραιότατη μηδενική χοριακη το ήξερα βέβαια αφου είχα πλημυρα από περίοδο 6 μέρες τωρα... Αλλά θα το θεωρήσω σημάδι έτσι για να ανεβω λίγο και θα ευχηθώ του χρόνου τέτοια μέρα να μας έχει βοηθήσει η Αγία Ειρήνη όλες μας και αν δεν κρατάμε ένα παιδάκι στα χέρια μας να είναι τουλάχιστον στο δρόμο.... :-)

Το ίδιο εύχομαι κι εγώ για όλες μας και να έχουμε δύναμη να συνεχίσουμε...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. 1η ivf και για μένα με 2 έμβρυα 3ης ημέρας και σήμερα πήρα αρνητική χοριακη. Έχω στην κατάψυξη ακόμα τρία έμβρυα 3ης ημέρας και περιμένω το γιατρό να με πάρει να δούμε πώς θα συνεχίσουμε. Δεν με παίρνει από κάτω, αλλά η απογοήτευση Κ το παράπονο είναι τεράστια. Καλή δύναμη σε όλες. 

  • Λυπημένη/-ος 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Έκανα πρώτη φορά και εγώ εχτές έμβρυο μεταφορά. Έχω μια βλαστοκύστη 5ης μέρας, από τις 8 που ξεκινήσαμε. Ο γιατρός μου έχει ελπίδες γιατί είναι αριστης ποιότητας. Και επειδή τον εμπιστεύομαι απόλυτα, έχω και εγώ πολλές ελπίδες. Θέλω να ρωτήσω αν εσείς που έχετε κανει κι άλλες φορές αν είχατε πόνους. Γιατί από εχτές κάπου κάπου νιώθω διάφορες ενοχλήσεις.
Καλη επιτυχία σ όλες μας.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Rose7 είπε:

Κορίτσια μίλησα με το γιατρό για τις απορίες μου. 

Για την προγεστερόνη το θεωρεί φυσιολογικό το 10 εφόσον δεν υπάρχει εγκυμοσύνη οπότε δε θεωρεί ότι πρέπει να αλλάξουμε κάτι...

Και για το ενδομήτριο κατάλαβα ότι συνεχίζει να μεγαλώνει  μέχρι την εμβρυομεταφορά οπότε σκέφτομαι δε θα πήγε τουλάχιστον στα 8mm-9mm σε μια εβδομάδα;

Μου ήρθε και η περίοδος σήμερα τελικά 3 μέρες μετά τη διακοπή των φαρμάκων.

Θα κάνω την τελευταία μου ετ το Σεπτέμρη και αν δε δουλέψει πάλι από την αρχή μετά!

Όταν ξεκινάς όμως προγεστερονη σταματάει να μεγαλώνει. Κανει μικρές διορθώσεις μπορεί και προς τα κάτω μπορεί και προς τα πάνω. Αλλά σίγουρα δεν μεγαλώνει κανονικά όπως πριν. Όσο για την προγεστερονη εξαρτάται ποτέ τη μετράμε. Για την ημέρα της εμβρυομεταφορας είναι μικρή. Δεν το λέω για, να αμφισβήτησω το γιατρό σου αλλά μετά από 7 εμβρυομεταφορες και (τους ειχα μετρήσει κάποια στιγμή) πρόχειρα πάνω από 10 γυναικολόγους σου καταθέτω απλά την εμπειρία μου για βοήθεια. Καλή συνέχεια. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Όταν ξεκινάς όμως προγεστερονη σταματάει να μεγαλώνει. Κανει μικρές διορθώσεις μπορεί και προς τα κάτω μπορεί και προς τα πάνω. Αλλά σίγουρα δεν μεγαλώνει κανονικά όπως πριν. Όσο για την προγεστερονη εξαρτάται ποτέ τη μετράμε. Για την ημέρα της εμβρυομεταφορας είναι μικρή. Δεν το λέω για, να αμφισβήτησω το γιατρό σου αλλά μετά από 7 εμβρυομεταφορες και (τους ειχα μετρήσει κάποια στιγμή) πρόχειρα πάνω από 10 γυναικολόγους σου καταθέτω απλά την εμπειρία μου για βοήθεια. Καλή συνέχεια. 

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Δεν μπορώ να αλλάξω δυστυχώς την άποψη του γιατρού μου. Θα δω τι θα κάνω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rose7 είπε:

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Δεν μπορώ να αλλάξω δυστυχώς την άποψη του γιατρού μου. Θα δω τι θα κάνω. 

Καμμία, μας δεν μπορεί να αλλάξει την άποψη του γιατρού εάν δε  το θέλει ο ίδιος απλά κάνουμε στο μετρο που πιστεύουμε κατι, το έχουμε ψάξει προτάσεις και διαλλακτικα καταλήγουμε σε μια κοινή απόφαση με το γιατρό  γιατί τελικά αυτό που γίνεται αφορά κυρίως εμάς και πρέπει να το πιστεύουμε.Όπως και να έχει κοιτάς μπροστά τώρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Καμμία, μας δεν μπορεί να αλλάξει την άποψη του γιατρού εάν δε  το θέλει ο ίδιος απλά κάνουμε στο μετρο που πιστεύουμε κατι, το έχουμε ψάξει προτάσεις και διαλλακτικα καταλήγουμε σε μια κοινή απόφαση με το γιατρό  γιατί τελικά αυτό που γίνεται αφορά κυρίως εμάς και πρέπει να το πιστεύουμε.Όπως και να έχει κοιτάς μπροστά τώρα. 

Ναι απλά είμαι και στο εξωτερικό και η σχέση γιατρού ασθενή δεν είναι όπως στην Ελλάδα. Σκέφτομαι και να αλλάξω κάποια πράγματα χωρίς να του το πω αν θέλω να αλλάξει κάτι (πάχος ενδομητρίου και προγεστερόνη ). 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Marina800 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Έκανα πρώτη φορά και εγώ εχτές έμβρυο μεταφορά. Έχω μια βλαστοκύστη 5ης μέρας, από τις 8 που ξεκινήσαμε. Ο γιατρός μου έχει ελπίδες γιατί είναι αριστης ποιότητας. Και επειδή τον εμπιστεύομαι απόλυτα, έχω και εγώ πολλές ελπίδες. Θέλω να ρωτήσω αν εσείς που έχετε κανει κι άλλες φορές αν είχατε πόνους. Γιατί από εχτές κάπου κάπου νιώθω διάφορες ενοχλήσεις.
Καλη επιτυχία σ όλες μας.

Εύχομαι καλή επιτυχία!!! Ένα βάλατε δηλ; Έχω κ γω ορισμένες φορές τη μέρα ενόχληση αλλά πιστεύω είναι από την προγεστερόνη.....

  • Μου αρέσει 2

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία κορίτσια και εύχομαι όλα να πάνε κατευχην....ξέρω ότι είναι δύσκολη η αναμονή όλες το ξέρουμε το έχουμε νιώσει αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε τπτ πέρα από το να ελπίζουμε και να σκεφτόμαστε θετικά....απολαύστε αυτές τις μέρες ξεκούρασης....εύχομαι ότι καλύτερο σε ολες:)

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin said:

Εύχομαι καλή επιτυχία!!! Ένα βάλατε δηλ; Έχω κ γω ορισμένες φορές τη μέρα ενόχληση αλλά πιστεύω είναι από την προγεστερόνη.....

Ευχαριστώ πολύ. Ναι δυστυχώς κατάφερε να επιβιώσει μόνο ένα, το οποίο όμως είναι ΑΑ ποιότητας και για τον λόγο αυτό έχει ελπίδες. Εάν είχα ακόμη ένα τέτοιο, κατά τα λεγόμενα του γιατρού μου θα είχα σίγουρη εγκυμοσύνη. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rose7 είπε:

Ναι απλά είμαι και στο εξωτερικό και η σχέση γιατρού ασθενή δεν είναι όπως στην Ελλάδα. Σκέφτομαι και να αλλάξω κάποια πράγματα χωρίς να του το πω αν θέλω να αλλάξει κάτι (πάχος ενδομητρίου και προγεστερόνη ). 

Δεν το ηξερα οτι εισαι στο εξωτερικο.Ως προς την προγεστερονη  και εγω θα επαιρνα και κανενα απο το στομα επιπλεον και θα τελειωνε η δουλεια.Καλα θα κανεις

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Marina800 είπε:

Ευχαριστώ πολύ. Ναι δυστυχώς κατάφερε να επιβιώσει μόνο ένα, το οποίο όμως είναι ΑΑ ποιότητας και για τον λόγο αυτό έχει ελπίδες. Εάν είχα ακόμη ένα τέτοιο, κατά τα λεγόμενα του γιατρού μου θα είχα σίγουρη εγκυμοσύνη. 

Μακάρι να πιαστεί καλα!!

  • Ευχαριστώ 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...