Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Mareva είπε:

Καθε αλλο. Ο εξωσωματικος με παρεπεμψε στο μικροβιολογικο. Μετα την αποβολη ψαχτηκα με αιματολογο αλλα οχι εγω, μεσω φιλης απο το νοσοκομείο κ ετσι κατεληξα στο νοσοκομείο. 

Αααα έτσι πες.αρα σε ξεκίνησε και προληπτική αγωγή και τα πάντα.σπλα καλύτερα ιδιώτης αιματολογος που δεν θα τον βλέπεις και συνέχεια αλλά θα είναι πιο εύκολη η συνεννόηση για τα θέματα που θα προκειπτουν.οκ τώρα είδα είσαι σε εγκυμοσύνη.με το καλό σου εύχομαι.και εγώ σκέφτομαι πως θα τρυπιεμαι σε περίπτωση εγκυμοσυνης.εμενα μου είπε και μέχρι την αυχενική κορτιζόνη prezolon.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly είπε:

Αααα έτσι πες.αρα σε ξεκίνησε και προληπτική αγωγή και τα πάντα.σπλα καλύτερα ιδιώτης αιματολογος που δεν θα τον βλέπεις και συνέχεια αλλά θα είναι πιο εύκολη η συνεννόηση για τα θέματα που θα προκειπτουν.οκ τώρα είδα είσαι σε εγκυμοσύνη.με το καλό σου εύχομαι.και εγώ σκέφτομαι πως θα τρυπιεμαι σε περίπτωση εγκυμοσυνης.εμενα μου είπε και μέχρι την αυχενική κορτιζόνη prezolon.

Ευχαριστώ!! Θα τρυπιεσαι μια χαρα, να σαι σιγουρη. Και θα υπαρχουν μερες που θα δυσκολευεσαι, κ μερες που θα λες ποσο ευκολο ηταν τελικα. Μακαρι απο την πρώτη εγκυμοσύνη να ξερα οτι ειχα θρομβοφιλία, θα χα γλιτωσει πολλες ανησυχιες! Πρεζολον... Σημερα πηρα το τελευταιο τεταρτακι, φτου ξελευτερια.. Καθε που θα κοβεις ενα φαρμακο, θα νοιώθεις πιο καλα. Ευχομαι οτι καλυτερο και συντομα! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Mareva είπε:

Καθε αλλο. Ο εξωσωματικος με παρεπεμψε στο μικροβιολογικο. Μετα την αποβολη ψαχτηκα με αιματολογο αλλα οχι εγω, μεσω φιλης απο το νοσοκομείο κ ετσι κατεληξα στο νοσοκομείο. 

Σε ποιο νοσοκομείο κορίτσι;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλύτερο λέτε να απευθυνθούμε σε αιματολογο για να μας γραψει όλο το πακέτο εξετάσεων;;

Κάποια άλλη κοπέλα που περιμένει να κάνει χοριακη;;

Ελπίζω να πήγαν όλα καλά με τη κοπέλα κ το εξωμήτριο.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Είναι καλύτερο λέτε να απευθυνθούμε σε αιματολογο για να μας γραψει όλο το πακέτο εξετάσεων;;

Κάποια άλλη κοπέλα που περιμένει να κάνει χοριακη;;

Ελπίζω να πήγαν όλα καλά με τη κοπέλα κ το εξωμήτριο.

Ναι κορίτσι μου.σε αιματολογο και μόνο.αν είναι και ειδικός στα θέματα κύησης ακόμα καλύτερα.εμενα με έψαξε κ για πράγματα έξτρα.για να δει συνολικά αν υπάρχει πρόβλημα στον οργανισμό.μς ρώτησε παράδειγμα αν είμαι σε αυτά τα κιλά από πάντα...είμαι πολύ αδύνατη.ειπε θα το δούμε κ αυτό κ μου έβαλε κ εξέταση για κοιλιοκάκη.ελεγξαμε τις βιταμίνες μου.ημουν εντελώς αδεια.και πολλά άλλα.σοβαρη δουλειά η επιστήμονας με ξεψαχνισε και μένα και τον άντρα μου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια...όλα καλά πήγαν είχα ένα δύσκολο χειρουργείο λέει καθώς έντερα και γυναικολογικά ήταν όλα κολλημένα μαζί.... εύχομαι να είναι η τελευταία δύσκολη στιγμή μου και την επόμενη να τ καταφέρω....εύχομαι σε όλες τα καλύτερα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Κρητη χανια 

Έχει καλή αιματολόγο στο διαλυμένο νοσοκομείο μας;;;; Χαχαχαχχα

Στο Βενιζέλειο με είχε στείλει ο Μαρ.... στην Σφυριδ.....

  • Μου αρέσει 2

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra93 said:

Καλημέρα κορίτσια...όλα καλά πήγαν είχα ένα δύσκολο χειρουργείο λέει καθώς έντερα και γυναικολογικά ήταν όλα κολλημένα μαζί.... εύχομαι να είναι η τελευταία δύσκολη στιγμή μου και την επόμενη να τ καταφέρω....εύχομαι σε όλες τα καλύτερα

Καλημέρα σου Δήμητρα, καλή ανάρρωση σου εύχομαι. Έχω μερικές ερωτησούλες...Γιατί ήταν κολλημένα τα έντερα με τα όργανα αναπαραγωγής? Από ενδομητρίωση? Τελικά το εξωμήτριο ήταν μέσα στη σάλπιγγα? Την αφαίρεσαν ή την πίεσαν για να βγει ο ιστός?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...όλα καλά πήγαν είχα ένα δύσκολο χειρουργείο λέει καθώς έντερα και γυναικολογικά ήταν όλα κολλημένα μαζί.... εύχομαι να είναι η τελευταία δύσκολη στιγμή μου και την επόμενη να τ καταφέρω....εύχομαι σε όλες τα καλύτερα

Κι εμενα το ίδιο στην λαπαροσκόπηση, διήρκησε δυο ωρες το χειρουργείο γιατι ηταν κολλημένο το έντερο με την μήτρα , με πολλές εστίες ενδομητριωσης και για να γίνει καθαρισμός έφυγε η μισή ωοθηκη. Ακολούθησα τετράμηνη διακοπή περιοδου. Εσυ θα κανεις ;

 Σου τα γράφω ολα αυτα κυρίως για να δεις οτι ειμαι εγκυος αυτην την στιγμή και οτι θα έρθει η στιγμή σου που ολα θα πανε καλα και θα ρθει μια καλη εγκυμοσυνη.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Andri M είπε:

Καλημέρα σου Δήμητρα, καλή ανάρρωση σου εύχομαι. Έχω μερικές ερωτησούλες...Γιατί ήταν κολλημένα τα έντερα με τα όργανα αναπαραγωγής? Από ενδομητρίωση? Τελικά το εξωμήτριο ήταν μέσα στη σάλπιγγα? Την αφαίρεσαν ή την πίεσαν για να βγει ο ιστός?

Είχα συμφησεις και μια εστία ενδομητριωσης...όχι την αφαίρεσαν και την σάλπιγγα συν ένα αιμάτωμα που Μ έκανε στην κοιλιά και αφαιρέθηκε και αυτό....αλλά γτ ρωτάς αν ήταν στην σάλπιγγα?πες μου ότι να φοβάμαι μην τοιχον και πάει την άλλη φορά και εμφυτευτει άλλου...

Just now, Καντι είπε:

Κι εμενα το ίδιο στην λαπαροσκόπηση, διήρκησε δυο ωρες το χειρουργείο γιατι ηταν κολλημένο το έντερο με την μήτρα , με πολλές εστίες ενδομητριωσης και για να γίνει καθαρισμός έφυγε η μισή ωοθηκη. Ακολούθησα τετράμηνη διακοπή περιοδου. Εσυ θα κανεις ;

 Σου τα γράφω ολα αυτα κυρίως για να δεις οτι ειμαι εγκυος αυτην την στιγμή και οτι θα έρθει η στιγμή σου που ολα θα πανε καλα και θα ρθει μια καλη εγκυμοσυνη.

Δεν Μ είπε κάτι για τις ωοθήκες μου μόνο ότι η μία είναι πολύ κολλημένη με το έντερο και δεν κατάφερε να την καθαρίσει όλη....χαίρομαι που τα κατάφερες δεν ξέρω μετά από πόσο καιρό αλλά εύχομαι να σ πάνε όλα κατευχην...εγώ μετά από 4 εμβρυομεταφορες κατάφερα πρώτη φορά μια εμφυτεύση και αυτή εξωμήτριο....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra93 είπε:

Είχα συμφησεις και μια εστία ενδομητριωσης...όχι την αφαίρεσαν και την σάλπιγγα συν ένα αιμάτωμα που Μ έκανε στην κοιλιά και αφαιρέθηκε και αυτό....αλλά γτ ρωτάς αν ήταν στην σάλπιγγα?πες μου ότι να φοβάμαι μην τοιχον και πάει την άλλη φορά και εμφυτευτει άλλου...

Δεν Μ είπε κάτι για τις ωοθήκες μου μόνο ότι η μία είναι πολύ κολλημένη με το έντερο και δεν κατάφερε να την καθαρίσει όλη....χαίρομαι που τα κατάφερες δεν ξέρω μετά από πόσο καιρό αλλά εύχομαι να σ πάνε όλα κατευχην...εγώ μετά από 4 εμβρυομεταφορες κατάφερα πρώτη φορά μια εμφυτεύση και αυτή εξωμήτριο....

Τα κατάφερα μετα απο εφτά χρόνια προσπαθειών και με την όγδοη εμβρυομεταφορά, που ολες οι προηγουμενες ηταν μηδενικες.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Ναι κορίτσι μου.σε αιματολογο και μόνο.αν είναι και ειδικός στα θέματα κύησης ακόμα καλύτερα.εμενα με έψαξε κ για πράγματα έξτρα.για να δει συνολικά αν υπάρχει πρόβλημα στον οργανισμό.μς ρώτησε παράδειγμα αν είμαι σε αυτά τα κιλά από πάντα...είμαι πολύ αδύνατη.ειπε θα το δούμε κ αυτό κ μου έβαλε κ εξέταση για κοιλιοκάκη.ελεγξαμε τις βιταμίνες μου.ημουν εντελώς αδεια.και πολλά άλλα.σοβαρη δουλειά η επιστήμονας με ξεψαχνισε και μένα και τον άντρα μου 

Καλημέρα, μπορείς να μου στείλεις πμ για λεπτομέρειες;

πρίν από 26 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...όλα καλά πήγαν είχα ένα δύσκολο χειρουργείο λέει καθώς έντερα και γυναικολογικά ήταν όλα κολλημένα μαζί.... εύχομαι να είναι η τελευταία δύσκολη στιγμή μου και την επόμενη να τ καταφέρω....εύχομαι σε όλες τα καλύτερα

Εύχομαι γρήγορη κ σωστή ανάρρωση κ την επόμενη φορά να πάνε όλα καλά!

  • Ευχαριστώ 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Τα κατάφερα μετα απο εφτά χρόνια προσπαθειών και με την όγδοη εμβρυομεταφορά, που ολες οι προηγουμενες ηταν μηδενικες.

Τλκ υπήρχε κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα?η ανεξήγητη υπογονιμότητα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra93 είπε:

Τλκ υπήρχε κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα?η ανεξήγητη υπογονιμότητα?

Προφανώς ανεξήγητη υπογονιμότητα δεν ειναι , άμα εχεις συμφησεις και ειναι κολλημένο το έντερο με την μήτρα και ειχα και κύστες ενδομητριωσης. Και το σπερμα μέτριο. Πολυπαραγοντικο το ζητημα 


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...