Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα!Μόλις γύρισα από την κλινική,σε δύο ώρες θα ξέρω το αποτέλεσμα.Εσυ πως είσαι ?

      Αγωνιώ με εσένα !!! Σου εύχομαι ολόψυχα μια τεράστια χοριακη !!!! Εγώ είμαι 6η ημέρα σήμερα …. Κάνω υπομονή κ προσπαθώ να είναι ήρεμη και αισιόδοξη !!!! Καλημέρα !

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Μαρία1430 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Μαζί είμαστε... Γενικά εγώ έχω πρησμένο στήθος που πάντα έχω λόγω προγεστερονης αλλά δεν μπορώ να συγκρίνω το μέγεθος του πόνου με τις προηγούμενες φορές. Επίσης νιώθω υπνηλία που δεν είχα ποτέ. Αυτό που περιμένω να δω είναι αν μέσα στο σ/κ θα έχω πόνους περιόδου που είχα τις προηγούμενες φορές. Τεστ που είχα δοκιμάσει να κάνω στο γιο μου μου είχε βγει άκυρο και δεν ξαναδοκίμασα. 

Επειδή νιώθω διαφορετικά από τις άλλες φορές φοβάμαι κι εγώ πολύ και νιώθω ότι ο χρόνος δεν περνάει. 

Έχω ένα ληγμένο τεστ λετε να το κάνω; 

Αντε περιμένουμε το μαγικό νούμερο!!! 

Όλα καλά να πάνε! Εύχομαι τεράστια χοριακη !!!!!!!

Just now, Μαρία1430 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Μαζί είμαστε... Γενικά εγώ έχω πρησμένο στήθος που πάντα έχω λόγω προγεστερονης αλλά δεν μπορώ να συγκρίνω το μέγεθος του πόνου με τις προηγούμενες φορές. Επίσης νιώθω υπνηλία που δεν είχα ποτέ. Αυτό που περιμένω να δω είναι αν μέσα στο σ/κ θα έχω πόνους περιόδου που είχα τις προηγούμενες φορές. Τεστ που είχα δοκιμάσει να κάνω στο γιο μου μου είχε βγει άκυρο και δεν ξαναδοκίμασα. 

Επειδή νιώθω διαφορετικά από τις άλλες φορές φοβάμαι κι εγώ πολύ και νιώθω ότι ο χρόνος δεν περνάει. 

Έχω ένα ληγμένο τεστ λετε να το κάνω; 

Αντε περιμένουμε το μαγικό νούμερο!!! 

Χαχαχα κ έγω το τεστ που έκανα λήγει σε ένα μήνα κ λέω μήπως έκανε λάθος!Πολύ δύσκολη φάση της εξωσωματικής μου θυμίζει τα 7 χρόνια που περίμενα κάθε μήνα να δω αν έμεινα εγκυος χωρίς να ξέρω για τις σαλπιγγες μου που είχαν πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλημέρα και συγχαρητήρια!!! Είσαι εγκυουλα και εύχομαι να φτάσεις ως το τέλος και να χαρείς τους επόμενους μήνες! Λογικά θα σου ζητήσει 2-3 χοριακες ακόμα. Όταν θα είσαι γύρω στις 800 με 1000 μονάδες θα σου προγραμματίσει υπερηχο. Η γενική ιδέα είναι αυτή. Η πραγματωση εξαρτάται από τον κάθε γιατρό 

447,03 και την Τετάρτη υπέρηχο.

Χαρά και άγχος και αγωνία μαζί.

 

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχαριστώ 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καλλια35 είπε:

447,03 και την Τετάρτη υπέρηχο.

Χαρά και άγχος και αγωνία μαζί.

 

Συγχαρητήρια!!μπράβο!!!τι ωραία νέα!!!!όλα να σου πάνε καλά!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καλλια35 είπε:

447,03 και την Τετάρτη υπέρηχο.

Χαρά και άγχος και αγωνία μαζί.

 

Τελειαααααα!!!! 

Μπράβο με το καλό!!!! Ωραίο νουμερο

Αντε και κάθε 5 λεπτά έμπαινα να δω τα νέα σου

  • Ευχαριστώ 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καλλια35 είπε:

447,03 και την Τετάρτη υπέρηχο.

Χαρά και άγχος και αγωνία μαζί.

 

Μπράβο ρε κορίτσια ανοίξατε πάλι το δρόμο των θετικών χοριακών!!!!! Συγχαρητηρια!!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καλλια35 είπε:

447,03 και την Τετάρτη υπέρηχο.

Χαρά και άγχος και αγωνία μαζί.

 

Ωωωω καταπληκτικό νούμερο!!!θα δεις που θα πάνε ολα καλα και σιγά σιγά θα φεύγει το άγχος και θα μένει μόνο χαρά!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Candy1 είπε:

Αχ είναι μεγάλη ιστορία!! Ενώ το ορμονικό μου προφίλ είναι πολύ καλό ΑΜΗ 31,4 και fsh 7 ενδομήτριο 10 και με σπέρμα από δότη έκανα 12 ωάρια από τα οποία γονιμοποιηθηκαν τα 6 και έγιναν βλαστοκυστες μόνο τα δύο! Τα καταψυξαμε και στην απόψυξη επιβίωσε μόνο το ένα. Εντωμεταξυ στην ωοληψια μου έσπασαν αγγείο είχα αιμορραγία ήμουν μια βδομάδα κρεβατομενη. Και στο τέλος μου είπαν πως εγώ φταίω γιατί δεν έχω καλά ωάρια! Σε όποιον γιατρό πήγα μετά και έδειξα τις εξετάσεις μου γελούσε μαζί τους!

Λόγω χρημάτων την εξωσωματική την κάναμε σε δημόσιο νοσοκομείο!

Κατάλαβα! Έχεις πολυκυστικες; Η ΑΜΗ είναι σούπερ, όχι δα κ εσύ φταις για τα ωάρια! Γνώμη μου να βρεις ένα γιατρό να εμπιστευτεις κ να ξαναδοκιμάσεις.

11 ώρες πρίν, Καλλια35 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!Στις 7/9 έκανα εμβρυομεταφορά 1 εβρυο άριστο,1 μέτριο και 1 μοριδιο.Στις 21/9 ήταν να κάνω χοριακη. Δύο μέρες πριν πόνους περιόδου και το πρωί αφού έδωσα αίμα πάω τουαλέτα και βλέπω ροζ υγρά έντονα.Λεω οκ μου ήρθε περίοδος δεν παίρνω καν τηλέφωνο για τα αποτελέσματα. Στέλνω τον άντρα μου γιατί δεν  άντεχα να ακουσω και 3 αρνητικό. Ελα όμως που αυτή τη φορά διαψεύστηκα. 78,50 και 167.80 η δεύτερη.Αυριο πάω για την τρίτη.Ροζ υγρα και καφέ  αυτές τις 4 μέρες.Ο γιατρός μου αύξησε την προγεστερόνη ανά 12ωρο και μου έκοψε τις αντιπηκτικες και το σαλοσπιρ.Τα ροζ υγρά σταμάτησαν. Έχω πολύ άγχος να πάνε όλα καλά. Εσείς πώς τα ακούτε όλα αυτά; Προχωράει καλά;

Να έχεις μια ήρεμη κ εύκολη εγκυμοσύνη κ να σκέφτεσαι θετικά!

1 ώρα πρίν, Μανία Μου είπε:

Όλα καλά να πάνε! Εύχομαι τεράστια χοριακη !!!!!!!

Χαχαχα κ έγω το τεστ που έκανα λήγει σε ένα μήνα κ λέω μήπως έκανε λάθος!Πολύ δύσκολη φάση της εξωσωματικής μου θυμίζει τα 7 χρόνια που περίμενα κάθε μήνα να δω αν έμεινα εγκυος χωρίς να ξέρω για τις σαλπιγγες μου που είχαν πρόβλημα.

Εγώ έκανα τεστ κ ήταν τελικά λάθος, τα one step, δεν ξανακάνω τεστ... κατευθείαν χοριακη,..μακάρι να διαψευστεις κ εσύ...εγώ είχα αίμα μπόλικο κ με μπέρδεψε, δεν πήγε καλά αλλά  μια θετική χοριακη την ειχα.!


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Κατάλαβα! Έχεις πολυκυστικες; Η ΑΜΗ είναι σούπερ, όχι δα κ εσύ φταις για τα ωάρια! Γνώμη μου να βρεις ένα γιατρό να εμπιστευτεις κ να ξαναδοκιμάσεις.

Να έχεις μια ήρεμη κ εύκολη εγκυμοσύνη κ να σκέφτεσαι θετικά!

Εγώ έκανα τεστ κ ήταν τελικά λάθος, τα one step, δεν ξανακάνω τεστ... κατευθείαν χοριακη,..μακάρι να διαψευστεις κ εσύ...εγώ είχα αίμα μπόλικο κ με μπέρδεψε, δεν πήγε καλά αλλά  μια θετική χοριακη την ειχα.!

Όχι δεν έχω πολυκυστικες!! Πάνω που αποφασίσαμε να πάμε Λάρισα για δεύτερη προσπάθεια, μάθαμε ότι δεν κάνουν εξωσωματικές από τον Μάρτιο!! Κάτι διάβασα πως μπορεί να ανοίξουν Νοέμβριο!! Μακάρι!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Candy1 είπε:

Όχι δεν έχω πολυκυστικες!! Πάνω που αποφασίσαμε να πάμε Λάρισα για δεύτερη προσπάθεια, μάθαμε ότι δεν κάνουν εξωσωματικές από τον Μάρτιο!! Κάτι διάβασα πως μπορεί να ανοίξουν Νοέμβριο!! Μακάρι!!!!!!

Α οκ είδα την αμη και μπερδεύτηκα, ίσως είναι με την άλλη μέτρηση. Λοιπόν, εύχομαι να ξεκινήσετε γρήγορα και μπορείς αν θες να πάρεις βιταμίνες για να ενισχύσεις τα ωάρια σου, οι εβιολ ε είναι πολύ καλές όπως και τα φακελάκια ινοφερτ που έχουν και φολικό οξύ.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Moomin είπε:

Α οκ είδα την αμη και μπερδεύτηκα, ίσως είναι με την άλλη μέτρηση. Λοιπόν, εύχομαι να ξεκινήσετε γρήγορα και μπορείς αν θες να πάρεις βιταμίνες για να ενισχύσεις τα ωάρια σου, οι εβιολ ε είναι πολύ καλές όπως και τα φακελάκια ινοφερτ που έχουν και φολικό οξύ.

Α δεν το ήξερα ότι μπορώ να ενισχύσω τα ωάρια μου!! Από το φαρμακείο τα παίρνω αυτά? Ευχαριστώ πολύ!!! Εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Candy1 είπε:

Α δεν το ήξερα ότι μπορώ να ενισχύσω τα ωάρια μου!! Από το φαρμακείο τα παίρνω αυτά? Ευχαριστώ πολύ!!! Εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι?

Μου τα πρότειναν οι γιατροί...πέρα από τη διατροφή δηλ....

Εμείς θα προσπαθήσουμε με ένα εμβρυακι που μας έχει μείνει γτ με τα δύο πρώτα κατέληξε βιοχημική κ δεν προχώρησε, είχα κ φουλ αιμα κ θα προσπαθήσουμε να πάρουμε κ ένα σε φυσικό κύκλο, αν γονιμοποιηθεί...οπότε να βάλουμε δύο...αλλιώς πάλι διεγερση....έχω χαμηλή αμη κ ανταπόκριση(4 ωαρ.3 γονιμ.)

  • Ευχαριστώ 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Μου τα πρότειναν οι γιατροί...πέρα από τη διατροφή δηλ....

Εμείς θα προσπαθήσουμε με ένα εμβρυακι που μας έχει μείνει γτ με τα δύο πρώτα κατέληξε βιοχημική κ δεν προχώρησε, είχα κ φουλ αιμα κ θα προσπαθήσουμε να πάρουμε κ ένα σε φυσικό κύκλο, αν γονιμοποιηθεί...οπότε να βάλουμε δύο...αλλιώς πάλι διεγερση....έχω χαμηλή αμη κ ανταπόκριση(4 ωαρ.3 γονιμ.)

Άντε μακάρι όλα καλά να σου πάνε!! Και να είναι η τυχερή σου φορά!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Κ σε σένα το ίδιο!

Ευχαριστώ πολύ!!! Μακάρι!!!!

9 ώρες πρίν, Καλλια35 είπε:

447,03 και την Τετάρτη υπέρηχο.

Χαρά και άγχος και αγωνία μαζί.

 

Αχ μπράβο!!! Συγχαρητήρια!!! Με το καλό!!!!μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...