Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Simonaki είπε:

Καλησπέρα και απο εμένα :

Είμαι στην 9η ημέρα μετά  την εμβρυομεταφορά, στην δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικής, μετά από 2 χρόνια. Αυτή την φορά κάναμε εμφύτευση 2 κατεψυγμένα εμβρύων τριών ημερών. 

Δεν χρειάζεται να αναφέρω την αγωνία μου, γιαυτό και είμαι εδώ εξάλλου, να νιώσω οικεία με άτομα που νιώθουν το ίδιο με εμένα. 

Την προηγούμενη φορά είχαμε θετικό αποτέλεσμα αλλά παλίνδρομη κύηση στην έβδομη εβδομάδα και μου πήρε πολύ χρόνο από τότε να βρω το κουράγιο για να μπορέσω να προσπαθήσω ξανά. 

Δεν νιώθω και τώρα έτοιμη να αντιμετωπίσω ένα πιθανά κακό αποτέλεσμα, αλλά τα χρόνια περνάνε και ήθελα να προσπαθήσουμε ξανά. 

Αυτά προς το παρόν, καλωσαςβρήκα και εύχομαι σε όσες είναι στην αναμονή σαν και εμένα, θετικά αποτελέσματα!! 

 

Εύχομαι αυτή τη φορά να μείνει! Αφού έμεινες μια φορά θα ξαναμεινεις απλά το εμβρυακι θα χε κάποιο θέμα...να σκέφτεσαι ότι ήταν τυχαίο κ να είσαι αισιόδοξη!

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 19 λεπτά , Simonaki είπε:

Καλησπέρα και απο εμένα :

Είμαι στην 9η ημέρα μετά  την εμβρυομεταφορά, στην δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικής, μετά από 2 χρόνια. Αυτή την φορά κάναμε εμφύτευση 2 κατεψυγμένα εμβρύων τριών ημερών. 

Δεν χρειάζεται να αναφέρω την αγωνία μου, γιαυτό και είμαι εδώ εξάλλου, να νιώσω οικεία με άτομα που νιώθουν το ίδιο με εμένα. 

Την προηγούμενη φορά είχαμε θετικό αποτέλεσμα αλλά παλίνδρομη κύηση στην έβδομη εβδομάδα και μου πήρε πολύ χρόνο από τότε να βρω το κουράγιο για να μπορέσω να προσπαθήσω ξανά. 

Δεν νιώθω και τώρα έτοιμη να αντιμετωπίσω ένα πιθανά κακό αποτέλεσμα, αλλά τα χρόνια περνάνε και ήθελα να προσπαθήσουμε ξανά. 

Αυτά προς το παρόν, καλωσαςβρήκα και εύχομαι σε όσες είναι στην αναμονή σαν και εμένα, θετικά αποτελέσματα!! 

 

Καλώς ήρθες...

εδώ παρεούλα θα μοιραζόμαστε τις αγωνίες μας...οοοοοολα θα σου πάνε καλά,αρκεί να το πιστέψεις..να είσαι θετική, να χεις Καλή ψυχολογία κ οοολα θα πάνε καλά!!! σχεδόν μαζί είμαστε, αλλά εμένα ο γιατρουλης μου έχει ψυχολογικά μάλλον κ θέλει στις 14μερες χοριακη..κ ήταν κ 5 ημερών στο στρουμπουλο βλαστοκυτταρακι μου.. 1/10 κάνω χοριακη εγώ:) πρωτομηνιατικο.. :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ευαγγελιαα είπε:

Καλώς ήρθες...

εδώ παρεούλα θα μοιραζόμαστε τις αγωνίες μας...οοοοοολα θα σου πάνε καλά,αρκεί να το πιστέψεις..να είσαι θετική, να χεις Καλή ψυχολογία κ οοολα θα πάνε καλά!!! σχεδόν μαζί είμαστε, αλλά εμένα ο γιατρουλης μου έχει ψυχολογικά μάλλον κ θέλει στις 14μερες χοριακη..κ ήταν κ 5 ημερών στο στρουμπουλο βλαστοκυτταρακι μου.. 1/10 κάνω χοριακη εγώ:) πρωτομηνιατικο.. :-)

Ολα καλα ευχομαι κοριτσια για ολες.κ γω στη δευτερη εμβρθομεταφορα ειμαι με 3 ημερων κ εχω 1/10 χοριακη.αποχτες βεβαια εχω ροζ καφε υγρα συνεχεια κ ο γιατρος μπυ ειπε συνεχιζουμε δεν αλλαζουμε τπτ.να ανησυχω ρε κοριτσια?εχω κ 2 μερες τωρα καμια φορα ερχεται κ φευγεια καμια ζαλη κ κραμπες μακαρι να ειναι ολα θετικα.ανυπομονω.ευχομαι σε ολες μια τριψηφια χοριακη.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpourmoura είπε:

Ολα καλα ευχομαι κοριτσια για ολες.κ γω στη δευτερη εμβρθομεταφορα ειμαι με 3 ημερων κ εχω 1/10 χοριακη.αποχτες βεβαια εχω ροζ καφε υγρα συνεχεια κ ο γιατρος μπυ ειπε συνεχιζουμε δεν αλλαζουμε τπτ.να ανησυχω ρε κοριτσια?εχω κ 2 μερες τωρα καμια φορα ερχεται κ φευγεια καμια ζαλη κ κραμπες μακαρι να ειναι ολα θετικα.ανυπομονω.ευχομαι σε ολες μια τριψηφια χοριακη.

Καλημέρα και σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ κορίτσια!

Εγώ σχεδόν από τις πρώτες ημέρες έχω ζαλάδες, πονάκια, καούρες, πόνο στο στήθος, νιώθω κουρασμένη και θέλω να κοιμάμαι, αλλά δεν πιστεύω ότι σημαίνουν κάτι όλα αυτά, με τόσα φάρμακα λογικά είναι απο τα φάρμακα.. Δεν ξέρω θα δείξει. Αλλά και απο την άλλη έρχονται και φεύγουν τα συμπτώματα ώρα με ώρα. Σκέφτηκα να κάνω και test το σαββατοκύριακο αλλά κρατήθηκα. Ότι είναι να γίνει θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Just now, Ευαγγελιαα είπε:

Καλημέρα κορίτσια..

Εύχομαι ολόψυχα να έχουμε μια χαρούμενη,δημιουργική και γεμάτη θετικά αποτελέσματα εβδομάδα :D8)8) 

Καλημέρα και καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που έχουν χοριακη σήμερα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα!!!!εγώ είμαι στην 5η μέρα από την εμβρυομεταφορά ενός μοναδικού 3ων ημερών. Προσπαθώ να είμαι αισιοδοξη και να μην κοιτάω συμπτώματα μετά από τόσες φορές που το έχω περάσει αλλά δύσκολο. Κάθε φορά οι μαρτυρικές μέρες μέχρι την χοριακή! Στήθος ήταν πρησμένο από την ωοληψία ξεπρήστηκε χθες ίσα που πονάω ακόμα λίγο στις θηλές αλλά όχι το χάλι που είχα τις προηφούμενες μέρες και έχω πονάκια περιόδου και τραβήγματα από την 2η μέρα.Αυτά....

Έχει πετύχει ποτέ καμία μέ ένα μοναδικό 3ων ημερών;;;

 

Καλή επιτυχία σε όλες!!!!

  • Μου αρέσει 3

xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nadiaki165 είπε:

Καλημέρα και από μένα!!!!εγώ είμαι στην 5η μέρα από την εμβρυομεταφορά ενός μοναδικού 3ων ημερών. Προσπαθώ να είμαι αισιοδοξη και να μην κοιτάω συμπτώματα μετά από τόσες φορές που το έχω περάσει αλλά δύσκολο. Κάθε φορά οι μαρτυρικές μέρες μέχρι την χοριακή! Στήθος ήταν πρησμένο από την ωοληψία ξεπρήστηκε χθες ίσα που πονάω ακόμα λίγο στις θηλές αλλά όχι το χάλι που είχα τις προηφούμενες μέρες και έχω πονάκια περιόδου και τραβήγματα από την 2η μέρα.Αυτά....

Έχει πετύχει ποτέ καμία μέ ένα μοναδικό 3ων ημερών;;;

 

Καλή επιτυχία σε όλες!!!!

Καλημέρα!!

Να σκέφτεσαι θετικά και να πιστεύεις στο βλαστοκυτταρακι σου...καλή διάθεση κ όλα θα πάνε καλά!!!!Είμαι κ γω στην αναμονή για χοριακη.. 17/9 κάναμε εμβρυομεταφορα ενός μόνο 5ημερων..1/10 μου είπε ο γιατρός για χοριακη..σκέφτηκα να πάω την Παρασκευή, μετά λέω λίγο ακόμη αλλά σήμερα ξύπνησα με άριστη διάθεση κ είπα όχι.. θα πάω 1/10! οπότε στην αναμονή κ γω ακόμη.. 

Συμπτώματα πολλά.. στήθος κ τραβήγματα από την πρώτη μέρα...Παρασκευή Σάββατο πέρασα φρικτά εμετούς αναγουλες κτλ ..από χθες καλύτερα όλα.. δεν ξέρω αν ήταν τυχαία όλα  ,εγώ τα βλέπω θετικά..το στήθος μου ξεπρηστικε σήμερα βέβαια.. Τώρα,θα δείξει...

Υπομονή, πίστη και καλή διάθεση!

Μπορεί το 2020 να ήταν η χειρότερη χρονιά, αλλά εγώ βρε κορίτσια πιστεύω ότι θα μας κάνει τη χάρη κ θα μας χαρίσει θετικά νέα..

Καλή σου επιτυχία!!!Καλήεπιτυχία σε όλα τα κορίτσια!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ευαγγελιαα είπε:

Καλημέρα!!

Να σκέφτεσαι θετικά και να πιστεύεις στο βλαστοκυτταρακι σου...καλή διάθεση κ όλα θα πάνε καλά!!!!Είμαι κ γω στην αναμονή για χοριακη.. 17/9 κάναμε εμβρυομεταφορα ενός μόνο 5ημερων..1/10 μου είπε ο γιατρός για χοριακη..σκέφτηκα να πάω την Παρασκευή, μετά λέω λίγο ακόμη αλλά σήμερα ξύπνησα με άριστη διάθεση κ είπα όχι.. θα πάω 1/10! οπότε στην αναμονή κ γω ακόμη.. 

Συμπτώματα πολλά.. στήθος κ τραβήγματα από την πρώτη μέρα...Παρασκευή Σάββατο πέρασα φρικτά εμετούς αναγουλες κτλ ..από χθες καλύτερα όλα.. δεν ξέρω αν ήταν τυχαία όλα  ,εγώ τα βλέπω θετικά..το στήθος μου ξεπρηστικε σήμερα βέβαια.. Τώρα,θα δείξει...

Υπομονή, πίστη και καλή διάθεση!

Μπορεί το 2020 να ήταν η χειρότερη χρονιά, αλλά εγώ βρε κορίτσια πιστεύω ότι θα μας κάνει τη χάρη κ θα μας χαρίσει θετικά νέα..

Καλή σου επιτυχία!!!Καλήεπιτυχία σε όλα τα κορίτσια!

Δεν είναι βλαστοκύστη είναι 3ων ημερών. Εγώ έχω χοριακή 5/10. Χθες είχα μια αναιπαίσθητη ζαλάδα αλλα μόλις ξάπλωσα μου πέρασε. Επειδή ομως πάντα έχω τέτοιου είδους συμπτώματα και παίρνω από τα 3 το μακρύτερο προσπαθώ να μην δίνω σημασία. Και μένα ξεπρήστηκε όχι εντελώς ομως.

Καλη επιτυχία κορίτσι μου!

  • Μου αρέσει 2

xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, nadiaki165 είπε:

Δεν είναι βλαστοκύστη είναι 3ων ημερών. Εγώ έχω χοριακή 5/10. Χθες είχα μια αναιπαίσθητη ζαλάδα αλλα μόλις ξάπλωσα μου πέρασε. Επειδή ομως πάντα έχω τέτοιου είδους συμπτώματα και παίρνω από τα 3 το μακρύτερο προσπαθώ να μην δίνω σημασία. Και μένα ξεπρήστηκε όχι εντελώς ομως.

Καλη επιτυχία κορίτσι μου!

Σ ευχαριστώ πολύ!!!

Δεν έχω εμπειρία για να σου πω κάτι παραπάνω, είναι η πρώτη μου εξωσωματική.. ενώ γενικά είμαι υπερβολικά αγχώδης και υπερβολικά ανυπόμονη, με το που ξεκίνησα τις ενέσεις σαν να μεταλλαχθηκα..υπερβολικά ήρεμη,αισιόδοξη και με άριστη διάθεση..ενώ φαντάσου το προηγούμενο διάστημα έκλαιγα κάθε μέρα, είχα φουλ νεύρα και συνεχώς υπερένταση.. Η κοιλιά συνεχώς τούμπανο από το άγχος.. Αφού να φανταστείς χθες μου είπε ο άντρας μου ότι σκέφτεται να συνεχίσει να μου κάνει τις ενέσεις και μετά :PΔεν ξέρω τι εξέλιξη θα έχει,αλλά πιστεύω πολύ ότι θα πάει καλά παρ' όλο που μας το είχαν αποκλείσει στην αρχή.. 

Όλα θα πάνε καλά αρκεί να το πιστέψεις.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

Φίλες μου 92,9. Σε λίγο θα μπω να σας διαβάσω 

Μπραβοοο !!!!με το καλό κούκλα μου!!καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!τι ευχάριστα νέα Δευτέρα...

Πάμε κορίτσια δυναμικά!!Καλή αρχή με θετικές χοριακες!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

Φίλες μου 92,9. Σε λίγο θα μπω να σας διαβάσω 

Συγχαρητήρια μαρακι!!!!να πανε ολα καλα!!!!

@Ευαγγελιαα μου περιμενω και τα δικά σου ευχαριστα νεα!!!:wub:

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...