Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 40 λεπτά , Mareva είπε:

Κοριτσαρες ομορφες, μη στενοχωριεστε. Καθε πονος ειναι βαρυ πληγμα ειτε ειναι 0 χοριακη ειτε παλινδρομησει το εμβρυο 5,6,7,8 εβδομάδα. Ετσι για την ιστορια εγω εχω ενα παιδακι 5,5 χρονων διχως εξωσωματικες κ σύλληψη με απλα μια επαφη. Μια! Στα 35! Τυχερη ε; ε ακουστε παρακατω. Αλλαξαν πολλα κ στα 38,5 ξεκιναμε εξωσωματικες. Σημερα στα 40 μου εχω στο ενεργητικο μου: 4 εξωσωματικες, 2 με μηδενικη χοριακη, μια διπλη κυηση που στην 6η βδομαδα πλαλινδρομησε το ενα κ αποβαλλοντας το απεβαλα κ το δευτερο κ αλλη μια διπλη κυηση που δυανυω τωρα με το ενα εμβρυο παλι να αποβάλλεται τις τελευταίες 3 βδομαδες. Κ να τρεμω μη φυγει κ το δευτερο. Σας νοιωθω! Σας συμμεριζομαι!! Δεν ειστε οι μονες κ δεν ειστε μονες. Εδω ολα τα κοριτσια εχουν μικρές κ μεγαλες ιστοριες, δυσκολες κ επωδυνες, με βοηθεια ή χωρις, με στήριξη ή χωρις, με κατανόηση ή χωρις, με καλους κ κακους γιατρους, με εξετασεις που εγιναν διχως λογο κ αλλες που έπρεπε να γινουν νωριτερα, με πολυ δακρυ κ πολλη πίστη, με απογοήτευση κ θάρρος. Μην το βαζετε κάτω, δε θα σας πω οτι υπαρχουν χειροτερα... Θα σας πω να πιστεψετε ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. καλη υπομονη κ εδω ολα τα κοριτσια ειμαστε για να σας ακουμε κ να μας ακουτε. :)

@Mareva έτσι και φίλες μου. Με μια και μόνο ελεύθερη επαφή ήρθε το παιδί. Η μια προσπαθεί για 2ο αλλά δεν έρχεται λόγω άγχους πιστευω. Η άλλη έκανε μετά από 10 χρόνια. Και γενικά είναι σύνηθες.

εσυ εχεις όντως προσπαθήσει παρά πολύ και μπράβο σου που δεν εγκατέλειψες. Σε θαυμάζω ! 

  • Μου αρέσει 2

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

@Mareva έτσι και φίλες μου. Με μια και μόνο ελεύθερη επαφή ήρθε το παιδί. Η μια προσπαθεί για 2ο αλλά δεν έρχεται λόγω άγχους πιστευω. Η άλλη έκανε μετά από 10 χρόνια. Και γενικά είναι σύνηθες.

εσυ εχεις όντως προσπαθήσει παρά πολύ και μπράβο σου που δεν εγκατέλειψες. Σε θαυμάζω ! 

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκια μου.. Πολλες στιγμες το μυαλο μου εγκατελειψε.. Αλλα η ψυχουλα εχει πάντα την ελπιδα.. Και αν μιλαμε για υποκλισεις... Εσυ αξίζεις απο μας τη μεγαλυτερη. :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Matinio1981 είπε:

@natassaki2006 πρέπει να το αποβαλλεις από το μυαλό σου, δεν γίνεται διαφορετικά... Απλώς την επόμενη φορά, αν πάνε καλά τα πράγματα και μείνω πάλι έγκυος, θα κοιτάξω να είμαι πιο συγκρατημένη στις σκέψεις κλπ... Δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω... Σου εύχομαι καλή επιτυχία στην επόμενη φορά!! 

Άυτό που περιγραφεις,το "συγκρατημένη" με χαρακτηρίζει απόλυτα εως τώρα που μπαίνω στην 20η βδομάδα κύησης.Ειχα κι εγω παλινδρομη παλιοτερα και πολλες ατυχιες αλλα ειμαι και γενικοτερα συγκεκριμένη ως ανθρωπος.

Παντως,ειχα την παλινδρομη με φυσιολογικη συλληψη στα 27 μου και τωρα στα 42 δεν εχω δει σταγονα αιμα και ως τωρα είχα ελαχιστα συμπτώματα.Δεν εμεινα ξαπλα ουτε μέσα καθολου και η ζωη μου δεν αλλαξε σε τιποτα,απ την αρχή.Σχεδον ξεχναω οτι ειμαι εγκυος.Αρα όλα είναι πιθανά!!!

Δυστυχως σε καθε εγκυμοσυνη πολλα μπορει να πάνε στραβά αλλα το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να προχωραμε βημα βημα και να ελπιζουμε οτι ολα θα πάνε καλά!

 

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.

Μόλις πήρα τη χοριακή μου και είναι 78,50. τρεις μέρες όμως είχα έντονους πόνους περιόδου και σήμερα το μεσημέρι είδα στην τουαλέτα λίγο ροζ από κει και μετά τίποτα. Ο γιατρός μου αύξησε την προλουτεξ σε δύο φορές την ημέρα. Λέτε να τα έχασα;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καλλια35 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.

Μόλις πήρα τη χοριακή μου και είναι 78,50. τρεις μέρες όμως είχα έντονους πόνους περιόδου και σήμερα το μεσημέρι είδα στην τουαλέτα λίγο ροζ από κει και μετά τίποτα. Ο γιατρός μου αύξησε την προλουτεξ σε δύο φορές την ημέρα. Λέτε να τα έχασα;

Πολλά συγχαρητήρια! Όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι κ το λίγο ροζ δεν είναι κάτι αφού σου αύξησε και τη προγεστερονη. Καλούς διπλασιασμους!

  • Ευχαριστώ 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Moomin είπε:

Πολλά συγχαρητήρια! Όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι κ το λίγο ροζ δεν είναι κάτι αφού σου αύξησε και τη προγεστερονη. Καλούς διπλασιασμους!

απλά δεν το πίστευα ήμουνα τόσο σίγουρη ότι θα είναι αρνητικό που την πήρα τώρα ενώ είναι έτοιμη από τις 12:00 το μεσημέρι.

Είχα έντονους πόνους περιόδου είδα το αίμα και από κει και πέρα σταμάτησαν για αυτό έχω αγχωθεί πάρα πολύ.

Μήπως για αυτό μου την αύξησε επειδή δεν πάει κάτι καλά;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καλλια35 είπε:

απλά δεν το πίστευα ήμουνα τόσο σίγουρη ότι θα είναι αρνητικό που την πήρα τώρα ενώ είναι έτοιμη από τις 12:00 το μεσημέρι.

Είχα έντονους πόνους περιόδου είδα το αίμα και από κει και πέρα σταμάτησαν για αυτό έχω αγχωθεί πάρα πολύ.

Μήπως για αυτό μου την αύξησε επειδή δεν πάει κάτι καλά;

Να εισαι αισιόδοξη!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Πολλά συγχαρητήρια! Όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι κ το λίγο ροζ δεν είναι κάτι αφού σου αύξησε και τη προγεστερονη. Καλούς διπλασιασμους!

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Just now, Καντι είπε:

Να εισαι αισιόδοξη!

Ευχαριστώ πάρα πολύ το προσπαθώ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καλλια35 είπε:

απλά δεν το πίστευα ήμουνα τόσο σίγουρη ότι θα είναι αρνητικό που την πήρα τώρα ενώ είναι έτοιμη από τις 12:00 το μεσημέρι.

Είχα έντονους πόνους περιόδου είδα το αίμα και από κει και πέρα σταμάτησαν για αυτό έχω αγχωθεί πάρα πολύ.

Μήπως για αυτό μου την αύξησε επειδή δεν πάει κάτι καλά;

Αφού σταμάτησε το αίμα θα ναι όλα καλά!! Μη σκεφτεσαι αρνητικά!


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Αφού σταμάτησε το αίμα θα ναι όλα καλά!! Μη σκεφτεσαι αρνητικά!

Δεν ήταν ακριβώς αίμα.ροζ υγρά ας πούμε. μία φορά όμως είδα. Τώρα σταμάτησαν και οι πόνοι περιόδου. Η χοριακή μου είναι καλή η είναι πολύ χαμηλή;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Καλλια35 είπε:

Δεν ήταν ακριβώς αίμα.ροζ υγρά ας πούμε. μία φορά όμως είδα. Τώρα σταμάτησαν και οι πόνοι περιόδου. Η χοριακή μου είναι καλή η είναι πολύ χαμηλή;

Ακόμα καλύτερα αφού δεν είδες κανονικό...ποια μέρα μετά την εμβρυομεταφορα έκανες τη χοριακη; Νορμάλ είναι, ούτε πολύ χαμηλή ούτε υπερβολικά υψηλή...το θέμα είναι να διπλασιαστεί.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Ακόμα καλύτερα αφού δεν είδες κανονικό...ποια μέρα μετά την εμβρυομεταφορα έκανες τη χοριακη; Νορμάλ είναι, ούτε πολύ χαμηλή ούτε υπερβολικά υψηλή...το θέμα είναι να διπλασιαστεί.

7/9 έκανα εμβρυομεταφορά.

Τρία έμβρυακια(άριστο μέτριο καλό) τρίτης ημέρας.

Αυτό είναι το άγχος μου αν θα διπλασιαστεί μετά τους πόνους και το αιματάκι. Τα οποία σταμάτησαν από το μεσημέρι και μετά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καλλια35 είπε:

7/9 έκανα εμβρυομεταφορά.

Τρία έμβρυακια(άριστο μέτριο καλό) τρίτης ημέρας.

Αυτό είναι το άγχος μου αν θα διπλασιαστεί μετά τους πόνους και το αιματάκι. Τα οποία σταμάτησαν από το μεσημέρι και μετά.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Γιατί να μη διπλασιαστεί; Τα έβαλες κ τρίτης μέρας κιόλας, να σκέφτεσαι θετικά! Εγω πχ είχα ροή φουλ και νόμιζα ότι αποτύχαμε όπως κ έγινε αλλά αίμα κανονικο...πίστεψε στα εμβρυακια σου κ όλα καλά θα ειναι.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rose7 είπε:

Σε 2 μέρες έχω τη χοριακή και μηδέν συμπτώματα. Ούτε καν πόνους περιόδου ...προαισθάνομαι ότι πάλι μηδέν θα είναι :-|

Εεεεε θα σε μαλώσω.... Τι ψυχολογία είναι αυτή; δεν ξέρω την ιστορία σου αλλά όσο και να φοβόμαστε (τα λέω για να τα ακούω κι εγώ) μέχρι να μάθουμε τον αριθμό επίσημα κάνουμε σχέδια χαιδευουμε κοιλίτσες και ελπίζουμε στο όνειρο!!! Εύχομαι να διαψεύσεις το προαίσθημα σου και να δεις ένα τριψηφιο χορταστικό νούμερο 

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...