Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Rose7 είπε:

Εχω απογοητευτεί από το γιατρό εδώ και το κέντρο...

Θέλω να πιστεύω ότι αν έρθω Ελλάδα θα είναι καλύτερα.

Ε ρε γαμωτο κρίμα. 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Μαρία1430 είπε:

Λυπάμαι πολύ για την έκβαση αυτής σου της προσπάθειας. Μετά από αρκετές αποτυχίες πολλές φορές είναι αναγκαία η αλλαγή κέντρου μόνο και μόνο για αλλαγή ψυχολογίας. Εύχομαι να ακούσουμε σύντομα θετικά νέα και από εσένα. Ότι χρειαστείς εδώ είμαστε 

Ναι με παρακολουθεί 3 χρόνια τώρα εδώ αλλά φέτος έκανα την πρώτη μου εξωσωματική.  Ίσως φταίω κι εγώ που δεν πίεσα νωρίτερα για εξωσωματική. Κουράστηκα. Χρειάζομαι αλλαγή νοοτροπίας.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rose7 είπε:

Ναι με παρακολουθεί 3 χρόνια τώρα εδώ αλλά φέτος έκανα την πρώτη μου εξωσωματική.  Ίσως φταίω κι εγώ που δεν πίεσα νωρίτερα για εξωσωματική. Κουράστηκα. Χρειάζομαι αλλαγή νοοτροπίας.

Να κάνεις ότι χρειάζεται για να έχεις καλή ψυχολογία. Είναι πολύ σημαντικό 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

Εγώ καθυστερώ ακόμη..  1/10.. 17/9 έκανα εμβρυομεταφορα με ένα μόνο μέτριας ποιότητας βραστοκυτταρακι...ενώ ήμουν έτοιμη ότι δεν,μου το είπαν ότι δεν εξελισσόταν όπως θα έπρεπε, την 5η μερα το πάλεψε, διπλασιάστηκε και τα καταφέραμε.. τώρα θα δείξει αν εξακολουθει να είναι τόσο δυνατό!!έχω πολύ πρησμένο στήθος από τη 2η μέρα και ποναλακια συνεχώς σχεδόν χαμηλά...τώρα , ή παραισθήσεις έχω ή πάει καλά.. μια βδομάδα ακόμη και θα φανεί!

Τόσες μέρες για βλαστοκύστη; Πολλές είναι.. Καλά αποτελεσματα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Ελπίζω να τα καταφέρετε!! Και η χοριακη να είναι μεγάλη!! Εγώ με τον άντρα μου κάναμε μια εξωσωματική στο Παπαγεωργίου Θεσσαλονίκης με σπέρμα από δότη λόγω αζωοσπερμιας!! Είμαι 26 χρόνων και όλες μου οι εξετάσεις μια χαρά!! Εκτός από την σαλπιγγογραφια που έδειχνε πως έχω συμφησεις στην μια σάλπιγγα!! Δυστυχώς απέτυχε και δεν έχω καθόλου έμβρυα στην κατάψυξη! Σκεφτόμαστε να ξανά κάνουμε μια προσπάθεια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα,θελω τα φωτα σας.Εκανα την Παρασκευη 2η εμβρυομεταφορα κ ειχα 2 μερες πονους περιοδου κ οταν σταματησαν οι πονοι αρχισαν οι κραμπες οι οποιες διαρκουν ως σημερα,ειναι σαν κατι να γινεται στη μητρα δε μπορω να το εξηγησω,αφηστε δε το πρηξιμο.Αλλα εχω παρατηρησει κ αλλα,οτι λαχανιαζω ευκολα αν κατσω 2-3 λεπτα ορθια κ επισης 2 φορες ζαλιστηκα οπως οταν σου πεφτει ο αιματοκριτης ή το ζαχαρο,αλλα τιποτα αλλο,ουτε στηθος ουτε αιμα.Να αρχισω να ανησυχω?Τι σημαινουν ολα αυτα?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anoulious είπε:

Τόσες μέρες για βλαστοκύστη; Πολλές είναι.. Καλά αποτελεσματα

και μένα έτσι μου φαίνεται.. θεωρώ λίγο γουρλιδικο όμως το 1/10 γι αυτό κάνω υπομονή :shock: χαχαχαχ 

θα φανεί. .. 2-3μερες πάνω κάτι δεν θα τρελαθώ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ευαγγελιαα είπε:

και μένα έτσι μου φαίνεται.. θεωρώ λίγο γουρλιδικο όμως το 1/10 γι αυτό κάνω υπομονή :shock: χαχαχαχ 

θα φανεί. .. 2-3μερες πάνω κάτι δεν θα τρελαθώ...

Δε σε ξέρω μα μπαίνω και παρακολουθώ να δω τα νέα σου....φάνηκε τόσο μαχητρια αυτή η βλαστοκυστουλα σου που πραγματικά μακαρι να είσαι!!!!!μια βδομάδα ακόμα υπομονή και μετα σου ευχομαι να εχεις μια τεράστια χοριακη!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Δε σε ξέρω μα μπαίνω και παρακολουθώ να δω τα νέα σου....φάνηκε τόσο μαχητρια αυτή η βλαστοκυστουλα σου που πραγματικά μακαρι να είσαι!!!!!μια βδομάδα ακόμα υπομονή και μετα σου ευχομαι να εχεις μια τεράστια χοριακη!

Σ ευχαριστώ τοοοσο πολύ Vasoula για τη θετική σου ενέργεια!Η αλήθεια είναι ότι εκεί που μας το είχαν σχεδόν ξεκόψει, έκανε την έκπληξη!!Εκεί που είχα χάσει κάθε ελπίδα, ήρθε αυτή η μικρούλα κ τσουπωτη βλαστοκυστουλα να μας γεμίσει ελπίδα ότι όλα μπορούν να αλλάξουν αρκεί να υπάρχει πίστη κ θέληση!!Πιστεύω ότι θα τα καταφέρει!Ενώ είμαι ένα φουλ αγχωτικό άτομο,έχω γεμίσει υπομονή, Καλή διάθεση κ πίστη!περιμένω τη φύση να κάνει το θαύμα της..ο γιατρουλης μας έκανε αυτό που έπρεπε..κ εγώ απλά προσέχω κ περιμένω την 1/10...

Εύχομαι τα καλύτερα κ σε σένα από καρδιάς!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , mpourmoura είπε:

Κοριτσια καλησπερα,θελω τα φωτα σας.Εκανα την Παρασκευη 2η εμβρυομεταφορα κ ειχα 2 μερες πονους περιοδου κ οταν σταματησαν οι πονοι αρχισαν οι κραμπες οι οποιες διαρκουν ως σημερα,ειναι σαν κατι να γινεται στη μητρα δε μπορω να το εξηγησω,αφηστε δε το πρηξιμο.Αλλα εχω παρατηρησει κ αλλα,οτι λαχανιαζω ευκολα αν κατσω 2-3 λεπτα ορθια κ επισης 2 φορες ζαλιστηκα οπως οταν σου πεφτει ο αιματοκριτης ή το ζαχαρο,αλλα τιποτα αλλο,ουτε στηθος ουτε αιμα.Να αρχισω να ανησυχω?Τι σημαινουν ολα αυτα?

Ελπίζω να τα έχεις καταφέρει!! Και να έχεις μια μεγάλη χοριακη!!! Εγώ όταν είχα κάνει εμβρυομεταφορα είχα πόνους περιόδου και πολύ πρήξιμο στο στήθος αλλά δεν ήμουν έγκυος τελικά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Candy1 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Ελπίζω να τα καταφέρετε!! Και η χοριακη να είναι μεγάλη!! Εγώ με τον άντρα μου κάναμε μια εξωσωματική στο Παπαγεωργίου Θεσσαλονίκης με σπέρμα από δότη λόγω αζωοσπερμιας!! Είμαι 26 χρόνων και όλες μου οι εξετάσεις μια χαρά!! Εκτός από την σαλπιγγογραφια που έδειχνε πως έχω συμφησεις στην μια σάλπιγγα!! Δυστυχώς απέτυχε και δεν έχω καθόλου έμβρυα στην κατάψυξη! Σκεφτόμαστε να ξανά κάνουμε μια προσπάθεια!

Καλησπέρα, να κάνετε εννοείται! Είσαι πολύ μικρή και θα τα καταφέρετε! Δεν κάνατε βιοψία μήπως είχε κάποιο υλικό εκεί ο άντρας σου; Κ πως δεν σας έμειναν αλλά.εμβρυα, μου κάνει εντύπωση...

1 hour ago, mpourmoura είπε:

Κοριτσια καλησπερα,θελω τα φωτα σας.Εκανα την Παρασκευη 2η εμβρυομεταφορα κ ειχα 2 μερες πονους περιοδου κ οταν σταματησαν οι πονοι αρχισαν οι κραμπες οι οποιες διαρκουν ως σημερα,ειναι σαν κατι να γινεται στη μητρα δε μπορω να το εξηγησω,αφηστε δε το πρηξιμο.Αλλα εχω παρατηρησει κ αλλα,οτι λαχανιαζω ευκολα αν κατσω 2-3 λεπτα ορθια κ επισης 2 φορες ζαλιστηκα οπως οταν σου πεφτει ο αιματοκριτης ή το ζαχαρο,αλλα τιποτα αλλο,ουτε στηθος ουτε αιμα.Να αρχισω να ανησυχω?Τι σημαινουν ολα αυτα?

Εύχομαι τα καλύτερα! Κοίτα ίσως είναι από τη προγεστερονη ίσως κ καλό σημάδι, δεν μπορείς να ξέρεις από τώρα..μακάρι να ναι για καλό! Πάντως αν δεν αντέχεις ρωτα κ τον γιατρό σου.

@Rose7 πολύ κρίμα....πρέπει να έρθεις Ελλάδα να δεις τι θα κάνεις, πάρε το χρόνο σου και εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Just now, Ευαγγελιαα είπε:

και μένα έτσι μου φαίνεται.. θεωρώ λίγο γουρλιδικο όμως το 1/10 γι αυτό κάνω υπομονή :shock: χαχαχαχ 

θα φανεί. .. 2-3μερες πάνω κάτι δεν θα τρελαθώ...

Καλή επιτυχία κ σε σένα, είσαι πολύ αισιόδοξη κ έτσι πρέπει!! 

  • Ευχαριστώ 2

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Καλησπέρα, να κάνετε εννοείται! Είσαι πολύ μικρή και θα τα καταφέρετε! Δεν κάνατε βιοψία μήπως είχε κάποιο υλικό εκεί ο άντρας σου; Κ πως δεν σας έμειναν αλλά.εμβρυα, μου κάνει εντύπωση...

Εύχομαι τα καλύτερα! Κοίτα ίσως είναι από τη προγεστερονη ίσως κ καλό σημάδι, δεν μπορείς να ξέρεις από τώρα..μακάρι να ναι για καλό! Πάντως αν δεν αντέχεις ρωτα κ τον γιατρό σου.

@Rose7 πολύ κρίμα....πρέπει να έρθεις Ελλάδα να δεις τι θα κάνεις, πάρε το χρόνο σου και εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Καλή επιτυχία κ σε σένα, είσαι πολύ αισιόδοξη κ έτσι πρέπει!! 

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!Ενώ στην αρχή ήμουν το άκρως αντίθετο, μ έκανε αυτό το ένα,μοναδικό κ  μικροσκοπικό μου βλαστοκυτταρακι να ελπίζω...Πιστεύω ότι δεν θα με διαψεύσει!!

Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια!!!θετική σκέψη!!οοοοσες δυσκολίες κ αν έρθουν, η επιστήμη της Ιατρικής εξελίσσεται για μας...

Πίστη, δύναμη,θέληση και θετική διάθεση!!Αυτό που νιώθουμε, αυτό εκπέμπουμε και κατ' επέκταση αυτό εισπράττουμε!!και όπως λέω πάντα στα μαθητακια μου..if you can dream it,you can do it!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Καλησπέρα, να κάνετε εννοείται! Είσαι πολύ μικρή και θα τα καταφέρετε! Δεν κάνατε βιοψία μήπως είχε κάποιο υλικό εκεί ο άντρας σου; Κ πως δεν σας έμειναν αλλά.εμβρυα, μου κάνει εντύπωση..

@Rose7

Αχ είναι μεγάλη ιστορία!! Ενώ το ορμονικό μου προφίλ είναι πολύ καλό ΑΜΗ 31,4 και fsh 7 ενδομήτριο 10 και με σπέρμα από δότη έκανα 12 ωάρια από τα οποία γονιμοποιηθηκαν τα 6 και έγιναν βλαστοκυστες μόνο τα δύο! Τα καταψυξαμε και στην απόψυξη επιβίωσε μόνο το ένα. Εντωμεταξυ στην ωοληψια μου έσπασαν αγγείο είχα αιμορραγία ήμουν μια βδομάδα κρεβατομενη. Και στο τέλος μου είπαν πως εγώ φταίω γιατί δεν έχω καλά ωάρια! Σε όποιον γιατρό πήγα μετά και έδειξα τις εξετάσεις μου γελούσε μαζί τους!

Just now, Candy1 είπε:

Αχ είναι μεγάλη ιστορία!! Ενώ το ορμονικό μου προφίλ είναι πολύ καλό ΑΜΗ 31,4 και fsh 7 ενδομήτριο 10 και με σπέρμα από δότη έκανα 12 ωάρια από τα οποία γονιμοποιηθηκαν τα 6 και έγιναν βλαστοκυστες μόνο τα δύο! Τα καταψυξαμε και στην απόψυξη επιβίωσε μόνο το ένα. Εντωμεταξυ στην ωοληψια μου έσπασαν αγγείο είχα αιμορραγία ήμουν μια βδομάδα κρεβατομενη. Και στο τέλος μου είπαν πως εγώ φταίω γιατί δεν έχω καλά ωάρια! Σε όποιον γιατρό πήγα μετά και έδειξα τις εξετάσεις μου γελούσε μαζί τους!

Λόγω χρημάτων την εξωσωματική την κάναμε σε δημόσιο νοσοκομείο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Candy1 είπε:

Αχ είναι μεγάλη ιστορία!! Ενώ το ορμονικό μου προφίλ είναι πολύ καλό ΑΜΗ 31,4 και fsh 7 ενδομήτριο 10 και με σπέρμα από δότη έκανα 12 ωάρια από τα οποία γονιμοποιηθηκαν τα 6 και έγιναν βλαστοκυστες μόνο τα δύο! Τα καταψυξαμε και στην απόψυξη επιβίωσε μόνο το ένα. Εντωμεταξυ στην ωοληψια μου έσπασαν αγγείο είχα αιμορραγία ήμουν μια βδομάδα κρεβατομενη. Και στο τέλος μου είπαν πως εγώ φταίω γιατί δεν έχω καλά ωάρια! Σε όποιον γιατρό πήγα μετά και έδειξα τις εξετάσεις μου γελούσε μαζί τους!

Λόγω χρημάτων την εξωσωματική την κάναμε σε δημόσιο νοσοκομείο!

Φταις εσύ που δεν έχεις καλα ωαρια???ετσι σου είπαν????θεε μου!!!κάποιοι άνθρωποι απλα είναι για πολύ ξύλο!!τα πήρα βραδιάτικα!!!!

Just now, Ευαγγελιαα είπε:

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!Ενώ στην αρχή ήμουν το άκρως αντίθετο, μ έκανε αυτό το ένα,μοναδικό κ  μικροσκοπικό μου βλαστοκυτταρακι να ελπίζω...Πιστεύω ότι δεν θα με διαψεύσει!!

Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια!!!θετική σκέψη!!οοοοσες δυσκολίες κ αν έρθουν, η επιστήμη της Ιατρικής εξελίσσεται για μας...

Πίστη, δύναμη,θέληση και θετική διάθεση!!Αυτό που νιώθουμε, αυτό εκπέμπουμε και κατ' επέκταση αυτό εισπράττουμε!!και όπως λέω πάντα στα μαθητακια μου..if you can dream it,you can do it!!!

Εισαι μια ακτίνα ελπίδας σε οσες μας έχει πάρει λίγο από κάτω τον τελευταίο καιρό!!!!να σου πανε ολα υπέροχα!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!Στις 7/9 έκανα εμβρυομεταφορά 1 εβρυο άριστο,1 μέτριο και 1 μοριδιο.Στις 21/9 ήταν να κάνω χοριακη. Δύο μέρες πριν πόνους περιόδου και το πρωί αφού έδωσα αίμα πάω τουαλέτα και βλέπω ροζ υγρά έντονα.Λεω οκ μου ήρθε περίοδος δεν παίρνω καν τηλέφωνο για τα αποτελέσματα. Στέλνω τον άντρα μου γιατί δεν  άντεχα να ακουσω και 3 αρνητικό. Ελα όμως που αυτή τη φορά διαψεύστηκα. 78,50 και 167.80 η δεύτερη.Αυριο πάω για την τρίτη.Ροζ υγρα και καφέ  αυτές τις 4 μέρες.Ο γιατρός μου αύξησε την προγεστερόνη ανά 12ωρο και μου έκοψε τις αντιπηκτικες και το σαλοσπιρ.Τα ροζ υγρά σταμάτησαν. Έχω πολύ άγχος να πάνε όλα καλά. Εσείς πώς τα ακούτε όλα αυτά; Προχωράει καλά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...