Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , chitaneta είπε:

Καλημέρα!

Εμένα μου ειχε τύχει μια αισθηση εντονης φαγουρας με κατι σαν καψιμο στον κόλπο και ηταν απο το κολπικο τζελ crinone που ειναι παλι προγεστερόνη. Δεν ξερω αν εννοεις το ιδιο...πονο δεν θα το ελεγα ούτε στη μήτρα. Μηπως να ρωτησεις τον γιαυρο σου;

Οχι δεν είναι στον κόλπο το κάψιμο. Χαμηλά στην κοιλιά θα έλεγα.  Πόνο νιώθω πιο πολύ στα αριστερά λίγο πιο ψηλά.  Κάποιες φορές είναι τόσο έντονος που ξυπνω.  Μάλλον πρέπει να ρωτήσω τον γιατρό μου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια η αναμονή είναι το πιο δύσκολο 

@Διδυμακια2 και γώ είχα κ έχω πονάκια καψίματα μέχρι το πιπί κάτω 

ειχα κάνει κ γώ εγχείρηση για την ενδομητριωση 

κ γενικά πολλά πονάκια κ η μέση ακόμα κ τωρα λέω θα έρθει περίοδος 

Ρώτησε το γιατρό σου και γώ θέλω να τον πάρω σήμερα 

ΕΙΝΑΙ η δεύτερη φορά που ξυπνάω μετά απο «όνειρο» πονηρό με απίστευτο πόνο σαν κράμπα να μη μπορώ να κουνηθώ που χτυπάει στη μέση …. Έχω φοβηθεί παρά πολύ …. Βάζω εκείνη την ώρα την κολπική προγεστερονη που έχω για το πρωί κ ηρεμώ μετά 

αυτο με την ψυχολογία ναΙ είναι roller coasters αχ αχ 

υπομονη να γράφετε τις σκέψεις να βγαίνουν απο μέσα σας 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, KONNA28 said:

Έχουν δίκιο τα κορίτσια είτε έχεις συμπτώματα είτε όχι είναι τα χάπια και δεν λέει τίποτα .Δυστυχώς αυτή η αναμονή είναι που σε τρελαίνει .Σε νιώθω και εγώ ξύπνησα σήμερα και είχα ένα περίεργο αίσθημα αλλά θέλω να ελπίζω ότι είναι από τις ορμόνες .

εκτη μέρα σήμερα άμα μπορούσα θα κοιμόμουν όλη μέρα για να περνάνε πιο γρήγορα οι μέρες 

Δεν βασίζομαι ίσα ίσα που με κάνουν να σκέφτομαι ότι είναι η περίοδος αλλά και ψυχολογικά έχω σκαμπανέβασματα .Μια είμαι καλά μια δεν θέλω να μιλάω σε άνθρωπο 

Ναι εχεις δίκιο για τα συμπτώματα αλλά θα ήθελα κάτι λίγο νομιζω θα με βοηθούσε να πιαστώ από καπου, δε ξέρω. Ντροπή μου πια σήμερα τέτοια απαισιοδοξία αμαν πια δε με αντέχω αλήθεια

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , KONNA28 είπε:

Βλέπω τα μηνύματα σας για θετικές χοριακες και παίρνω δύναμη γιατί από χθες το βράδυ έχω πέσει κάπως .Με πονάει η κοιλιά μου αλλά είναι πιο συχνοί οι πόνοι όχι έντονοι όμως σαν να περιμένω περίοδο .Το στήθος πονάει αρκετά 

Από ποία ημέρα σε πονά το στήθος? Εγώ είμαι τέταρτη ημέρα και δεν έχω καθόλου πονο στο στήθος. Και στην περίοδο όμως δεν έχω σχεδόν καθόλου ενοχλήσεις στο στήθος. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Powerzen είπε:

Ναι ετσι είναι υπομονή.. μέσα σ'όλα αισθάνομαι και ντροπή που δεν έχω πιστέψει 100% στα εμβρυάκια μου. Θα'πρεπε να ήμουν η πρώτη να τα στηρίζει. Ασε σου λέω δεν ξύπνησα καλά. Γράφω για λίγα λόγια παρηγοριάς..

Ε όχι και ντροπή! Αυτά θα κάνουν την δουλειά τους… η φύση επιλέγει πολλές φορές αντίθετα με αυτά που θέλουμε, αλλά για το καλό μας.

Θα αποδεχτείς την κατάσταση. Κάνατε όσα έπρεπε, κάνεις ό,τι καλύτερο. Βρες έναν τρόπο να ηρεμείς. Ακόμη και διαλογισμό ή βάλε μια κωμική σειρά να γελάσεις λίγο!! Στη δική μου που κατέληξε παλλίνδρομη έβαζα τη young Seldon ή Mister Bean. Το γέλιο κάνει καλό!!! 
Δουλεύεις;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , Visit a vis είπε:

Ε όχι και ντροπή! Αυτά θα κάνουν την δουλειά τους… η φύση επιλέγει πολλές φορές αντίθετα με αυτά που θέλουμε, αλλά για το καλό μας.

Θα αποδεχτείς την κατάσταση. Κάνατε όσα έπρεπε, κάνεις ό,τι καλύτερο. Βρες έναν τρόπο να ηρεμείς. Ακόμη και διαλογισμό ή βάλε μια κωμική σειρά να γελάσεις λίγο!! Στη δική μου που κατέληξε παλλίνδρομη έβαζα τη young Seldon ή Mister Bean. Το γέλιο κάνει καλό!!! 
Δουλεύεις;

κορίτσι μου εσυ μέχρι ποιά εβδομάδα είχες φτάσει στην παλίνδρομη? συμφωνώ να βλέπες @Powerzen κατι χαλαρωτικό ή αστείο σκοπός είναι να περάσει η ώρα μέρες και να μη σκεύτεσαι!
 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Διδυμακια2 said:

Από ποία ημέρα σε πονά το στήθος? Εγώ είμαι τέταρτη ημέρα και δεν έχω καθόλου πονο στο στήθος. Και στην περίοδο όμως δεν έχω σχεδόν καθόλου ενοχλήσεις στο στήθος. 

Από Κυριακή νομίζω και έχω φαγούρα στο στήθος . Εμένα πάντα με πιάνει πόνος στο στήθος και στη διέγερση πχ ποναγα παρά πολύ είναι οι ορμόνες εμένα με επηρεάζουν πιο πολύ .

32 minutes ago, Powerzen said:

Ναι εχεις δίκιο για τα συμπτώματα αλλά θα ήθελα κάτι λίγο νομιζω θα με βοηθούσε να πιαστώ από καπου, δε ξέρω. Ντροπή μου πια σήμερα τέτοια απαισιοδοξία αμαν πια δε με αντέχω αλήθεια

Πρέπει να βρούμε κάτι να περνά η ώρα και με την ψυχολόγο που το συζητούσα από εδώ και πέρα ότι ήταν να κάνουμε το κάναμε ότι γίνει θα γίνει για κάποιον λόγο αυτο πιστεύω .Πίστη ότι θα τα καταφέρουν τα μωράκια αυτό μόνο μπορούμε να κάνουμε .

Έκανες ότι καλύτερο μπορούσες μην λες ντροπή πρέπει να λες μπράβο γιατί αντέξεις και έφτασες μέχρι εδώ 

18 minutes ago, Rose33 said:

Τελειαααα!!!!!! Άντε με το καλο κορίτσι μου!!!!♥️♥️♥️♥️♥️

Ακούω συνέχεια για 22 ελπίζω να είναι η τυχερή μας μέρα και το απόγευμα να λέμε όλες για τα καλά νέα που ακούσαμε 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Visit a vis said:

Ε όχι και ντροπή! Αυτά θα κάνουν την δουλειά τους… η φύση επιλέγει πολλές φορές αντίθετα με αυτά που θέλουμε, αλλά για το καλό μας.

Θα αποδεχτείς την κατάσταση. Κάνατε όσα έπρεπε, κάνεις ό,τι καλύτερο. Βρες έναν τρόπο να ηρεμείς. Ακόμη και διαλογισμό ή βάλε μια κωμική σειρά να γελάσεις λίγο!! Στη δική μου που κατέληξε παλλίνδρομη έβαζα τη young Seldon ή Mister Bean. Το γέλιο κάνει καλό!!! 
Δουλεύεις;

Ευχαριστώ για τα λόγια σου έχω πέσει λίγο σήμερα .. δουλεύω αλλά πήρα μια μέρα από την άδειά μου σήμερα, το είχα κανονίσει από καιρό. Και εμένα παλινδόμησε δυστυχώς πριν λίγους μήνες και έχω τρομάξει. Αφού σκέφτομαι ότι αν πάνε όλα καλά θα μπορώ να αρχήσω να χαίρομαι μετα το ά τριμηνο και την αμνιοπαρακέντηση.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , silvy22 είπε:

κορίτσι μου εσυ μέχρι ποιά εβδομάδα είχες φτάσει στην παλίνδρομη? συμφωνώ να βλέπες @Powerzen κατι χαλαρωτικό ή αστείο σκοπός είναι να περάσει η ώρα μέρες και να μη σκεύτεσαι!
 

Είχε σταματήσει η ανάπτυξή του στην 7η, αλλά η απόξεση έγινε στη 10η εβδομάδα. Δεν είχαμε ακούσει καρδιά. Ίσα που είδαμε μια κουκκίδα η οποία δεν αναπτυσσόταν. Μη σκέφτεστε όλα τα αρνητικά που μπορεί να τύχουν, παράκληση!!! Μέρα τη μέρα να περνά ..πίστα την πίστα... 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , Visit a vis είπε:

Είχε σταματήσει η ανάπτυξή του στην 7η, αλλά η απόξεση έγινε στη 10η εβδομάδα. Δεν είχαμε ακούσει καρδιά. Ίσα που είδαμε μια κουκκίδα η οποία δεν αναπτυσσόταν. Μη σκέφτεστε όλα τα αρνητικά που μπορεί να τύχουν, παράκληση!!! Μέρα τη μέρα να περνά ..πίστα την πίστα... 

Κατάλαβα
την πιστα την αλλάζω ανα εβδομάδα!
η αλήθεια είναι ναι μέχρι να φτάσουμε στο α' τρίμηνο είμαστε και μεις συγκρατημένα αισιόδοξοι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Powerzen είπε:

Ευχαριστώ για τα λόγια σου έχω πέσει λίγο σήμερα .. δουλεύω αλλά πήρα μια μέρα από την άδειά μου σήμερα, το είχα κανονίσει από καιρό. Και εμένα παλινδόμησε δυστυχώς πριν λίγους μήνες και έχω τρομάξει. Αφού σκέφτομαι ότι αν πάνε όλα καλά θα μπορώ να αρχήσω να χαίρομαι μετα το ά τριμηνο και την αμνιοπαρακέντηση.

Μετά από τέτοια εμπειρία φοβάσαι διπλά και τριπλά, λογικό. Αλλά τι νόημα έχει; Υπομονή και πίστη ! 
Όλα κατ’ευχήν, εύχομαι. 
 

Ό,τι και να λέμε πάντως, οι ορμόνες κάνουν πάρτι: άλλες έχουν αυπνία, άλλες υπνηλία, άλλες φοβίες, άλλες ασυγκράτητη χαρά, όλα μέσα στο παιχνίδι είναι… σίγουρα βοηθά η ανταλλαγή «τρέλας» μέσα στο φόρουμ!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Διδυμακια2 είπε:

Οχι δεν είναι στον κόλπο το κάψιμο. Χαμηλά στην κοιλιά θα έλεγα.  Πόνο νιώθω πιο πολύ στα αριστερά λίγο πιο ψηλά.  Κάποιες φορές είναι τόσο έντονος που ξυπνω.  Μάλλον πρέπει να ρωτήσω τον γιατρό μου. 

Α αυτο που νιώθεις είναι κατι άλλο... Ναι, καλύτερα να μιλήσεις με τον γιατρό σου. Πιστεύω δεν θα είναι κατι σοβαρό.

Κορίτσια κι εγω μια απο τα ίδια...ωσπου να κλεισει το τρίμηνο και κανουμε την αυχενικη δεν νομίζω να ησυχάσω... Ειχα παλιοτερα παλινδρομη ειχαμε ακουσει και καρδια και μετά... Κι ας έχω παει με δωρεά ωαριων αυτη τη φορά.

Τώρα περιμένω τελος της εβδομαδας για τον δευτερο υπερηχο και καθομαι σε αναμμένα κάρβουνα...ας κάνουμε ευχάριστα πραγματα οσο μπορούμε κι οτι γινει θα γίνει

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , chitaneta είπε:

Α αυτο που νιώθεις είναι κατι άλλο... Ναι, καλύτερα να μιλήσεις με τον γιατρό σου. Πιστεύω δεν θα είναι κατι σοβαρό.

Μόλις πήρα τηλέφωνο στο κέντρο.  Βασικά είναι καψιμο στις ωοθήκες όπως ένιωθα μετά την ωοληψια.  Περιμένω οδηγίες του γιατρού.....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Διδυμακια2 είπε:

Μόλις πήρα τηλέφωνο στο κέντρο.  Βασικά είναι καψιμο στις ωοθήκες όπως ένιωθα μετά την ωοληψια.  Περιμένω οδηγίες του γιατρού.....

Πες μας οταν μιλήσετε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...