Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

39 minutes ago, chitaneta said:

Α αυτο που νιώθεις είναι κατι άλλο... Ναι, καλύτερα να μιλήσεις με τον γιατρό σου. Πιστεύω δεν θα είναι κατι σοβαρό.

Κορίτσια κι εγω μια απο τα ίδια...ωσπου να κλεισει το τρίμηνο και κανουμε την αυχενικη δεν νομίζω να ησυχάσω... Ειχα παλιοτερα παλινδρομη ειχαμε ακουσει και καρδια και μετά... Κι ας έχω παει με δωρεά ωαριων αυτη τη φορά.

Τώρα περιμένω τελος της εβδομαδας για τον δευτερο υπερηχο και καθομαι σε αναμμένα κάρβουνα...ας κάνουμε ευχάριστα πραγματα οσο μπορούμε κι οτι γινει θα γίνει

Mε το καλό και ο δεύτερος υπέρηχος ήθελα να σου ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου. Παίρνω κουράγιο που διαβάζω τέτοια ❤

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, chitaneta είπε:

Πες μας οταν μιλήσετε

@chitaneta μόλις μίλησα με τον γιατρό. Μου είπε δεν είναι κάτι για το οποίο να ανησυχώ.  Συνεχίζω κανονικά όλα τα φάρμακα.....χάπια, ενέσεις,  υποθετα και παραμένω ξάπλα μέχρι την χοριακή. "Ας είμαστε θετικοί ότι θα τα καταφέρουμε" μου είπε..... Μου φάνηκε κάπως αυτό,  αλλά από το άγχος έχω λαλήσει και σκέφτομαι διαφορά :-(

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Διδυμακια2 είπε:

@chitaneta μόλις μίλησα με τον γιατρό. Μου είπε δεν είναι κάτι για το οποίο να ανησυχώ.  Συνεχίζω κανονικά όλα τα φάρμακα.....χάπια, ενέσεις,  υποθετα και παραμένω ξάπλα μέχρι την χοριακή. "Ας είμαστε θετικοί ότι θα τα καταφέρουμε" μου είπε..... Μου φάνηκε κάπως αυτό,  αλλά από το άγχος έχω λαλήσει και σκέφτομαι διαφορά :-(

Μπράβο που δεν ειναι κατι ανησυχητικο!

Οσο για το σχολιο του γιατρου σου κι εγω ετσι σκεφτομουν οταν ακουγα να μου λεει "ελπιζω αυτη τη φορα να πανε ολα καλα"...αλλά ας μπουμε λιγο στη θεση τους. Πρεπει να ειναι θετικοι αλλα συγκρατημενοι. δεν μπορουνε να μας υποσχεθουνε τιποτα. Λογικο ειναι να μας ξυπνανε τους φοβους μας αλλά ειναι η πραγματικοτητα αυτη. Κι εμενα στον υπερηχο ο γιατρος μου ηταν συγκρατημενος γιατι ειναι πολυ νωρις για μια εγκυμοσυνη...οπότε υπομονη, τι να κανουμε; Κι εγω λαλησμενη ειμαι τι νομιζεις; χαχαχα

Θα περάσουν οι μερες και σου ευχομαι να εχεις μια ωραιοτατη χοριακή! Και οι άλλες κοπέλες το ίδιο!

2 ώρες πρίν, Powerzen είπε:

Mε το καλό και ο δεύτερος υπέρηχος ήθελα να σου ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου. Παίρνω κουράγιο που διαβάζω τέτοια ❤

Ευχαριστώ πολύ! Και σε σενα ευχομαι τα καλυτερα! ❤

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , chitaneta είπε:

Μπράβο που δεν ειναι κατι ανησυχητικο!

Οσο για το σχολιο του γιατρου σου κι εγω ετσι σκεφτομουν οταν ακουγα να μου λεει "ελπιζω αυτη τη φορα να πανε ολα καλα"...αλλά ας μπουμε λιγο στη θεση τους. Πρεπει να ειναι θετικοι αλλα συγκρατημενοι. δεν μπορουνε να μας υποσχεθουνε τιποτα. Λογικο ειναι να μας ξυπνανε τους φοβους μας αλλά ειναι η πραγματικοτητα αυτη. Κι εμενα στον υπερηχο ο γιατρος μου ηταν συγκρατημενος γιατι ειναι πολυ νωρις για μια εγκυμοσυνη...οπότε υπομονη, τι να κανουμε; Κι εγω λαλησμενη ειμαι τι νομιζεις; χαχαχα

Θα περάσουν οι μερες και σου ευχομαι να εχεις μια ωραιοτατη χοριακή! Και οι άλλες κοπέλες το ίδιο!

Ευχαριστώ πολύ! Και σε σενα ευχομαι τα καλυτερα! ❤

@chitaneta σε ευχαριστώ πολύ!!! Ποσο πολύ το θέλω!!! Όσο όλες μας φαντάζομαι!!!!

Όσο βλέπω τον σύζυγο μου που ειναι σίγουρος ότι πέτυχε μου ερχετε ζάλη  :-(

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Διδυμακια2 said:

@chitaneta σε ευχαριστώ πολύ!!! Ποσο πολύ το θέλω!!! Όσο όλες μας φαντάζομαι!!!!

Όσο βλέπω τον σύζυγο μου που ειναι σίγουρος ότι πέτυχε μου ερχετε ζάλη  :-(

Χαχαχ και εγώ το ίδιο εγώ είμαι συγκρατημένη και ο άντρας μου τους μιλάει όλη μερα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια θα ηθελα να σας ρωτησω κατι. Ο γιατρος μου ειπε εχθες οτι μπορει να μην κανουμε την εμβρυομεταφορα την αλλη εβδομαδα, γιατι υπαρχει κινδυνος υπερδιεγερσης. Κι οτι στην περιπτωση αυτη θα την κανουμε τον αλλο μηνα. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οτι στην περιπτωση που παθω υπερδιεγερση, μεχρι πότε θα το ξερουμε αυτο; θα το δουν στον υπερηχο;? Την ημερα της ωοληψιας θα ειμαστε πιο σιγουροι αν εχω υπερδιεγερση; θα το καταλαβω κι εγω ή στον υπερηχο θα το δουμε μονο; (δεν εχω ιδεα γι αυτο οπως θα καταλαβατε!)

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Powerzen είπε:

Ναι ετσι είναι υπομονή.. μέσα σ'όλα αισθάνομαι και ντροπή που δεν έχω πιστέψει 100% στα εμβρυάκια μου. Θα'πρεπε να ήμουν η πρώτη να τα στηρίζει. Ασε σου λέω δεν ξύπνησα καλά. Γράφω για λίγα λόγια παρηγοριάς..

Κοριτσάκι μου, κάνεις ότι καλύτερο μπορείς! Είναι κρίμα να το αμφισβητείς αυτό. Φυσικά και πιστεύεις στα έμβρυα σου! Όμως είναι και αυτοπροαυατευτικός ο τρόπος που το αντιμετωπίζεις και προσωπικά μου φαίνεται πάρα πολύ εντάξει! Κάπως πρέπει βγει όλη η διαδικασία και να αντέξουμε! Εσύ έχεις αυτό τον τρόπο! Επίσης εννοείται ότι δεν είναι όλες οι μέρες ίδιες, τα σκαμπανευάσματα είναι στο πρόγραμμα και με τόσες ορμόνες δε γίνεται να μένει κανείς ανεπηρέαστος! Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Θα περάσουν οι δυσκολίες, πού θα πάει! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Makelen said:

Κοριτσια θα ηθελα να σας ρωτησω κατι. Ο γιατρος μου ειπε εχθες οτι μπορει να μην κανουμε την εμβρυομεταφορα την αλλη εβδομαδα, γιατι υπαρχει κινδυνος υπερδιεγερσης. Κι οτι στην περιπτωση αυτη θα την κανουμε τον αλλο μηνα. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οτι στην περιπτωση που παθω υπερδιεγερση, μεχρι πότε θα το ξερουμε αυτο; θα το δουν στον υπερηχο;? Την ημερα της ωοληψιας θα ειμαστε πιο σιγουροι αν εχω υπερδιεγερση; θα το καταλαβω κι εγω ή στον υπερηχο θα το δουμε μονο; (δεν εχω ιδεα γι αυτο οπως θα καταλαβατε!)

Από ότι ξέρω θα στο πουν πριν την ωοληψια και συνήθως την παθαίνεις μετά την οβιτρελ και αφού κανείς την ωοληψια .Καλύτερα να το κάνετε σε άλλο κύκλο που θα έχει επανέλθει ο οργανισμός , είναι και περισσότερες πι πιθανότητες με κατεψυγμένα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , KONNA28 είπε:

Από ότι ξέρω θα στο πουν πριν την ωοληψια και συνήθως την παθαίνεις μετά την οβιτρελ και αφού κανείς την ωοληψια .Καλύτερα να το κάνετε σε άλλο κύκλο που θα έχει επανέλθει ο οργανισμός , είναι και περισσότερες πι πιθανότητες με κατεψυγμένα 

Πωπω ναι ε; δεν φανταστηκα οτι γινεται κ μετα την ωοληψια. Αρα ισως πρεπει να το συνεννοηθω απο τωρα αυρο.. γιατι λογικα δεν θα τη γλιτωσω. Εχω πολλα ωοθυλακια, γι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Makelen said:

Πωπω ναι ε; δεν φανταστηκα οτι γινεται κ μετα την ωοληψια. Αρα ισως πρεπει να το συνεννοηθω απο τωρα αυρο.. γιατι λογικα δεν θα τη γλιτωσω. Εχω πολλα ωοθυλακια, γι αυτο.

Θα σου πουν τι είναι καλύτερο .ΕΣΥ άρχισε να πίνεις πολλά υγρά ,κόψε αλάτι και μετά την ωοληψια να τρως κοτόπουλο και αυγά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , KONNA28 είπε:

Θα σου πουν τι είναι καλύτερο .ΕΣΥ άρχισε να πίνεις πολλά υγρά ,κόψε αλάτι και μετά την ωοληψια να τρως κοτόπουλο και αυγά 

Το αλατι, τα οσπρια και ολες τις λιπαρες τροφες, τα εχω κοψει ηδη απο την ημερα που αδιαθετησα. Νερο.. προσπαθω! Σ ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, happiness79 said:

Κοριτσάκι μου, κάνεις ότι καλύτερο μπορείς! Είναι κρίμα να το αμφισβητείς αυτό. Φυσικά και πιστεύεις στα έμβρυα σου! Όμως είναι και αυτοπροαυατευτικός ο τρόπος που το αντιμετωπίζεις και προσωπικά μου φαίνεται πάρα πολύ εντάξει! Κάπως πρέπει βγει όλη η διαδικασία και να αντέξουμε! Εσύ έχεις αυτό τον τρόπο! Επίσης εννοείται ότι δεν είναι όλες οι μέρες ίδιες, τα σκαμπανευάσματα είναι στο πρόγραμμα και με τόσες ορμόνες δε γίνεται να μένει κανείς ανεπηρέαστος! Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Θα περάσουν οι δυσκολίες, πού θα πάει! 

Σε ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Inana said:

Koritsiaa na rotiso ktii,exi kai alli stin 19i mera meta tin evriometafora kai stis 4-5 eudomades egkimosinis na exi ponous kato stin kilia les kai tha adiathetisi?

San simera itane i mera mou na adiathetiso exo travigmata sto sti8os ipnilia pollii kai sixnouria 

Είναι καλά συμπτώματα αυτά και έχω ακούσει ότι τα έχεις στην αρχή της εγκυμοσύνης 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...