Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Κορίτσια μου χαρίζω διαφορα φάρμακα ..Περιοχή Λαμία.

Με χαρά να τα στείλω σε όποια τα έχει ανάγκη με δική της απλά χρέωση..

Τα φάρμακα ειναι:vasklor prolutex inohep prezolon αυτοκόλλητα dermestril Κ ένα κλειστό βαζάκι χαπιαμε μαγια μπύρας lanes.

Όποια ενδιαφέρεται να μου στείλει inbox να συνεννοηθούμε.. 

Με τις καλύτερες ευχές μου να πιάσουν τόπο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα Κορίτσια.

Εκανα την εμβρυομεταφορά πριν απο μια εβδομάδα, και περιμένω πως και πως να έρθει το Σάββατο.

Βέβαια, με έχει πιάσει απογοήτευση για κάποιο λόγο, οτι απλώς, δεν έχει πετύχει. Eχω ελαφριές κραμπίτσες ακριβώς όπως πριν αδιαθετήσω, το ίδιο ακριβώς περίπου και στο στήθος, και χτες είδα 1-2 σπυράκια, απο εκείνα που πάλι βγάζω πριν αδιαθετήσω. Κανένα άλλο σύμπτωμα, πέρα απο τα κλασσικά, της περιόδου.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , zouko είπε:

Καλημέρα Κορίτσια.

Εκανα την εμβρυομεταφορά πριν απο μια εβδομάδα, και περιμένω πως και πως να έρθει το Σάββατο.

Βέβαια, με έχει πιάσει απογοήτευση για κάποιο λόγο, οτι απλώς, δεν έχει πετύχει. Eχω ελαφριές κραμπίτσες ακριβώς όπως πριν αδιαθετήσω, το ίδιο ακριβώς περίπου και στο στήθος, και χτες είδα 1-2 σπυράκια, απο εκείνα που πάλι βγάζω πριν αδιαθετήσω. Κανένα άλλο σύμπτωμα, πέρα απο τα κλασσικά, της περιόδου.

 

Τα ίδια είναι τα συμπτώματα και στη μία και στην άλλη περίπτωση… λίγες μερούλες έμειναν! Εύχομαι ένα νούμερο καλό!!! 
Δυο; Βλαστοκύστες; 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, zouko said:

Καλημέρα Κορίτσια.

Εκανα την εμβρυομεταφορά πριν απο μια εβδομάδα, και περιμένω πως και πως να έρθει το Σάββατο.

Βέβαια, με έχει πιάσει απογοήτευση για κάποιο λόγο, οτι απλώς, δεν έχει πετύχει. Eχω ελαφριές κραμπίτσες ακριβώς όπως πριν αδιαθετήσω, το ίδιο ακριβώς περίπου και στο στήθος, και χτες είδα 1-2 σπυράκια, απο εκείνα που πάλι βγάζω πριν αδιαθετήσω. Κανένα άλλο σύμπτωμα, πέρα απο τα κλασσικά, της περιόδου.

 

Welcome to the club !!!! Και εγώ σε αναμονή χοριακης με την ίδια απογοήτευση που περιγράφεις και με συμπτώματα περιόδου ( αυτό βέβαια οφείλεται στην προγεστερονη ) .Είναι δύσκολο είναι η πιο δύσκολη περίοδος αλλά πρέπει να πιστέψουμε στα μωράκια μας ότι θα τα καταφερουν

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Visit a vis said:

Τα ίδια είναι τα συμπτώματα και στη μία και στην άλλη περίπτωση… λίγες μερούλες έμειναν! Εύχομαι ένα νούμερο καλό!!! 
Δυο; Βλαστοκύστες;  

Μακάρι, γιατί με έχει πάρει λίγο απο κάτω. Περίμενα ένα τράβηγμα παραπάνω, μια ζαλάδα, μια ναυτία ! :roll:

Ναι, δύο βάλαμε. Μόλις είχαν γίνει βλαστοκύστες. Δηλαδή απο 4ης ημέρας morula, 2 ώρες πριν την εμβρυομεταφορά, είχαν γίνει ήδη βλαστοκύστες και τις βάλαμε.

12 minutes ago, KONNA28 said:

Welcome to the club !!!! Και εγώ σε αναμονή χοριακης με την ίδια απογοήτευση που περιγράφεις και με συμπτώματα περιόδου ( αυτό βέβαια οφείλεται στην προγεστερονη ) .Είναι δύσκολο είναι η πιο δύσκολη περίοδος αλλά πρέπει να πιστέψουμε στα μωράκια μας ότι θα τα καταφερουν 

Kαι εγώ το ίδιο πιστεύω. Απο όλη την διαδικασία, αυτές οι δέκα μέρες ήταν οι χειρότερες. ! Πότε κάνεις χωριακή ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 minutes ago, zouko said:

Μακάρι, γιατί με έχει πάρει λίγο απο κάτω. Περίμενα ένα τράβηγμα παραπάνω, μια ζαλάδα, μια ναυτία ! :roll:

Ναι, δύο βάλαμε. Μόλις είχαν γίνει βλαστοκύστες. Δηλαδή απο 4ης ημέρας morula, 2 ώρες πριν την εμβρυομεταφορά, είχαν γίνει ήδη βλαστοκύστες και τις βάλαμε.

Kαι εγώ το ίδιο πιστεύω. Απο όλη την διαδικασία, αυτές οι δέκα μέρες ήταν οι χειρότερες. ! Πότε κάνεις χωριακή ; 

Τρίτη κάνω και κανονικά την Κυριακή περιμένω περίοδο .Αυτό βασικά που με φοβίζει πιο πολύ είναι ότι δεν νιώθω ότι έχω κάτι μέσα μου , το ξέρω ότι δεν θα μπορούσα να το ξέρω αυτο ,μάλλον από τον φόβο μου μην απογοητευτώ 

 

επίσης και εγώ που έψαχνα συμπτώματα να δω αν έχω κάτι από αυτά , είναι όλα από τα χάπια και η ζαλάδα και η νύστα ,η φαγούρα ,το στήθος που πονάει άπειρα .Το μόνο περίεργο που μπορώ να πω ότι έχω είναι στην τουαλέτα μια δυσκοιλιότητα ελαφριά που δεν είχα ποτέ .Χθες μέχρι και την θερμοκρασία μου μέτραγα που λένε ότι Πάει 37 και λίγο πιο πάνω , εγώ τίποτα 36,9 με κρυάδες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , KONNA28 είπε:

Τρίτη κάνω και κανονικά την Κυριακή περιμένω περίοδο .Αυτό βασικά που με φοβίζει πιο πολύ είναι ότι δεν νιώθω ότι έχω κάτι μέσα μου , το ξέρω ότι δεν θα μπορούσα να το ξέρω αυτο ,μάλλον από τον φόβο μου μην απογοητευτώ 

 

επίσης και εγώ που έψαχνα συμπτώματα να δω αν έχω κάτι από αυτά , είναι όλα από τα χάπια και η ζαλάδα και η νύστα ,η φαγούρα ,το στήθος που πονάει άπειρα .Το μόνο περίεργο που μπορώ να πω ότι έχω είναι στην τουαλέτα μια δυσκοιλιότητα ελαφριά που δεν είχα ποτέ .Χθες μέχρι και την θερμοκρασία μου μέτραγα που λένε ότι Πάει 37 και λίγο πιο πάνω , εγώ τίποτα 36,9 με κρυάδες 

Μια από όλα έχεις!!! 
Θετικά το βλέπω… 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, KONNA28 said:

Τρίτη κάνω και κανονικά την Κυριακή περιμένω περίοδο .Αυτό βασικά που με φοβίζει πιο πολύ είναι ότι δεν νιώθω ότι έχω κάτι μέσα μου , το ξέρω ότι δεν θα μπορούσα να το ξέρω αυτο ,μάλλον από τον φόβο μου μην απογοητευτώ  

  

επίσης και εγώ που έψαχνα συμπτώματα να δω αν έχω κάτι από αυτά , είναι όλα από τα χάπια και η ζαλάδα και η νύστα ,η φαγούρα ,το στήθος που πονάει άπειρα .Το μόνο περίεργο που μπορώ να πω ότι έχω είναι στην τουαλέτα μια δυσκοιλιότητα ελαφριά που δεν είχα ποτέ .Χθες μέχρι και την θερμοκρασία μου μέτραγα που λένε ότι Πάει 37 και λίγο πιο πάνω , εγώ τίποτα 36,9 με κρυάδες  

Aυτό ακριβως - δεν νιώθω κατι. Εγώ έψαχνα, έστω και ένα σύμπτωμα εξτρά, κάτι, αλλα τίποτα.  Ναι, αυτό με την τουαλέτα νομίζω και εγώ, αλλα είναι της Προγεστερόνης απο όσο ξέρω.

Εντωμεταξύ, με τρώει ο @@ μου να κάνω τέστ, και ο άντρας μου λέει να περιμένω να έρθει το Σάββατο !!!! Γκρρρρρρρ .

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, zouko said:

Aυτό ακριβως - δεν νιώθω κατι. Εγώ έψαχνα, έστω και ένα σύμπτωμα εξτρά, κάτι, αλλα τίποτα.  Ναι, αυτό με την τουαλέτα νομίζω και εγώ, αλλα είναι της Προγεστερόνης απο όσο ξέρω.

Εντωμεταξύ, με τρώει ο @@ μου να κάνω τέστ, και ο άντρας μου λέει να περιμένω να έρθει το Σάββατο !!!! Γκρρρρρρρ .

 

Κάνε την Παρασκευή το τεστ , το λέω επειδή δεν είναι εμπιστοσύνης μην απογοητευτείς τσάμπα και να κανείς το early predictor και εγώ αυτό θα πάρω να κάνω Δευτέρα !!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , zouko είπε:

Καλημέρα Κορίτσια.

Εκανα την εμβρυομεταφορά πριν απο μια εβδομάδα, και περιμένω πως και πως να έρθει το Σάββατο.

Βέβαια, με έχει πιάσει απογοήτευση για κάποιο λόγο, οτι απλώς, δεν έχει πετύχει. Eχω ελαφριές κραμπίτσες ακριβώς όπως πριν αδιαθετήσω, το ίδιο ακριβώς περίπου και στο στήθος, και χτες είδα 1-2 σπυράκια, απο εκείνα που πάλι βγάζω πριν αδιαθετήσω. Κανένα άλλο σύμπτωμα, πέρα απο τα κλασσικά, της περιόδου.

 

Και εγώ στην αναμονή για χοριακή,  την Τρίτη πρώτα ο Θεός. Όντως το χειρότερο από όλη την διαδικασία είναι η αναμονή :-( Και εγώ κανένα συμπτώμα. Στήθος ούτε καν!! Ο Θεός ας μας δώσει δύναμη.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 minutes ago, Διδυμακια2 said:

Και εγώ στην αναμονή για χοριακή,  την Τρίτη πρώτα ο Θεός. Όντως το χειρότερο από όλη την διαδικασία είναι η αναμονή :-( Και εγώ κανένα συμπτώμα. Στήθος ούτε καν!! Ο Θεός ας μας δώσει δύναμη.....

Παιδιά εγώ πιστεύω με πείραξε η προγεστερονη , όποτε μην μου δίνετε σημασία στα συμπτώματα :p 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , KONNA28 είπε:

Παιδιά εγώ πιστεύω με πείραξε η προγεστερονη , όποτε μην μου δίνετε σημασία στα συμπτώματα :p 

Νομίζω το άγχος και η κλεισούρα μας πείραξε όλες αχχχχχ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Διδυμακια2 είπε:

Και εγώ στην αναμονή για χοριακή,  την Τρίτη πρώτα ο Θεός. Όντως το χειρότερο από όλη την διαδικασία είναι η αναμονή :-( Και εγώ κανένα συμπτώμα. Στήθος ούτε καν!! Ο Θεός ας μας δώσει δύναμη.....

Καλη επιτυχία @KONNA28 @zuka @Διδυμακια2

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , KONNA28 είπε:

Από το στόμα σου και στου θεού το αυτί !!!!!

Κ εγω 5.5 εβδομάδων είμαι κ δεν νιωθω τίποτα!!! Μονο η χοριακη λεει οτι είμαι έγκυος..... μην ψάχνεται συμπτώματα....συνήθως δεν υπάρχουν...καταλαβαίνω πως νιώθετε..κ εγω έζησα εναν γολγοθα να περιμένω πανω από ενα τηλέφωνο για τις χοριακες..αλλα τοσα περασαμε!! Αν ειμαστε ανασφαλεις πως θα κυλήσουν οι 9 μηνες;;; με το καλο για ολες μας...εγω τεταρτη θα παω για τον πρωτο  υπερηχο 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...