Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα πριν λίγο τεστ και είναι θετικό! Το ανέβασα στο προφίλ!Νομίζω πως είναι λίγο πιο έντονο από χθες.Την Παρασκευή έχω την χοριακη και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Φοβάμαι να χαρώ,ακόμα είναι πολύ νωρίς,όμως βλέπω ότι εφόσον έγινε εμφύτευση,είναι κατι θετικό!Φιλιά σε όλες❤️

      Ω ναι το βλεπω κΙ εγω! Συγχαρητηρι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!♥️♥️

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , geozak είπε:

Κ εγω 5.5 εβδομάδων είμαι κ δεν νιωθω τίποτα!!! Μονο η χοριακη λεει οτι είμαι έγκυος..... μην ψάχνεται συμπτώματα....συνήθως δεν υπάρχουν...καταλαβαίνω πως νιώθετε..κ εγω έζησα εναν γολγοθα να περιμένω πανω από ενα τηλέφωνο για τις χοριακες..αλλα τοσα περασαμε!! Αν ειμαστε ανασφαλεις πως θα κυλήσουν οι 9 μηνες;;; με το καλο για ολες μας...εγω τεταρτη θα παω για τον πρωτο  υπερηχο 

Απολύτως τίποτα δε νιώθεις; 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 49 λεπτά , geozak είπε:

Κ εγω 5.5 εβδομάδων είμαι κ δεν νιωθω τίποτα!!! Μονο η χοριακη λεει οτι είμαι έγκυος..... μην ψάχνεται συμπτώματα....συνήθως δεν υπάρχουν...καταλαβαίνω πως νιώθετε..κ εγω έζησα εναν γολγοθα να περιμένω πανω από ενα τηλέφωνο για τις χοριακες..αλλα τοσα περασαμε!! Αν ειμαστε ανασφαλεις πως θα κυλήσουν οι 9 μηνες;;; με το καλο για ολες μας...εγω τεταρτη θα παω για τον πρωτο  υπερηχο 

Το καλύτερο είναι αυτό!! Χωρίς να απασχολείσαι με συμπτώματα. Αναμένεται να ακούσετε καρδούλα; Με το καλό!! 
Η μόνη ένδειξη για εμένα ήταν τα δέκατα. Ακόμη κι αυτά όμως αναγράφονται στις παρενέργειες των φαρμάκων. 
 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , geozak είπε:

Κ εγω 5.5 εβδομάδων είμαι κ δεν νιωθω τίποτα!!! Μονο η χοριακη λεει οτι είμαι έγκυος..... μην ψάχνεται συμπτώματα....συνήθως δεν υπάρχουν...καταλαβαίνω πως νιώθετε..κ εγω έζησα εναν γολγοθα να περιμένω πανω από ενα τηλέφωνο για τις χοριακες..αλλα τοσα περασαμε!! Αν ειμαστε ανασφαλεις πως θα κυλήσουν οι 9 μηνες;;; με το καλο για ολες μας...εγω τεταρτη θα παω για τον πρωτο  υπερηχο 

Κι εγω που έκανα την ετ μια μερα πριν απο εσένα δεν εχω ιδιαίτερα συμπτώματα. Καμια μέρα μπορει να νιωθω πιο κουρασμένη και κάποιες στιγμές πολυ πείνα... Εσυ το στήθος το νιώθεις πρησμένο; εγώ καθόλου.

@KONNA28 @zouko @Διδυμακια2 κι εγω καθολου συμπτωματα δεν είχα μεχρι την χοριακη οπότε μην ανησυχειτε! Ευχομαι το καλύτερο για όλες μας! 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, chitaneta said:

Κι εγω που έκανα την ετ μια μερα πριν απο εσένα δεν εχω ιδιαίτερα συμπτώματα. Καμια μέρα μπορει να νιωθω πιο κουρασμένη και κάποιες στιγμές πολυ πείνα... Εσυ το στήθος το νιώθεις πρησμένο; εγώ καθόλου.

@KONNA28 @zouko @Διδυμακια2 κι εγω καθολου συμπτωματα δεν είχα μεχρι την χοριακη οπότε μην ανησυχειτε! Ευχομαι το καλύτερο για όλες μας! 

Κορίτσια ούτε και εγώ, τίποτα μηδέν συμπτώματα. Η ετ ήταν το προηγούμενο Σάββατο..εμένα ούτε η προγεστερόνη δε μου κάνει συμπτώματα πια...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 hours ago, Powerzen said:

Κορίτσια ούτε και εγώ, τίποτα μηδέν συμπτώματα. Η ετ ήταν το προηγούμενο Σάββατο..εμένα ούτε η προγεστερόνη δε μου κάνει συμπτώματα πια...

Ούτε λίγο πρήξιμο στο στήθος ?

Εγώ σήμερα το πρώι ξύπνησα με πόνους/κραμπίτσες αρκετα πιο δυνατούς. Ενώ τις προηγούμενες μέρες είχα αυτή την ελαφριά ενόχληση που έχουμε πριν απο την περιοδο, τώρα ξύπνησα με πιο δυνατούς. Οχι σε σημείο που να χρειάζομαι παυσίπονο (διότι σφαδάζω στην περίοδο) . Ούτε περίοδος , απλώς απειροελάχιστο καφέ, στο σκούπισμα (ξέρω TMI), αλλα φαντάζομαι μπορεί να οφείλεται και σε κάποιον μικροτραυματισμό με την προγεστερόνη που βάζω κολπικά 4 φορές την μέρα.

Δυο μέρες μείνανε, δεν αντέχω....

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, zouko said:

Ούτε λίγο πρήξιμο στο στήθος ?

Εγώ σήμερα το πρώι ξύπνησα με πόνους/κραμπίτσες αρκετα πιο δυνατούς. Ενώ τις προηγούμενες μέρες είχα αυτή την ελαφριά ενόχληση που έχουμε πριν απο την περιοδο, τώρα ξύπνησα με πιο δυνατούς. Οχι σε σημείο που να χρειάζομαι παυσίπονο (διότι σφαδάζω στην περίοδο) . Ούτε περίοδος , απλώς απειροελάχιστο καφέ, στο σκούπισμα (ξέρω TMI), αλλα φαντάζομαι μπορεί να οφείλεται και σε κάποιον μικροτραυματισμό με την προγεστερόνη που βάζω κολπικά 4 φορές την μέρα.

Δυο μέρες μείνανε, δεν αντέχω....

 

Kαλημέρα! Όχι τίποτα, κανένα σύμπτωμα ούτε στήθος, ούτε κοιλιά, μέση τίποτα... το μόνο που με κρατάει στα καλά μου κάπως, είναι ότι εκανα μεταφορά σε φυσικό κύκλο χωρίς φάρμακα (μόνο οβιτρελ) και θέλω να πω στο γιατρό να κάνουμε διέγερση στα καπάκια. Μας τελειωσαν και τα εμβρυάκια που φυλάγαμε. Βέβαια να συμπληρώσω ότι στην πρωτη μου εγκυμοσύνη ούτε εκεί είχα κανένα σύμπτωμα κατά τη διάρκεια. Αφού δούλευα σερί μέχρι τον 9ο και πηρα τις μέρες μετά. Μεχρι να αρχήσω να αισθάνομαι το μωρό γυρω στις 20+εβδ, είχα πάρει ένα μόνιτορ για να ακούω καρδιά τις μέρες ενδιάμεσα των υπέρηχων για να μην τρελαθώ. Αυτά.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Powerzen said:

Kαλημέρα! Όχι τίποτα, κανένα σύμπτωμα ούτε στήθος, ούτε κοιλιά, μέση τίποτα... το μόνο που με κρατάει στα καλά μου κάπως, είναι ότι εκανα μεταφορά σε φυσικό κύκλο χωρίς φάρμακα (μόνο οβιτρελ) και θέλω να πω στο γιατρό να κάνουμε διέγερση στα καπάκια. Μας τελειωσαν και τα εμβρυάκια που φυλάγαμε. Βέβαια να συμπληρώσω ότι στην πρωτη μου εγκυμοσύνη ούτε εκεί είχα κανένα σύμπτωμα κατά τη διάρκεια. Αφού δούλευα σερί μέχρι τον 9ο και πηρα τις μέρες μετά. Μεχρι να αρχήσω να αισθάνομαι το μωρό γυρω στις 20+εβδ, είχα πάρει ένα μόνιτορ για να ακούω καρδιά τις μέρες ενδιάμεσα των υπέρηχων για να μην τρελαθώ. Αυτά. 

♥ Ντάξει, με έλιωσες με το μόνιτορ, έτσι ; ;;;;

Ναι, τότε είσαι γενικά απο αυτές που δεν έχουν συμπτώματα. Οπότε, ξέρεις οτι το να μην έχεις συμπτώματα, δεν σημαίνει και κάτι για τον οργανισμό σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, zouko said:

♥ Ντάξει, με έλιωσες με το μόνιτορ, έτσι ; ;;;;

Ναι, τότε είσαι γενικά απο αυτές που δεν έχουν συμπτώματα. Οπότε, ξέρεις οτι το να μην έχεις συμπτώματα, δεν σημαίνει και κάτι για τον οργανισμό σου.

Ισχύει σε κάποιο βαθμό αυτό που λες και το σκεφτομαι και αυτό, είμαι και λιγο αναίσθητη οπότε τί να κάνουμαι, αλλάαα, στην 1η ετ μετά από διέγερση, είχα πάθει και μια ελαφριά υπερδιέγερση άρχισε να αυξάνεται και η χοριακή που το έκανε χειρότερο αλλά αισθανόμουνα κάτι..μετά βέβαια αυτά έφυγαν. επίσης τον οκτώβρη που έμεινα πάλι έγκυος μετά την ετ είχα ένα βάρος κάτω στη κοιλιά κάποιες μικρές κράμπες, θυμάμαι είχε πρηστεί λιγο το στήθος, πάλι κάτι σα να γινόταν εστω και λόγω utrogestan. Τέλος πάντων ας κάνουμε θετικές σκέψεις. Άντε 2 μερούλες σου έμειναν. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου θετικότατη χοριακή ❤❤❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας έχει τύχει να πάτε να σηκώσετε κάτι και να νιώσετε τράβηγμα κάτω χαμηλά ; Πήγα να σηκώσω το πάπλωμα μου και ένιωσα ένα τράβηγμα .Με έχουν τρελάνει τα χάπια χθες το βράδυ είχα ταχυπαλμία ,νυστάζω όλη την ώρα και όσο περνάνε οι μέρες ο πόνος είναι πιο συχνός και με πιάνει άγχος μην έρθει η περίοδος 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , KONNA28 είπε:

Κορίτσια σας έχει τύχει να πάτε να σηκώσετε κάτι και να νιώσετε τράβηγμα κάτω χαμηλά ; Πήγα να σηκώσω το πάπλωμα μου και ένιωσα ένα τράβηγμα .Με έχουν τρελάνει τα χάπια χθες το βράδυ είχα ταχυπαλμία ,νυστάζω όλη την ώρα και όσο περνάνε οι μέρες ο πόνος είναι πιο συχνός και με πιάνει άγχος μην έρθει η περίοδος 

@KONNA δε μπορώ να δώσω απάντηση εγώ, έχω παρανοησει ψάχνοντας για συμπτώματα, ενδείξεις!! :-(

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Διδυμακια2 said:

@KONNA δε μπορώ να δώσω απάντηση εγώ, έχω παρανοησει ψάχνοντας για συμπτώματα ενδείξεις!! :-(

Εγώ να δεις , αν μπορούσα θα κοιμόμουν όλη μέρα για να περνάνε πιο γρήγορα οι μέρες μέχρι χοριακη .Εγώ ότι σύμπτωμα και να διαβάσω γράφει από κάτω ναι αλλά τα ίδια συμπτώματα κάνει και η προγεστερονη .Προσπαθώ να είμαι θετική αλλά λέω εντάξει είναι η πρώτη εμβρυομεταφορα γιατί να είμαι από τις τυχερές 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , KONNA28 είπε:

Κορίτσια σας έχει τύχει να πάτε να σηκώσετε κάτι και να νιώσετε τράβηγμα κάτω χαμηλά ; Πήγα να σηκώσω το πάπλωμα μου και ένιωσα ένα τράβηγμα .Με έχουν τρελάνει τα χάπια χθες το βράδυ είχα ταχυπαλμία ,νυστάζω όλη την ώρα και όσο περνάνε οι μέρες ο πόνος είναι πιο συχνός και με πιάνει άγχος μην έρθει η περίοδος 

κοριτσι μου δεν θα ερθει περίοδος, τραβηγματα και κραμπεσ ειναι φυσιολογικα ακομα και οταν πας να γυρισεις πλευρο ή να τεντωθεις λιγάκι
εγω τωρα 5w3d εχω πονουσ περιόδου!!! υπομονη μεχρι τη χοριακή σου! θετικές σκέψεις πίστη στα εμβρυάκια σου!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , KONNA28 είπε:

Εγώ να δεις , αν μπορούσα θα κοιμόμουν όλη μέρα για να περνάνε πιο γρήγορα οι μέρες μέχρι χοριακη .Εγώ ότι σύμπτωμα και να διαβάσω γράφει από κάτω ναι αλλά τα ίδια συμπτώματα κάνει και η προγεστερονη .Προσπαθώ να είμαι θετική αλλά λέω εντάξει είναι η πρώτη εμβρυομεταφορα γιατί να είμαι από τις τυχερές 

@KONNA και εγώ αυτο σκέφτομαι!! Είναι η πρώτη μου εξωσωματική.....οι πιθανότητες δεν ειναι με το μέρος μου. Αλλά δεν έχω άλλα εμβρυάκια!! Από 13 ωάρια που μου πήρανε μόνο 2 εμβρυάκια έγιναν βλαστοκυστες.  Αν είχα τουλάχιστον ακόμα 1 για δεύτερη προσπάθεια θα ήταν πιστεύω πιο ελεγχόμενο το άγχος μου.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Διδυμακια2 said:

@KONNA και εγώ αυτο σκέφτομαι!! Είναι η πρώτη μου εξωσωματική.....οι πιθανότητες δεν ειναι με το μέρος μου. Αλλά δεν έχω άλλα εμβρυάκια!! Από 13 ωάρια που μου πήρανε μόνο 2 εμβρυάκια έγιναν βλαστοκυστες.  Αν είχα τουλάχιστον ακόμα 1 για δεύτερη προσπάθεια θα ήταν πιστεύω πιο ελεγχόμενο το άγχος μου.

Και εγώ 13 ωάρια έκανα αλλά δεν μου τα έκανε βλαστοκύστες.Σκέψου ότι είναι πολύ εξελιγμένα τα δικά σου και ότι κάνατε το καλύτερο δυνατόν και ότι είναι πολύ δυνατά για να έφτασαν Πέμπτη ημέρα .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...