Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍 μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά και υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους και ολες!!!! Μολις γύρισα απο το ολοσωμο ( το ιωδιο το πηρα την περασμενη Παρασκευη και σημερα ειναι Τεταρτη)και ο γιατρος μου ειπε οτι είχαμε πληρη καθήλωση στα σημεια που υπηρχαν κυτταρα, ευτυχως μονο στην περιοχη του θυρεοειδους και πουθενα αλλου και οτι τα αποτελεσματα μας ειναι ΑΡΙΣΤΑ!!!! Εγινε πληρως η δουλεια μας δηλαδη!!! Περιττον να σας πω οτι ειμαι ΕΥΤΥΧΗΣ!!!!!!!!!!:lol::lol::lol::lol: ηδη ξεκινησα και με μισο Τ3 25 μεταα απο υποδειξη της ενδ/λογου μου και απο αυριο αρχιζω με λιγο Τ4 και το αυξανω βαθμιαια!!! Συμφωνησε πληρως και ο πυρηνικος!!! οποτε θα αρχισΕ και η ΑΝΑΚΑΜΨΗ του οργανισμου (καιρος ηταν, αν και μου φερθηκε καλα εκτος 2-3 ημερων τελευταια που αρχισα να ειμαι καπως...)

Συμπερασμα: ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΠΙΜΟΝΗ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ και τα αποτελεσματα δεν μπορει παρα να πανε για ολους μας ΚΑΛΑ!!!:wink::wink::wink:

Ρωτηστε με ο,τι θελετε, ειμαι εδω για σας οπως κι εσεις ησασταν για μενα και σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ!!!

ΜΠΡΑΒΟ!!!!! Αντε, άστο πίσω σου και χαμογέλα!

(Εχω μία άσχετη ερώτηση: το Τ3 τι είναι και γιατί το παίρνεις? Θα το παίρνεις κι αυτό συνέχεια όπως το Τ4?)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα ruli και καλως ηρθες στην παρεα μας!!!!Να χαιρεσαι το μωρακι σου και καλη ανατροφη!!!!θα σου πω και εγω την αποψη μου πανω σ'οσα εγραψες.Λοιπον καλυτερα να ρωτησεις και άλλους ενδοκρινιλογους για το θεμα σου.Δεν συμφωνω οτι σε μικρους οζους δεν κανουν ιωδιο για΄τι εμενα ηταν 10χιλιοστα και ηταν θυλωδεσ καρκινωμα και εκανα ιωδιο και αν διαβασεις και αλλες μου αναρτησεις εχω κανει 3 φορες ιωδιο.Οι βελονα thyrogen γινεται οταν θες να κανεις ιωδιο για να μην σου κοψουν 1 μηνα το χαπι και οταν είναι να γινει ολοσωμο σπινθηρογραφημα..Την βελονα την χορηγουν ολα τα ταμεια στα δημοσια νοσοκομεια αλλα δεν εχω ακουσει να γινεται σε ιδιωτικα.Επισης στο θεμα με την TG σου επειδη και εγω προσπαθω να γινω καλα για να κανω και εγω ενα παιδακι και ενω ειχα TG 0,3 η ενδοκρινολογος μου ηταν καθετη οτι κατι συνεβαινε και δεν με αφηνε καθολου να σκεφτω για παιδακι μεχρι να ανακαλυπταμε τι συνεβαινε.Ευτυχως που την ειχα!!Μου ειχε πει οτι αν εκανα παιδι και δεν την ακουγα οι τιμες θα ανεβαιναν και αλλο και ποιος ξερει τι επιπλοκες θα ειχα, ακομα και αποβολη..Τελικα σιγα σιγα ανεβαινε μεχρι 0,7 και φανηκαν 2 λεμφαδενες και εκανα 3ο χειρουργειο τον Ιουλιο.Τωρα ομως μετα την επεμβαση μηδενησε και τωρα ακομα 5 μηνες μετα το ιωδιο εξακολουθει να ειναι μηδεν και απο το Σεπτεμβριο και μετα μου επιτρεπουν να κανω παιδακι.Οποτε θα σε συμβουλευα να παρεις πολλες γνωμες πριν αποφασισεις για 2ο παιδακι.Φιλια και μην στεναχωριεσαι ολα λυνονται!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλη την παρέα!!!! Αυριο μπαινω για το ιώδιοκαι έκανα τις σχετικες προετοιμασίες μου.Δεν έχω αγχος καθόλου και γενικα αισθάνομαι μιά χαρούλα απ'

'όλες τις πλευρές!!!! Παίξατε μεγάλο ρόλο σ' αυτό και το αναγνωρίζω με ευγνωμοσύνη!!!!!!!! ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!

..Μακάρι και η περαιτέρω πορεια της υγείας μου να μην αποκλίνει απ' αυτο που νοιώθω, τουλάχιστον, αυτη τη στιγμη που γράφω:-P:-P..(φυσικα το ζητουμενο είναι να απαλλαγώ απο τον π....η!!)

Η μεχρι τώρα εμπειρια μου, θέλω να πω στις κοπέλες, ως εδω που εφτασα είναι η εξης:ΕΓΩ δεν ειχα ταχυκαρδιες, δεν πρηστηκα και δεν ενοιωσα κουραση ουτε ατονια με το κοψιμο του Τ3. Πηρα 2 κιλα που τα είχα και πριν την επέμβαση (οπως εχω ξαναπει)και τα είχα χάσει απτο αγχος μου στο ακουσμα της βιοψιας (η στενοχωρια μου κόβει την όρεξη), και λιγο υπνηλια ενοιωσα διάσπαρτα, που με ένα καφεδάκι πήγαινε περίπατο....Πήγαν ολα τοσο καλά που αναρρωτιέμαι αν κατι δεν πάει καλα:rolleyes: (εεεε, δεν είμαστε καλα!! χαχαχα!!!)

Αυτα σας τα λεω για να μην προκαταβάλλεστε εκ των προτέρων...Μπορεί να είναι και πολύ απλουστερα τα πράγματα τελικα.. Πάντως ολα αυτα ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ετσι; ελπίζω και στο μέλλον

ΠΑΡΤΕ ΤΑ ΠΑΝΩ ΣΑΣ ΛΟΙΠΟΝ!! wish me luck και θα σας ανεβάσω πολύ περισσοτερο οταν βγω!! Μου είπε να παρω μαζί μου ο,τι θέλω χωρις ενδοιασμό....Μολις βγω με το καλό θα σας μεταδωσω την εμπειρία μου!!!!

Τα ξαναλεμε Πρώτα Ο Θεός!!!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

Μπραβο Ντιτα μου ειδες μια χαρα τα καταφερες!!!!Χαιρομαι παρα πολυ κια ευχομαι καλα αποτελεσματα!!!

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΡΑΒΟ!!!!! Αντε, άστο πίσω σου και χαμογέλα!

(Εχω μία άσχετη ερώτηση: το Τ3 τι είναι και γιατί το παίρνεις? Θα το παίρνεις κι αυτό συνέχεια όπως το Τ4?)

Γεια σου Κατριν!!! Το επαιρνα και μετα την επεμβαση. Το παιρνω και τωρα για καμμια βδομαδα μονο βραδυ για να επανελθει ο οργανισμος μου πιο γρηγορα (φυσικα το πρωι θα παιρνω Τ4) περισσοτερα δεν ξερω...Σ' ευχαριστω γι ατα καλα σου λογια!! Φυσικα θα το παρακολουθω στενα ετσι; στην αρχη τουλαχιστον.. και μετα ολο και αραιοτερα, και τελος αραια, αλλα για παντα οπως ειπε πυρηνικος, απο την αποψη οτι τις ορμονες δεν τις αφηνουμε ποτε χωρις ελεγχο.. Σκασίλα μας!!!!!!!!!!!

καλα αποτελεσματα να εχουμε παντα!!:-)

Link to comment
Share on other sites

Ντίτα μας μπράβο!!!!! μπράβο!!!!!!:P:p:p:p:p

όλα καλά ;).Είμαι σύγουρη οτι θα επανέλθεις στην πολύ καλή προηγούμενη κατάσταση γρήγορα. Μάλλον ο ορμονικός έλεγχος θα είναι στο 6μηνο, μέχρι βεβαίως να σταθεροποιηθούν οι τιμές, και να συνέλθεις θα πρέπει νομίζω να κάνεις εξετάσεις μετά απο ένα 2μηνο. Οπως και να ΄χει, τελείωσες, πάει!!!!!!!!

Να είσαι πάντοτε έτσι καλοδιάθετη και θετική. Χαίρομαι πολύ για σένα.

φιλάκια σε όλους

καληνύχτα;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χιλια ευχαριστω κι εσενα α.παλ για τις ευχες σου και ολους σας και παλι!!

Και για οσους θα κανουν το ολοσωμο μετα το ιωδιο, να πω τουτο, κι ας γινω ισως γραφικη......

Την ωρα που περναει το μηχανημα πανω απο το σωμα, οραματιστητε το πιο ομορφο ηλιοβασιλεμα στην πιο γαληνια θαλασσα, και νοιωστε τη ζεστη που βγαζει απο πανω σας (το scanner), σαν την ανασα της αγαπημενης σας Ανωτερης Δύναμης που ειναι εκει για να σας θεραπευσει εκεινη ακριβως τη στιγμη!!!!!!!Εγω το ενοιωσα να ''δουλευει'' ισως το νοιωσετε κι εσεις!!!! Χρειαζομαστε τη στηριξη απο παντου οι ανθρωποι, και ειναι πολυτιμο πραγμα που μπορει να μας την προσφερει ο νους μας.....ας τον αφησουμε να ενωθει με την πιο διακαη επιθυμια μας, τη βοηθεια ΑΝΩΘΕΝ, κι ισως γινει ΤΟ ΘΑΥΜΑ!!!

Αντε!! σας εβγαλα και τα εσωψυχα μου, μηπως βοηθησω κι εγω λιγουλακι παραπανω κάποιους............Φιλιααααααααααααα:P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χιλια ευχαριστω κι εσενα α.παλ για τις ευχες σου και ολους σας και παλι!!

Και για οσους θα κανουν το ολοσωμο μετα το ιωδιο, να πω τουτο, κι ας γινω ισως γραφικη......

Την ωρα που περναει το μηχανημα πανω απο το σωμα, οραματιστητε το πιο ομορφο ηλιοβασιλεμα στην πιο γαληνια θαλασσα, και νοιωστε τη ζεστη που βγαζει απο πανω σας (το scanner), σαν την ανασα της αγαπημενης σας Ανωτερης Δύναμης που ειναι εκει για να σας θεραπευσει εκεινη ακριβως τη στιγμη!!!!!!!Εγω το ενοιωσα να ''δουλευει'' ισως το νοιωσετε κι εσεις!!!! Χρειαζομαστε τη στηριξη απο παντου οι ανθρωποι, και ειναι πολυτιμο πραγμα που μπορει να μας την προσφερει ο νους μας.....ας τον αφησουμε να ενωθει με την πιο διακαη επιθυμια μας, τη βοηθεια ΑΝΩΘΕΝ, κι ισως γινει ΤΟ ΘΑΥΜΑ!!!

Αντε!! σας εβγαλα και τα εσωψυχα μου, μηπως βοηθησω κι εγω λιγουλακι παραπανω κάποιους............Φιλιααααααααααααα:P

Καθόλου γραφική....είναι υπέροχο αυτό που περιέγραψες!

Link to comment
Share on other sites

:D χαίρομαι πάρα πολύ που είμαι μαζί σας :P εισπράτω αυτό το ενδιαφέρον που

ξέρω οτι εχουν οι συγγενείς και οι φίλοι,που είναι παρόντες κάθε στιγμή.:P

Λοιπόν, Ντίτα, επειδή ζω δίπλα στην θάλασσα, όταν την Πέμπτη θα κάνω το ολόσωμο σπιν\μα, να είσαι σύγουρη οτι θα ...δω πολλά ηλιοβασιλέματα!! ;).

Εξ άλλου είπαμε δεν μας πτοεί τίποτε!!!!! και ναι ο καλός θεούλης είναι μαζί μας, είναι με όποιον προσπαθεί και δεν παραδίδεται μα σέβεται τον ευτόν του

γιατί η ζωή μας είναι ένα δώρο όσο κι αν παιδευόμαστε κάποιες φορές με αυτην.!! δεν είναι λόγια που χα'ι'δεύουν αυτιά. Το πιστεύω ακράδαντα!!!!

χαίρομαι για τα καλά σας νέα, ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια

φιλάκια:P:D:D:p:D:p

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μιλησα μη τη νεα γιατρο

τα αποτελεσματα μου ειναι τελεια ολα μου ειπε και δεν εχω πλεον θυρεοειδη!!

προληπτικα αλλα και για τις μικροκυστες οι οποιες ειναι 3 χιλιοστα θα παιρνω το ιωδιο και σε 3 μηνες παλι θα παω για κοντρολ!

αυταααααααα:P


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια μιλησα μη τη νεα γιατρο

τα αποτελεσματα μου ειναι τελεια ολα μου ειπε και δεν εχω πλεον θυρεοειδη!!

προληπτικα αλλα και για τις μικροκυστες οι οποιες ειναι 3 χιλιοστα θα παιρνω το ιωδιο και σε 3 μηνες παλι θα παω για κοντρολ!

αυταααααααα:P

Εξοχα τα νέα σου!!!!!!! Μπράβο!!!!!

(Προσωπική μου γνώμη όμως, μήπως να το κοιτούσες πού και πού έτσι κι αλλιώς, σαν τσεκάπ? Μπορεί να λέω και χαζομάρα βέβαια...)

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο μου ειπε η γιατρος οτι καθε 3 μηνες θα το κοιταμε.

το κουτι εχει μεσα 100 χαπια ε λιγο πριν τελειωσουν τα χαπια θα κανω ενα τσεκαπ!

ισως θεραπευτικε επειδη το προλαβα στην αρχη!η μπορει και τα χαπια να ηταν καλα η και τα 2 !δε ξερω παντως πηρα μεγαλη χαρα!

ευχομαι και στα δικα σας κοριτσαρες !!


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

Δημητρα, υπεροχα τα νεα σου. Να θυμασαι να το παρακολουθεις προληπτικα ανα διαστηματα, καθως επισης και οταν φτασουν τα παιδια σου σε καποια ηλικια που θα σου πει η γιατρος σου, να τα εξετασεις προληπτικα και για το θυρεοειδη τους ωστε οτιδηποτε αν υπαρξει, να το αντιμετωπισετε εγκαιρα οπως εγινε στη δικη σου περιπτωση. Μπραβο κοριτσαρα. Αντε τωρα να χασεις και κεινα τα 2-3 κιλακια που θελεις. Φιλακια απο ...πατριδα!!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

ναι κουκλα για τα παιδια εχω ηδη κλεισει ραντεβου 24 του μηνα να τα εξετασω και τα 3 ! και δε ξερω μετα καθε ποτε θα πρεπει?θα ρωτησω το γιατρο

dimitra τι ευχαριστα νεα ειναι αυτα!!!!Μπραβο κορίτσι μου σου εφυγε ενα μεγαλο βαρος τωρα και θα είσαι ακομα πιο δυνατη επειτα απο αυτη την περιπετεια!!!Μην αφησεις τα τσεκαπ και για τον εαυτο σου αλλα και για τα παιδακια σου.Πολλά φιλια και μεινε στην παρεα μας να μαθαινουμε τι κανετε εκει στα ξενα;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...