Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

γειά σας κορίτσια :P

καλωσόρισες Ελευθερία. είμαι η Αλεξάνδρα, έχω κι εγώ αφαιρέσει τον θυροειδή, έχω πάρει ιώδιο πριν απο ένα εξάμηνο. Οπως θα έχεις καταλάβει, η διαδικασία του ιωδίου είναι απλή, σύντομη και χωρις έπιπλοκές. Μη ανησυχεις, όλα θα πανε μια χαρά, γι αυτό μην αγχώνεσαι. Ήμουν κι εγώ στην θεση που βρίσκεσαι εσύ τωρα. Διαβάζοντας λοιπόν το φορουμ, πέρασα όλα τα στάδια, λύθηκαν πολλές απορίες μου, βοηθήθηκα, ηρέμησα και τώρα νάμαι εδώ να σου γράφω την γνωμη μου και να μοιράζομαι μαζί σου τις αγωνίες σου!!!

όμορφες ανθρώπινες στιγμές !!!!!:P:p:p:p:p:p:p

Να σας πω τώρα τα δικά μου νέα. Οι εξετάσεις μου είναι άριστες, όπως είπε ο γιατρός, όμως θα χρειαστεί να ξεκινήσει η διαδικασία της επανεξέτασης με ιώδιο. Αυτή η εξέταση θα γίνει ώστε να δούμε οτι δεν υπάρχει ουτε ενα υπολοιπο κυτάρου. Χωρις να διακοπει το Τ4 και γίνω πάλι υποθ\δική , θα πρέπει να πάρω το thirogen (βρισκεται μονον σε φαρμακειο του νοσοκομειο) αφου τις 2 προηγούμενες ημέρες έχουν γίνει δυο ενέσεις. Μετα θα γινει το ολόσωμο σπινθ\μα με Ι131(γ.καμερα). το φάρμακο αυτο ανεβάζει το ΤSH ,ωστε να ενεργήσει καλύτερα το ιώδιο.

Αν δεν μπορ'εσουμε να βρούμε το Thirogen, θα πρέπει πάλι να αρχίσω το Τ3 -με τα γνωστα επακόλουθα.Τέλος πάντων, ό,τι και να γίνει θα το αντιμετωπίσω με ηρεμία χωρις αγχος.

καληνύχτα σε όλους

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σας καλημεριζω.

Πολυ κρυο ρε παιδια. Φετος ο χειμωνας, μας εχει αλλαξει την πιστη. Ουτε καταψυξη να ειμασταν δε θα ειχαμε τετοιες θερμοκρασιες.

οχι δεν εχω παιδακια!!!ελπιζω στο μελλον!!!!!!!

Η ερωτηση μου εγινε, μονο γιατι οταν υπαρχουν παιδια και κυριως μικρα, ειναι περισσοτερο δυσκολο να απομονωθεις (λογω του ιωδιου) και η ψυχολογικη στηριξη στον ασθενη και στα παιδια κρινεται απαραιτητη.

Αλ.Παλ., βημα βημα τρωμε και τον δικο σου π@#$%η.

Η Thyrogen, παραγγελεται εγκαιρα και εχε το νου σου γιατι καποιες φορες εχουν παρατηρηθει ελλειψεις. Σιγουρα με αυτην θα γλιτωσεις το χρονικο διαστημα του υποθ. που πρεπει να υποπεσει ο οργανισμος ωστε να πραγτματοποιηθει το σπινθηρογραφημμα. Ποτε πρεπει να το κανεις????

Φυσικα και με σενα καλη μου φιλη, τα πραγματα θα πανε ολα καλα.:P:p:p


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο μηνα!!Ελευθερια καλως ηλθες στη παρεα μας και περαστικα σου!!Ησουν πολυ τυχερη που εβγαλες σε πολυ αρχικο σταδιο τον θυρεοειδη!!Και εγω εκανα την εγχειρηση ,ενω περιμενα να γινει παρακεντηση!!Ευτυχως ηταν σε αρχικο σταδιο πολυεστιακος θυλωδης Ca.Μην αγχωνεσαι καθολου για το ραδιενεργο ιωδιο,ολα θα πανε καλα!!Για το κινητο που ρωτας,εμενα μου το ειχαν τυλιξει με σελοφαν στο νοσοκομειο,γιατι περναει η ραδιενεργεια(ετσι μου ειπαν).Οπως και το κομπιουτερ της τηλεορασης!!Οσο για τα ρουχα και τα πραγματα που θα παρεις,καλο ειναι να ειναι παλια και να τα πεταξεις εκει στο νοσοκομειο.Μην τα φερεις σπιτι.Ετσι με ειχαν συμβουλευσει και μενα!Πεταξα δηλαδη ο,τι φοραγα εκει μεσα και επισης οδοντοβουρτσα,παντοφλες,σχεδον τα παντα!!Ασε που μου ειπαν γιατι εφερα σακκο,ενω θα ηταν καλυτερα μια χαρτινη σακουλα,οπου θα την πεταγα μετα!!Ο,τι αλλο θες να ρωτησεις πες μου και πολυ ευχαριστως να σου απαντησω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομορφη παρεα σας. Καταρχας να ευχηθω σε ολους περαστικα και γρηγορα όλα τα ασχημα να τα αφησουμε πισω μας!!!Ειμαι η Aργυρουλα και όπως και η Ελευθερια, θα ηθελα καποιες πληροφοριες σχετικα με το σπινθηρογραφημα και τη θεραπεια για το ιωδιο.

Εν συντομια, η ιστορια μου εχει ως εξης:Αυτο που με απασχολουσε τα τελευταια χρονια ηταν η αποκτηση μωρου και προσπαθουσαμε με εξετασεις, επεμβασεις και εξωσωματικες. Στο ενδιαμεσο,εντοπισαμε οζο στο λαιμο , εγινε παρακεντηση με καθησυχαστικα αποτελεσματα και απλα παρακολουθουσα την TSH χωρις να δωσω παραπερα βαρυτητα, αν και σιγα σιγα αρχισε να με ενοχλει ολοενα και περισσοτερο στην καταποση, αλλα ειπαμε για μενα το σπουδαιοτερο ηταν να μεινω εγκυος.Οταν το καλοκαιρι του 2010 πηγα σε γυναικολογο (ναʼναι καλα ο ανθρωπος) να κανονισω λαμπαροσκοπηση, μου ειπε να τα παρατησω όλα και να επικεντρωθω στο θεμα του θυρεοειδους .Με βαρια καρδια (όχι για την εγχειρηση αλλα επειδη θα εχανα χρονο)προσπαθησα να βρω γιατρο να μου το εγχειρησει και καπου εδώ μπαινει στην ιστορια η Γεωργια(οσα ευχαριστω και να πω είναι λιγα) η οποια με βοηθησε να βρω χειρουργο.Εγχειριστηκα στο Αχεπα τον Αυγουστο του 2010,η εγχειρηση πηγε τελεια, ο γιατρος σουπερ,πολύ καλη αναρρωση (την επομενη επινα φραπεδακι J).Δυστυχως η βιοψια μας το χαλασε, βρεθηκε μικροκαρκινωμα θηλωδους τυπου (0,1εκ),οζώδης βρογχοκηλη με εκφυλιστικες αλλοιωσεις.Στεναχωρεθηκα για μια μερα και το αφησα πισω μου.Κατοπιν συνεννοησεως με τον ενδοκρινολογο, αποφασισα να προχωρησω στην 5η εξωσωματικη και μετα θα το ξαναεβλεπα το θεμα.Το θεμα εξωσωματκης ηταν πολύ πιο επιπονο για μενα. Χτυπαω και μια λαπαροσκοπηση μετα από 3 μηνες και ξεκιναω τις ενεσεις για την εξω/κη.Και ενώ περιμενω να αδιαθετησω για να μπω στη δευτερη φαση της θεραπειας Ω ΝΑΙ!!! Διαπιστωνω ότι ειμαι εγκυος ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ!!!!Οπως καταλαβαινετε επικεντρωθηκα στην εγκυμοσυνη και μονο σε αυτην!!Δοξα τω Θεω , πηγαν όλα καλα,εχω ένα υπεροχο μπεμπουλη!!!!

Τωρα όμως ηρθε και η ωρα να ασχοληθω και με τον π…..στη όπως λεει και η Γεωργια J.Exω πολλες αποριες και γενικα δεν ξερω από πού να αρχισω….

Ο ενδοκρινολογ ος μου λεει να το ξεκινησω οποτε ειμαι ετοιμη.(στους επομενους μηνες) Το μεγαλο μου θεμα είναι ότι θηλαζω (το νινι είναι 2,5 μηνων) και πρεπει να αποθηλασω για το σπινθηρογραφημα. Επισης, μου είναι πολύ βαρυ να ειμαι χαλια για ένα μηνα , να μην μπορω να φροντιζω όπως θελω το μωρο και μετα για ένα μηνα να μην το βλεπω(μονο που το σκεφτομαι τρελλαινομαι).Απο την άλλη δεν θελω να το αφησω για αργοτερα γιατι το μωρο θα καταλαβαινει περισσοτερο και επισης θα περασει ακομη περισσοτερος χρονος για να προσπαθησουμε για 2ο παιδακι (το πρωτο αργησε 4 χρονιά οποτε δεν με παιρνει και πολύ ηλικιακα ηδη ειμαι 35).Το καινουριο δεδομενο είναι ότι μιλησα με Διαβαλκ.(θελω να τελειωνω γρηγορα) και μου ειπαν ότι δεν κανουν ιωδιο σε τοσο μικρο καρκινωμα. Τους εστειλα φαξ με την ιστιολογικη και σημερα μου ειπε η υπευθυνη ότι αν η TG είναι γυρω στο 0 ειμαστε οκ και δεν χρειαζεται τπτ άλλο.Ανατρεχοντας oμως στις εξετασεις ειδα ότι στην εγκυμοσυνη (2011) ηταν 11, 38, ενώ 1 μηνα μετα την εγχειρηση (2010)ηταν 3,08!!!Τωρα μου ειπε να την επαναλαβω μαζι με έναν υπερυχο θυρεοειδους.Δεν καταλαβαινω, τι δειχνει αυτή η εξεταση και τι σημαινει η τοσο μεγαλη αποκλιση στις τιμες!!! Τελος, ηθελα να ρωτησω για αυτές τις ενεσεις που λετε (thyrogen), τις συνταγογραφουν τα ταμεια?Γινονται μονο αν παω σε δημοσιο νοσοκομειο?

Ξερω ότι σας κουρασα με το μακροσκελες μνμ, θα προσπαθησω να μην καταχραστω άλλη φορα τον χρονο σας και να ειμαι πιο συντομη.Ειναι όμως τοσες οι αποριες μου που οσο γραφω, μου δημιουργουνται περισσοτερες, γιʼαυτό σταματαω εδώ J

Link to comment
Share on other sites

Καλωστην φρεσκια μανουλα. Τις καλυτερες ευχες μου και απο εδω.

Απο την ωρα που αποφασισες να ασχοληθεις με τον π$%#@η , βαλε στο μυαλο σου μια φραση : ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

Τα λεμε........:P:p:p:p:p:p:p


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ruli να χαίρεσαι το μωράκι σου!!! Δεν ξέρω πολλά πράγματα από αυτά που ρωτάς, το μόνο που θέλω να πω είναι ότι κι εγώ άκουσα πως σε πολύ μικρούς όζους δεν κάνουν ούτε ιώδιο (το είχε αναφέρει κάποια στιγμή ο ενδοκρινολόγος μου, αλλά δεν έχω αντίστοιχη προσωπική εμπειρία) και πως στην εγκυμοσύνη ανεβαίνουν οι τιμές των ορμονών χωρίς να σημαίνει απαραίτητα κάτι.

Οπότε, μην αγχώνεσαι άδικα ίσως, ψάξτο καλά και όλα θα πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Αλεξανδρα μου!!!!

Σ'ευχαριστω παρα πολυ και σενα για την υποστηριξη σου!!!

Ελπιζω να πανε ολα καλα με την εξεταση που πρεπει να ξανακανεις!!!

Ελπιζω να το περασω κι εγω ανωδυνα και να τελειωσει γρηγορα και να μην ξανααποκτησουμε τετοια προβληματα!Μονο χαρες απο δω και περα!!!!

Φιλακια και τα ξαναλεμε!!!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!!

σονια μου σε ευχαριστω πολυ και σενα!Ανακουφιστηκα λιγο γιατι δεν ηξερα αν θα μπορω να μιλαω με τους δικους μου!!!!

Γεωργια μου συμφωνω μαζι σου οτι σιγουρα μια για μανουλα θα ηταν σιγουρα πιο δυσκολο!!!!

ruli καλως ηρθες κι εσυ στην παρεα!

Απ'οτι εχω βιωσει εγω αυτες τις λιγες μερες που μιλαω μαζι τους μου εχουν τονωσει το ηθικο στα υψη.Οσο για TSH δεν ξερω κι εγω να σου πω.Συμφωνω με την Κατριν οτι καλυτερα ειναι να το ψαξεις καλα για να μην τρεχεις περισσοτερο αργοτερα!!!:lol:

ΑΑΑ και να σου ζησει και ο μπεμπουλης σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

γειά σας κορίτσια :P

γειά και σε σένα νεα μανούλα! να χαίρεσαι τον παίδαρό σου :P

ruli, συμφωνω κι εγω οτι πρέπει να το ψάξεις ακόμη , αν και σε μένα οι θηλώδεις όζοι ήταν μικροί, 4 στον αριθμό, σε διαστάσεις από 1,5 - 2,7 και πήρα ιώδιο. Οι όζοι που έχεις είναι μικρότεροι? Τώρα ο γιατρός σου θα πει τι και ποτε θα γίνει, όμως το οτι θηλάζεις, είναι ένα θέμα που δυσκολεύει την διαδικασία. Θα την βρεις την λύση. Είμαι σύγουρη.

Εγω το ολόσωμο σπινθιρογράφημα θα το κάνω αφου γινουν οι ενέσεις και βρώ το Thirogen. Μόνο στο νοσοκομείο δίνεται, γιατι είναι ένα πολύ ακριβό φάρμακο, δυσεύρετο, αλλά συνταγογραφείται από όλα τα ταμεία, όπως είπε ο γιατρός μου. Αύριο θα ξέρω ακριβώς τι πρόκειται να γίνει και θα σας ενημερώσω άμεσα.

Κορίτσια, να είστε καλά, με χαμόγελο και δύναμη για οτιδήποτε .

ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ... :tongue:.Θα κουραστούμε αλλά θα βγούμε νικητές.. με φάρμακα ή χωρις φάρμακα...με εξετάσεις ή με επανεξετάσεις...ή... δεν με νοιάζει ;)

καληνύχτααα

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι πάλι, καλημέρα :P

Πρέπει να σας πω, οτι είχα κάνει λάθος για το thyrogen, οι 2 ενέσεις είναι το φάρμακο αυτό και όχι ένα χάπι. Λοιπόν μου είπαν στο νοσοκομείο, οτι δίνεται απο τα εξωτερικά φαρμακεία, αρκεί να υπάρχει συνταγη θεωρημένη και σφραγισμένη απο το ταμείο του ασθενους (δεν εχω ΙΚΑ, δεν μπορώ να ξέρω γι αυτό το ταμείο).Την Δευτέρα θα μου το γράψει ο γιατρός και υποθέτω οτι την Τετάρτη θα μπορέσω να κλείσω το ραντεβού για το σπινθ\μα.

Όλα ..βαίνουν καλώς... όπως καταλαβαίνετε . Εύχομαι να τελειώσουν και για σας τα προβλήματα γρήγορα ,απλά και να είναι οσο το δυνατόν καλύτερη η επόμενη μέρα απο την προηγούμενη! :P:D;):):tongue:

φιλιά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα σε όλη την παρέα!!!! Αυριο μπαινω για το ιώδιοκαι έκανα τις σχετικες προετοιμασίες μου.Δεν έχω αγχος καθόλου και γενικα αισθάνομαι μιά χαρούλα απ'

'όλες τις πλευρές!!!! Παίξατε μεγάλο ρόλο σ' αυτό και το αναγνωρίζω με ευγνωμοσύνη!!!!!!!! ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!

..Μακάρι και η περαιτέρω πορεια της υγείας μου να μην αποκλίνει απ' αυτο που νοιώθω, τουλάχιστον, αυτη τη στιγμη που γράφω:-P:-P..(φυσικα το ζητουμενο είναι να απαλλαγώ απο τον π....η!!)

Η μεχρι τώρα εμπειρια μου, θέλω να πω στις κοπέλες, ως εδω που εφτασα είναι η εξης:ΕΓΩ δεν ειχα ταχυκαρδιες, δεν πρηστηκα και δεν ενοιωσα κουραση ουτε ατονια με το κοψιμο του Τ3. Πηρα 2 κιλα που τα είχα και πριν την επέμβαση (οπως εχω ξαναπει)και τα είχα χάσει απτο αγχος μου στο ακουσμα της βιοψιας (η στενοχωρια μου κόβει την όρεξη), και λιγο υπνηλια ενοιωσα διάσπαρτα, που με ένα καφεδάκι πήγαινε περίπατο....Πήγαν ολα τοσο καλά που αναρρωτιέμαι αν κατι δεν πάει καλα:rolleyes: (εεεε, δεν είμαστε καλα!! χαχαχα!!!)

Αυτα σας τα λεω για να μην προκαταβάλλεστε εκ των προτέρων...Μπορεί να είναι και πολύ απλουστερα τα πράγματα τελικα.. Πάντως ολα αυτα ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ετσι; ελπίζω και στο μέλλον

ΠΑΡΤΕ ΤΑ ΠΑΝΩ ΣΑΣ ΛΟΙΠΟΝ!! wish me luck και θα σας ανεβάσω πολύ περισσοτερο οταν βγω!! Μου είπε να παρω μαζί μου ο,τι θέλω χωρις ενδοιασμό....Μολις βγω με το καλό θα σας μεταδωσω την εμπειρία μου!!!!

Τα ξαναλεμε Πρώτα Ο Θεός!!!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλη την παρέα!!!! Αυριο μπαινω για το ιώδιοκαι έκανα τις σχετικες προετοιμασίες μου.Δεν έχω αγχος καθόλου και γενικα αισθάνομαι μιά χαρούλα απ'

'όλες τις πλευρές!!!! Παίξατε μεγάλο ρόλο σ' αυτό και το αναγνωρίζω με ευγνωμοσύνη!!!!!!!! ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!

..Μακάρι και η περαιτέρω πορεια της υγείας μου να μην αποκλίνει απ' αυτο που νοιώθω, τουλάχιστον, αυτη τη στιγμη που γράφω:-P:-P..(φυσικα το ζητουμενο είναι να απαλλαγώ απο τον π....η!!)

Η μεχρι τώρα εμπειρια μου, θέλω να πω στις κοπέλες, ως εδω που εφτασα είναι η εξης:ΕΓΩ δεν ειχα ταχυκαρδιες, δεν πρηστηκα και δεν ενοιωσα κουραση ουτε ατονια με το κοψιμο του Τ3. Πηρα 2 κιλα που τα είχα και πριν την επέμβαση (οπως εχω ξαναπει)και τα είχα χάσει απτο αγχος μου στο ακουσμα της βιοψιας (η στενοχωρια μου κόβει την όρεξη), και λιγο υπνηλια ενοιωσα διάσπαρτα, που με ένα καφεδάκι πήγαινε περίπατο....Πήγαν ολα τοσο καλά που αναρρωτιέμαι αν κατι δεν πάει καλα:rolleyes: (εεεε, δεν είμαστε καλα!! χαχαχα!!!)

Αυτα σας τα λεω για να μην προκαταβάλλεστε εκ των προτέρων...Μπορεί να είναι και πολύ απλουστερα τα πράγματα τελικα.. Πάντως ολα αυτα ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ετσι; ελπίζω και στο μέλλον

ΠΑΡΤΕ ΤΑ ΠΑΝΩ ΣΑΣ ΛΟΙΠΟΝ!! wish me luck και θα σας ανεβάσω πολύ περισσοτερο οταν βγω!! Μου είπε να παρω μαζί μου ο,τι θέλω χωρις ενδοιασμό....Μολις βγω με το καλό θα σας μεταδωσω την εμπειρία μου!!!!

Τα ξαναλεμε Πρώτα Ο Θεός!!!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

Καλη επιτυχια Ντιτα. Κοιτα να τον καψεις ολο....εεεεε!!!!Να τον στειλεις στον αγυριστο.

Περιμενουμε νεα σου.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλη την παρέα!!!! Αυριο μπαινω για το ιώδιοκαι έκανα τις σχετικες προετοιμασίες μου.Δεν έχω αγχος καθόλου και γενικα αισθάνομαι μιά χαρούλα απ'

'όλες τις πλευρές!!!! Παίξατε μεγάλο ρόλο σ' αυτό και το αναγνωρίζω με ευγνωμοσύνη!!!!!!!! ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!

..Μακάρι και η περαιτέρω πορεια της υγείας μου να μην αποκλίνει απ' αυτο που νοιώθω, τουλάχιστον, αυτη τη στιγμη που γράφω:-P:-P..(φυσικα το ζητουμενο είναι να απαλλαγώ απο τον π....η!!)

Η μεχρι τώρα εμπειρια μου, θέλω να πω στις κοπέλες, ως εδω που εφτασα είναι η εξης:ΕΓΩ δεν ειχα ταχυκαρδιες, δεν πρηστηκα και δεν ενοιωσα κουραση ουτε ατονια με το κοψιμο του Τ3. Πηρα 2 κιλα που τα είχα και πριν την επέμβαση (οπως εχω ξαναπει)και τα είχα χάσει απτο αγχος μου στο ακουσμα της βιοψιας (η στενοχωρια μου κόβει την όρεξη), και λιγο υπνηλια ενοιωσα διάσπαρτα, που με ένα καφεδάκι πήγαινε περίπατο....Πήγαν ολα τοσο καλά που αναρρωτιέμαι αν κατι δεν πάει καλα:rolleyes: (εεεε, δεν είμαστε καλα!! χαχαχα!!!)

Αυτα σας τα λεω για να μην προκαταβάλλεστε εκ των προτέρων...Μπορεί να είναι και πολύ απλουστερα τα πράγματα τελικα.. Πάντως ολα αυτα ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ετσι; ελπίζω και στο μέλλον

ΠΑΡΤΕ ΤΑ ΠΑΝΩ ΣΑΣ ΛΟΙΠΟΝ!! wish me luck και θα σας ανεβάσω πολύ περισσοτερο οταν βγω!! Μου είπε να παρω μαζί μου ο,τι θέλω χωρις ενδοιασμό....Μολις βγω με το καλό θα σας μεταδωσω την εμπειρία μου!!!!

Τα ξαναλεμε Πρώτα Ο Θεός!!!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

Καλή επιτυχία!!! (που με τόσο ανεβασμένο ηθικό τη θεωρώ βέβαιη:-) )

Link to comment
Share on other sites

Nτιτα ευχομαι ολα να πανε καλα!!!!σας ευχαριστω ολους για τις ευχες. Αυτο που αποφασισα να κανω ειναι να κλεισω ραντεβου στο Θεαγενειο, να δω τι θα μου πουν για να ξεκινησω απο καπου.Τελη φεβρουαριου θα ξεκαθαρισει το τοπιο, ελπιζω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια. Ψαχνοντας στο νετ για να δω τι γινεται, αποψεις, ιδεες, να εμψυχωθω βρε παιδι μου βρηκα το παρα πολυ ωραιο σας forumaki. Ετοιμαζομαι και εγω για χειρουργειο με το καλο την αλλη εβδομαδα και απλα θελω να το πω να το βγαλω απο μεσα μου. Ουφ! Μετα απο πολυ ψαξιμο (γιατι ειμαι πολυ ψειρα!!!) κατεληξα στο χειρουργος Ευαγγελο Καρβουνη. Με παρεπεμψε και ο γιατρος μου. Ακουσα οτι ειναι κορυφη στον θυροειδη και περα απο χαμηλα ποσοστα δεν αφηνει και σημαδι. Εχετε ακουσει κατι κοριτσια? Θελω αποψεις γνωμες και ωθηση!!!! Ευχομαι υγεια πανω απο ολα και τελεια σιλουετα σε ολες μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...