Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Καλησπερα!!ΔεσποιναΚ. περαστικα κι απο μενα!!Θα συμφωνησω με τηνArs

λογω της μεγαλης δοσης που πηρες για να εισαι σιγουρη κανε μια μετρηση στους πυρηνικους,να δεις εαν και σε ποση αποσταση ακτινοβολεις.Ειδικα με τα παιδια εως 18 ετων πρεπει να προσεχουμε πολυ,οπως μου ελεγαν οι γιατροι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σ' ευχαριστω Konstatin.Χαιρομαι που ολα πηγαν καλα με το ολοσωμο σπινθηρογραφημα σου.Επειδη και γω διαβαζω πολυ θα ηθελα να μου πεις το βιβλιο που διαβασες αν φυσικα δεν γινομαι αδιακριτη.Παντως ηδη διαβαζοντας προηγουμενους διαλογους νιωθω πιο αισιοδοξη.Εχεις απολυτο δικιο για το ποσο σημαντικο ειναι να εχεις εμπιστοσυνη και επικοινωνια με τον γιατρο σου.Τωρα μπορω να το πω αφου ολα πηγαν καλα μεχρι τωρα,γιατι εφαγα πολυ κοροϊδια απο αλλους με κινδυνο να καταρευσω ψυχολογικα.Βλεπω ομως οτι αναλογως τα νοσοκομεια ακολουθειται διαφορετικο πρωτοκολο και προσπαθω να καταλαβω γιατι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και τους υπολοιπους τωρα ειδα τις απαντησεις.Νεα στα κολπα θα τα μαθω.Δυστυχως εδω που μενω στην αλλη ακρη της Κρητης δεν μπορω να κανω μετρηση.Ουτε ομως μου ειπαν κατι φευγοντας.Αφου λοιπον μου το προτεινεται και σεις εμμεσα αυριο θα παρω ενα τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

γεια σου δεσποινα και γω απο κρητη....εμενα μου ειχαν πει 20 μερες να ειμαι μακρια απο την κορη μου και για καμια βδομαδα μετα οχι αγκαλιες και φιλια αλλα μπορουσαμε να ειμαστε στον ιδιο χωρο...το ιδιο αγχος περναμε ολοι μασ,τι να κανουμε ,να σου πς εγω οταν ειχα παει να παρω τα αποτελεσματα του ολοσωμου μετα το ιωδιο ειπα σε καποιον να με μετρησει και μου ειπε οτι ημουν μια χαρα κι οτι μπορουσα να παρω το παιδι στο σπιτι ,αλλα εγω την αφησα παραπανω στη μητερα μου.τωρα θα παρω ιωδιο για δευτερη φορα και δεν εχω τοση ανασφαλεια οπως πρωτα τι να κανουμε ?μαχητες ειμαστε και μαχητες θα παραμεινουμε ...καλο βραδυ σε ολουσ παιδια!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Τελικα μιλησα με τον πυρηνικο γιατρο και μου ειπε πως σημασια δεν εχει ποσα μιλικιουρι παιρνεις αλλα ποσο εκπεμπεις και αυτο το μετρησε αυτος οταν βγηκα και ηταν ασφαλες αλλιως θα ειχε δωσει αλλες οδηγιες.Οι 20 μερες ειναι μια χαρα για να ειμαι με το παιδι μου και οταν ρωτησα ποτε μπορω να παω στη θαλασσα μου απαντησε πως θα μπορουσα να εχω ηδη παει.Σημασια μου ειπε εχει αυτες τις 20 μερες να μην καθεσαι κοντα σε καποιον.Τι να σας πω βρε παιδια απο τη μια ανακουφιστηκα γιατρος ειναι δεν μπορει να λεει οτι θελει!Απο την αλλη ομως και γω ειμαι μαμα και θα κρατησω αποσταση απο την κορη μου μια εβδομαδα ακομα αλλα θα την φερω σπιτι.Εχω αδικο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια χαρά τότε, αφού σε διαβεβαιώνει κιόλας δεν έχεις παρά να το προγραμματίσεις!!!

Κ εμένα σήμερα που με μέτρησαν ήμουν στο 2 και μου είπαν από αύριο το βράδυ μέχρι και για φαγητό έξω μπορώ να πάω. Και βγήκα μόλις την Κυριακή από τον θάλαμο ιωδίου!

Το σπινθηρογράφημα, όπως έπρεπε να είναι. Το ιώδιο έχει απορροφηθεί πλήρως από το υπόλειμμα και κάνει τη δουλειά του, όπως πρέπει. Η πυρηνικός αυτή στον Ευαγγελισμό που κάνει τα ολόσωμα σπινθηρογραφήματα είναι τρομερή. Μου έκανε ένα μίνι σεμινάριο πυρηνικής με κάθε λεπτομέρεια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. αυριο παω για παρακεντηση και τελικα στο ΝΝΑ για τη επεμβαση στο γιατρο που εκανε την ιδια επεμβαση στην αδερφη μου.εκει κατεληξα τι να εκανα? ολες αυτες τις μερες εψαχνα.τα παιξα απο ονοματα γιατρων και νοσοκομεια!!! ελεος!! δε θα κανω και μεταμοσχευση!!!

Link to comment
Share on other sites

Α μα είχες ήδη γιατρό που χειρούργησε την αδελφή σου και ήξερες από πρώτο χέρι τι παίζει; Τότε γιατί έψαχνες τόσο πολύ;; Φαντάζομαι θα 'χατε μείνει ευχαριστημένοι. Οπότε κάνε την παρακέντηση αφού φαντάζομαι έτσι θα σου είπε κ αυτός να κάνεις και καλά αποτεέσματα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,Αρσ μπράβο,αυτά είναι πολύ καλά νέα συγχαρητήρια και γιά την πηρυνικό:)Νικη ,Σόνια,Κάθυ,Δέσποινα όλα καλά εύχομαι.Είμαι εν αναμονή γιά το πλήσιμο των ρούχων που έχουν γίνει πααααρα πολλά και κάνω υπομονή άλλες 4 μέρες:)Κατά τα άλλα λίγο διτροφή λίγο βουλιμία,υποχώρεί σιγά σιγά και αυτή η απαίσια ξηροδερμία κι όλα καλά

Καλό βράδυ σε όλους

ΥΓ παρά λίγο να το ξεχάσω,το βιβλίο που ανέφερα εχει τίτλο η ψυχολογία του καρκίνου του Peter Lambley Ph.D

εκδόσεις Μακρή.Σίγουρα υπάρχουν κι άλλα να μην θεωρηθεί ότι κανω και διαφήμιση,πάντως είναι ευκολοδιάβαστο Καλή ανάγνωση

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε εμένα μου είπαν να τα βάλω κατευθείαν για πλύσιμο οι πυρηνικοί, αυτά περί μπαλκονίου τκλ μου παν ότι δεν ισχύουν. Και γενικώς οι πυηνικοί διέψευσαν αρκετά από αυτά που μου είχαν πει οι εδοκρινολόγοι για το ιώδιο. τους λένε άσχετους. Μου παν τα πλένεις 2 φορές μόνα τους και τέλος.

Καληνύχτα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε ολους και ολες!!!

Σας διαβάζω τακτικά και μπήκα για να σας δώσω τις ευχές μου για καλή συνέχεια καλοκαιριού, καλή υγεία σε όσους τέλειωσαν με το ιώδιο και καλή δύναμη σε όσους τώρα αρχίζουν!!

Εγώ, εναμιση χρόνο μετα το ιώδιο, είμαι μιά χαρά!! Να είστε σίγουροι οτι σε λίγους μήνες θα σας έχει μείνει μια ''δύσκολη'' (για να μην πω ''κακη'') ανάμνηση μόνο!!

Εύχομαι δέ, μεσα απο την καρδιά μου να συνεχίσουμε να είμαστε καλά, για να στηρίζουμε ψυχολογικά οσους το έχουν αναγκη!!!

Κωνσταντίνε, (που εχουμε και τον ιδιο γιατρο) σε βλεπω πολύ ανεβασμένο και χαίρομαι πολύ, ειλικρινά!!! (θεωρώ οτι τ' αγόρια είναι πολύ ευαίσθητα μωρεεε....)

Αντε....σας φιλω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα. Κι εγω εδω, καθημερινα, διαβαζω και μαθαινω τα νεα σας, και ευχομαι το καλυτερο για ολους.

Καθυ, καλη επιτυχια στην σημερινη ποαρακεντηση και ...περιμενουμε νεα σου.

Φιλια σε ολους


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,Ντίτα δεν ξέρεις πόσο με έχεις βοηθήσει,δεν εκφράζεται με λόγια το τι κουράγιο πήρα όταν έγραψες ότι ο θάλαμος έχει παράθυρο:D:DΝα σαι πάντα καλά ,όλοι να μαστε καλά και να βοηθάμε ο ένας τον άλλο όπως και όσο μπορούμε.

Σήμερα έκανα και την πρώτη μου χαλαρή βόλτα κι αύριο λέω για την πρώτη βουτιά του καλοκαιριού!Καλή συνέχεια σε όλους

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...