Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Εχω αγχωθει πολυ με το θέμα της περιόδου μου. Πάντα ήταν στην ώρα της και τωρα εχω καθυστέρηση και πολυ φοβάμαι πως θα πέσει πάνω στην ημερομηνία του χειρουργειου μου.

Οτι ειναι να γινει θα γινει. Μην το σκεφτεσαι. Και αδιαθετη να εισαι το χειρουργειο θα γινει..... Να θυμασαι να μη λαβεις ασπιρινη ή αντιπηκτικο που αραιωνει το αιμα γιατι θα αναγκαστουν να αναβαλουν το χειρουργειο (αυτο ισχυει για ολα τα χειρουργεια.... )

Η καθυστερηση που εχεις υπαρχει πιθανοτητα να ειναι απο "αλλο"λογο εκτος του αγχους σου???


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εχεις πολυ χιουμορ απο οτι καταλαβα :)

Ξερεις κανεναν που την παλευει τη σημερον ημερα αν δε διαθετει χιουμορ και αν δεν αυτοσαρκαζεται????? :P


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Σωστη απαντηση georgiamami στην Georgkat αν υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης τοτε

σιγουρα δεν μπορει να γινει χειρουργειο,αν ειναι απο το αγχος σου τοτε,θα

σου ερθει μαλλον οποτε θελει ....Ποσο του μηνος εχεις χειρουργειο ?και ποσες μερες καθυστερηση εχεις ?

georgiamami εγω απλα δεν την παλευω σε αυτην την φαση της ζωης μου ...

Φοβαμαι απιστευτα τα αποτελεσματα την ναρκωση που θα παρω στην εγχειρηση και

την ζωη μου μετα την αφαιρεση του θυρεοειδη ....

Οσο το σκεφτομαι τοσο χειροτερα ...

Link to comment
Share on other sites

georgiamami εγω απλα δεν την παλευω σε αυτην την φαση της ζωης μου ...

Φοβαμαι απιστευτα τα αποτελεσματα την ναρκωση που θα παρω στην εγχειρηση και

την ζωη μου μετα την αφαιρεση του θυρεοειδη ....

Οσο το σκεφτομαι τοσο χειροτερα ...

Καλη μου, ολα τα νομισματα εχουν δυο οψεις. Γυρισε το και δες το αλλιως. Καθε μερα που περναει, δεν ξαναρχεται. Το αυριο και η μετεγχειριτικη ζωη σου θα ερθουν. Τωρα ομως εισαι στην προεγχειριτικη φαση...... χαλαρωσε και τυπωσε στο μυαλο σου την επιγραφη <<ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ>> και θα πανε ολα τελεια. Οτι ειναι να γινει θα γινει, οποιο κι αν ειναι το αποτελεσμα της βιοψιας, δε θα αλαξει με το να αγχωνεσαι συνεχως γι αυτο. Αποδεξου την κατασταση οπως ειναισ ημερα και για αυριο..... εχει ο Θεος.

ΥΓ.Παλι νυχτερινη δουλευεις??


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δε θελω να πεις ψεματα. Θελω να γυρισεις το νομισμα. Δεν οφελει αν το κοιτας απο κει...... Πιστεψε με, πισω απο μενα υπαρχει μια ομαδα που υιοθετησε το μοτο αυτο και μας εχει φερει γουρι. Οχι μονο στο θεμα θυροειδη αλλα σε ολους τους τομεις της ζωης μας.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Liveloula καλησπερα!!Μην φοβασαι καθολου την εγχειρηση.Σου μιλαω ειλικρινα,οτι δεν καταλαβα τιποτα!!Ολα πηγαν πολυ καλα και ξυπνησα μια χαρα!!Μετα θα παιρνεις καθε πρωι την θυροξινη σου ,οπως παρα πολλοι ανθρωποι,ειτε εχουν ειτε δεν εχουν θυρεοειδη!!

Οσο για την βιοψια να ξερεις οτι ειναι πολυ σπανιος ο καρκινος του θυρεοειδη και αν συμβει κατι τετοιο αντιμετωπιζεται και θεραπευεται!!!

Link to comment
Share on other sites

Οτι ειναι να γινει θα γινει. Μην το σκεφτεσαι. Και αδιαθετη να εισαι το χειρουργειο θα γινει..... Να θυμασαι να μη λαβεις ασπιρινη ή αντιπηκτικο που αραιωνει το αιμα γιατι θα αναγκαστουν να αναβαλουν το χειρουργειο (αυτο ισχυει για ολα τα χειρουργεια.... )

Η καθυστερηση που εχεις υπαρχει πιθανοτητα να ειναι απο "αλλο"λογο εκτος του αγχους σου???

Σωστη απαντηση georgiamami στην Georgkat αν υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης τοτε

σιγουρα δεν μπορει να γινει χειρουργειο,αν ειναι απο το αγχος σου τοτε,θα

σου ερθει μαλλον οποτε θελει ....Ποσο του μηνος εχεις χειρουργειο ?και ποσες μερες καθυστερηση εχεις ?

georgiamami εγω απλα δεν την παλευω σε αυτην την φαση της ζωης μου ...

Φοβαμαι απιστευτα τα αποτελεσματα την ναρκωση που θα παρω στην εγχειρηση και

την ζωη μου μετα την αφαιρεση του θυρεοειδη ....

Οσο το σκεφτομαι τοσο χειροτερα ...

Κορίτσια μου έχω αγχωθεί διότι εχω πολύ αίμα κατα την περιοδο και δεν θα ήθελα να εχω και την επεμβαση και την αιμορραγία...Κανονικά έπρεπε να είχε έρθει στις 26 Απριλίου αλλα ακόμα μόνο ψιλοπονάκια έχω...Για εγκυμοσύνη το αποκλείω τελείως διότι αυτον τον μήνα πρόσεχα παρα πολύ μιάς και θα έκανα το χειρουργείο.... Το χειρουργείο ειναι προγραμματισμένο για την Τετάρτη liveloula.... Μετα την επέμβαση δεν γνωρίζω αν επηρεάζεται η περιοδος και κατα ποιόν τρόπο....

liveloula η νάρκωση ειναι το μόνο πραγμα που φοβάται ο καθενας οταν μπαινει στο χειρουργειο...μονο στην Ελλάδα!! Διότι μόνο στην χώρα μας η ενημέρωση για την πρόοδο της μεθόδου αναισθησιας δεν ειναι γνωστή ώστε ο κόσμος να μην φοβάται...Να μην φοβάσαι καθολου, θα κοιμηθείς και ουτε που θα το καταλαβεις...Δεν κινδυνευεις να παθεις τιποτα απο θέμα αναισθησιας.. Οσο για την ζωή μετά τον θυρεοειδή, τόσες μέρες ήρθα σε επαφη με πολύ κόσμο ο οποιος κατα πολύ μεγαλη συμπτωση ειχε αφαιρεσει τον θυρεοειδη του..και οχι με τις τωρινες συνθηκες....μιλαμε για την δεκαετια του 80 ακομα και του 50 και ολοι μα ολοι μου ειπαν πως η ζωη τους εγινε καλυτερη μετα την εγχειρηση.....


fmGhp2.png

A8ojp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Sonia μου τι ομορφο μηυνματακι ηταν αυτο :)

Σαν να ειμαι λιγο καλυτερα σημερα ,απλα βρε κοριτσια λενε οτι ο καρκινος

στο θυρεοειδη ειναι σπανιος και αν παρεις απο το θεμα αυτο ειχαν παρα πολλα

ατομα ,οποτε μονο σπανος δεν ειναι ,ας ελπισουμε οτι θα πανε ολα καλα για ολες μας ...

Georkat κατα την γνωμη μου παρε ενα τεστακι εγκυμοσυνης γιατι ποτε δεν ξερεις ..

Ας ελπισουμε οτι αυριο θα σου ερθει οποτε την Τεταρτη θα εισαι πολυ καλυτερα ,

παντως μαλλον απο το αγχος την πατησες ..

Το χειρουργιο θα το κανεις σε νοσοκομειο ?

Ποσο καιρο πριν το εκλεισες ?

Link to comment
Share on other sites

Sonia μου τι ομορφο μηυνματακι ηταν αυτο :)

Σαν να ειμαι λιγο καλυτερα σημερα ,απλα βρε κοριτσια λενε οτι ο καρκινος

στο θυρεοειδη ειναι σπανιος και αν παρεις απο το θεμα αυτο ειχαν παρα πολλα

ατομα ,οποτε μονο σπανος δεν ειναι ,ας ελπισουμε οτι θα πανε ολα καλα για ολες μας ...

Georkat κατα την γνωμη μου παρε ενα τεστακι εγκυμοσυνης γιατι ποτε δεν ξερεις ..

Ας ελπισουμε οτι αυριο θα σου ερθει οποτε την Τεταρτη θα εισαι πολυ καλυτερα ,

παντως μαλλον απο το αγχος την πατησες ..

Το χειρουργιο θα το κανεις σε νοσοκομειο ?

Ποσο καιρο πριν το εκλεισες ?

Ναι στο Υγεια θα το κανω το χειρουργειο, στον Λινό.... το έκλεισα λίγο πριν το πάσχα....


fmGhp2.png

A8ojp2.png

Link to comment
Share on other sites

Georgkatκαλη επιτυχια και σε σενα!!Κοριτσια ολα καλα θα πανε!!!

Σόνια μου σε ευχαριστω παρα πολυ...

Κοριτσια σημερα ξυπνησα το πρωι με πονους περιοδου.... ηταν ομως μονο πονοι... Και με ενα ωραιοτατο κρυωμα... Πήρα τηλεφωνο στο γραφειο του Λινού για να ρωτησω αν πρεπει μηπως να αναβαλλω την επεμβαση λογω περιοδου που ειναι θεμα ωρων να ερθει και λογω κρυώματος... Μόνο αν μου ανεβει πυρετός δεν γίνεται χειρουργειο μου ειπε η πολύ ευγενική βοηθός του... Οπότε αυριο μπαινω για προεγχειρητικο ελεγχο και μεθαυριο η επεμβαση... Σας ευχαριστω πολύ για την θετική σας ενεργεια!!!!!


fmGhp2.png

A8ojp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα και καλή εβδομάδα!

Georgkat ψυχραιμία, θετική σκέψη, καλή επιτυχία στο χειρουργείο σου, θα δεις ότι δεν είναι τίποτα!

liveloula μην βάζεις καλή μου στο μυαλό σου το χειρότερο σενάριο, να ξέρεις όμως πως κι αν μια στο εκατομμύριο συμβεί, εσύ είσαι πια πολύ ενημερωμένη, δεν θα πανικοβληθείς γιατί ξέρεις πως αντιμετωπίζεται αποτελεσματικά, και είμαστε αρκετοί εδώ σ' αυτό το φόρουμ τα ζωντανά -κυριολεκτικά- παραδείγματα που πρέπει να έχεις στο μυαλό σου.

Και οι δυο να ξέρετε πως θα σας έχουμε στο μυαλό μας και θα περιμένουμε με αγωνία νέα σας!

msol πως τα πας εσύ καλή μου που χειρουργήθηκες και πρόσφατα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...