Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      @Nima21 εκανες την εμβρυομεταφορα? Πως νιωθεις?@Bluee19 @DizzyツMommy ποτέ είναι οι εμβρυομεταφορες σας?  Όλα με το καλό και στις 3 σας!!! 🙏

      @Angot εύχομαι να ειστε καλα με τον τζαναμπετη!

      @η ζωή είναι όμορφη τώρα είδα στον 1ο  υπέρηχο που εκανα ότι και εμενα με βγάζει μια μέρα πιο πίσω. Δε με αγχώνει, αλλωστε τα υπολογίζουμε στο περίπου από το ίντερνετ, οι μετρήσεις θα δείξουν που ακριβως είμαστε.  Αύριο δεν έχετε τον υπέρηχο? 

      Ναι την έκανα χθες.. όλα καλα! Αναμεικτα συναισθήματα,συγκίνηση, φόβος, περιέργεια.. και φυσικά αγχος υποσυνείδητα.. αλλα θα χαλαρωσω τωρα στο σπιτακι μου, θα ξεκουραστω και θα περιμένω τη χοριακή!! 🙏♥️

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Παιδιά για όσους δεν το έχουν δει, ρίξτε μια ματιά:

http://books.eudoxus.gr/publishers/CID_821/cid_00821-0491-ABS.pdf

νομίζω δημιουργεί/εξηγεί πολλά ερωτηματικά σχετικά με ενοχλήσεις που έχουμε κάποιες μετά το ιώδιο (πχ ακτινοβολάι σιελογόνων αδένων κτλ.).

Η Δέσποινα που είχε ταλαιπωρηθεί τόσο με αυτό το θέμα θα ενδιαφερόταν σίγουρα αλλά και άλλα άτομα. Τελικά θα πάω να τους ζητήσω να μου δώσουν κορτιζόνη, μου φαίνεται, μπας και φύγει αυτότ το σπαστικό πράγμα με τους λεμφαδένες και τους σιελογόνους αδένες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εφη πολυ χαρηκα με τα νεα σου. Ξεκουρασου, απολαυσε το καλοκαιρι, στο 8μηνο η επαναληψη εξετασεων και μετα το ΟΚ για το bebe. Που σημαινει οτι αυτο το καλοκαιρι ειναι δικο σου αλλα το επομενο πιθανον να το "μοιραζεσαι" και καθως θα εισαι φουσκωμενη δε θα μπορεις να κανεις και πολλα πραγματα.

Τα μωρα των Α.Θ. τα λεμε Α.Θ.μωρα!!!!

Barbie, λογικα με τη διαιτα του ιωδιου και αν προσεξεις τα αλατια, θα παρεις 1-2 κιλα. Δε νομιζω να χανεις παντως γιατι ο μεταβολλισμος πεφτει σε "ναρκη".


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια με τη δίαιτα του ιωδίου....εχασε καμια σας βάρος?

Ο αδελφος μου, αλλα μιλαμε για στρατιωτικη πειθαρχια στη διαιτα. Οι αντρες βεβαια δεν ειναι το ιδιο με μας.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι αυτό θα τον γλύτωσε από πολλά παρελκόμενα προβλήματα σε αντίθεση με κάποιους από εμάς, που ακόμη άκρη δεν ε΄χουμε βγάλει.... :-/

Δεν ειχε καμμια παρενεργεια Ars, τουλαχιστον μεχρι τωρα.... αλλα αν ηταν να γινει κατι πιστευω θα χε δειξει μεχρι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!! ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΙΩΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟ ΣΕΠΤΕΒΡΙΟ. Η ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΗ ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΜΕΤΑΣΤΑΣΕΙς ΣΕ ΛΕΜΦΑΔΕΝΕς 8 ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΑΝ. ΕΧΩ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΘΕΙ ΛΙΓΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ. ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΠΕΘΑΝΩ(ΜΗΝ ΓΕΛΑΤΕ).... ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΛΟΓΩ ΤΗς ΜΙΚΡΗς ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ 27 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΖΩΗΡΗ.. ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ ΓΙΑ 20 ΜΕΡΕς ΟΠΩς ΔΙΑΒΑΣΑ.. ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.. ΕΥΤΥΧΩς ΝΑ ΛΕΩ ΕΧΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΓΙΑΓΙΑΔΕς... ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΧΕ ΜΕΤΑΣΤΑΣΗ? ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΣΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙς ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΕς ΚΑΙ ΘΗΛΑΖΑ ΧΩΡΙς ΕΝΟΧΕς.. ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΑ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Sweety μην τρομαζεις οι μεταστασεις στους λεμφαδενες ειναι κατι συνηθισμενο στον ca θυρεοειδους. Θα κανεις το ιωδιο σου -οπως ολοι- και θα το παρακολουθεις. Μπορεις να μας δωσεις περισσοτερες πληροφοριες για την περιπτωση σου? Ειχες οζο, οζους ή βρογχοκηλη? Τι διαστασεων? Η ιστολογικη σου τι εδειξε ακριβως? δλδ τυπο ca, διαστασεις και επεκταση. Πως αποφασες χειρουργιο? Ειχες υποπτη FNA ή λογω μεγεθους οζου (οζων)?

Link to comment
Share on other sites

Mπράβο Efi mou!!! Πως ήταν το ταξίδι της επιστροφής? με τα ρούχα και τα εσωρουχα τι έκανες τα πέταξες μετα?

thanks!!!!!!!!!!!!:wink: Τα εσώρουχα τα πέταξα εκεί.. Τις πυτζάμες που φορούσα και τα ρούχα τα έχω στην ταράτσα ακόμα και αερίζονται.. θα τα πλύνω ξεχωριστά και όλα καλά.. Γενικά οι γιατροί που μου εξήγησαν τη διαδικασία ήταν πολύ χαλαροί, να φανταστείς μου είπαν να πλύνω τα ρούχα μετά από μία εβδομάδα, αλλά εγώ τα άφησα 2 για καλό και για κακό!!!! Το ταξίδι αρκετά κουραστικό........ Κατάστρωμα γιατί οι καμπίνες είναι πολύ κοντά και δεν έπρεπε να πάρω για να μην τύχαινε να ήταν δίπλα μου παιδάκια ή έγκυες.... Αλλά πέρασε και αυτό.......

Link to comment
Share on other sites

Εφη πολυ χαρηκα με τα νεα σου. Ξεκουρασου, απολαυσε το καλοκαιρι, στο 8μηνο η επαναληψη εξετασεων και μετα το ΟΚ για το bebe. Που σημαινει οτι αυτο το καλοκαιρι ειναι δικο σου αλλα το επομενο πιθανον να το "μοιραζεσαι" και καθως θα εισαι φουσκωμενη δε θα μπορεις να κανεις και πολλα πραγματα.

Τα μωρα των Α.Θ. τα λεμε Α.Θ.μωρα!!!!

Barbie, λογικα με τη διαιτα του ιωδιου και αν προσεξεις τα αλατια, θα παρεις 1-2 κιλα. Δε νομιζω να χανεις παντως γιατι ο μεταβολλισμος πεφτει σε "ναρκη".

Σας ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!! Μου δίνετε πολύ κουράγιο!!! Και γω αυτό ελπίζω, να πάνε όλα καλά και το επόμενο καλοκαιράκι να είμαι εγκυούλα, πρώτα ο θεός.... , θα σας γράφω συνέχεια τα νέα μου... και θα σας διαβάζω... αα, και γω γλίτωσα τις παρενέργειες αφού μου έκαναν και εμένα ένεση με κορτιζόνη... ευτυχώς!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...