Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

.Μια πληροφορία για όσες ετοιμάζονται για το ιώδιο....μου είπαν απο την κλινική οτι ρούχα δεν χρειάζονται πολλά γιατι δεν τα αλλάζουμε, μόνο τα εσωρούχα......μια λεπτομέρεια αλλα κάτι που εμενα τουλάχιστον με είχε προβληματίσει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kittyme Περαστικα σου ,το τελευταιο να ειναι αυτο ,να επανελθεις γρηγορα σου ευχομαι

να εισαι οπως παλια για να μην σου πω καλυτερα!

Ποσα κιλα εισαι και παιρνεις τον 150 mg Τ4 ?

Εγω ειμαι 58 και δεν μου εφτανε τον 125 mg αλλα δεν επαιρνα απο την ημερα που εγχειρηστικα τον 125 ξεκινησα με 100mg ,θελει πολυ ψαξιμο μαλλον μεχρι να βρουμε την σωστη δοση !

κοριτσια δεν ξερω πως ησασταν με το Τ3 εμενα παντως δεν μου φτανει σιγουρα ,μια μερα ειμαι καλα μια ψιλοσερνομαι ,φανταζομαι τα χαλια μου μολις το κοψω τελειως ...Παντως η TSH ανεβαινει απο την στιγμη που δεν παιρνεις Τ4 ,απλα οταν κοβεις και το Τ3 ειναι ακομη χειροτερα γιατι δεν μπορεις να σταθεις ουτε αυτο το λιγο που στεκομαι τωρα ορθια

μου περνανε απο το μυαλο κι αλλα διαφορα αλλα τα διωχνω γιατι ολα αυτα τα τοσο εντονα συμπτωματα ξεκινησαν απο την στιγμη που εκοψα το Τ4 ..Sonia μου την ιωση δεν την καταλαβαινουμε παντα !Θα σου δωσω ενα παραδειγμα πριν απο 2 χρονια η κορη μου ανεβασε στα υψη τις τρανσαμινασες ολοι οι γιατροι ειπαν οτι επαθε σηψαιμια το συκωτι μαλλον ,στον υπερηχο ομως ηταν μια χαρα ολα ,μετα απο μερες οι τιμες αρχισαν να πεφτουν ολο αυτο τελικα ηταν απο μια ατυπη ιωση χωρις συμπτωματα που ανεβασε τις τιμες στις τρανσαμινασες ,δεν τις καταλαβανουμε παντα τις ιωσεις ,εγω πιστευω οτι στο θεαγενειο τα ψαχνουνε πολυ ,μιλαμε για αντικαρκινικο νοσοκομειο γνωριζουν πολυ καλα ,με τι εχουν να κανουν ,μην αγχωνεσαι εσυ εχεις φαει τον γαιδαρακο και εμεινε μονο η ουρα ...!

Αντε και στα δικα μας οι νεες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Liveloula,σιγουρα δεν καταλαβαινουμε παντα μια ιωση ,αλλα δεν μπορει να ειναι καποιος σε ιωση 4,5 χρονια συνεχως!!

Οσο για την εξαντληση που νιωθεις κι εγω καπως ετσι ημουν...Υπομονη...

Ναγια,ξεχασα να αναφερω οτι τον τελευταιο χρονο οι συγκεκριμενοι λεμφαδενες αυξηθηκαν σε μηκος καποια χιλιοστα (λιγο πριν το 1 εκατ. ειναι τωρα) και γι αυτο υποπτευονται κατι τετοιο οι γερμανοι.Αλλα και στο Θεαγενειο μου ειπαν οτι εαν γινουν 1 εκατοστο θα μου κανουν παρακεντηση.

Πριν 2,5 χρονια στο τσαφ γλυτωσα παλι την παρακεντηση.

Kittyme,περαστικα σου!!

Link to comment
Share on other sites

Kittyme περαστικά σου, τότε!

Σόνια και Νάγια εμένα οι μεγαλύτεροι λεμφαδένες είναι λίγο πριν τα 2 εκατοστά, πλέον. Και από όλους αυτούς, μόνο ένας υπήρχε πριν κάνω το χειρουργείο ο οποίος μεγάλωσε. Όλοι οι άλλοι μου προέκυψαν μετά το ιώδιο. Αλλά επειδή στον υπέρηχο φαίνονται ηχογενείς με κεντρική πύλη θεωρούν ότι δεν είναι ύποπτοι. Μου είπαν και εμένα ότι όταν διογκώνονται οι λεμφαδένες δύσκολα επανέρχονται. Μπορεί δλδ να παραμείνουν για χρόνια έτσι. Αλλά το κακό είναι όταν σε ενοχλούνε και αυτοί και οι σιελογόνοι αδένες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναγια μου, σε ευχαριστω πολυ και σε σενα ευχομαι ο αδελφος σου να ξεπερασει γρηγορα το προβλημα!!

Ars,εμενα ειναι υποχοικοι.Οι δικοι σου που ειναι 2 εκατ. δεν σου ειπαν για παρακεντηση?Αρκουνται μαλλον μονο στον υπερηχο.

Barbie22,καποιοι δεν καιγονται,οπως σ`εμενα εμειναν δυο, ενω κανονικα ειναι παρα πολλοι στην περιοχη.Γι αυτο ,οταν ξερουν απο πριν οτι υπαρχει καρκινος,κανουν και λεμφαδενικο καθαρισμο.Σε εμενα δεν ηξεραν.

Οσο για την διαιτα σταματα στην κλινικη.Φερνουν κανονικο φαγητο.

Link to comment
Share on other sites

Sonia μου ευχομαι να μην ειναι τιποτα ,το παρακολουθεις δεν το αφηνεις στην τυχη του οπως καναμε καποτε βλ. οζους ..

Οταν επαιρνες Τ3 ειχες κι εσυ αυτα τα συμπτωματα ...?

Ars αυτο που γραφεις μου το ειπε κι εμενα παιδιατρος,οτι αν πριστουν οι λεμφαδενες μπορουν να μεινουν για χρονια σε αυτην την κατασταση ,επισης σας εγραψα οτι απο τους 3 που μου αφαιρεσαν μονο ο ενας ειχε ca οι υπολοιποι ομως ηταν υποπτοι για αυτο τους εβγαλαν ,ωστοσο τελικα δεν ειχαν αν και ηταν πρισμενοι ..

Σημερα πηγα σε εναν πελατη και με ρωτησε αν γινεται να δουλευω και μεσα στο δωματιο του ιωδιου!!!! του λεω κανενα προβλημα θα δουλευω και εκει :) αν εχω το κουραγιο φυσικα ..

Link to comment
Share on other sites

Sonia δυστυχως ολοι οι γιατροι χειρουργουν βαση προτοκολλου ,ολα βαση προτοκολλου

τα κανουν για αυτο και γινονται λαθη ..

Για παραδειγμα οταν εχουν καθαρη βιοψια δεν κανουν λεμφαδενικο καθαρισμο ,

οταν εχουν υποπτη βιοψια( οπως η περιπτωση μου) επισης ακολουθουν το ιδιο προτοκολλο

,για αυτο μετα καθομαστε σε αναμμενα καρβουνα αν ολα πανε καλα ...

Απλα εσυ εισαι στο τελος κι εγω στην αρχη ..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Liveloula! Ειναι ακριβως ετσι οπως τα λες! Εγω που μιλησα με το χειρουργο του αδελφου μου (οσο μπορουσα τουλαχιστον) μου ειπε οτι δεν αφαιρουν ετσι με το παραμικρο ή προληπτικα λεμφαδενες. Ελα ομως να μου πεις τι γινεται οτι τελικα ανακαλυπτεται κακοηθεια με την βιοψια! Βραζεις στο ζουμι σου και κανεις στο σταυρο σου! Εκει δεν μας λενε τι λεει το πρωτοκολλο!!!

Link to comment
Share on other sites

Kittyme Περαστικα σου ,το τελευταιο να ειναι αυτο ,να επανελθεις γρηγορα σου ευχομαι

να εισαι οπως παλια για να μην σου πω καλυτερα!

Ποσα κιλα εισαι και παιρνεις τον 150 mg Τ4 ?

Εγω ειμαι 58 και δεν μου εφτανε τον 125 mg αλλα δεν επαιρνα απο την ημερα που εγχειρηστικα τον 125 ξεκινησα με 100mg ,θελει πολυ ψαξιμο μαλλον μεχρι να βρουμε την σωστη δοση !

!

Σας ευχαριστω όλες για τις ευχες σας αλλα δυστηχώς ακομα εχω πυρετο και πονοκεφαλους!!!Εχω ταλαιπωρηθεί πάρα πολύ!!! Αν συνεχιστει ο πυρετος και αυριο πρεπει να παω σε νοσοκομειο για εξετασεις αιματος κατι αρκετα πολυπλοκο μιας και πρεπει ν αδηλώσω οτι ειμαι μετα απο θεραπεια με ραδιενεργο ιωδιο..... εχει τυχει κατι αντιστοιχο σε καποιον εδω μεσα???

Οσο για το χαπι ειμαι 92 κιλα και για αυτο η δοση ειναι μεγαλη. Πότε θα νοιωσω καλυτερα απο τον υποθυροειδισμο;;;Με βασανιζουν όλα μαζι!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...