Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 21 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σε ευχαριστουμε πολύ!!

      Tι χοριακη ειχες μετα την αχνη γραμμη? Μακάρι 🙏

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

sweety sweety η ενεση Thyrogen ειναι η εναλλακτικη λυση για να ανεβει η TSH (για να γινουν αιματολογικες,θεραπεια η σπινθηρογραφημα) ,χωρις να χρειαστει διακοπη θυροξινης και ετσι δεν υπαρχουν ολα τα δυσαρεστα συμπτωματα του υποθυρεοειδισμου. Ειναι κατι που κοστιζει πολυ (γυρω στα 1000 ευρω) και καποια νοσοκομεια το εφαρμοζουν.

Ναγια μου,εδω στο Θεαγενειο αυστηρα 1 μηνα!!Η γ ακτινοβολια ειναι η χειροτερη και δεν παιζουμε με αυτη ειδικα αν ειμαστε κοντα σε παιδια και νεα ατομα.Οι πυρηνικοι ηταν πολυ αυστηροι με αυτο το θεμα ,περισσοτερο απο τους ενδοκρινολογους.Τρεις φορες που το περασα αυτο πραγματικα ακτινοβολουσα,γιατι εβλεπα και η ιδια το μηχανημα τους.Ακομα και στο ολοσωμο που πηρα λιγα μιλικιουρι,με ειχαν στην απομονωση 2 εβδομαδες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σε όλους,

σας παρακολουθώ σιωπηλά πολλές μέρες τώρα.....

Kittyme σιδερένια και εύχομαι να τελειώσουν όλα εδώ....

barbie πως τα πας με τη δίαιτα? Πότε μπαίνεις για τη θεραπεία?

Εγώ βρίσκομαι στην 6η μέρα δίαιτας και από χθες έχει αρχίσει να με κουράζει....τρώω αλλά νιώθω πως δεν τρώω...καμία απόλαυση.....

Έχω επίσης ένα φούσκωμα όλη μέρα....

Εκτός από το θέμα αυτό δεν νιώθω κάτι άλλο δύσκολο...

Καλό βράδυ σε όλους.....

Link to comment
Share on other sites

sweety sweety η ενεση Thyrogen ειναι η εναλλακτικη λυση για να ανεβει η TSH (για να γινουν αιματολογικες,θεραπεια η σπινθηρογραφημα) ,χωρις να χρειαστει διακοπη θυροξινης και ετσι δεν υπαρχουν ολα τα δυσαρεστα συμπτωματα του υποθυρεοειδισμου. Ειναι κατι που κοστιζει πολυ (γυρω στα 1000 ευρω) και καποια νοσοκομεια το εφαρμοζουν.

Ναγια μου,εδω στο Θεαγενειο αυστηρα 1 μηνα!!Η γ ακτινοβολια ειναι η χειροτερη και δεν παιζουμε με αυτη ειδικα αν ειμαστε κοντα σε παιδια και νεα ατομα.Οι πυρηνικοι ηταν πολυ αυστηροι με αυτο το θεμα ,περισσοτερο απο τους ενδοκρινολογους.Τρεις φορες που το περασα αυτο πραγματικα ακτινοβολουσα,γιατι εβλεπα και η ιδια το μηχανημα τους.Ακομα και στο ολοσωμο που πηρα λιγα μιλικιουρι,με ειχαν στην απομονωση 2 εβδομαδες!!

ΕΧΕΙ ΕΦΑΡΜΟΣΕΙ ΚΑΜΙΑ THYROGEN? ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΗ Τ3 15 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΙΩΔΙΟ. ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ ΑΛΛΗ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΗ ΑΠΟ ΕΔΩ ΤΟ ΕΜΑΘΑ...

Link to comment
Share on other sites

darkglow...είμαι στη δεύτερη βδομάδα της δίαιτας και τη Δευτερα μπαίνω για Ιωδιο. Εχω τα ιδια συμπτώματα με σενα κουραση κυριως που χειροτερευει τα βραδυα και καποια μουδιασματα στα χερια ποτε ποτε....Με εχει κουρασει και εμενα η διαιτα γιατι οπως λες δεν μπορω να φαω τιποτα απολαυστικο!!!! Καλη μας υπομονη. Ευτυχως ειναι μονο για 2 βδομαδες.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

barbie εγώ δεν νιώθω κόπωση ούτε μουδιάσματα(ακόμη).

Εννοώ πως "κουράζομαι" με την αναζήτηση φαγητού εντός δίαιτας..

Για σένα πέρασε το διάστημα, εγώ είμαι στη μέση......

Υπομονή

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Liveloula ψωμι δεν τρωω γιατι έχει αλάτι.....την ¨"βγάζω" με κάτι ανάλατα παξιμάδια που βρηκα σε βιολογικό μαγαζι!

Darkglow... η κουραση είναι λιγότερη απ οτι περίμενα αλλα είναι εκει και ειναι βασανιστικη......Για συνταγες μη το ψαχνεις......απλα πραγματα :κρθαράκι με μοσχάρι (φρέσκια ντομάτα , απαγορ απο κονσερβες), ζυμαρικα με σάλτσες κ.τλ καμια μπριζολιτσα, μπιφτεκάκια , κοτοπουλο...!!

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη κοριτσια,θα τελειωσει που θα παει....Εγω δεν επαιρνα τιποτα ετοιμο απο εξω γιατι δεν ηξερα αν εχει αλατι.Επισης ειχα φτιαξει τυροπιτακια χωρις...τυρι,δηλ.μονο το ζυμαρι με μαγια και λιγο λαδι και σε σχημα οπως τα τυροπιτακια κι οποτε ηθελα ψωμι ετρωγα αυτα.

Πηρα τηλ. στο Θεαγενειο και ειναι ετοιμα τα αποτελεσματα και θα παω αυριο να τα παρω.Μονο οι πυρηνικοι θα τα δουν και θα μου πουν την γνωμη τους και στις 4 Αυγουστου οι ενδοκρινολογοι.Θα σας τα πω αυριο το μεσημερακι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Sonia μου καλα αποτελεσματα ,περιμενουμε αυριο νεα σου

Ελπιζω να εχεις τελειωσει οριστικα ...

Barbie οταν ρωτησα τον πυρινικο τι απογορευεται μου λεει ψαρια και αλατι του λεω κοτοπουλο ,ρυζι ,αυγα μου λεει κανει!!!!αυγο φυσικα και ΔΕΝ θα φαω για εχει σιγουρα ιωδιο ,το ρυζι εχει το ιδιο με το αυγο ?αν ειναι να κανω μακαριονια σημερα ..

Link to comment
Share on other sites

αυγά επιτρέπεται μόνο το ασπράδι......δεν παιρνεις τον ενδοκρινολόγο σου μηπως έχει καμια λίστα με τι επιτρέπεται και τι απαγορευεται για να εισαι απόλυτα σίγουρη? το ρύζι δεν εχω ψάξει τι έχει αλλά ειναι στα πράγματα που απαγορευονται για καποιο λόγο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...