Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Δεν θέλουμε κάτω! Ψηλά το κεφάλι!

Εμένα από την ώρα που έμαθα τι έχω μία σκέψη μόνο με τυραννούσε...πότε θα μπω για χειρουργείο, να ξεμπερδεύω, να πάω παρακάτω. Συγκεντρώσου σε εκκρεμότητες που έχεις, τακτοποίησε θεματάκια στο σπίτι και έσω έτοιμη. Δεν έχεις μάθει πότε θα μπεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

elleg ναι ειναι θεραπευσιμος επειδη, οπως μου ειπε ο γιατρος μου δεν κανει μετασταση πουθενα αλλου παρα μονο στους λεμφαδενες. Οπως ειπαν και πιο πανω τα κοριτσια, στο εξωτερικο το θηλωδες δε θεωρειται καν καρκινος.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και 4ο και 5ο στάδιο;; Νόμιζα ότι το 3ο είναι το ανώτερο.

Άμα σου δημιουργεί ανασφάλεια να δεις και δεύτερο και τρίτο γιατρό. Σημαντικό είναι να είναι έμπειρος αλλά να μην είναι κ τρομοκράτης. Συνήθως όσοι μας τρομοκρατούν δεν έχουν δει πολλά τα μάτια τους. Θυμάμαι μου έλεγαν στον Ευαγγελισμό δεν σημαίνει ότι αν πας σε μεγάλο νοσοκομείο θα είναι έμπειροι σε αυτόν τον τομέα. Κάθε νοσοκομείο ασχολείται εκτενώς με συγκεκριμένες κατηγορίες ασθενειών. Ίσως αυτό οφείλεται στην έρευνα κάθε νοσοκομείου. Για αυτό λένε ότι το τάδε νοσοκομείο έχει πολύ καλό τμήμα για το τάδε κτλ.

Πάντως καλό θα είναι να βρεις σχετικά σύντομα κάποιον για να το προγραμματίσει κ αυτός με τη σειρά σύντομα. Μην πάρει δλδ και πολύ χρόνο. Εννοείται χωρίς πανικό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο χειρουργος που ειδα μου ειπε για 2 Φεβρουαριου, αλλα θα δω ακομα ενα και μετα να πω σιγουρα....Κατι δεν μου αρεσε σ αυτον....
η

Καλημερα! Ο γιατρος που θα σε χειρουργησει πρεπει να σου εμπνεει εμπιστοσυνη. Αν δεν σου αρεσε αυτος που ηδη επισκεφθηκες, βρες αλλον, με μια και δυο βδομαδες καθυστερηση δεν τρεχει κατι. Να σε ρωτησω? Πως βγηκε το συμπερασμα οτι υπαρχει και μετασταση στους λεμφαδενες? Αυτο προκυπτει σαφως μονο μετα την βιοψια, εσενα με μια FNA πως βγηκαν τοσα συμπερασματα? Εκτος και αν παρακεντηθηκε και λεμφαδενας. Εγινε κατι τετοιο? Παντως οπως και να χει σημασια εχει να γινει ενα καλο χειρουργιο, να παρεις ιωδιο (ισως) και μετα ολα καλα, θα το δεις. Εγω ενα χρονο πριν ημουνα με τα μυαλα στα καγκελα και δεν πιστευα κανεναν και τιποτα, στο παρα 1 γλυτωσα τον ψυχιατρο, σου λεω λοιπον και σε παρακαλω ακουσε με, οτι ολα θα πανε καλα, δεν θα παθεις κατι κακο και σε λιγο καιρο θα συνεχιζεις οπως πριν τη ζωη σου! Κανενας δεν εχει λογο να σου πει ψεμματα, ολοι το χουμε ψαξει εδω μεσα και ολοι ειμαστε καλα! Το ιδιο θα συμβει και σε σενα! Ψηλα το κεφαλι οπως σου πε και η Ars!!

Link to comment
Share on other sites

Αrs πως εισαι? Ολα καλα? Εμεις 9 Φλεβαρη παμε για tryrogen προκειμενου για γινει το ετησιο τσεκ απ. Εχει παρενεργειες η tryrogen? Ρωταω για να ξερουμε αν θα κατσει μεσα στο νοσοκομειο η' αν θα μπορει να οδηγει για να μεινει σε ξενοδοχειο. Εχει μουλαρωσει και δεν θελει με τιποτα να καθησει στο νοσοκομειο, απο την στιγμη που του πε ο γιατρος οτι μπορει να μεινει και εκτος. Εγω φοβαμαι ομως και το αλλο ειναι οτι δεν μπορω να παρω αδεια για να μαι μαζι του ολες τις μερες, οποτε προτιμω να μεινει μεσα. Εσυ τι εκανες γιατι απο οτι θυμαμαι η Σονια εμεινε νοσοκομειο.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τη! Όχι εμάς σε καμία περίπτωση δεν μας κρατούσαν. Υποτίθεται ότι ο μόνος κίνδυνος είναι αυτός της καρδιάς που όμως είναι αρκετά απίθανο, ειδικά σε νέους ανθρώπους, οπότε σε διώχνουν.

Είχα κάτι ψιλές παρενέργειες απ'ότι θυμάμαι αλλά ανεπαίσθητες. Αν δεν είχα και το νου μου εκεί ίσως να μην το έπαιρνα κ χαμπάρι. Λίγο το σημείο ίσως τον τσούξει ελαφρά. Που θα την κάνει; Πόση ώρα θα οδηγήσει;

Link to comment
Share on other sites

Ars αυτο με το 4ο και 5ο σταδιο στο ιντερνετ το διαβασα...

Ναγια, εχει γινει και παρακεντηση σε λεμφαδενα και βγηκε θετικος δυστυχως...

Μην θυμωσετε, θα ρωτησω και κατι ακομα το οποιο ακουσα πριν λιγο απο μια γνωστη μου...Εκανε λεει ο συζυγος της δυο φορες χειρουργειο για θηλωδες ca και τους ειπε ο γιατρος οτι μπορει να του ξανακανει μετασταση σε λεμφαδενες και μαλιστα μπορει να απωβει μοιραιο...γινεται αυτο μονο απο τοπικη μετασταση σε λεμφαδενες? Επισης μ ειπε μιας γνωστης της της εκανε μετασταση στο τραχηλο μητρας...????

Link to comment
Share on other sites

καλέ μην ακούς τι λέει ο ένας κι ο άλλος....και επίσης δεν σημαίνει επειδή τους είπε έτσι ο συγκεκριμένος γιατρός ότι ισχύει...αν το είπε κιόλας ο άνθρωπος...μπορεί καθένας να λέει το μακρύ του και το κοντό του...Όταν είσαι σε τέτοια φάση το χειρότερο που μπορείς να κάνεις είναι να ακούς ράδιο αρβύλα...άκου εκεί μοιραίο...μόνο ο αναπλαστικός καρκίνος θυρεοειδούς είναι θανατηφόρος κι αυτός είναι τόσο συχνός όσο και αν σου πέσει παρκαρισμένο φορτηγό από μπαλκόνι και σε σκοτωσει...

Μη φοβού βρε, μη φοβού! Άκου τις παθούσες...και στην τελική διάβασε κ τις στατιστικές τι λένε...όλο και κάποια θα υπάρχει στο ίντερνετ...εγώ είχα βρει πολλές...και το ποσοστό ανάρρωσης μετά από θηλώδη ήταν 98% νομίζω. Κι αυτό το 2% ήταν νομίζω υπερήλικες που δεν γνώριζαν καν ότι τον έχουν ή κάτι τέτοιο.

Και δεν θυμώνουμε βέβαια. Εδώ είμαστε να στο επιβεβαιώσουμε ΟΟΟΟΟΟΟΣΕΣ φορές θες. Και 100000000000 αν χρειαστεί. :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Mary78 και Xrysa μου κανει εντυπωση οτι δε παιρνετε συμπληρωματικο ασβεστιο. Και αντε εσυ Mary78 one alpha παιρνεις 2 τη μερα και πες οτι βοηθαει πολυ στ να απορροφαται το ασβεστιο, εσυ ομως Xrysa με 1 μονο one alpha την ημερα εισαι οκ? Και τι ωρα τα παιρνετε ρε κοριτσια? Ασ πουμε εσυ Mary που λες το ενα το παιρνεις μεσημερι μετα το φαγητο και το αλλο βραδυ..ποσο βραδυ? Μετα το βραδινο φαγητο κ αυτο? Γιατι αν το παρεις αργα το βραδυ και μετα μεχρι το ξημερωμα δε φας τιποτα επειδη κοιμασαι τοτε σε τι βοηθα? Ρωταω βλακιες? Ουφ... Παιδια ακουστε και το αλλο... Η αδερφη μου και ο ενας μου ο αδερφος διαγνωσθηκαν κ αυτοι με θηλωδη Ca και τωρα με τον δικο μου υποπαραθυροειδισμο τους εχει παει 31... Τι γινεται ρε παιδι μου? Επιδημια επεσε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...